USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.71 9.93

Українцям з 1 вересня підвищать розмір пенсій, стипендій, зарплат

30 Серпня 2015 18:38
З 1 вересня в Україні буде підвищено розмір мінімальної заробітної плати, пенсії, стипендії та зарплати для бюджетників.

Про це 30 серпня у "10 хвилинах з прем'єр-міністром" заявив глава уряду Арсеній Яценюк, - повідомляє УП.

Яценюк нагадав, що індексація була запланована на 1 грудня, але "відбудеться раніше".

"До Верховної Ради вноситься закон для підвищення соцстандартів для близько 12 мільйонів українців", - заявив глава уряду.

Зі слів Яценюка, виплати з 1 вересня планується збільшити кільком категоріям працівників бюджетної сфери.

Відтак, виплати вчителям підвищаться на 474 - 605 грн (в залежності від категорії), сімейним лікарям - на 453 грн, медсестрам - на 304 грн., працівникам соцсфери - на 304 грн, працівникам культури (зокрема, бібліотекарям) - на 348.

"Стипендія студентам - їх близько 1,5 мільойна – які навчаються у вишах 1-2 категорії – підвищиться на 112 грн, у вишах 3-4 категорії – на 95 грн", - зазначив Яценюк.

Виплати одиноким матерям підвищаться на 350-727 грн.

"Пенсіонери, яких близько 7,5 млн. осіб – будуть отримувати мінімальну пенсію у розмірі 1074 грн. Особи з особливими потребами отримають додатково 100-200 грн", - повідомив прем'єр.

Також він наголосив, що мінімальна заробітна плата підвищиться з 1218 до 1378 гривень.

"Це означає, що зарплата має зрости не лише у соцсфері, а в цілому по економіці", - додав Яценюк.

ЧИТАТИ ЩЕ: У ВЕРЕСНІ ЗНОВУ СУТТЄВО ПОДОРОЖЧАЄ АЛКОГОЛЬ

Як відомо, останній рік в Україні спостерігається шалене зростання цін. На тлі постійного подорожчання товарів варто зауважити, що споживчий кошик в Україні принципово не переглядався 15 останніх років – із 2000-го. Там ще досі – одні штани на чотири роки, а плавки – на 10.

Як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, молодий столичний юрист зробив дивну річ – подав до суду, виграв справу і змусив Кабмін переглянути 15-річні стандарти споживчого кошика.

Найближчим часом Кабмін має провести експертизу, визначити новий склад цього кошика і назвати новий прожитковий мінімум. Активісти наполягають на цифрі, яка наразі звучить фантастично – 7 тисяч гривень проти 1,2 тисячі гривень, яка є зараз.

ЧИТАТИ ДЕТАЛЬНІШЕ: КАБМІН ЗМУСИЛИ ПЕРЕГЛЯНУТИ ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ: НАПОЛЯГАЮТЬ НА 7 ТИСЯЧАХ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 51
Анатоль_ Показати IP 30 Серпня 2015 19:43
Уряду-від нас красна подяка та низький доземний уклін!
українець до Анатоль_ Показати IP 30 Серпня 2015 23:10
Опублікуйте таблицю за 25 років пенсії але у доларах, подивимося як вона росте!!!!
Противно до українець Показати IP 31 Серпня 2015 09:06
Крадуть і відмиваються злодії великі і дрібні
О да! Показати IP 30 Серпня 2015 20:10
Шо вже підвищили, то підвищили! Сам за ті 100 грн і кави не поп'є. Вже б не позорились і героїв з себе не робили! Була пропозиція мінімалку зробити 3000 (Ляшко чи Самопоміч казала), але ці жиди за людей не думають!
Людина Показати IP 30 Серпня 2015 20:29
Дуже гарний плєвок в народ. А народ знову підітреться і буде мріяти що "українськи йнарод самий найрозумніший". Саме головне щоб від цього підвищення вони не забули курс долара зробити 72! Хоча ні, перший раз було в 2 рази, потім в 3, тепер має бути в 4. Так що з підвищенням вас, панове :):):):):):):):):)...!
Павлоо Показати IP 30 Серпня 2015 20:33
А вчителям найбільше????????? Вау !
Реалістка Показати IP 30 Серпня 2015 20:37
До ср**и таке підвищення,коли ціни ростуть,а комунальні мають ще зрости....! А яценюк смердючий кнуряка)))
Анонім до Реалістка Показати IP 31 Серпня 2015 09:37
Ти його сам вибрав, бо "злочинна" влада тебе не влаштовувала.
Савчук П.П. Показати IP 30 Серпня 2015 21:01
По курсу долара народ опустили в три рази, а підвищуть на декілька сотень ! Добре рахують, "дякуємо " за проявлену турботу і заботу, ми дуже " раді " за подачку, хоча дарьоному коню в рот не заглядають ...!!! СЛАВА УКРАЇНІ !!! Слава самому "справедливому" уряду....!!!
Лось Показати IP 30 Серпня 2015 21:03
Шо ж дох**а купить народ за ті гроші. Вчасно, блін...
Люся Показати IP 30 Серпня 2015 21:08
перед Виборами це все. Але мінімальна пенсія і зарплата так зростає що жах. А ціни ве як зростуть знову?
НАРОД!!! Показати IP 30 Серпня 2015 21:28
Допоки при владі будуть жиди, ми покоління за поколінням будемо вимирати до повного вимирання. А це підвищення нехай візьмуть собі і своїм сім"ям,родинам на похорони.
Ткачук М.В. Показати IP 30 Серпня 2015 21:52
Ціни на все і вся Європейські / так довго до цього йшли і нарешті прийшли / - " слава " нашим державним мужам. Тепер вирушаємо в далекий шлях на підвищення зарплат ,пенсій до Європейських. Правда з такими темпами напевно ніколи не дійдемо.??? Як вчив "великий " Ленін робимо шаг вперед і два назад...Уви но це наше сьогодення.
рр Показати IP 30 Серпня 2015 22:01
Буду захищати свою родину тут а на Схід не піду бо тут хочуть закопати родину живою в могилуу
пенсіонер Показати IP 30 Серпня 2015 23:07
Не можна так несподівано багато, а то можна буде подавитися купивши барбарису та пів торта Рошен і не добігти до виборчої урни.
Толік Показати IP 30 Серпня 2015 23:31
ой люди ідіть скуплятись бо піся виборів зову буде подорожчання на все. А за світло з 1 вересня треба буде платити знову більше. То до чого таке підвищення? Щоб розказувати що які ми добрі і все для людей робимо
ку Показати IP 31 Серпня 2015 07:48
Слава Україні!!!!!!
громада Показати IP 31 Серпня 2015 07:56
Щоб ти жив на одну таку зарплату пане Яйценюх!!!
666 до громада Показати IP 2 Жовтня 2015 17:35
... о-па ! ... а бачили "очі ", що "купували" ? ... то ж , "їжте" хоч повилазьте ! ... Слава Україні ! ...
alex Показати IP 31 Серпня 2015 09:33
А з яким пафосом він про це заявив. Індексація? Смішно. Інфляція в країні галопуюча, ціни виросли в два рази... А він кинув кісточку з барського столу народу.
666 до alex Показати IP 2 Жовтня 2015 17:48
... щось Ви не те чули ... оте яйцяте , коли рекламувало себе по зомбоящику , відповідаючи типа на запитання , що йому типа задали прості люди у фейсбуці , НЕ надав відповідь на запитання про індексацію доходів громадян в звязку із інфляцією ... він-вона-вони не те що підтерлись Конституцією , а конретно "наклали" на отой "основний закон" , коли своїм "законом" про бюджет типа зупинили дію всіх ЗУ щодо соціальних виплат ( хоча б ч.2 ст.42 ЗУ №1058) до "стабілізації економічного стану " , чим порушили рішеня самого(!) Конституційного суду України ... про це оте яйцяте ані пари з вуст не випустило ... Слава Україні
таміла Показати IP 31 Серпня 2015 09:49
не дуже радійте! підвищення на 475- 605 грн це не на місяць , а до кінця року ! тобто цю суму неохідно ще поділити на 4 . То підвищення в місяць становитеме 120-250 грн. та і індексація не ростиме!
666 до таміла Показати IP 2 Жовтня 2015 18:02
... щось Ви на того рахівника схожі , що весь час приговорює на російській мові -- " Мы считаем - таем - таем ! ..." ... на українську самі ще в змозі перекласти ? ... бо , наприклад , оті жертви освітніх реХворм вакарчукових зробити елементарний переклад з російської на українську вже не в змозі .конкретно ... Слава Україні ! ...
коля Показати IP 31 Серпня 2015 10:18
мінімальна з\п за місяць = 6 годин праці в США, сумно...
Віка Показати IP 31 Серпня 2015 10:20
Ой Це тільки назва одна а ці 100-200 грн. зразу ж і знецінюються . Виживання. Чому ж хоч один Уряд чи Президент собі такі зарплати не поставлять і зрозуміють як взагалі можна за 1300 виживати в місяць з сім"єю?
Народ україни Показати IP 31 Серпня 2015 11:00
Ми наївні 24 роки думаємо, що ми їх вибирали !!! Вони туди попали б , якби і ніхто на вибори не прийшов ! Мафія безсмертна і до державного корита влізе і без народу !!! Злодія ніхто не запрошує, а він краде !!! За 24 роки там може 2 % нормальних людей було, а може тільки 1% !!! наємо горе-політиків, як в україні, так і в Росії ! Два народи сусідніх воюють між собою !!! Антихристи при владі , як в Росії, так і в Україні 24 роки !
ВАня Показати IP 31 Серпня 2015 13:06
Позор за таке підвищення, нагла і підла насмішка з людей. На 1 кг Порошенківських цукерок.Це просто жах.Хай самі живуть на такі гроші.Знову всіх рівняєте,хто працював, а хто дупу грів. У кого стаж 40 рків тому піднімайте, він заплатив податки собі на пенсію, а в кого 5-10 нічого не дайте,бо він жив за ці гроші, а я податки платив.Подивіться, олігархи, Яке пенсійне забезпеченнЯ в Канаді. Не платять псіхам по три пенсії, матерям-одиначкам, які всі живуть цивільним шлюом і обдурюють державу і нас, ми податки платим, а вони гроші одержують.Нам чесним дулю під ніс, самі дітей виховуємо, а їм платимо гроші, вони за наш рахунок виховуюють.Групи інваліднсті 95 процентів фальшиві, інваліди блін, працюють на роботах і пенсію одержують. Коли наведете порядок,коли?
Анонім до ВАня Показати IP 31 Серпня 2015 16:08
10000% правий!!!
Надія до Анонім Показати IP 8 Жовтня 2015 10:31
Підтримую на всі100%! Все дуже правильно сказано. Жаль тільки, що такі, здавіалось би, зрозумілі речі у нас так ігноруються.
сеня Показати IP 31 Серпня 2015 18:20
а та рифи на електроенергію з1 . 09 підвищать для себе
Анонім Показати IP 31 Серпня 2015 20:50
Підвищив би тебе, Сеню, дикий піп на гілляці.
Хлоп Показати IP 1 Вересня 2015 13:07
Люди, коли Ви вже зрозумієте, що хоч мінімалку зроби 3000 хоч 5000 грн, це відчує далеко не кожен... скільки з нас працює офіційно на роботі... з 2007 року наші "законотворці" не можуть розробити і прийняти Трудовий кодекс... наше трудове законодавство і вся сфера, що ним має регулюватися та соцзабезпечення в такій дупі... вони вміють тільки битись, кричати, бутилками стукати, др...чити на голих дівах на сесії ВР, але дійсно щось зробити не можуть, ой вибачте, не хочуть...
Юля Показати IP 15 Вересня 2015 09:54
Я вдова з 5- тирічною дитиною, яка вважається матерю одиначкою, і держава мені дає допомогу в розмірі аж 306,70 грн на місяць. Дитина не отримує пенсії як напівсирота, тому що її батько у свої 29 років ще не заробив достатньої кількості стажу, аби аби дитина змогла отримувати за нього бодай мінімальну пенсію. Тепер скажіть мені пане Яценюк, як нам обом прожити за ці 306 грн? Їх лише вистачає за місяць заплатити за садочок?
Анонім Показати IP 19 Вересня 2015 13:09
Підскажіть де заробити гроші, щоб заплатити за газ і світло? Ваша субсудія до одного.....
666 до Анонім Показати IP 2 Жовтня 2015 16:27
... підказувати отаким "бідним" -- марна справа ... ви тому й "бідні" , що не спроможні самі за себе вирішувати ...
666 Показати IP 2 Жовтня 2015 16:20
... ті , в кого в пенсії основна її частина більше мінімального прожиткового рівня і дорівнює більше ніж 949грн. , можуть не "розкотувати губу" на отримання цього підвищення ... в якості "закаточного ключа" раджу ознайомитись із п.5 і додатком №4 до "Порядку проведення індексації грошових доходів..." затвердженого постановою КМУ №1078 від 17 липня 2003 р. ... ця категорія пенсіонерів ( приблизно 2,8 млн. осіб) , починаючи із травня 2014р. отримує виплату з індексації їхньої пенсії , яка із листопада 2014р. виплачується в розмірі 179,36 грн. ... то ж , вчить "матчасть" і не слухайте експертуїв з експертутками , котрі вішають народу локшину на вуха ... а слухати отого яйцятого -- це взагалі себе не поважати ... Слава Україні ...
Анонім Показати IP 5 Жовтня 2015 11:58
Чи насправді добавили одиноким матерям чи тільки на паперах,якими можна підтерти одне місце
Андрій Показати IP 7 Жовтня 2015 20:34
Було б добре слова підкріплювати справами, наприклад, перекинути на рахунок установ та організацій пару мільйонів. Як видавати підвищену зарплату, якщо рахунки пусті поки-що? Як??? І піднімати виплати потрібно одразу після виборів, а не до.
Володимир Показати IP 9 Жовтня 2015 19:36
Брехня про підвищення, тільки що отримав пенсію ,ніяких змін.Розводняк по єврейські.
Микола Показати IP 10 Жовтня 2015 11:18
Отримував пенсію по інвалідності, як було 949, так і залишилось. Обіцянки - цяцянки...
Тетяна. Показати IP 10 Жовтня 2015 19:11
Брехня,я отримала пенсію без надбавки.Я інвалід ІІІ групи. Якби вони отримували такі гроші....та їх батьки. Оце виховали брехунів.
Анатолій Показати IP 16 Жовтня 2015 09:19
Ще раз переконався що Яценюк це п*здобол!!!! Мама інвалід 3 групи, ходить на двох костилях якщо можна назвати це ходьбою. А він п*дло забув взагалі за таких інвалідів. Щоб ти п*дло сам ним став
Марина Показати IP 16 Жовтня 2015 12:20
Я в 41 маю інвал.3гр. і двох дітей ..як можна прогодувати їх і ще й комун.сплатити??????нам навіть не збільшили і на 100грн.....ми що не люди????і наші діти не хочуть їсти???моя донька навчається в 4кл.то для них ще й підручників не надрукували....планшет купувати загадують,а за які кошти ????????Шановний Яценюк!!Допоможіть !!!!!подайте милостиню!!!!!
Сергій Показати IP 16 Жовтня 2015 22:53
Брехня!!! Сьогодні отримав пенсію по старому - 949 грн, без надбавки, так що про надбавки то все брехня.
людмила Показати IP 18 Жовтня 2015 00:06
то всьо брехня отримала пенсію 949 грн, вже так два роки отримую без змін.
наталія Показати IP 19 Жовтня 2015 16:17
38 років стажу. получала пенсію 1226 грн. підвищили-стало 1242 грн.Дякую . Хватить на 2 буханки хліба цього підвищення . Просто сором.
Іван Показати IP 19 Жовтня 2015 19:18
У мене 43роки і 6 місяців стаж. Пенсія 1,5 тисячі гривень. Не підвищили ні на копійку. Будьте прокляті всі депутати , прем`р і міністри. Для себе вони не жаліють ні державних коштів нічого . Злодіі прокляті.
таня Показати IP 22 Жовтня 2015 07:17
уважаемые четачи я ездила в пенсионый фонд и мне прямо сказали што пенсии менальные 949 гривень повысили тем у кого стаж 30 лет независимо от того на какой ты пенсии по старости или по болезни у тебя стаж должен быть 30 лет
любов до таня Показати IP 26 Жовтня 2015 19:53
мені відповіли теж саме у пенсійному
Катерина Показати IP 10 Листопада 2015 13:07
Шановний пан ЯЦЕНЮК! Як можно прожити на 949 грн дитині-інваліду???? І тих 100 грн. не добавили. Вас всих баламутів треба посадити на мінімальну заробітну пенсію та зарплатню, що ви встановили.
Вєра Показати IP 8 Квітня 2016 15:40
Моя пенсія 999 гр. При стажі 21....мінімальнрї даже немає..?!