USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Активісти розмальовують знаки Луцька за 300 гривень, влада - за 38 тисяч

1 Вересня 2015 11:22
До Дня Незалежності два в'їзні знаки у Луцьк розмалювали в кольори українського прапора. Згідно з повідомленням міської ради, орієнтовна вартість робіт — 38 тисяч гривень. Тим часом, у Луцьку активісти-ентузіасти розфарбовують знаки за 300 гривень. Більше того мер називає такі дії волонтерів - хуліганством. Про це пише Комунальний патруль.

Миле хуліганство

На шести в’їздах до Луцька спорудили бетонні знаки з назвою міста. Їх побудували 30 років тому – до Дня 900-річчя міста. Увесь час півтораметрові літери «Луцьк» були пофарбовані у білий колір, та у 2013 році традиція змінилася.

Наприкінці червня невідомі ентузіасти розфарбували знак, розташований при в’їзді в місто із боку Ковеля. Контури літер «обвели» різними кольорами: Л – червоним, У – блакитним, Ц – зеленим, Ь – жовтим, а К – синім.

«Ми не мали на меті щось руйнувати чи паплюжити. Просто хочемо, щоб місто стало яскравішим!», – так пояснили свої дії активісти в анонімному листі, який разом із фотографією свого «шедевру» надіслали на електронну скриньку одного із волинських видань.

Через п’ять днів кольоровим став бетонний «Луцьк» із боку Ківерців. Цього разу активісти-аноніми пояснили журналістам, що збиралися більш вигадливо розмалювати літери, та не пощастило. «Цей знак був у поганому стані, стара фарба відлущувалася, тому покреативити не вдалося. Зізнаємося, що хотіли зробити візерунок на буквах», – пояснили «художники».

Ентузіасти розповіли в анонімному листі, що щоразу витрачають на фарбу та інструменти близько 300 гривень, тому хочуть, щоб місто оцінило їхню діяльність.

Оцінку міської влади важко назвати позитивною, адже міський голова Микола Романюк назвав такі дії невідомих «гарним, але – хуліганством». «Я бачив фото лише в інтернеті. Мені подобається сам підхід. Але я вважаю, що це - хуліганство. Усе треба робити з дозволу, а не так, як кому збреде в голову. Сам підхід - гарний, немає питань. Але можна було звернутися до міської ради і сказати, що є така пропозиція», – зазначив Романюк.

Проте невідомих патріотів міста і прихильників яскравого життя така позиція міської влади не спинила. У липні розмалювали в’їзні знаки з боку Львова, Володимира-Волинського та Дубна, а в серпні дійшла черга і до «рівненського» знака.

«Львівський» «Луцьк» отримав у забарвленні різнокольорові геометричні фігури. «Усі знають, що Львів – це мистецьке місто. Розмалювавши в’їзний знак, наче вітраж, ми передали своєрідний привіт сусідньому обласному центру. Тепер усі, хто їхатиме до Луцька з боку Львова, усміхатимуться, минаючи цей знак. Ще дорогу на Львів зробили б такою гарною, як тепер наш в’їзний знак, то взагалі було б чудово», – зазначили активісти. А також повідомили, що цього разу використовували світловідбивальну фарбу, тому знак буде світитися вночі.

В’їзний знак на володимирському напрямку став першим патріотичним: чотири літери розмалювали в кольори державного прапора, а м’який знак стилізували під герб Волинської області. Свій вибір активісти пояснили тим, що з цього напрямку до Луцька їдуть іноземці, тому важливо показати гостям, де вони перебувають.

Коли дійшла черга до «дубнівського» знака, рух із розмальовування назви міста набув популярності й до специфічного мистецтва почали долучатися місцеві жителі. Як розповіли активісти, із цим знаком вони мали найбільше мороки, адже літери були не пофарбовані, а побілені. Розфарбували їх цього разу у смужку, адже дубнівський напрямок асоціюється з фортецею та лицарськими прапорами.

Останньому «рівненському» знакові дісталися національні орнаменти в стилі українського вишитого рушника. «Малювали чотири години – до 6 ранку. Заздалегідь спеціально підготували трафарет. Це подарунок лучанам на День міста», – розповіли журналістам ентузіасти-художники.

Сам не гам і комусь не дозволю

Тодішній головний архітектор Луцька Юрій Казмірук публічно обурився з такої ініціативи. З його слів, ці літери мають офіційний статус в’їзних знаків до міста, а тому свої дії активісти мали б узгодити з міською владою.

Крім того, архітектор зазначив, що знаки розробляли і встановлювали відповідно до погодженого проекту. Тобто вони мають автора і на них поширюється законодавство про авторське право. Мовляв, тільки автор має право вносити корективи, або ж автор має дати дозвіл на зміни.

«Чи воно стало ліпше? Стало канарковіше, напевне. Я собі так вважаю. Але то є такий правовий нігілізм. Не можна давати собі право втручатися в такі речі. Якби він був задуманий в такій іпостасі, я нічого особисто не мав би проти», – сказав Юрій Казмірук.

«Можливо, пересічному громадянину воно подобається. Канаркове, гарне, яскраве, кольорове. Але з іншого боку, оця безкарність створює прецедент і породжує думку, мовляв, чому би ще щось не розмалювати? Навіть якщо й виникла така гарна ініціатива, то потрібно було її проініціювати, отримати згоду міської влади і таким чином внести корективи», – зауважив посадовець.

Від слів міська влада незадовго перейшла до діла. Комунальники перефарбували в’їзні знаки назад у біле.

«Ці знаки перебувають на балансі нашого департаменту, – пояснив такі дії директор департаменту житлово-комунального господарства Луцької міськради Іван Кубіцький. – І щороку до свят ми їх оновлюємо – штукатуримо й підбілюємо фарбою. Звісно, вони гарно розмальовані, але ми мусили те діло зробити, бо ж готуємося до свят. А якщо невідомі ентузіасти мають бажання знову розмалювати ці в’їзні знаки, то нехай, ми не проти».

Депутат міськради Олександр Пиза обурився такими діями чиновників і надіслав запит, аби дізнатися ім’я «героя», який дав вказівку замалювати розфарбовані ентузіастами в’їзні знаки у Луцьк, а також – скільки це коштувало міському бюджету.

Нова кольорова хвиля

Лучани, яким сподобалася ідея кольорових в’їзних знаків, недовго чекали із відповіддю комунальникам. Озброївшись синьо-жовтою фарбою, активісти «Фундації регіональних ініціатив» розмалювали знак на в’їзді з Рівного у колір державного прапора.

Затим ініціативу виявили ультраси футбольного клубу «Волинь». Лучани Олексій Лопанов і Тарас Третяк, купивши дві банки фарби й розчинник, за кілька годин розмалювали два в’їзні знаки до Луцька – на вулицях Львівській і Володимирській. Як розповіли хлопці, на матеріали пішло 75 гривень: вистачило по літру синьої і жовтої фарби, плюс розчинник.

Невдовзі патріотичне «обличчя» отримав в’їзний знак на вулиці Ковельській. Проте цього разу літери розфарбували у червоно-чорний візерунок-вишиванку, а підставку зробили синьо-жовтою. Ініціатори – «Автомайдан України».

«Ківерцівський» знак цього разу став «бандерівським»: його розмалювали у червоно-чорний колір.

Нова позиція

Не вдалося побороти – вирішили очолити. За таким принципом вчинила міська рада цього разу напередодні Дня Незалежності і Дня міста та взялася й собі за фарбування в’їзних знаків у яскраві кольори.

Оновити вирішили два знаки – на в’їзді з боку Дубна та Рівного. Крім того, підфарбувати вирішили карту, що розташована поряд із «рівненським» знаком. У департаменті ЖКГ повідомили, що попередній кошторис запланованих робіт – 38 тисяч гривень.

Знаки в кольори прапора розмалювали працівники ЖКП № 3. Як зазначив директор підприємства Руслан Юлдашев, літери також покрили морозостійкими сумішами. А на карті розмалювали основні об’єкти міста: Замок Любарта, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Волинський обласний академічний музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка, головні готелі тощо.

Активісти, які торік розмальовували знаки у такий самий спосіб і забарвлення кажуть, аби повністю покрити фарбою всі літери, найоптимальніше купити по п’ять трилітрових банок жовтої і синьої фарби. «Одна така ємність коштувала близько 250 гривень, проте у «Новій лінії» радо підтримували таку ініціативу і давали хорошу знижку», – пригадав один з ініціаторів, погодившись, що 38 тисяч – це надто роздуті витрати.

Ярослава ЛИПНЮК
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 9
Vestal Показати IP 1 Вересня 2015 12:12
Цікаво чи проведуть аналіз витрат і візьмуть когось за дупу,чи спустять на гальмах:бо це класічка розпилу бюджету ?!
To the anonymous act Показати IP 1 Вересня 2015 14:23
Patriotism is the last refuge of a scoundrel. Samuel Johnson.
П.Фесюк Показати IP 1 Вересня 2015 18:38
У департаменті ЖКГ повідомили, що попередній кошторис запланованих робіт – 38 тисяч гривень. Активісти-художники ці роботи виконують в 10-раз дешевше !!!! Так "затягують" паски Сєня держ.службовці ,що в народа очі на лоб лізуть ....
пан Микола Показати IP 1 Вересня 2015 22:32
Це звичайна корпупція у владі: прийти, погодити, домовитись, отримати дозвіл . - стара накатана схема збільшення вартості будь-яких робіт чиновників.
Шия Показати IP 1 Вересня 2015 23:19
Гнати таких треба в шию. А народ мовчить....
Ольга Показати IP 1 Вересня 2015 23:54
При в'їзді до Луцька по вул.Ковельській біля кафе "Зустріч" справді були дуже гарно розмальовані букви у формі вишиванки. Багато приїжджих людей з інших міст та країн фотографували таку красу. Але ті чинуши з міськради як завжди зробили букви білими. Напевно Романюку приємніше бачити таке убожество по дорозі додому. А ви люди голосуйте далі за таких служителів.
олена Показати IP 2 Вересня 2015 10:38
краще б в парку 900-річчя Луцька хоч щось зробили до 930-ї річниці, а то крім церковної громади церкви, яка там знаходиться, ніхто і не згадує про той парк. А відпочивати туди багато людей приходить
Віталій Показати IP 2 Вересня 2015 14:12
Як покарати винних за розтрату держ.коштів? Хто в цьому "вариться" займіться будь-ласка. Хочеться щоб показово таких людей саджали.
Оксана Тимчук, Яремч Показати IP 6 Вересня 2015 21:56
Всі чиновники, депутати - всі бюрократи - старих скликань, і ті, що зараз знову пнуться у владу, повинні завжди пам'ятати запах горілих шин; цей запах повинен їх переслідувати вдень і вночі. Тоді, коли замість спілкування з громадянами зверхньо ігнорують чи ганяють по кабінетах, тоді, коли підморгуючи, простягають лапку за даниною. Майдан не повинен закінчуватися, поки країна не вмиється від злодіїв, хабарників, бюрократів. Як карати винних за розтрату держ.коштів? Розголосом, інформаційною війною на всіх рівнях, ще є Закон України "Про доступ до публічної інформації", за яким суб'єкти владних повноважень повинні у 5-ти денний термін дати вичерпну відповідь, а бездіяльність розпорядників інформації може бути оскаржена до вищого органу або суду. Громада буде мовчати, громаду будуть грабувати - без варіантів.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus