USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

«Не робіть з Бандери Леніна», – луцькі депутати не дали грошей на пам’ятник

12 Січня 2017 12:39
Депутати не проголосували за те, аби передбачити у бюджеті кошти на встановлення пам’ятника лідеру ОУН-УПА Степану Бандері навпроти міського РАЦСу.

Про це йшлося під час 17-ї позачергової сесії Луцької міської ради.

Голова фракції «УКРОП» у міськраді Ігор Поліщук зазначив, що дискусія щодо цього питання точиться роками. Значні суперечки були і щодо місця встановлення пам’ятника, і щодо його вартості.

Відтак, зі слів депутата, потрібно раціонально підійти до питання пам’ятника, організувати голосування або громадські слухання, щоб з’ясувати, чи хочуть цей пам’ятник бачити лучани, і де він має бути встановлений.

«Тому наша фракція не підтримуватиме виділення коштів», - резюмував Поліщук.

Депутат Микола Собуцький нагадав, що з казни міськради вже виділяли сотні тисяч гривень на пам’ятник, окрім того на це збирали пожертви. Де вони нині – невідомо.

Свободівець Микола Федік підтвердив, що кошти виділяли з 2011 по 2014 рік, але їх не освоювали і повертали назад. А за кошти громади спорудили постамент.
«Закликаю довести до кінця те, що ми намагаємось зробити 8 років. Люди вже 8 років ходять до постаменту вшановувати пам’ять Бандери».

Депутат і військовослужбовець Олександр Кравченко зазначив, що він не проти пам’ятника, але закликав визнати, що місце його встановлення – «це великий промах».

«Давайте не ставити пам’ятник, як Леніну – перед РАЦСОМ, висотою, більшою за будівлю. Хай це буде не постамент, а як пам’ятник Скрябіну – на лавці. Я би сів на лавочку біля Бандери в сквері навпроти прокуратури, і подивився б, як вона працює. Був би і натяк прокуратурі», – зазначив депутат та додав, що «не треба з Бандери робити Леніна»
Депутат міськради Павло Данильчук погодився з ідею не підтримувати «совкові» традиції, а внести корективи до проекту і збудувати дешевший пам’ятник в Бандера-сквері, навпроти обласної прокуратури.

«Я читав мемуари Бандери, і він писав, що йому не треба пам’ятник – ані за життя, ані після смерті», - коротко пояснив свою позицію депутат Микола Дендіберін.

Як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, під час «бюджетної» комісії міськради депутати проголосували за збільшення доходів бюджету за рахунок збільшення пайової участі на 350 тисяч гривень. І цю суму вирішили витратити на оплату гіпсової скульптури для пам’ятника Степану Бандері. Адже, зі слів першого заступника міського голови Тараса Яковлева, гіпсова скульптура вартує трохи менше мільйона гривень, уже 200 тисяч гривень оплатили авансом.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 45
Правильно Показати IP 12 Січня 2017 12:32
Одне з небагатьох розумних рішень.
никита до Правильно Показати IP 12 Січня 2017 13:52
коментар було видалено
лучанин до никита Показати IP 13 Січня 2017 10:37
ось вам приклад інформаційної війни на коментаріях . Видно Бандера це болюча тема для Москви. Іде маніпуляція коментів. Виходить шо ми хочемо Леніна поставити перед заксом і в СССР. Не спить ФСБ.
Иван до Правильно Показати IP 12 Січня 2017 15:05
Если вдрюг и надумают ставить памятник, то лучшего места как у Тараса Я. просто не найти
Анонім Показати IP 12 Січня 2017 12:37
одним словом, ми за колгосп, тільки не в нашому селі. це ще раз підтверджує містечковість, політичну близорукість та історичну некомпетентність депутатського корпусу. депутатам слід було б дати самому собі відповідь на запитання "Хто ми такі ?"
обєднало Показати IP 12 Січня 2017 12:45
це питання нових та старих поціновувачів маленьких та великих амбарних книг..башкалєнко ще щось там в скверику пропонував..зараз активно освоює кошти..а ті що будівля біля скверика як би слєпуваті знову..як і всі решта..страхі совєтії і дальше культівуються тіко чуть по другому..гляньте на памятник клімчуку..гроші єсть..
лучанин Показати IP 12 Січня 2017 12:51
вся Європа возвеличує людей які були виахідниками та ставить памятники різним винаходам, що принесли користь суспільству ... і тільки ми на пострадянському просторі шукаємо собі якогось і ідеалізуємо людей, про яких нічого толком не знаємо. (я не про Бандеру, я про героїв останніх двох років чиїми іменами стало модно називати вулиці..) Перестаньте молитися на покійників. Змініть себе із середини. Перестаньте красти..Перестаньте брати "в тарілку більше ніж можете зїсти" , і ви побачите яка в дійсності багата наша країна.
Анонім до лучанин Показати IP 12 Січня 2017 13:48
"Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не годен пошани".- М. Рильський
:-) до Анонім Показати IP 12 Січня 2017 15:20
"Хто стоїть лицем до минулого, той ср*кою бачить майбутнє" - народне. А минуле, мабуть, треба знати так як ви це розумієте, чи знаєте?? Ну, щоб бути правильною людиною. Інакше не можна??
Анонім до :-) Показати IP 12 Січня 2017 16:35
рильський від вашого народництва просто заридав би. а минуле - це те, що підтверджене історичними документами і фактами, а не написане мацковськими бумагомараками
ВВ Показати IP 12 Січня 2017 13:11
Одне не зрозуміло, чому такі великі суми хочуть витратити. Краще ці гроші передайте ще живим і потребучим у них людям, ніж ставити памятник.
? Показати IP 12 Січня 2017 13:14
Ставити памьятник людині яка ні разу не була в Луцьку та запамьяталася тільки по "ділах" його бойовиків,необхідно тільки після широкого обговорення в суспільстві...
Анонім до ? Показати IP 12 Січня 2017 13:49
тарас шевченко також ніколи не був у луцьку
Волиняка до ? Показати IP 12 Січня 2017 13:56
Правильно треба поставити Бульби Боровцю в куфайці і кірзових чоботяг який лупив комуняк і кацапів. Я ЗА!!!!
Анонім до Волиняка Показати IP 12 Січня 2017 14:16
таких героїв було і є багато. можна пантеон створити. однак ідейним натхненником був все-таки Степан Бандера
До до Анонім Показати IP 12 Січня 2017 16:56
Не сміши. Знайшов ідейного натхненика. Постав його в себе та молсь на нього.
Анонім до До Показати IP 12 Січня 2017 18:22
ти не по адресу. клоуни в кремлі. там же ж і твої натхненники
Волинянин до Волиняка Показати IP 13 Січня 2017 10:41
Дякую за національно свідому думку Тетяни Єремеєвій.
Василь Показати IP 12 Січня 2017 13:15
Я ще рік тому на сайті петицій пропонував перенести пам'ятник до скверу Бандери (біля прокуратури). http://e-dem.in.ua/lutsk/petition/view/150 . Мені навіть прислали офіційну відповідь за підписом Яковлева. Цитата: "Процедура проведення конкурсу на встановлення пам'ятника С. Бандері в м. Луцьку на пр-ті Соборності відбулася відповідно до чинного законодавства на архітектурно-містобудівній раді. На даний час вже споруджено постамент пам'ятника, а також рішенням міської ради виділені кошти на виготовлення скульптурної частини пам'ятника. Враховуючи вище викладене, немає підстав для проведення процедури оголошення повторного конкурсу на ідею спорудження пам'ятника С. Бандері в центральній частині міста" Але ж підстави є: 1. масове невдоволення мешканців міста вибором місця для пам'ятника; 2. вісім років тому, коли ставили постамент, у Луцьку ще не було ні скверу, ні вулиці Бандери, тому тоді ще не знали, про таке хороше місце для пам'ятника
Анонім до Василь Показати IP 12 Січня 2017 13:51
а звідки інфа "про масове невдоволення мешканців вибором місця для памятника" ? це про купку москвоботів в коментах ? щось я не бачив масових мітингів протестуючих тощо
? до Анонім Показати IP 12 Січня 2017 14:19
Правільно,необхідно провести опитування або референдум,більшість волинян не виказують свою думку із-за неможливости це зробити..
555 до ? Показати IP 12 Січня 2017 15:26
Думаю, якби провести референдум на Волині по цьому питанню, то "щирі" були б в великому ступорі від результатів. Прийшлося б більшу частину нашого краю в москвоботи записувати, або рострілювати - це ближче до ідеї "щирих" "хто не з нами - той проти нас".
Анонім до ? Показати IP 12 Січня 2017 16:51
а чого неможливо ? плакати в руки і під міську раду. побачим, скільки там українофобів назбирається
Ольга Показати IP 12 Січня 2017 13:15
Нарешті здоровий глузд заговорив устами депутатів.
лучанка до Ольга Показати IP 12 Січня 2017 13:58
коментар було видалено
Анонім до Ольга Показати IP 12 Січня 2017 14:06
та не здоровий глузд. скоріше всього деякі депутати хочуть відкат. хто там проголосував ПРОТИ ?
Анонім до Ольга Показати IP 12 Січня 2017 16:43
це вам в бєлокамєнній таке розказали ? Ви ще застосуйте відому фразу : "Всьо прогрєсівноє чєловєчєство осуждаєт ..." і т.д. Або "Я Архипелаг ГУЛАГ не читал, но осуждаю его содержание"
А Показати IP 12 Січня 2017 13:20
А ще Микола Дендіберін читав мемуари вітражу для будинку(того що за 450 000 грн). То вітраж писав, що не хоче висіти на «БІМ-БОМі».
СС Показати IP 12 Січня 2017 13:32
коментар було видалено
54 до СС Показати IP 12 Січня 2017 14:27
Мене більше цікавить як здихатися порошенка.
ВОВК до 54 Показати IP 12 Січня 2017 21:25
так само як біндеру
Вікінг Показати IP 12 Січня 2017 14:40
Чому люди радіють від того що ставлять пам'ятник, коли щодня комусь збирають гроші на лікування? Чи ми вже перемогли розруху у всіх галузях, у нас все добре з інфраструктурою в місті? Тратьте гроші на щось корисне, пам'ятник Вам не поможе жити краще та безпечніше.
555 до Вікінг Показати IP 12 Січня 2017 15:32
Шановний. Та ви "рука москви" і "прихвостень путіна" )). А відповідь на ваше питання дуже проста - "народ якому немає більше чим гордитися - гордиться своєю національністю"
Анонім до 555 Показати IP 12 Січня 2017 16:47
ага. це, наприклад апологети рускаго міра
Лучанин до 555 Показати IP 12 Січня 2017 17:00
Таке враження що ти стоїш в черзі на дерибан 3,5 мільйона гривень. Краще ці гроші в дитячі будинки розподілити.
анонім Показати IP 12 Січня 2017 15:37
краще ті гроші віддати в лікарню, на якесь необхідне обладнання. Скільком людям можна було б допомогти. А не на памятник.
Анонім до анонім Показати IP 12 Січня 2017 23:32
а скільки калбаси з лапшою можна купити !!!!!!!!!
страдіварі Показати IP 12 Січня 2017 16:15
Для чого героізувати осіб, що розділюють навіть людей на західній Украіні, не говорячи вже про схід і південь.
Анонім до страдіварі Показати IP 12 Січня 2017 17:47
то може взагалі не говорити ні на яку тематику, бо це розділяє. адже з однаковими поглядами можуть бути хіба що роботи
луцький Показати IP 12 Січня 2017 16:40
Скільки людей на тих, не чищених, дорогах-вулицях щось собі зламають і біля того "трампліна" теж, а в них грошей на прибирання міста немає? У вікно гляньте яке місто не чищене, а вони про пам'ятники?! Ганьба!!!
До Влади Показати IP 12 Січня 2017 17:02
Правильне рішення. Поважаю. Та заберіть той трамплін біля РАГСУ. Замостіть чимось. До прихильників Бандери: створіть свою організацію, зніміть приміщення, наставте тих пам"ятників скрісь та усюди та бийте поклони.
Анонім до До Влади Показати IP 12 Січня 2017 18:25
створи свою партію, переможеш на виборах і будеш штовхати свої розумні ідеї
миру Показати IP 12 Січня 2017 19:18
Мир.пісу піс.папулярная газєта за рубєжом.так дєржать.
Молодь Показати IP 12 Січня 2017 20:16
Коли ви виз@@хаєте бандерівці необтесані?!?!? Через ваші дурнуваті ідеї весь світ дивиться як на дурних! Пам'ятник ??? Поставте в себе в туалеті його. Люди помирають від раку, діабету, туберкульозу бо в Луцьку немає нормального обладнання для обстежень! Діти потребуть недорогих операцій щоб змогли ходити, то на це в нас грошей ніколи нема. А вам ,@@ка, пам'ятник ? Молодці УКРОП що не підтримали!
ДО ВИл"ПКІВ до Молодь Показати IP 12 Січня 2017 20:53
раніше визд"хають комуняки коз"оморді та їх вил"пки