USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Чим обертаються для волинян «швидкі» кредити

26 Грудня 2014 11:40
«Даємо кредити без довідки про доходи», «Позичаємо гроші під низькі відсотки. Потрібні тільки паспорт та ідентифікаційний код». Такими та подібними оголошеннями обклеєні всі тумби міста Луцька. Гроші людям завжди потрібні, особливо, коли не треба докладати великих зусиль, аби їх взяти. Але недарма кажуть: позичаєш чужі, а віддаєш свої. До того ж, з дуже великими процентами. Про це розповіла мешканка Ківерців Тетяна Никифорівна Киричук, - повідомляє «Вісник+К».

ОБДУРИЛИ НАВІТЬ У ДРІБНИЦЯХ

На початку 2013 року внук пані Тетяни взяв кредит в ТзОВ «ІЗІ кредит». Спочатку дві тисячі гривень, потім - три. Під 5,38% на тиждень. Молодий чоловік сам сплатив частину позиченого, але йому довелося виїхати з міста у справах, а погашати кредит взялася його бабуся. Як чемний платник вона на початку березня завітала в офіс компанії, аби довідатися точну суму, яку ще винна. Ніхто розрахунків їй не показав. Сказали тільки, що тижневий платіж становить 286 гривень 44 копійки. Жінку така відповідь не задовольнила.

- Я хотіла знати точну суму для оплати. 24 квітня знову приїхала до офісу компанії і привезла 1500 гривень. Консультант Сергій показав кредитний договір на суму 3250 гривень. Сказав, що разом з процентами уже сплачено 3770 гривень, потрібно ще 1077 гривень 96 копійок. Тобто загальна сума до сплати становила 4 848 гривень 96 копійок. Я звернула його увагу на те, що одна сплачена квитанція на 287 гривень у його розрахунках була пропущена, тому мені залишилося заплатити ще 790 гривень 96 копійок. Але вони про це і чути не хотіли.

Якби Тетяна Никифорівна була простою жіночкою, то, можливо, нечесним працівникам кредитної організації і вдалося б її дотиснути та змусити сплатити гроші. Але пані Тетяна 30 років пропрацювала головним бухгалтером. Тож з цифрами дружить. Коли вона склала їх всіх докупи, то вийшло, що в кредитній структурі її обрахували. Чи спеціально, чи через незнання, але було завищено щотижневий платіж. У результаті переплата становила 157 гривень 50 копійок. Це гроші, які лягали в кишеню працівників тільки від одного кредитного договору на незначну суму!

Коли жінка прийшла в «ІЗІ кредит», показала свої розрахунки і пригрозила прокуратурою, їй усе перерахували. Тетяна Никифорівна заплатила гроші. Навіть більше, за її розрахунками, ніж треба. І думала, що на тому кінець. Але не тут-то було.

ЗАМІСТЬ СТАРОГО З'ЯВИВСЯ НОВИЙ КРЕДИТОР

Починаючи з червня цього року, на адресу Тетяни Никифорівни почали надходити листи уже від київської ТзОВ «Фінансова компанія «Кредит-Капітал». Вони повідомили, що тепер є новим кредитором, який перекупив право грошової вимоги «ІЗІ кредиту». А тому їй належить сплатити заборгованість, яка становить 1170 гривень 96 копійок.

«Звідки ці гроші?! Я вже все заплатила ще у травні 2013 року. Це ж як народ дурять. І подібні листи я отримувала декілька разів. Щоразу з більшою сумою! У них були погрози: якщо не заплачу, то конфіскують майно. По телефону, вказаному у листах, я додзвонитися не могла. Тому написала листи у Київ і Львів, де також є офіс компанії. У них я подала всі розрахунки і додала квитанції про сплату. Вони що, спеціально чекали рік, думали, що викину квитанції?», - обурюється жінка

У своїх листах жінка наголосила, що її внук уже давно не проживає за вказаною адресою, і просила більше не турбувати її, пенсіонерку з хворим серцем.

«І що ви думаєте, після того, як я написала, лист з вимогою сплатити борг прийшов уже не на ім'я внука, а на моє. Як це може бути, коли я ніяких грошей не брала і ніяких договорів не підписувала? Що за шарашкіна контора? Останнє, що вони прислали - це лист з вимогою заплатити хоч 840 гривень. Тоді відстануть. Де ж правда і у кого її шукати?», - запитала Тетяна Никифорівна.

Журналісти спробували зв'язатися з фірмою «ІЗІ кредит», аби з'ясувати, як кредитний договір онука пані Тетяни виявися у представників зовсім іншої фірми, коли гроші по ньому були сплачені. Але телефони кредитної фірми не обслуговувалися, а за вказаною адресою її офісу не було. Це взагалі виявився багатоквартирний дев'ятиповерхових будинок. Знаючі люди кажуть, що це звична практика подібних фірм - змінювати адреси і номери телефонів, аби їм не надокучали обдурені ними громадяни.

А у справі Тетяни Никифорівни з кредиторами крапку може поставити лише суд. Іншої управи на подібні фірми немає.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 4
балакун Показати IP 26 Грудня 2014 12:28
Крапку може поставити держава не допускаючи подібні шарашкіни контори на ринок послуг. А при порушенні умов накладати штрафи і позбавляти ліцензій. Але всім відомо, що будь-яку ліцензію (дозвіл) в нашій країні можна купити(
Анонім Показати IP 26 Грудня 2014 12:47
Приказку знаєте?! "Безкоштовний сир тільки в мишоловці".
Не розумію Показати IP 26 Грудня 2014 23:06
Це така ж ситуація як було з гральним бізнесом - всі бачили, всі плакали і т.д. Треба дочекатись якогось самогубства, якогось вбивста чи тому подібного щоб це прикрили?! Поставити завдання - закрити всі такі контори!!! На кожен випадок оголошення з телефоном, адресою - звертатись спеціальним людям (які отримують з/п з грошей платників), фіксувати договір з юридичною фірмою і брати її теплою. Невже так важко?! Ні, не важко, западло! Особисто коли бачу подібне в житті відчуваю щиру зневагу до всіляких служб, службовців і слуг народу різного рангу.
Mr James Показати IP 11 Квітня 2015 03:19
коментар було видалено

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus