USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

У луцькому військовому госпіталі скорочують кількість ліжко-місць

4 Березня 2013 14:46
Про перспективи реформування військових госпіталів розповіли ветеранам у Луцьку.

Про це інформують у Регіональному медіа-центрі МО України (Львів).

Так, у Луцькому гарнізонному військовому госпіталі відбулася зустріч командного складу військових частин та установ гарнізону, представників сектору оборонної роботи Волинської ОДА з головами ветеранських організацій області. Основною темою обговорення стали перспективи реформування та реорганізації військово-медичних установ Збройних Сил України. Загалом у заході взяло участь 20 осіб.

Під час зборів, начальник гарнізонного військового госпіталю полковник медичної служби Олександр Хоменко довів до присутніх зміст листа директора Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України щодо проведення організаційних-заходів в структурі закладів охорони здоров’я військового відомства. Він також поінформував присутніх, що діючі військовослужбовці, ветерани війни та військової служби, які проживають у Волинській області, не втратять належне медичне забезпечення.

«Під час свого виступу у Клубі Кабінету Міністрів України, голова оборонного відомства наголосив, що в процесі оптимізації структури військово-медичних установ будуть внесені відповідні корективи. Основне спрямування яких – зберегти кадровий ресурс військової медицини, забезпечити роботою за фахом військових лікарів. А також створити належні умови для лікування для тих людей, які користуються правом на всебічне медичне забезпечення у відомчих госпіталях та поліклініках», – зазначив полковник медичної служби Олександр Хоменко.

Також, із посиланням на Міністра оборони України Павла Лєбедева, начальник гарнізонного військового госпіталю відзначив, що в період реформування, зі зменшенням чисельності Збройних Сил, у військових госпіталях необхідно менше ліжко-місць для медичного забезпечення військовослужбовців. Водночас кількість військових пенсіонерів, які обслуговуються у спеціалізованих та військових медичних закладах, залишається незмінною. Для розв’язання цього питання у Міністерстві оборони України створили робочу групу, що повинна вивчити можливість залучення до партнерства з військовими медичними закладами провідних медичних компаній, з обов’язковою умовою – зберегти обслуговування військових пенсіонерів згідно з чинним законодавством. Це питання вирішуватимуть у взаємодії з Міністерством охорони здоров’я України.

Загалом зустріч мала інформативно-дискусійний характер. Представники ветеранських організацій із розумінням поставились до процесу реформ, що відбуваються зараз у оборонному відомстві.

Довідково:

Луцький гарнізонний військовий госпіталь сформували 23 червня 1941 року у Херсоні. Офіційно його назвали «евакуаційний госпіталь №1960 хірургічного профілю на 200 ліжок».

Госпіталь надавав медичну допомогу не лише воїнам, але і простому населенню, яке постраждало під час війни. За півтора місяця перебування у Херсоні госпіталь на 200 ліжок надав допомогу 726 пораненим, не повернувши до життя лише трьох із них.

За весь час війни госпіталь змінював місце дислокації 15 разів, подолав більш ніж 7 тисяч кілометрів, з них разом з військами – більш ніж 3 тисячі кілометрів. Під час воєнних лихоліть особовий склад госпіталю прийняв і надав своєчасну медичну допомогу 11 тисячам 162 пораненим, більш ніж 80 відсотків яких повернулися у діючу армію. Госпіталь надавав допомогу пораненим під час штурму Східного валу на Дніпрі, у Львівсько-Сандомирській операції, форсуванні Вісли та Одеру, в розгромі фашистів під Берліном, а закінчив бойовий шлях у німецькому місті Шеневальде.

22 червня 1945-го особовий склад госпіталю, виконавши свою місію, виїхав з Німеччини назад до Радянського Союзу. 20 серпня того ж року госпіталь прибув у Луцьк на місце постійної дислокації і увійшов до складу Прикарпатського військового округу.

Луцький військовий госпіталь організаційно входить до структури Військово-медичного клінічного центру Західного регіону. І займає провідне місце у переліку відомчих медичних закладів зони відповідальності.

Щороку, у розрахованому на 100 ліжок військовому госпіталі, проходять стаціонарне медичне лікування близько 1000 військовослужбовців Збройних Сил України, членів їх сімей, військових пенсіонерів та цивільних осіб. Госпіталь має хірургічний профіль. Начальник цього військового лікувального закладу – полковник медичної служби Олександр Хоменко є водночас практикуючим хірургом, декілька років тому отримав високе звання «Заслужений лікар України». Під його керівництвом у госпіталі зараз працює 8 лікарів вищої та 4 лікаря першої кваліфікаційної категорій.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus