USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Зміни до пенсійного законодавства

2 Березня 2015 20:41
За внесення змін до пенсійного законодавства проголосувала Верховна Рада. Про це інформують наші колеги з Української правди.

За прийняття урядового законопроекту №2212 проголосували 238 депутатів.

Закон прийняли із 5 спроби.

Згідно із законом в Україні відбудеться:

- поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок та збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію;

- поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років;

- для обчислення пенсії застосовувати середню заробітну плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 роки;

- пенсії працюючим пенсіонерам будуть виплачувати у розмірі 85 відсотків, але не менше 1423 гривень. Ця норма діятиме до 1 січня 2016 року.

Пенсії військовим, інвалідам 1-3 групи, учасникам АТО, членам загиблих учасників бойових дій скорочуватися не будуть.

Особам у період роботи на посадах, які дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, судді, прокурори та інші), пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України, не виплачуватимуться.

Під час обговорень в Раді уряд зобов’язався до 1 червня подати в Раду законопроект, що скасовує всі спеціальні пенсії та вводить єдине правило нарахування пенсій. Якщо такий законопроект не буде прийнято, то із 1 червня спецпенсії буде скасовано автоматично.

Виступаючи у парламенті прем’єр Арсеній Яценюк визнав, що цей закон є надзвичайно складним. Однак він зауважив, що уряду вдалося переконати міжнародних кредиторів, зокрема МВФ, не підвищувати пенсійний вік.

"Підняття пенсійного віку із 60 до 65 року не відбувається. Не брешіть народу. Другий міф про те, що піднімається спецстаж для працівників шкідливих сфер – це брехня", - сказав Яценюк.

З його слів, "всі хто отримує пенсії в розмірі 1500 гривень не підпадають під дію цього закону".
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 25
Лелик Показати IP 2 Березня 2015 21:19
До Арсенія: "Что б ты жил на одну зарплату..."!!!
калькулятор Показати IP 2 Березня 2015 21:21
Стерляді, мій батя-пенсіонер ходить на роботу за 1500 грн, бо йому просто сумно...
Штефан, Луцьк Показати IP 2 Березня 2015 21:30
Це дуже добре буде для економіки нашої держави! Браво, пане Арсенію Яценюк!
еге ж до Штефан, Луцьк Показати IP 2 Березня 2015 21:40
та то є так бо ж пан Арсеній веде нас до Європи і всі мусять то перетерпіти а пісіонери в першу чергу, бо в них час терпіння огранічений!
Джулія Показати IP 2 Березня 2015 21:32
Це типу так робочі місця для молоді звільняються??
Анонім Показати IP 2 Березня 2015 22:01
Ще міліціонерам,військовим пенсіонерам за яких з центру зайнятості посилають в АТО потрібно зняти пенсії
Штефан, Луцьк до Анонім Показати IP 2 Березня 2015 22:06
Не начасі!
Моль Показати IP 2 Березня 2015 22:40
То військовий, котрий отримав квартиру, арплату, пільги, а зараз працює на своїй хфірмі і в д*пі мав АТО отримуватиме і надалі туж пенсію. Браво Фронт Змін, браво Парашенко, Браво БЮТ.
До молі до Моль Показати IP 3 Березня 2015 00:53
Ти уважніша будь, і хоч трішки мізки включи, бо партія "Батьківщина" не голосувала за ці зміни, жодного голоса від "батьківщинівців" не було...
Микола до Моль Показати IP 3 Березня 2015 10:38
Дехто зовсім далекий від військових і не знає що військові пенсіонери які працюють роблять відрахування в пенсійний Фонд і на відміну від інших це не впливає на їх пенсію, яку до речі уряд давним давно не перераховує згідно закону, в той же час військові пенсіонери перебувають в запасі, і більшість з них в кого вік позволяє призвані і перебувають в зоні АТО. Ну а моль мабуть ніколи не служив і не знає що таке дійсно військова служба і дальше свого носа нічого не бачить.
123 Показати IP 2 Березня 2015 22:45
Пусть еще яйцепук расскажет ,как людям выжить на пенсию? Баран.
рецепшен до 123 Показати IP 2 Березня 2015 22:56
коментар було видалено
Депутат Показати IP 2 Березня 2015 22:51
Тепер Кравчук з міськради накінець піде на пенсію.
Кум до Депутат Показати IP 2 Березня 2015 23:13
у Володимирі , Нововолинську , Ковелі та інших містах і районах області подібних - "незамінних" ой як багато . ЩОЖ ТЕПЕР БУДЕ - НЕВЖЕ БЕЗ НИХ ПРОПАДЕМО ...
Анонім до Депутат Показати IP 3 Березня 2015 10:55
сумніваюсь, що піде. Таких виносять...
Штефан, Луцьк Показати IP 2 Березня 2015 23:38
Нововолинськ за Віктора Сапожнікова!
Кошлатий до Штефан, Луцьк Показати IP 3 Березня 2015 12:45
а Рожелюк теж незамінний.....
журналіст з Володими Показати IP 3 Березня 2015 09:43
Стосовно спецпенсій то є непогане рішення. Особливо в частині що стосується державних службовців ,які отримують хорошу ( високу) зарплатню згідно рангу , і таку ж хорошу пенсію за вислугу років. Дивись потроху-потроху з керівництва містами та областями усунуться стрі , і фактично вже профнепридатні апартники ( подекуди ще обласні, районні, міські голови,заступники, керівники управлінь) , тобто люди які вже практично гальмують поступальний розвиток міст чи областей своїми совковими методами керівництва та сприйняттям навколишного світу, а також глибоким кумовством родинними та іншими звязками .
Славко Показати IP 3 Березня 2015 13:45
О, насилу бабця Соколовська незамінна піде на відпочинок, і як вона це переживе, дєвочка-малолєтка з молодим кавалєром?
пето Показати IP 4 Березня 2015 00:37
а як голосували наші депутати.на сайті верховної ради не можна розкрити поіменного голосування за закон 2212 а ми повинні знати наших героїв. я думая що за цей закон 100 відсотків проголосував лапін. недаремно його президент нагородив орденом
Думка Показати IP 4 Березня 2015 16:58
Тобто яйценюк і Ко важають, що пенсія в 1500 гривень - це вже багатство. Дітям війни пільги по ЖКГ відміняють, безплатний проїзд на міському транспорті та електричках відмінять, ціни на проїзд підвищують, ціни на ліки вже зашкалюють, ціни на продукти харчування піднялись на 100%, тарифи в ЖКГ зросли, а соціальна норма на воду, каналізацію, гарячу воду, газ зменшилась. Спасибі владі, яку ми самі і вибрали. Де наша Еуропа? Де наші еуропейські пенсії та зарплати?
Марія Показати IP 4 Березня 2015 19:19
Якщо говорити про європу. То хай гривню викидають а вводять долар і рівняються з зарплатнею європейською тоді будемо згідні.
59 Показати IP 5 Березня 2015 14:00
Влада поставила пенсіонерів на межу виживання. Навіть не НА межу, а ЗА межу. Хто з пенсіонерів зможе вижити в умовах геноциду? Ціни та тарифи зробили швидко європейськими, а пенсії залишили папуаськими. Молоді робити ніде, бо промисловість знищили. Надходжень до пенсійного фонду майже не буде. Що робити пенсіонеру? Повзти на цвинтар?
Валентина Показати IP 12 Березня 2015 20:34
Пан Яценюк до выборов на всех своих выступлениях возмущался по поводу "зубожиння" народа. Теперь же он переплюнул бандитов-попередников своими новациями в области повышения жизненного уровня большинства народа, живущих в нищете и потерявших веру в завтрашний день. У меня пенсия 1205 грн. На субсидии не имею права: прописан родственник, который не живет со мной, но имеет малых детей и проблемы выживания. Имею достаточный рабочий стаж и в прошлом хорошую зарплату получала, но с введением идиотских коэффициентов получила пшик, который даже не собираются индексировать. И что делать с такой пенсией при всех этих повышениях на все абсолютно. Здесь не пояс придется затянуть, а горло. В Европе больше пенсионеров и дольше и лучше живут, а у нас хотят от них избавиться. Вопрос: как прожить на такую пенсию, если даже проезд будет платным , хотя бы 50% оставили на оплату проезда. ГАДЫ!!!