USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.80 9.95

Київський патріархат відмовився причащати хабарників

22 Жовтня 2014 15:46
Синод Української православної церкви Київського патріархату ухвалив рішення відмовляти у причасті тим, хто бере і дає хабарі, оскільки ці люди порушують Божі Заповіді.

Про це заявив журналістам Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет після Літургії з нагоди дня інтронізації, - повідомляє Укрінформ.

"Поки Україна не подолає корупцію, ми не будемо заможною і могутньою демократичною державою. Тому проти цього ворога ми учора на Синоді прийняли постанову: всіх, хто так чи інакше бере участь у корупції, тобто той, хто дає, і той, хто бере хабарі, відлучати від Святого Причастя, тобто він не має права причащатися Святих Христових Таїн у церкві, тому що він корупціонер і порушує Заповідь Божу", - сказав Філарет.

Він додав, що УПЦ КП закликала українців подолати "дракона корупції", який заважає нам далі просуватися в Європу і зміцнювати добробут українського народу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 21
Анонім Показати IP 22 Жовтня 2014 15:51
Я також проти корупції. Але в цьому випадку не розумію: усі ж люди грішники, бо порушують ту чи іншу заповідь. Наприклад, хтось чинить перелюб. Хтось з батьками конфліктує. Той теж відлучений від Святого Причастя?
Анонім Показати IP 22 Жовтня 2014 15:54
У діда Філарета явно старість(((( доречі згідно канонів:не відправляється вінчання на передодні недільних днів (субота) ,а в центральному соборі КП м. Луцька по суботах вінчають на повну))) Може спершу на свої гріхи пора глянути...??
ох Показати IP 22 Жовтня 2014 16:14
реальний бред......трошки дід вже загнався. Діду ти не судья , а лише посередник. Отямся !
тьху Показати IP 22 Жовтня 2014 16:22
Шиба побрився
Оля Показати IP 22 Жовтня 2014 16:25
Ну це вже капец, в нього з головою щось не те певно.Бог йому суддя, але він поступає неправильно.Ми грішні всі.неме негрішної людини на землі
Віолета Показати IP 22 Жовтня 2014 16:34
Прости його Господи!
вітя Показати IP 22 Жовтня 2014 16:47
скоро й церкву не будуть сприймати. туди ж ходять гріхи свої відмолювати а Бог буде всіх судити а не батюшка . "мир давно сошел с ума"
333 Показати IP 22 Жовтня 2014 17:11
то ж як жити - куди не ступиш, то порушуєш заповіді...Як мене чоловік п'яний б'є, то здачі тоже не можна давати, хай приб'є , бо я з його ребра...Але я його тапком.... І нащо Бог дає родитися? А як лікарю гроші даєш, бо інакше не підійде лишній раз, знаю батюшку їхнього патріархату, який сам лікарю платив
Анонім до 333 Показати IP 22 Жовтня 2014 17:16
напишить Філарету, хай візьме до уваги
Света до 333 Показати IP 22 Жовтня 2014 21:39
Не тапком, а дрючком надо, подскользнулся, упал, очнулся, гипс. Глядишь перестанет пить.
попереднім Показати IP 22 Жовтня 2014 17:15
а чогож то ви всі заворушились?бо- даєте хабарі - або берете!правильне рішення! і прийняв це рішення не Філарет - а сенод церкви!
Лучанин до попереднім Показати IP 22 Жовтня 2014 21:10
Церква це теж саме суспільство що і ми з вами. Тому синод вирішує то що хоче Філарет, а він вирішив попіаритись.
сірий вовк Показати IP 22 Жовтня 2014 18:37
Шкода тих часів, коли церква була відокремлена від держави.
попередньому Показати IP 22 Жовтня 2014 18:52
вона і зараз відокремлена від держави і корупціонерів /читай конституцію/ і це добре!
лучанка Показати IP 22 Жовтня 2014 19:16
Що за бред? Судити за корупцію має суд, а не священник.
лучанці Показати IP 22 Жовтня 2014 20:29
а тут ніхто не судить - а виховує!
ПіП до лучанці Показати IP 22 Жовтня 2014 21:13
Не суди і не судимий будеш!
Волинянин Показати IP 22 Жовтня 2014 21:08
Вони ж беруть не хабар і не грошову винагороду, а Пожертву. Але пожертва дається на храм, а не на лексус чи мерседес. Мені здається, що в Святому писанні про хабарі нічого не сказано. Тому самим святим отцям потрібно виконувати заповіді Божі.
Джулія Показати IP 23 Жовтня 2014 10:11
Хм. А як визначати хабарників будуть :-) ?
Анонім Показати IP 23 Жовтня 2014 10:19
Певне дід філарет забувся як його вчили :Начало покаяния – осуждение грехов. Осуди и ты свои грехи; этого достаточно для Господа к твоему оправданию, потому что осудивший свои грехи не так скоро решится опять впасть в них. Святитель Иоанн Златоуст .
321 Показати IP 23 Жовтня 2014 10:58
Шановні коментатори, а особливо автор новини, уважніше читайте першоджерело, де ясно написано: "Священний Синод визначив, що винні у корупції – як ті, що вимагають і отримують вигоду від корупційних дій, так і ті, хто надають таку вигоду з власної ініціативи чи на вимогу, – підлягають відлученню від Причастя Тіла і Крові Христових, якщо діяльно не розкаються в цьому гріху і не виправляться." Думаю слова "НЕ РОЗКАЮТЬСЯ" це суттєвий момент!