USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Нардеп Лапін вимагає заборонити українцям купувати авто з Європи без оплати акцизу

7 Грудня 2016 12:22
Народний депутат України, обраний у Луцьку в 2014 році від «Народного фронту», Ігор Лапін начебто обурений тим фактом, що українці купують б \ у авто з Європи з фактично нульовою ставкою акцизного збору. На думку депутата, державний бюджет недоотримує величезні суми податків, - пише "Дорожній контроль".

Нагадаємо, що з 1 серпня 2016 року Законом №1389 суттєво зменшили акцизний збір при розмитненні іноземних автомобілів. 28 листопада 2016 року "Дорожній контроль" опублікував статтю про те, що автомобілістка Людмила Ульчак виграла суд проти Державної фіскальної служби Волинської області, яка відмовилася виконувати цей закон.

Справа в тому, що Закон №1389 поширюється на ті випадки, коли автомобіль купується громадянином для особистих цілей, машина не старше 2010 року і не продаватиметься протягом наступних 365 днів. При цьому, закон не зобов'язує покупця особисто переміщати автомобіль через кордон. Тому, в Україні з'явилася послуга, коли компанії привозять автомобілі з Європи на митний склад України, людина вибирає собі машину, оплачує митні збори і забирає автомобіль з території України. Тому, покупцеві не потрібно робити візу в ЄС, оплачувати переїзд, проживання і витрачати час на пошук автомобіля.

Рішення Волинського окружного адміністративного суду від 1 листопада 2016 року про задоволення позову Людмили Ульчак, яким зобов'язали митницю розмитнити куплений нею таким способом автомобіль, дуже обурило депутата фракції "Народний фронт" Ігоря Лапіна. На думку депутата, такий спосіб покупки автомобіля є корупційним, а державний бюджет недоотримує податки.

"1 листопада 2016 року ухвалою "гуманного" Волинського окружного адміністративного суду (справа №803/1483/16) було визнано протиправною відмову Волинської митниці ДФС в митному оформленні даного авто. Чекаємо апеляцію... Якщо такій "схемі" включати зелене світло і з допомогою суддів дадуть "добро", держава Україна буде мати недоотримані податки із ввезення легкових автомобілів, бувших у користуванні, в частині повноти нарахування та сплати акцизного податку. Це потягне за собою недоплату податку на додану вартість, а також ухилення від несплати податків до бюджету України від іноземної компанії, не зареєстрованої в Україні як платник податків, за фіктивно проведені торговельні операції. А головне - це порушить закон, який приймався для того, щоб встановити пільгові ставки акцизного податку для легкових автомобілів, а не закласти чергову корупційну схему для митниці", - написав депутат на сайті Цензор.нет (підконтрольний Народному фронту).
Заяви Ігоря Лапіна не зовсім зрозумілі. Якщо громадянин України особисто їде в Європу і привозить б \ у автомобіль, він платить той же акцизний збір та інші податки як і в разі, коли він купує такий же автомобіль, але вже з митного майданчика на території України. Наприклад, Людмила Ульчак заплатила державі 53762,46 грн митних платежів. Чому ж тоді депутат Лапін заявляє, що за такою схемою бюджет недоотримає податки?

Справа в тому, що коли народні депутати голосували за закон №1389, вони розуміли, що далеко не кожен українець зможе отримати візу в ЄС, поїхати в Європу, зняти готель, шукати автомобіль, спілкуючись іноземною мовою, витрачати гроші на проїзд та проживання. Куди простіше прийти в автосалон "АвтоЗАЗ" або "АІС" і купити вітчизняний автомобіль за завищеною ціною. Закон №1389 був прийнятий під громадським тиском, але, депутати розуміли, що на практиці, мало хто зможе скористатися його перевагами.

Однак, коли депутати побачили, що для покупки автомобіля за майже нульовою ставкою акцизу не обов'язково їхати в Європу, а можна купити машину на митній майданчику всередині країни, вони заметушилися і вирішили переписати закон або взагалі його скасувати. Який мотив у простого депутата Ігоря Лапіна переписувати закон? А мотив полягає в тому, що Лапін просто лобіює інтереси українських олігархів-автовиробників, які зазнали збитків у зв'язку з прийнятим законом.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 28
скептик Показати IP 7 Грудня 2016 12:29
мабуть, лапін забув ввести в закон статтю, що частина платежів від розмитнення сплачується на його рахунок в банку
Виборець Показати IP 7 Грудня 2016 12:33
Який же він тупий,той Лапін !!!
Я до Виборець Показати IP 7 Грудня 2016 12:45
Але хтось ще тупіший за нього голосував!
Льоня Показати IP 7 Грудня 2016 12:45
Є три види протитанкових загород: надолби, видолби і долбой..би, як ви думаєте до якого з них відноситься лапоть?
хайнц Показати IP 7 Грудня 2016 12:48
вибрали іуду!!!
Перший Показати IP 7 Грудня 2016 12:49
Б*к сутулий!
Перший Показати IP 7 Грудня 2016 12:50
Продажна тварина!
Aleks Показати IP 7 Грудня 2016 12:57
Вибраний народом, а діє в інтересах олігархів які його туда поставили!!! Дістали Підар*си...!!!
Обурений народ Показати IP 7 Грудня 2016 12:58
коментар було видалено
34 Показати IP 7 Грудня 2016 13:05
Ну есть же норма отзыва депутата,чи виборці лапіна підтримують дикі танці свого обранця,от бешеных денег потерявшего берега.
Денис Показати IP 7 Грудня 2016 13:36
Гнати в шию потрібно того Лапіна. І перевірити законність його статків.
Оксана Показати IP 7 Грудня 2016 13:47
А яку схему розмитнення авто Лапін з батьком суддею провертали у Ковелі?
до лапина який депут Показати IP 7 Грудня 2016 13:55
Прийми зарплату в Україні 2000 - 3000 доларів для людей, а то тявкаєш як пес влади, а не депутат народу.
волиняка Показати IP 7 Грудня 2016 13:56
Луцьк!!! Кого ви обрали депутатом?! :))) Тільки не кажіть "то не ми" :)))
Иван до волиняка Показати IP 7 Грудня 2016 14:52
А вы кого выбрали? ..... можно не отвечать, ибо есть простой банальный ответ:выбирают деньги , а не люди
Лучанин Показати IP 7 Грудня 2016 14:12
Є такі хто знає як відзивати депутата? Люди!!! Давайте відізвемо цього Антинародного. для нас (народ України) він в ролі депутата нічого доброго не зробить. Замість того щоб допомогти, звичайній людині, з економити декілька сотень доларів та мінімум тиждень часу, Воно захищає бізнес тих, хто і так вже здер з цих людей все що можна...
222 до Лучанин Показати IP 8 Грудня 2016 12:25
Згідний з Вами, цього шляпіна треба гнати з ВРУ,є процедура по відзиву народного депутата, але ті хто голосував за нього мають підняти свою ж..пу, та діяти, такого позорного депутата вибрали, повелись на камуфляж. Юристи та бізнесмени Луцька включіться в процес по відзиву депутата Лапіна!!!
Олег Показати IP 7 Грудня 2016 14:21
коментар було видалено
Ігор Показати IP 7 Грудня 2016 14:40
Зря теке пишеш, можуть патріоти навідатись в гості..... Неболтай
роні Показати IP 7 Грудня 2016 14:46
Лапін нормальний пацан, правду каже. Халяви немає. Хто не згоден - ножками, маршруточкою. Патріоти -- на Ланоси.
Иван Показати IP 7 Грудня 2016 14:50
Политика - это средство дополнительного заработка. Лапин там работает чтобы заработать. Не ждите от него добрых дел во благо народа. Он такой же как и все депутаты.
Сераховичі Показати IP 7 Грудня 2016 15:26
Ляпін -тупость граничащая с садизмом! Ляпін -ганьба Волині!
водій Показати IP 7 Грудня 2016 15:38
Ганьба !!! Скільки ще треба слухати такий маразм !!! В нас немає нормальних і дешевих нових авто !!! Дайте можливість їздити на дешевому і нормальному !!! А на рахунок бюджету --- зробіть тоді хліб по 100 грн. за буханку і 80 грн. з нього забирайте в бюджет ???????
Роман Показати IP 7 Грудня 2016 20:03
Лапін мені соромно,що ти мій земляк.
Диверсант Показати IP 7 Грудня 2016 22:14
Мудак він оті все. А корупція буде в країні поки не буде як в Китаї смертної кари.Взяв 50 доларів- вишка а краще на органи для хворих