USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.75 40.00
  • PLN 9.76 9.94

14 листопада: події, факти, дні народження

14 Листопада 2020 00:00
14 листопада день народження відзначають захисник ХК «Луцьк» Віталій Ніколайчук, колишній голова Володимир-Волинської районної ради Степан Слащук, прессекретарка прокуратури Волинської області Наталка Мурахевич.

Також цього дня святкує і директор фірми «Вікно Центр» Ігор Присяжнюк. Імениннику бажають непохитного здоров’я, радості, добра, упевненості в завтрашньому дні, достатку, вірних друзів, творчої наснаги, родинного тепла.

День народження відзначає й ветеран Державної прикордонної служби України, генерал-лейтенант у відставці, голова Ради організації ветеранів Державної прикордонної служби України Волинської області Аркадій Яворський. Родина та близькі бажають імениннику енергійності, наснаги та витримки, добробуту, підтримки рідних, достатку та впевненості у завтрашньому дні.
Наталка Мурахевич
Наталка Мурахевич
Аркадій Яворський
Аркадій Яворський
Інформаційне агентство Волинські Новини вітає іменинників та бажає міцного здоров’я, родинного тепла, миру та добра, чудових моментів у житті, доброзичливих людей поруч, процвітання та Божих благословінь! Нехай у всьому супроводжує удача, а дорогу освітлює щаслива дороговказна зірка!

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Сьогодні – Міжнародний день логопеда та Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом.

Наша хроніка:

Торік ми розповідали, як луцькі медики виходили дівчинку, яка народилась із вагою 650 грамів.

Два роки тому у Луцьку відбувся конкурс-фестиваль талантів серед близнят та двійнят «Схожі на всіх і не схожі ні на кого». Цього дня ми писали про змагання на Кубку Європи з козацького двобою, на яких 7 волинських спортсменів здобули призові місця.

У 2017 році лучан та гостей міста вразило розмаїття мистецьких робіт волинської художниці Наталії Градиської.

У 2016 році ми писали про волинянина, якому одужати після інфаркту допомогли бджоли.

У 2015 видання повідомляло, що збірка волинського автора стала збіркою року у Великобританії. Переклад поезій колишнього лучанина, уродженця Рожищенського району, а нині відомого у світі поета Ігоря Павлюка, визнали книгою року у Великобританії.

Також редакція розповідала, як луцький гурт "Фіолет« розпочав свій всеукраїнський тур концертом у МПК «Текстильник» у Рівному.

У 2014 році лучани розповіли, яким мають бути журналісти. Мешканці обласного центру поділилися думками щодо того, якими вони бачать працівників ЗМІ та який їх внесок у життя міста.

Також в цей день у Луцьку відбулася виставка смачної продукції. Короваї-витвори мистецтва, різноманітні хлібні вироби та продукцію бджільництва презентували в обласному центрі.

2013 року в цей день в Україні випав перший рясний сніг. Відео снігопаду в Харкові дивіться тут.

ФК «Волинь» оштрафували через вдолівальників. Тоді за неправомірні дії вболівальників «Динамо» на стадіоні «Авангард» 10 листопада під час матчу 16-го туру чемпіонату з луцькою «Волинню» київський клуб оштрафовано на 100 тисяч гривень. А луцьку «Волинь» зобов’язали сплатити 30 тисяч гривень також за порушення фанів своєї команди під час того ж матчу.

У 2012 році редакція показала іншу Америку. Фотограф Шелбі Лі Адамс зібрала свої роботи в єдину виставку під назвою «Сіль істини».

А у 2010 році видання писало, як в Україні дізнаються про землетруси. Відео дивіться тут.

Народилися:

14 листопада народилися французький живописець Клод Моне, український громадсько-політичний і державний діяч Дмитро Антонович, український письменник, журналіст, сатирик і публіцист Пилип Капельгородський (романи «Шурган», «Артезіан»), визначний індійський громадський і політичний діяч Джавахарлал Неру, радянський актор театру й кіно Андрій Абрикосов («Тихий Дон», «Піднята цілина», «Весілля в Малинівці»), шведська дитяча письменниця Астрід Ліндгрен («Пеппі Довгапанчоха», «Малюк і Карлсон, який живе на даху», «Міо, мій Міо!»), український радянський поет, перекладач, літературний критик Андрій Малишко, український дисидент Василь Макух, український політичний і державний діяч, колиній прем’єр-міністр України Віталій Масол, українська співачка Раїса Кириченко, американський програміст і філантроп, автор програми Norton Commander Пітер Нортон, принц Уельський Чарльз, український естрадний співак Микола Гнатюк, український актор, телеведучий, шоумен Антон Мухарський, українська модель, акторка Ольга Куриленко («Квант милосердя», «Париж, я люблю тебе», «Хітмен»), український співак та актор Місько Барбара, українська спортсменка, олімпійка Олена Федорова.

Сталося:

1918 – Законом, підписаним гетьманом Павлом Скоропадським створена Українська Академія Наук. Першим президентом обрано академіка Володимира Вернадського.

1918 – намагаючись зберегти владу, гетьман Скоропадський проголосив федерацію Української держави з майбутньою небільшовицькою Росією, що стало приводом до антигетьманського повстання. Вранці під час засідання Українського Національного Союзу для керівництва повстанням проти гетьмана Павла Скоропадського проголошено Директорію – тимчасовий революційний орган. Після перемоги – верховний державний орган УНР. Сформована у складі п’яти членів – представників різних політичних напрямів: від українських есдеків були В. Винниченко (голова), С. Петлюра, А. Макаренко; від українських есерів – Ф. Швець; від соціалістів-самостійників – П. Андрієвський.

1920 – Уряд УНР був змушений залишити Україну та переїхати до Польщі.

1939 – Верховна Рада УРСР на позачерговій III-й сесії затвердила Закон про возз’єднання Західної України з УРСР.

1940 – У Берліні невдачею закінчились радянсько-німецькі переговори про розділ сфер впливу і приєднання СРСР до Троїстого пакту (Німеччина – Італія – Японія).

1944 – У Києві відкрився Державний музей українського мистецтва.

1944 – До Середньої Азії з Грузії депортовано понад 100 тисяч турків-месхетинців.

1963 – потужний підводний вулканічний вибух утворює острів Суртсей, 33 км на південь від узбережжя Ісландії. Лава і чорні колони диму виходять з поверхні океану. Територія новоутвореного вулканічного острова – 1.7 кілометра квадратного.

1989 – Верховна Рада СРСР ухвалила Декларацію про визнання незаконними і злочинними репресивні акти проти народів, підданих насильницькому переселенню, та про забезпечення їхніх прав
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus