USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Руденко хоче повернутися в МВС: відбувся суд

12 Січня 2015 14:26
Колишній посадовець волинської міліції Михайло Руденко судиться за право поновлення в органах, мовляв, його звільнили незаконно, посилаючись на Закон України «Про очищення влади».

Позов колишнього правоохоронця розглянули у Волинському окружному адміністративному суді сьогодні, 12-го грудня.

Своє звернення Руденко обґрунтовує тим, що відбулися значні порушення, а, відповідно, рішення Міністерства – незаконне.
«На посаді першого заступника начальника МВС у Волинській області перебував з січня 2013-го по вересень 2014-го року, далі працював у Житомирській області. Мене незаконно звільнили за формальними обставинами, без підстав, без перевірок, порушуючи процедуру. Окрім того, я був на лікарняному. Вважаю таке рішення керівництва МВС перевищенням повноважень. Зауважу, що 16-го жовтня набув чинності Закон України «Про очищення влади». У МВС керувалися саме цим законом, але там не йдеться про звільнення з органів внутрішніх справ, мова лише - про звільнення з посади. А це - різні речі. Рішення виявилося поспішним», – висловив свою точку зору Руденко, та, посилаючись на закони України та підзаконні акти, запевнив, що звільнено його незаконно.
Представник позивача також зауважив, що звільнення є дивним і нелогічним, адже Михайло Руденко місяць був у зоні АТО й МВС у Волинській області зробило на нього подання для присвоєння звання «Учасник бойових дій».

Із цього приводу начальник юридичного відділу управління МВС України у Волинській області, юрист, відповідач Оксана Забужчук повністю заперечила позов.

«Ми не визнаємо позов, адже на підставі Закону України «Про очищення влади», особи, які перебували на керівних посадах, потрапляють під звільнення з органів внутрішніх справ. Таким чином, був виданий наказ Міністра ВС про звільнення позивача. Щодо перевірки, то вона не передбачається. Щодо того, що позивач був на лікарняному, то ми вважаємо, що це відповідає нормам законів України», – сказала у суді Оксана Забужчук.
Посилаючись на згаданий Закон, Михайло Руденко наголосив, що в ньому йдеться про критерії звільнення та поцікавився, де в його документах про звільнення вони вказані.

Також у начальника юридичного відділу управління МВС України у Волинській області попросили пояснити, якими діями чи бездіяльністю Руденко вчинював заходи щодо узурпації влади Януковичем та порушував права і свободи людей.

Зі слів Оксани Забужчук, звільнення відбулося лише по факту обіймання посади першого заступника начальника управління МВС.

«Скажіть суду, чи досягнуто мети закону моїм звільненням?», – запитав Руденко.

Зауважимо, що у Законі України «Про очищення влади» вказано, що він ухвалений «для захисту та утвердження демократичних цінностей, верховенства права та прав людини в Україні».

Відповідач МВС утрималася від відповіді.

Так, Суд вирішив зробити перерву до 11 лютого, аби йому представили додаткові докази: довідку із Житомирського МВС про зарплату та довідки про те, чи Руденко має статус учасника бойових дій. Засідання заплановане на 11:00 годину.

Екс-посадовець МВС Михайло Руденко зауважив, що він прийме будь-яке рішення суду, а звернувся до Феміди, бо звик до справедливості.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 45
лучани Показати IP 12 Січня 2015 14:34
Чому людина так тримається за низькооплачувану нервову роботу?
пенсіонер до лучани Показати IP 12 Січня 2015 19:46
"На підставі Закону України «Про очищення влади», особи, які перебували на керівних посадах, потрапляють під звільнення з органів внутрішніх справ. Таким чином, був виданий наказ Міністра ВС про звільнення позивача. Щодо перевірки, то вона не передбачається". Чому не звільнений О.Терещук, хапуга який дійсно давав команди цьому ж Руденку про переслідування активістів. Цей недосяжний так як входить в клан; Беня Ярема Терещук ...... А Руденко професіонал, нинішні пастухи систему довалять.
Анонім до пенсіонер Показати IP 12 Січня 2015 21:16
теж саме питання, чому не звільнені Муковоз та Шпига, один на той час був начальником УпБНОН а другий управління по торгівлі людми.
Слідчий до лучани Показати IP 12 Січня 2015 19:54
Повна ж -па О. Терещук який давав команди Руденку і не тільки, дав команду виконавцям застосовувати гранати проти мирних людей, тим самим доказав, що як професіонал він баран, пішов на підвищення, а молодого, дійсно професіонала майстра спорту звільнили. Ганьба.
Вася до лучани Показати IP 12 Січня 2015 19:57
При такій кадровій політиці створюється резерв для формування 5 колони ворога України
Анонім до лучани Показати IP 12 Січня 2015 21:13
ви не виражайте думку від лучан. Досить вважати думку Гузя загальною думкую жителів Луцька.
315 Показати IP 12 Січня 2015 14:36
новина дня, більше намає проблем в області як поновлення на посаді заступника начальника житомирської міліції
до 315 до 315 Показати IP 12 Січня 2015 15:34
ащо ви, шановний, знаєте про новини і їх актуальність... ловіть суть
Изя Показати IP 12 Січня 2015 14:42
коментар було видалено
изя Показати IP 12 Січня 2015 14:44
и кто это женщина в чегном и пгозгачном? такая душка, сэгси!
Анонім до изя Показати IP 12 Січня 2015 18:51
Напевно, прокурор. Хі-хі.
Анонім до изя Показати IP 12 Січня 2015 21:20
коментар було видалено
сокол до изя Показати IP 12 Січня 2015 23:23
Дівчина справді сексі,та ще й розумна
ні до сокол Показати IP 13 Січня 2015 09:33
коментар було видалено
Анонім до изя Показати IP 13 Січня 2015 01:24
коментар було видалено
закон Показати IP 12 Січня 2015 14:46
закон є закон і для усіх він однаковий. раз є порушення у його звільненні, то не хай оскаржує,- ми ж європейсько-правова держава (здається намагаємося такою бути).
не пацик Показати IP 12 Січня 2015 14:48
Спочатку Руденко- потім петренко-иваненко- мельниченко- холомші і так один за одним вернуться всі назад на таку важку малооплачувану роботу : Навіть не сумніваюся що суд буде на його користь
123 Показати IP 12 Січня 2015 14:51
В нас наступив 17-ий рік, "далой царя, власть народу". Якщо ти працював при колишній владі - ти вже ворог народу, і питається - де ваша демократія, повторяєте помилки комуністів. Чому розумні люди, які розбираються в економіці, в держуправлінні, у сфері боротьби з криміналітетом у нашій державі лишаються за бортом. Ленін також говорив, що державою може керувати кухарка, так само й зараз до влади приходять не професіонали. Треба вибирати не за партійною приналежністю, а за розумом
Степан Бандера Показати IP 12 Січня 2015 14:55
А чи не служив він злочинній владі? Чи не давав вказівок про затримання і слідство над євромайданівцями, чи не замішаний в оборудках і корупційних схемах, де декларація із вказанням майна, в т.ч. дороговартісних годинника, авто БМВ, нерухомості? Прокуратура слабо займається такими людьми. Просто звільнення їх зроботи - це замало. Якщо вони подають у суд, то пропоную відкривати справу проти таких людей і ретельно все перевірити, а тоді "впаяти по закону", якщо дійсно були порушення. А то судам не буде часу займатися потрібною роботою, бо будуть всіх кандидатур люстрації "відмивати".
Правдоруб до Степан Бандера Показати IP 12 Січня 2015 15:21
В Законі про очищення влади вказано, що підпадають під його норми особи, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи (та/або сприяли їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини. З огляду на ситуацію, яка зараз відбувається в нашій ненці Україні, під люстрацію підпадають 90% з тих хто прийшов до влади, адже вони допустили, що Крим не наш, Луганськ і Донецьк майже не наш, хлопці гинуть кожен день, а влада очі заплющила і кричить, що в нас перемиря, то мабуть з президента, премєра та приближених і треба починати.
Анонім до Степан Бандера Показати IP 12 Січня 2015 21:22
коментар було видалено
Ганя Фемідова Показати IP 12 Січня 2015 15:48
Повнийпистець: Терещук - при посаді, на коні; а Руденка звільнили:-) Where the справедливість, WTF?
Громадянин 777 Показати IP 12 Січня 2015 16:01
А мене цікавить трішки інше питання.... Якого х....я в залі в робочий час сидить купа працівників управління...???, в нас що, вже всі злочини розкриті...???, чи може вони всі взяли відпустку на один день...???
Любі свині до Громадянин 777 Показати IP 12 Січня 2015 16:30
То ж подивись які у них понурі обличчя.... Це говорить тідльки про те що їх туди зігнали. А ось хто - Шпигу в студію!!!!!
GTA до Громадянин 777 Показати IP 12 Січня 2015 16:58
Тебе ї..е
Громадянин 777 до GTA Показати IP 12 Січня 2015 21:36
коментар було видалено
совість до Громадянин 777 Показати IP 12 Січня 2015 17:07
ну, злочини розкривають не ті, що там сиділи, і зрештою мабудь для цього є пояснення , вони ж не скривали облич, значить все правимірно
яй до Громадянин 777 Показати IP 12 Січня 2015 19:18
звідти ти взяв що це працівники міліції!?
Громадянин 777 до яй Показати IP 12 Січня 2015 21:35
Бо я половину їх знаю особисто...
Правдоруб до Громадянин 777 Показати IP 12 Січня 2015 22:00
Якщо ти їх половину знаєш, то ти або шістка (рос. шестерка), або дуполиз, який підлизує, а коли його не бачать, то поливаєш лайном вказаних людей. Короче редиска ти а не Громадянин
Громадянин 777 до Правдоруб Показати IP 13 Січня 2015 10:19
І в якому місці я когось "поливав"???, навпаки багато з них являються професіоналами своєї справи...!!! Я просто поставив цікаве запитання і все.... А поливаєш брудом якраз саме ти.... Одним словом "тормоз" ти, а не правдоруб...!!!
йован Показати IP 12 Січня 2015 16:48
таких судових справ буде багато, бо ті закони на коліні писались
Анонім до йован Показати IP 12 Січня 2015 17:28
"бо ті закони на коліні писались" и являются антиконституционными.
йован до Анонім Показати IP 12 Січня 2015 19:55
це і мав на увазі.
Не руденко Показати IP 12 Січня 2015 20:06
Гламурний представник УМВС по вигляду затруднятиметься давати відповіді на будь-які питання але навіть не вній проблема, в ситуаціі із цим законом позови в нормальній краіні виграють 90/ хто дійсно не сприяв і неміг сприяти узурпаціі влади. Але хто прийме зараз законне рішення, судді бояться. В березні Вер рада має переписати закон по заключенню Венеціанськоі комісіі,але чи це відбудеться? Шизофреники Соболєви без освіти і з темним минулим будуть дути в труби чи барабанити а інші скакатимуть аж поки не розвалиться держава а тоді шукатимуть винних хоч вже знайшли- це Путін.
Правдоруб Показати IP 12 Січня 2015 22:09
Здається українці повторюють помилки початку ХХ століття. Тоді історія нашим прадідам дала шанс створити свою державу. Однак, українці всупереч того щоб обєднатися почали ділити владу між собою. Згадайте Петлюру, Скоропадського, Винниченка і т.д. кожен шукав союзника і давав кучу обіцянок. Зараз 100 % ідентичність подій, українці у верхах ділять владу. намагаються будь-якою ціною залишитися при владі (коритові), обіцяють всім золоті гори, в тому числі своєму народові, в очі брешучи, бо самі знають, що цьоого не виконають і їх обіцянки утопія. Здається, що через певний проміжок часу про Україну будуть говорити як про історичний факт.
я до Правдоруб Показати IP 13 Січня 2015 03:24
По перше - у верхах не українці а євреї, об'єднувати Україну їм не вигідно (розподіляй і владарюй), по друге чи готові ми бути європейцями вже сьогодні? Чому на сьогоднішній день громадські організації типу правого сектору, самооборони і.т.д. перебирають на себе функції силових структур? Чи не здається вам що це вже переходить у розряд перерозподілу сфер впливу (перетягування на себе одіяла, яким не вміють накриватись) в найбільш прибуткових сферах. В остаточному результаті простому населенню все це набридне (ло) і посилені, укріплені внутрішні "справи" розставлять усі крапки над і. Швидко вправно і прфесійно. Отримавщи 95 % підтримку населення яке ще не забуло лихі 90ті і згідге закрити на незначні недоопрацювання міліції у розправі з бандгромадськими формуваннями які уже набридли і гаснуть на своїй орбіті навіть не в зеніті.
Шахид Показати IP 12 Січня 2015 22:36
коментар було видалено
ЛЮСТРАТОР Показати IP 12 Січня 2015 23:59
ЯКА РІЗНИЦЯ РУДЕНКО ІВАНОВ ПЕТРОВ ТЕРЕЩУК ,ЗВІЛЬНИТИ УСІХ ЗГІДНО РЕФОРМ В КРАЇНІ ,НАБРАТИ НОВИХ ЯКІ НЕ ЗНАЮТЬ СХЕМ ,ТОДІ МОЖЛИВО ЩОСЬ І ЗМІНИТЬСЯ.
хех Показати IP 13 Січня 2015 10:09
На нари мусорка
волинь моя Показати IP 13 Січня 2015 13:15
Всі мусорки і мусорички що в залі на підтанцовці в робочий час, де такі морди понаїдали? А рожиці сурйозні у всіх... ЖИРУЮТЬ ЗА РАХУНОК ПРОСТИХ ЛУЧАН... Як кожного фамілія і посада? ДЕ ЖУРНАЛІСТСЬКЕ РОЗСЛІДУВАННЯ?
Укроп Показати IP 13 Січня 2015 13:19
Зжальтеся над тими нещасними мусорами, яких насильно загнали в суд. Подивіться на їх перелякані фейси, їх як рабів пригнали батогами. Коні не винні.
не пацик Показати IP 13 Січня 2015 14:54
недавно дивився передачу генерала міліціі Короля-який відвердо сказав що за всі роки незалежності держава укркаіна із міліціонерів робила рабів : - потім дальше і дальше і закінчилося все тим что вбивць- насильників- злодіів украіське суспільство поважае більше ніх тих хто ціною свого здоровья і життья іх затримував : Немае майбутньго і небуде все прогнило зверху яка би хата не була міцна але коли стріха дірява -вона розвалеться : Небуду повторюватися Терещук керуе киевськой міліціею тому що він з вінниці а цей мажорчик незрозуміло з яких причин хоче стати рабом-може мазохіст?
ТТ Показати IP 13 Січня 2015 22:14
Міха-Ти маладца, тримайся друже