USD 39.00 39.37
  • USD 39.00 39.37
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

21 вересня: події, факти, дні народження

21 Вересня 2014 00:00
День народження 21 вересня відзначають депутат Волинської обласної ради Петро Олешко та начальника відділу фінансів соціально-культурної сфери Департаменту фінансів Волинської ОДА Фредюк Юрій (на фото).

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає їх зі святом та бажає успіхів і здоров’я. Миру і добра, побільше цінних моментів у житті і незабутніх вражень.

Сьогодні православні відзначають Різдво Пресвятої Богородиці, або Малу Пречисту, – релігійне свято християнської церкви на честь Богородиці Діви Марії, матері Ісуса Христа.

Новинка! Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Також 21 вересня – Міжнародний день миру, що встановлений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН від 30 листопада 1982 року.

Наша хроніка:

Минулого року у цей день до Луцька привезли ковчег з мощами святих воїнів. Зокрема мощі Георгія Побідоносця побували у Свято-Покровському храмі.

Також того дня лучанам показали «ритуальні танці». Тоді серце та розум вирішив поєднати у картинах художник Кость Борисюк, презентувавши свій проект.

Окрім того, видання розповідало про подорож до Союзу. Про країну бульби та червоних стягів читайте в авторському фоторепортажі.

У 2012 році редакція писала про сірникове чаклунство. Патрік Актон майструє неймовірні міні-копії відомих будівель з сірників.

Народилися:

Цього дня народилися російський поет-сатирик Антіох Кантемир, російський фізик та електротехнік німецького походження, винахідник електродвигуна Борис (Моріц фон) Якобі, англійський письменник-фантаст Герберт Уеллс, російський радянський кіноактор, популярний виконавець пісень Марк Бернес (Нейман), радянський актор театру й кіно Зиновій Гердт, український актор Сергій Петров, український історик-джерелознавець і архівіст Іван Бутич, український художник-графік Володимир Пінігін, український поет Леонід Кисельов, російська акторка театру й кіно Ольга Остроумова, американський письменник, автор численних бестселерів, «король жахів» Стівен Кінг, чеченський військовий і державний діяч, польовий командир, президент Республіки Ічкерія у 1997-2005 роках Аслан Масхадов, український політик Юрій Кармазін, російський актор театру й кіно Віктор Вержбицький («Нічна варта», «Турецький гамбіт», серіал «Бідна Настя»), український бізнесмен, олігарх, народний депутат Ринат Ахметов.

Сталося:

1940 — Відкритий Львівський театр опери і балету.

Будівництво театру розпочалось у червні 1897 року за проектом архітектора Зигмунта Горголевського— автора багатьох монументальних споруд Польщі і Німеччини.

Відкрився театр для глядача 4 жовтня 1900 р. прем'єрою лірико-драматичної опери «Янек» Владислава Желенського — про життя карпатських верховинців. Головну партію співав український тенор Олександр Мишуга. В урочистому відкритті взяли участь художник Генрик Семирадський, письменник Генрик Сенкевич, композитор Ігнацій Ян Падеревський та делегації з різних європейських театрів.

У 1934 році театр був закритий через фінансову скруту. У грудні 1939 року із входженням львівського воєводства до складу СРСР Великий міський театр було перейменовано на Львівський державний театр опери та балету з підпорядкуванням його Міністерству культури України. Реорганізовано оркестр, хор, балетну трупу, серед солістів опери появилися нові імена — випускники Київської, Харківської та Одеської консерваторій.

У кінці 70-х років театр закрився на реставрацію. В ньому було зміцнено фундаменти, переплановано підвальні приміщення. Здійснено реконструкцію сценічних механізмів, що дало можливість встановити на сцені 4 плунжери для спорудження декорацій на різних рівнях. У нішах фойє було встановлено погруддя Т. Шевченка, І. Франка, А. Міцкевича, О. Пушкіна, а в нішах дзеркального залу — М. Лисенка, С. Гулака-Артемовського, М. Глінки, П. Чайковського, виконані скульпторами Е. Миськом, Я. Чайкою, Й. Садовським, О. Пилєвим. Оновлений театр відкрився у 1984 році.

Сьогодні в оперному театрі працюють понад 40 солістів, балетна трупа (60 артистів), хор (60 артистів), симфонічний оркестр (90 музикантів). Зараз у репертуарі театру 22 опери, 3 оперети та близько 20 балетів. Всі опери йдуть мовою оригіналу (італійською, французькою, російською, польською). Для зручності глядачів над сценою розміщене табло з рухомим рядком, що подає переклад змісту вистави українською мовою.

У театрі проводиться міжнародний фестиваль оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької.

1949 — Мао Цзе Дун проголосив створення Китайської Народної Республіки.

Перші дії нового уряду були спрямовані на відновлення економіки і створення соціалістичного ладу.

Відповідно до Пакту про радянсько-китайську дружбу, укладеного у лютому 1950, китайцям у цьому допомагав Радянський Союз. У країну прибували радянські фахівці, Китай одержував устаткування, необхідне для відновлення економіки.

У жовтні 1950 Китай вступив у Корейську війну. У той же час в країні були проведені аграрні реформи, щоб забезпечити справедливіший розподіл землі, але вони супроводжувалися стратами колишніх землевласників і заможних селян. Крім того, почали вживатися заходи проти політичної й економічної корупції.

1998 — По американському телебаченню показаний запис допиту президента США Білла Клінтона в справі Моніки Левінскі.

Моніка народилася в заможній родині, провела дитинство в південній Каліфорнії в м. Беверлі-Хіллз та Лос-Анджелесі, виросла в єврейській родині — батько — лікар походженням із Сальвадору і Німеччини, а мати з Білорусі. Відвідувала приватну школу, закінчила коледж Луїса і Кларка в м. Портланд, штат Орегон, а в 1995 році переїхала у Вашингтон; у листопаді того ж року стала практиканткою в Білому Домі де й познайомилася з тодішнім президентом США — Біллом Клінтоном.

За власним визнанням між 15 листопада 1995 року й 29 березня 1997 року з ним займалася сексом, в тому числі оральним сексом. Надалі була переведена у Пентагон. Коли Моніка по секрету розповіла про свій зв'язок із Клітоном своїй співробітниці Лінді Тріпп, та почала записувати їхні телефонні розмови, в якіх вони обговорювали цю тему, і надалі використала ці плівки як докази.

Коли у січні 1998 вона дізналася, що Моніка брала участь як свідок у судовому позові Поли Джонс проти Клінтона (за сексуальні домагання), і свідчила на користь Клінтона, Тріпп передала плівки із записом телефонних розмов Кеннету Старру — він розслідував інші скандали за участю президента. Із поширенням відомостей про позашлюбні відносини президента з нею, у Вашінгтоні було створено спеціальну розслідувальну комісію, очолену Кеннетом Старром.

За її свідченням, статеві стосунки між нею і Біллом Клінтоном мали місце в Овальному Офісі Білого Дому. Білл Клінтон спочатку заперечував сексуальні відносини із Левінскі та дав клятву під присягою в тому, що «ніколи не був у сексуальних відносинах із цією жінкою». Однак пізніше, після признань Левінскі й обнародування доказів їхніх відносин, він все-таки зізнався та вибачився перед Монікою та дружиною Гілларі Клінтон. Через це він був обвинувачений в лжесвідченні.

Вибухнув скандал, що призвів до процедури імпічменту Білла Клінтона, хоча йому й удалося залишитися надалі при владі.

У результаті скандалу Моніка Левінскі стала знаменитістю в США та об'єктом, як численних жартів, так і надзвичайної уваги ЗМІ. Після скандалу вона неодноразово з'являлася на телебаченні — в тому числі в складі комічного шоу, яке ґрунтувалося на її відносинах з президентом Клінтоном. Опісля, уникаючи уваги ЗМІ, у грудні 2006 року отримала ступінь магістра психології від Лондонської Школи Економіки.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Гена Показати IP 21 Вересня 2014 09:30
А чому такий мужній головний отаман Олешко сидить в кріслі в Луцьку, а не на БТР 80 на Сході?Хто знає?
стук-стук до Гена Показати IP 21 Вересня 2014 12:50
Він об'єктивно змушений берегти свою розпещену ригіАНАЛами дупу. Раптом все повернеться.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus