USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Духовенство України і Польщі: злочин на Волині треба взаємопробачити

28 Червня 2013 17:49
Спільну декларацію з нагоди 70-річчя Волинської трагедії підписали Верховний архієпископ Святослав Шевчук від імені Української греко-католицької церкви та архієпископ Юзеф Міхалік від Католицької церкви в Польщі 28-ого червня, - пише Zaxid.net.

У документі наголошено, що «християнська оцінка злочину на Волині вимагає однозначного осудження і перепросин».

У декларації засуджено «крайній націоналізм та шовінізм», адже «атеїстичний і тоталітарний комунізм та нацизм у ХХ столітті призвели до мільйонів жертв».

«Ніщо не виправдовує взаємну ворожість, яка призводить до пролиття братньої крові… Ненависть і насильство – це завжди вияв деградації людини та народу. Натомість пробачення, братерство, співчуття, допомога і любов стають гідним і довготривалим фундаментом культури людського співжиття», – мовиться в документі.

«Вважаємо, що насилля та етнічні чистки за жодних обставин не мають права бути методом вирішення конфліктів і не можуть бути виправдані ні політичним, ні економічним, ні релігійним інтересом. Прагнемо вшанувати пам’ять невинно загиблих, попросити пробачення в Бога за вчинені злочини й закликати всіх українців і поляків, як у Польщі, в Україні, так і в цілому світі, до відваги відкрити серця та розум для взаємного пробачення і примирення», – наголошують ієрархи Церков, яких цитує прес-служба УГКЦ.


Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав наголосив, що відновлює прохання про вибачення, яке 12 років тому, 27 червня 2001 року, під час богослужіння у Львові, за участі Папи Римського Іоанна Павла II зробив його попередник, кардинал Любомир Гузар. Він також спрямував це прохання до українських родин, які втратили близьких з рук поляків і до родин інших національностей.

Голова Римо-католицького єпископату Польщі своєю чергою зазначив: «В ім’я правди вважаємо, що прощення і прохання про вибачення вимагає і позиція тих поляків, які чинили зло українцям та відповідали насиллям на насилля. Як Голова Єпископату Польщі прошу у братів-українців прощення».

Глава УГКЦ підкреслив, що «у прагненні надання і отримання вибачення» з греко-католиками об’єднується предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет, а також Волинська рада християнських церков.

На переконання Блаженнішого, історики повинні здійснювати зусилля щодо встановлення фактів про причини трагічних подій на Волині, назвати злочини і злочинців і це повинно відбуватися з повагою до правди і без маніпуляції.

Панахида за загиблими у Волинській трагедії
27 червня о 17.00 у Греко-католицькій василіянській церкві Успіння Божої Матері у Варшаві відбулася спільна панахида за загиблими на Волині 1943 року.

Участь у поминальному молебні взяли Блажeнніший Святослав Шевчук, три українські греко-католицькі митрополити, польські архієпископи Іоан Maртиняк, з Перемисько-Варшавської Архієпархії УГКЦ, і Юзеф Міхалік, примас Юзеф Ковальчик та кардинал Казімєж Нич, архієпископ Мечислав Moкшицький, митрополит Львівський латинського обряду, президент Республіки Польща Броніслав Коморовський, Посол України в РП М.Мальський.

Нагадаємо, 20 червня Сенат Польщі ухвалив заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії, в якій трагічні події 1943-ого назвав «етнічною чисткою з ознаками геноциду».

Зауважимо, що луцький міський голова Микола Романюк переконаний, що Волинська трагедія – лише засіб у грі на міжнародній політичній арені.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus