USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.94

20 квітня: події, факти, дні народження

20 Квітня 2014 00:01
Сьогодні християни західного та східного обряду святкують Великдень – світле свято Воскресіння Господнього.

День народження 20 квітня відзначають начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Петро Філіпчук.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає всіх зі святами і бажає здоров’я, довголіття і наснаги.

Іменини за православним календарем святкують Георгій, Данило, Юрій та Єгор.

Наша хроніка:

Торік ми інформували про передпасхальний ярмарок у Луцьку.

У 2011 році депутати Луцької міськради затвердили заборону з 1 травня на продаж алкогольних напоїв і пива уночі та в стометровій зоні навколо шкіл. Також вони заборонили використовувати в обласному центрі радянську символіку та прапори.

А в 2010 році тодішній голова обласної ради Анатолій Грицюк оприлюднив власну заяву щодо колективного звернення волинських журналістів, які звинуватили владу в перешкоджанні законній діяльності ЗМІ.

20 квітня 2009 року ми розповідали про вибух боєприпасу за три кілометри від села Маньків Локачинського району.

Народилися:
Цього дня народилися 16-й римський імператор, філософ Марк Аврелій Антоній, мусульманський пророк Мухаммед (імовірна дата), російський композитор, педагог, автор 27 симфоній Микола Мясковський, український військовий діяч Юрко Тютюник, німецький політичний і державний діяч, диктатор, глава Третього рейху Адольф Гітлер, американський комедійний актор і кінорежисер Гарольд Ллойд, російський радянський актор Павло Луспекаєв (Верещагін у фільмі «Біле сонце пустелі»), британський письменник російсько-українського походження Віктор Суворов, найтитулованіший автогонщик України Сергій Вукович, український юрист, голова Центральної виборчої комісії в 2004-2007 роках Ярослав Давидович, американська кіноакторка, володарка двох «Оскарів» Джессіка Ленж, радянський хокеїст Олександр Мальцев, російський політик і державний діяч Олександр Лебедь, радянський і російський хокеїст В'ячеслав Фетисов, історик Георгій Касьянов, американська кіноакторка й модель Кармен Електра.

Сталося:

1865Вперше оголошено про появу безпечних сірників.

Перші сірники з’явились в 30-х роках 19 ст. в Англії. Вони були мало подібні до сучасних. Сірник того часу являв собою паперову трубочку, на один кінець якої наносили суміш хлористого калію з цукром, а поряд ставили маленьку скляну пляшечку з сірчаною кислотою. Пляшечку розбивали, і кислота, потрапляючи на суміш, викликала спалах. Виробництво сірників одночасно виникло у Франції, Німеччині, Росії та деяких інших країнах. Використання фосфору для одержання вогню було вперше використано у 1816 році, але перші сірники були винайдені тільки в 1833-му, коли в масу сірникових головок був введений білий фосфор – надзвичайно вогненебезпечна й отруйна речовина, дуже шкідлива для здоров’я людини. З огляду на шкідливість білого фосфору на перших сірникових мануфактурах Англії працювали переважно діти бідних вдів. Виготовлені таким способом голівки сірників легко запалювалися при терті об шорстку поверхню.

1986Піаніст Володимир Горовицьуперше за 61 рік приїхав у рідний СРСР.

В 1925 році митець емігрує в Європу, де швидко завойовує популярність як концертуючий піаніст. Взаємини Горовиця та радянської влади були трагічними. Після еміграції радянська влада неодноразово погрожує Горовицю, в 1930-х роках в концтаборах СРСР загинули брат і батько Горовиця. Горовиць відвідав СРСР лише 1986 року, після 61-річної перерви (з тріумфальним успіхом дав концерти в Москві та Ленінграді). Цікаво зауважити, що сестра Володимира Горовиця, піаністка й педагог Регіна Горовиць, була дружиною відомого радянського економіста Овсія Лібермана.

2000у Броварах в житловий будинок влучила тактична ракета, загинули 3 людини, а 5 були поранені.

Він стався в другому підїзді 9-ти поверхового цегляного будинку по вул. Незалежності. Від вибуху розірвало від 9-того до 2-го поверху. Інші під’їзди не пошкодились. Певний час Міністерство оборони намагалося спростовувало інформацію, стверджуючи, що ракета вразила заплановану ціль. Однак вже 23 квітня військовики визнали себе винними у трагедії. Тодішній міністр оборони України Олександр Кузьмук заявив, що вважає несправедливим подавати в відставку після катастрофи. «З моєї сторони це було нечесно - зробити рекламно-благородний жест: Бачите, яка я сильна людина». «Тим самим я б кинув свої війська, своїх працівників, так званим благородством я б заховався за цією трагедією» - сказав він, продовживши, що вирішив для себе «випити цю гірку чашу до дна». В відреставрованому будинку зараз живуть інші люди (постраждалі були переселені на вулиці Грушевського). Від сліду ракети нічого не залишилось, тільки нові стіни стали на 15 см ширшими.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus