USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

4 жовтня: події, факти, дні народження

4 Жовтня 2015 00:00
День народження сьогодні у заслуженого журналіста України Євгена Хотимчука (на фото), гравців ФК «Волинь» Сергія Літовченка і Романа Годованого та депутата Луцької міської ради Андрія Разумовського.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає іменинників та бажає міцного здоров'я, довголіття й невичерпного натхнення. Хай кожен день буде багатий на нові ідеї, плани і перемоги, а життя повниться хорошими людьми.

Також сьогодні день народженн святкує лучанин Віталій Кондратюк. Друзі вітають його з новим життєвим роком та бажають крепкого здоров'я та життєвої сили. Нехай вчорашні сміливі мрії стануть реальністю сьогоднішнього дня!



Сьогодні – Всесвітній день тварин. Також 4 жовтня розпочинається Всесвітній тиждень космосу. Він триватиме до 10 жовтня. Саме 4 жовтня 1957 року відбувся запуск першого штучного супутника Землі «Супутник I» і вступ в силу 10 жовтня 1967 року Договору про принципи діяльності держав з дослідження і використання космічного простору.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Два роки тому у цей день в експозиції музею на Волині з'явився унікальний експонат. У музеї історії сільського господарства Волині показали унікальну пам’ятку народної архітектури – стародавню хату, перевезену із села Острів’я Шацького району.

Окрім того, видання розповіло про один день у цирку. Як відбувалося приборкання «великих кішок» дивіться у фоторепортажі.

У 2012 році редакція розповідала про найбільший у світі фестиваль пива. Унікальні фотознімки з фестивалю «Октоберфест» опублікувало видання «The Atlantic».

А у 2011 році видання писало, що кохання визнали психічним захворюванням. Всесвітня організація охорони здоров’я внесла кохання у свій реєстр захворювань під номером F63.9.

Народилися:

Цього дня також народилися французький поет, автор «Інтернаціоналу» Ежен Потьє, 19-й президент США Ратерфорд Хейс, український поет, перекладач, літературний критик Освальд Бургардт (псевдо – Юрій Клен), український диригент, бандурист, педагог Дмитро Андрусенко, визначний радянський розвідник часів ІІ Світової війни Ріхард Зорге, польський актор театру й кіно Вєслав Голас (Томаш у серіалі «Чотири танкісти й пес», «Лялька», «Потоп»), українська громадська діячка, архітектор і політик Лариса Скорик, український письменник Олесь Ільченко, російський співак Євген Осін, російський програміст Євген Касперський, американська кіноактриса Алісія Сильверстоун, російська співачка Олена Катіна.

Сталося:

1875 — Декретом австро-угорського цісаря Франца-Йосифа I засновано університет у Чернівцях (тепер Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича).

Заснований на основі теологічного інституту, що існував із 1827 року з німецькою викладовою мовою та з окремими кафедрами української та румунської мов і літератур.

Мав різні назви: імені Франца Йосифа (нім. Franz Josephs) у 1875–1918 pp., Universitatea Regele Carol I din Cernăuţi (1919–1940) і Чернівецький державний університет після 1940 року.

1989 року Чернівецькому університетові присвоєно ім'я Юрія Федьковича.

Після розпаду Австро-Угорської імперії 1918 року і прилучення Буковини до Румунського королівства університет до 1940 р. вважався румунським вищим навчальним закладом. У 1918–1940 pp. університет було румунізовано, скасовано українські кафедри, а українських професорів звільнено.

У 1940 році після радянської окупації Північної Буковини і включенням її до УРСР, університет реорганізовано у державний вищий навчальний заклад з українською мовою навчання та поділено на 7 факультетів, а з 1955 на 11: історичний, філософський, іноземних мов, географічний, біологічний, хімічний, фізичний, математичний, економічний, технічний і заочний, була 51 катедра. Теологічний факультет було ліквідовано. Запроваджене заочне й вечірнє навчання та аспірантуру.

1883 — Вперше вирушив у рейс «Східний експрес», що з'єднав Туреччину з Європою.

Маршрут змінювався декілька разів, різні маршрути одночасно використовували цю назву. Початково Східний Експрес планувався як звичайний залізничний маршрут. Згодом назва стала синонімом розкоші і інтриги мандрівки. Східний Експрес мав з'єднувати Стамбул і Париж.

На разі Східний Експрес не курсує між Стамбулом і Парижем. Останній раз потяг з цією назвою по вкороченому маршруту прямував з Парижа до Відня в п'ятницю, 8 червня, 2007. Після цього маршрут прямує зі Страсбурга,[1] у зв'язку з початком руху LGV Est, яка значно пришвидшила сполучення Парижа зі Страсбургом. Новий потяг відходить щодня зі Страсбургу в 22.20, відразу після прибуття TGV з Парижа, в Карлсруе його зчіплюють з потягом Амстердам — Відень.

1911 — У Лондоні введено в дію перший у світі ескалатор.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus