USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

«Тригривневі» маршрутки в Луцьку не витримали конкуренції

14 Травня 2014 15:08
Перевізники, які працюють на маршрутах № 9, 9а, 12, 18, 19 та 22, знизили вартість проїзду з допустимих 3 гривень до 2,50, а на маршрутах №15 і 15а лишили на рівні 1,50. З їх слів, зробили це для того, щоб не втратити пасажиропотік, який набагато зменшився після запровадження нових тарифів.

Нагадаємо, 7 травня члени виконкому Луцької міської ради усе ж підтримали рішення про підвищення вартості проїзду у маршрутних таксі та визначили граничну вартість проїзду.

Так, проїзд в автобусах, які працюють на маршрутах №15 та 15а мав становити 2 гривні;

2,50 мав коштувати проїзд в автобусах, які курсують маршрутами № 1, 2, 3, 4, 8, 10, 11, 14, 16, 17, 17а, 21, 23, 24, 25, 26, 26а, 27, 27а, 28, 29, 30, 31, 32, 47.

А проїзд в маршрутних таксі № 9, 9а, 12, 18, 19, 22 мав вартувати 3 гривні.

Проте нові тарифи для маршрутів №9 та 9а, які ввели в дію 12 травня, протримались недовго. Адже вже сьогодні, 14 травня, проїзд в них коштує стільки ж, скільки й у інших маршрутках – 2,50 гривні. Як і раніше, 1,50 гривні платять за проїзд і пасажири автобусів №15 та 15а. Тут ціну навіть не пробували піднімати. Ба! Більшість пасажирів стали дуже вибагливими і чекають виключно цього маршруту.

Здешевлення або ж непідняття ціни проїзду, зі слів начальника відділу автобусних перевезень Луцького підприємства електротранспорту Петра Павловського, є вимушеною мірою перевізників Луцька для збереження пасажиропотоку на вищезгаданих маршрутах.

Як зазначає посадовець, дорожчі маршрути просто не витримують конкуренції. Мовляв, їх послугами, здебільшого, стали користуватись лише громадяни, яким потрібно дістатись з однієї кінцевої зупинки до іншої. І хоча нові тарифи для «дальніх» маршрутів, з його слів, не є рентабельним, іншого виходу у перевізників, мовляв, просто немає: «Краще їздити по 2,50, ніж возити по дві людини з кінцевої», - каже він.

Наостанок посадовець додав, що згодом питання тарифів будуть переглядати, оскільки перевізники вимагали у міської влади встановити вартість проїзду на всіх без виключення маршрутах у розмірі 3 гривень - у такому разі проблема маршрутів, які ігноруються, відпала б. Щоправда, тоді члени виконкому міськради до поради не дослухались.

Щодо водіїв автобусів, то до чергових змін вони, здебільшого, ставляться скептично. Хоча розуміють, що іншого виходу із ситуації поки немає:

«Якщо людині потрібно проїхати лише декілька зупинок, або до якогось місця, куди їде решта маршруток, то вона чекає інший автобус, щоб не переплачувати 50 копійок. З людської точки зору я це чудово розумію. Але хто зрозуміє нас? Пасажирів за ці два дні [з 12 по 13 травня, - авт.] стало набагато менше. Доходило до того, що в час пік їздив напівпорожнім. Що вже казати про звичайні години дня», - нарікає водій маршрутного таксі №9 пан Олександр.

Чоловік впевнений, що вирішенням проблеми стане запровадження єдиного тарифу на проїзд по місту у розмірі 3 гривень. Тоді, як він вважає, вдасться відновити звичний пасажиропотік.

Щоправда, цю думку не поділяють у Волинському обласному територіальному відділенні Антимонопольного Комітету України. На думку антимонопольників, різна вартість проїзду на тих чи інших маршрутах відновить цінову конкуренцію на ринку пасажирських перевезень у місті.

«Що наразі і відбувається», - коментують ситуацію в антимонопольному комітеті

Саме тому згідно з результатами аналізу проектів рішень щодо підвищення вартості проїзду, Відділення погодило їх в частині дотримання порядку формування граничної вартості проїзду за одну поїздку одного пасажиру у розмірі 2,5 – 3 гривень в залежності від протяжності маршрутів, при пропозиції перевізників 3 гривні на всі маршрути.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 41
Ура Показати IP 14 Травня 2014 15:12
Маленька перемога
Голос до Ура Показати IP 14 Травня 2014 20:31
Не слід зупинятись на досягнутому, бо буде як з революцією.
Анонім до Голос Показати IP 15 Травня 2014 19:10
треба продовжувати бойкотувати маршрутки, а при необхідності в них проїхатись - вимагати з водіїв квиточки на проїзд, і фіксувати порушення та телефонувати на гарячу лінію. "В усіх незрозумілих ситуаціях - пиши акт!"))
Юлія Показати IP 14 Травня 2014 15:20
Все вірно: перевізники кричать, виконком прийняв половинчасте рішення, а люди фактично проголосували гаманцями. Тепер перевізники стишили свої апетити, бо трохи загналися з цінами. Мова ж іде не так про 50 копійок, як про 25% або 50% підвищення вартості проїзду. Що занадто, то не здраво.
ГАНС Показати IP 14 Травня 2014 15:25
І всетаки краще би всім по 3 поставили, а то тепер тими копійками гратись, ідіоти.
я на тебе клав до ГАНС Показати IP 14 Травня 2014 17:11
коментар було видалено
ГАНС до я на тебе клав Показати IP 14 Травня 2014 18:08
Чи ти прирівнюєш людей до шлакоблоків???
0000 до ГАНС Показати IP 14 Травня 2014 17:33
По 5 гривень зразу. Чого мєлочитись
ГАНС до 0000 Показати IP 14 Травня 2014 17:51
ну не стільки ж))) Дизпаливо по 14,40 зараз, а це заправка з 600гнр йде, шофери здають по 300/250грн в АТП - типу за стоянку, ще + 300грн треба плану здати, і що шоферу залишається??? 100 грн? Ти би возив людей за такі гроші??? Та краще поїхати в яку Білорусь чи Польщу, там в разів п'ять, як мінімум заробити можна не ризикуючи життями пасажирів, бо Бог зна який неуч може вискочити на дорогу. І недай БОГ аварія, то хто буде штраф платити: АТП?, хазяїн машини??? Шофер звісно.... так що ви звісно можете писати, говорити що да, проїзд збільшився на 50коп чи навіть 1ГРН!!!! але, моя суб'єктивна думка: ходіть пішки, якщо ціна в 2,50 в порівнняні з минулою не подобається.
Дід Панас до ГАНС Показати IP 14 Травня 2014 21:40
Білорусь і Польща чекають, правда щось не видно що водіїв маршруток це цікавить.
Анонім до ГАНС Показати IP 15 Травня 2014 19:15
о, бідні-нещасні водії маршрутак і їхні "хазяї"... де ви бачили бідного водія?
Медик до ГАНС Показати IP 14 Травня 2014 20:43
Ці суки потім ще вимагатимуть подорожчання проїзду в тролейбусах, бо люди пересядуть на них, не бажаючи платити 3 грн. Вимагаємо передати весь громадський транспорт в комунальну власність! Як бачите, 15-ки їздять по 1.50грн і їм вигідно, на відміну від "ефективних" приватних перевізників-бізнесменів, які нажертися не можуть.
Анонім до ГАНС Показати IP 15 Травня 2014 19:11
Краще би, по 2 гривні залишили! Чи ти самий багатий?
Отто Показати IP 14 Травня 2014 15:28
А може тим перевізникам ще й морду медом намазати?
валік Показати IP 14 Травня 2014 15:33
краще б було по 2 грн. -було б більше народу і водіям зручно і пасажирам доступно і більше будуть їздити. Навіть платили у кого посвідчення а тепер пред"являють бо по 2 грн ще платили а копійки не будуть збирати по маршрутці. а ще б через 1-2 роки зробили б по 3 грн. і всім було б чудово. Але той Яковлев що -небудь зробить
Вільна Волинь Показати IP 14 Травня 2014 15:34
Ахахаха! Викусили? Поставте менші плани, а то і водії скоро перестануть на роботу виходити...
читач Показати IP 14 Травня 2014 15:57
не такі вже й бідні ті маршрутчики, може їм поставити проїзд по 5 грн. і тоді тоже їм буде мало.
Богдана Стельмах Показати IP 14 Травня 2014 16:19
а хіба ми їм не казали? перевізники запевняли, що то буде їх проблема... от і є
Варіант Показати IP 14 Травня 2014 16:23
1. Встановити у місті комунальні кіоски для продажу проїзних разових квитків у маршрутці. 2. Пасажир при проїзді в маршрутці на виході здає квиток водію. 3. Підприємство перевізник здає квитки в комунальне підприємство і отримує кощти на свій рахунок. 4. При цьому ж комунальному підприємстві створити підрозділ відморожених звірів-контролерів, які будуть виловлювати "зайців"-безбілетників у маршрутках. Штраф за безбілетний проїзд - 300 грн. 70% штрафу отримують звірі-контролери (навіть, якщо вони не оформлятимуть штрафи, а братимуть хабарі із "зайців" - однаково кількісь останніх буде незначною). 6. Можливі електронні варіанти даної схеми.
НЕЛУЧАНИН до Варіант Показати IP 14 Травня 2014 21:54
перевізник іде в друкарню і йому там друкують 10 000 квитків. далі розказувати ? КАСОВІ АПАРАТИ І ЗАГАЛЬНА СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ. штраф за невидачу квитка - 300 грн.
ВОНО Показати IP 14 Травня 2014 16:27
як так ? вони ж верещали, що суперзбиткові і дешевше їздити то собі в збиток ))) невже як завжди збрехали ????
ВОНО Показати IP 14 Травня 2014 16:30
класичний ринок передбачає конкуренцію цін, не можете конкурувати з ціною в 1,5 грн ідіть геть, а не заставляйте конкурентів підіймати ціну
Аля Показати IP 14 Травня 2014 16:34
Електронний варыант-це найбільш правильно.Бо дуже старшно як водій відривається від водіння ,а здає здачу пасажирам.І,головне в карман не будуть красти, а тоді дивись і грошей вистачить на все.Або зробіть плату за кілометраж , що їхати в центр з ДПЗ на , а який кілометраж на 40 кв.-це є велика різниця.Диференційовано зробити плату за проїзд.В центр така сума, а на 40 і 33 квартали інші сума.Інакше толку не буде. Зробите 3 грн. будемо чекати траліка. Хочете багато не будете мати ні фіга.Люди ж гроші не мають ви саміж такі,як ми з кого дерти, коли вже ви вдавитесь
НЕЛУЧАНИН до Аля Показати IP 14 Травня 2014 21:55
поцікався, скільки коштує впровадження електронного квитка
Справедливий Лучанин Показати IP 14 Травня 2014 16:50
Та зробіть єдиний тариф для всіх маршруток в межах міста по 2,50грн. і буде спокій, не буде конкуренції і монополістів.
Юзик Показати IP 14 Травня 2014 16:54
А де коменти від Дідо?Агов,Дідо,ти де..?
Дід Панас до Юзик Показати IP 14 Травня 2014 18:45
Мене чекаєш? Персядьте на 15 і тролейбуси і вони знизять до 2.
анатоль Показати IP 14 Травня 2014 17:09
а чи спитав хтось нас! пасажирів! чи нам хтось підняв зарплату!? може давай те і ми попросимо нам підняти прожитковий мінімум.
Семен Показати IP 14 Травня 2014 17:24
Думаю Романюк і лобісти-депутати віришать це питання за певну суму УО. Зроблять всі маршрути по 3 грн., і будуть в поту доводити, що це економічно обгрунтована ціна. Романюк, скоро до тебе і твоїх підлабузників навідається громада, збирай речі.
Ха-ха Показати IP 14 Травня 2014 17:56
Прекрасно! Молодці лучани! Почнімо більше ходити, щоб зменшити пасажиропотоки і на звичайних маршрутах.
НЕЛУЧАНИН до Ха-ха Показати IP 14 Травня 2014 21:57
влітку можна і на велосипедах або роликах їздити. і здоровя буде більше
Ото й діло до НЕЛУЧАНИН Показати IP 16 Травня 2014 01:20
Ото й не треба скаржитися на маршрутчиків. НЕ підходить ціна - не їздь, а вибирай альтернативні способи пересування.
Patrik Показати IP 15 Травня 2014 08:42
Цілком очікуваний результат... "Жадність фраєра згубила"! Подорожчання проїзду перевізники мотивують тим, що зросли ціни на пальне, але ж матеріальний рівень населення, на жаль, не змінився... Надіялись, що народ підтягне ремінці і буде оплачувати проїзд в розмірі 3 гривень. Очевидно виходили з того, що наші земляки, економлячи на всьому, з усіх сил стараються розрахуватись за спожиту електроенергію, газ, опалення, воду... А тут ще один "сюрприз" - підвищення ціни за проїзд. Зрозуміло, що комунальні послуги для споживачів важливіші, ніж проїзд в маршрутці, тому вони справедливо економлять на маршрутках... Вихід із цієї проблемної ситуації - повернення до ціни проїзду в розмірі 2 гривень, інших варіантів немає... В противному випадку маршрутки будуть законсервовані, або ж возити по місту луцьке повітря.Правду кажуть літні люди, що здуру можна "щось" зламати.
Корінний лучанин до Patrik Показати IP 15 Травня 2014 19:10
Це ще раз доказує те, ЩО ЗНАЧНА ЧАСТИНА ЛЮДЕЙ В УКРАЇНІ ЖИВЕ БІДНО!!! ДУЖЕ ПРИКРО, АЛЕ ЦЕ ФАКТ. А РОЗМІР ПЕНСІЙ - ЦЕ ПРОСТО ЖАХ. НАСТУПНІЙ ВЛАДІ ТРЕБА ПРИЙМАТИ РІШУЧІ МІРИ ПО ПІДВИЩЕННЮ ПЕНСІЙ та ЗАРПЛАТ. ПОЗРІЗАТИ існуючі пенсії починаючи від 5000грн. і вищі до середньої по УКРАЇНІ. БО ВИСОКІ ПЕНСІЇ- ЦЕ ВЖЕ ПЕРЕБІР! ЗА ЯКІ ТАКІ ШИШИ! ЯКЩО хто мав високі зарплати, то це його здобутки( вони часом дуже нечесні), а як пішов на пенсію- ТО ВІН ТАКИЙ РІВНИЙ, ЯК УСІ ПЕНСІОНЕРИ. І ПЕНСІЯ (при наявності відповідного стажу) повинна бути однакова для всіх. БО НЕ БУЛО НЕДЕРЖАВНИХ ФОНДІВ СТРАХУВАННЯ , ДЛЯ НАКОПИЧЕННЯ НА БІЛЬШУ ПЕНСІЮ. Я, приміром, не знаю як буду платити за газ у 2017році, коли його ціна буде більше 2грн. за 1куб. м. А це буде, так Уряд запевнив. Ще люди цей тягар не відчули, так відчують з часом. Все ще попереду. А ТУТ МАРШРУТКАМИ ДІСТАЮТЬ. ПЕревізники зловили КАЙФ і думали що він буде ще більший, НЕ ТУТ-ТО БУЛО! НАШІ ЛЮДИ ДУЖЕ БІДНІ ПО ЄВРОМІРКАМ!!! ЖЕСТЬ ПРОСТО!
Patrik до Корінний лучанин Показати IP 15 Травня 2014 20:24
Я цілком з Вами згідний... Прикро, що на пересічному бідному українцеві стараються нажитися наші ж земляки, не якісь там східні окупанти, а такі ж самі українці, як і ми... Мимоволі згадаєш прислів'я: "Бий своїх, щоб чужі боялись!". Напевно саме таким гаслом керуються луцькі перевізники... Ганьба земляки! Ганьба Вам брати!
Все правильно до Корінний лучанин Показати IP 16 Травня 2014 01:19
Все правильно, тільки з яких резервів брати кошти, якщо країна стоїть на грані дефолту? Про те, що порізати пенсії - повністю згоден!!!!! А то в депутатів такі пенсії, що за все життя не заробиш стільки, як він за рік пенсіонерства. А ще - пенсіонери щоб ішли на пенсію, а не сиділи на робочих місцях, що не можна виперти, і получали і ЗП, і пенсію. Погодьтеся, не справедливо все-ж таки
ВОВК Показати IP 15 Травня 2014 20:03
Уявити собі не можу яка жорстока буда третя революція через два три роки .........
1234 Показати IP 16 Травня 2014 01:16
Зараз на мене всі накинуться, але все ж напишу. Все-таки українці - це жлоби, які за копійку вдавляться (не хочу судити про всіх, але бачу по цих коментарях, що люди такими і є). В якій би глибокій дупі - економічній чи політичній - не сиділа би країна - всеодно будуть верещати про підняття прожиткового мінімуму і про те, що їм все мало і мало. Тут, здається, всі недавно кричали, що країну треба витягувати з кризи, але ви будете, вибачаюся на слові, гадити владу і казати які вони погані, зате за копійку вдавитеся і нічим не пожертвуєте. І в цій ситуації виступлю частинно на стороні маршрутчиків, бо правильно було сказано раніше - за 100 грн заробітку ви б не возили самі, тому вмійте поставити себе на чуже місце. А не виходить - місяць попрацюйте водієм маршрутки. Мене не вдавить заплатити 2,50 чи 3 грн за маршрутку, тільки аби якість проїзду була відповідна. Ціни ростуть на все і від цього самі водії також потерпають. Не подобаються ціни на маршрутки - вперед пішком на роботу/університет і т.д. Пересідайте на тролейбуси, тільки тоді щоб за проїзд платили всі, включаючи бабок, які мало того, що нерви вимотують кондукторам, то сідають і їздять кругами по місту в тролейбусі, а потім коли заходиш, то навіть плятячи за проїзд не можеш сісти, бо ж стара баба ввалилася.
Корінний лучанин до 1234 Показати IP 16 Травня 2014 12:32
Старій бабі треба місце уступати- ТОМУ ЩО СТАРА! ТЕБЕ НЕ ВЧИЛИ КУЛЬТУРІ З ДИТИНСТВА!? ДОЖИВЕШ ДО СТАРИХ ЛІТ І ТИ БУДЕШ СТАРОЮ БАБОЮ ЧИ СТАРИМ ДІДОМ І БУДЕШ "ВВАЛЮВАТИСЬ"! Це по -перше, а по-друге: Якщо тебе не вдавить 3грн. за маршрутку то плати- будеш сам(а) їздити і місця буде повно вільного. ПЕРЕВІЗНИКИ ВЗЯЛИСЬ НАДАВАТИ ПОСЛУГИ ГРОМАДІ І СОБІ ЗАРОБЛЯТИ,А ГРОМАДА МІСТА НЕ ЗОВСІМ СПРИЙМАЄ ТАКІ ПОСЛУГИ ПО ТАКИМ ТАРИФАМ!!!"АБИ ЯКІСТЬ БУЛА ВІДПОВІДНА" про це пишеш, А ТУТ СКІЛЬКИ ПРО ЦЕ ПИСАЛОСЬ!І що перевізники на це реагують!? СПРАВЖНЯ ВЛАДА В УКРАЇНІ ЩЕ ТІЛЬКИ ФОРМУЄТЬСЯ. ПОПЕРЕДНЮ І НИНІШНЮ ВЛАДУ Є ЗА ЩО ГАНИТИ, БО З ЛЮДЬМИ та з НАРОДОМ В ЦІЛОМУ НІХТО НЕ РАХУЄТЬСЯ, ДО ЛЮДЕЙ НЕ ПРИСЛУХАЛИСЬ! ХІБА НЕ ВЛАДА РОЗВИВАЛА КОРУПЦІЮ ТА ТУРБУВАЛАСЬ ПРО СВОЄ ЗБАГАЧЕННЯ! За 23 роки відбулась УЗУРПАЦІЯ влади і Україна стала найбіднішою країною Європи. Завдяки нашій владі. Ну ти ж цього не знаєш, куди тобі до цього. ОСЬ МАЄМО ЗАРАЗ ТАКЕ СТАНОВИЩЕ.
1234 до Корінний лучанин Показати IP 16 Травня 2014 18:06
Я бачу, що в вас проблеми з клавішею капс-лок - випадково не заклинило? чи нервуєтеся? то випийте заспокійливого. Якщо говорити про питання культури, то знаєте, чия б корова мичала. Я вам не ТИкав, тільки того, що вас я не знаю. Мене ви також не знаєте, того немає чого ТИкати, а то позоритеся стосновно того, що хто тут ще некультурний. Якщо піднімати питання про оплату проїзду і про те, що старі баби мають їздити безкоштовно, то з якого дива повинні платно їздити діти від 7 до 14 років? Вони що, отримують стипендію чи може пенсію? Здається, школярам нічого в школі не платять - принаймні, так було сьогодні зранку. Тоді чому людина, яка отримує пенсію по віку, повинна, отримуючи пенсію, їздити безплатно, а дитина, яка не заробляє взагалі нічого, повинна платити гроші?
Корінний лучанин до 1234 Показати IP 16 Травня 2014 21:04
Про ваш нервовий стан, шановненький, свідчить попередній коментар. ПРОЧИТАЙТЕ вами написане. У ньому вся ваша "вихованість" та "розуміння" становища в країні. Для вас всі українці - це жлоби, які не хочуть нічим пожертвувати і за копійку вдавляться. Це ж ваші слова, шановненький ви наш. Одразу видно ваш освітній рівень. УКРАЇНЦІ за весь період боротьби за державність багато чим пожертвували. А останнім часом і на АРМІЮ переказують свої кошти !!! І на останок, плата за проїзд дітей, пенсіонерів визначена чинним законодавством України. ДЛЯ ВАС ОЧЕВИДНО ЦЕ Є НОВИНА, ВИ Ж НЕ ЗНАЄТЕ ЦИХ АЗІВ .