USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Луцька прокуратура перевірить паспортний стіл

23 Липня 2014 15:24
Луцькі депутати вимагають у прокуратури перевірити паспортний стіл, мовляв, там «деруть» з людей гроші, порушуючи закони України.

Про це йшлося під час 62-ї сесії Луцької міської ради сьогодні, 23-го липня.

«До мене звернулися громадяни. Кажуть, виникають непорозуміння при виготовленні закордонного паспорту. Підрозділ управління Державної міграційної служби України у Волинській області вимагає додаткову виплату за бланк, що є безкоштовним. Прошу провести перевірку щодо ДМС на законність фінансового стягнення мита та додаткових оплат з громадян», - розповів Аскольд Пекарський.

Нагадаємо, Інформаційне агентство Волинські Новини раніше повідомляло, що в луцькому паспортному столі за виготовлення закордонних паспортів, всупереч закону, беруть 377 гривень. Тоді, як Верховний суд України визначив, що єдиним обов’язковим платежем при оформленні закордонного паспорта за 30 календарних днів є державне мито на суму 170 гривень.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 7
Руслана Показати IP 23 Липня 2014 15:44
Ага, 377 – це ще квіточки, кілька місяців тому 680 грн брали і люди платили, бо не знають законів і бояться зайве слово чиновникам сказати!
ВОВК Показати IP 23 Липня 2014 16:07
Так перевіряли уже, і правий і "лівий" сектор ходив до них в гості так їм по барабану ! p.s. дочка два місяці тому 450 грн. заплатила, чиста правда.
XCVII Показати IP 23 Липня 2014 16:37
В податкову зайдіть, там теж все за гроші
Джулія Показати IP 23 Липня 2014 16:39
Закордонний паспорт є "власністю держави", а викладати за його оформлення я маю свої кровні. Де логіка?
V.I.P. Показати IP 23 Липня 2014 16:50
Плата за бланк закордонного паспорта визначена згідно Постанови КМУ №292 від 11.04.2012 р., плата за послуги ДМСУ стягується згідно постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1098. То де логіка у рішенні ВСУ? Більше того, після отриманих віз і закінчення терміну дії паспорта громадянин приходить і "видирає" сторінки з закордонного паспорта для того щоб отримати візу у новий. Якщо діяти за логікою "паспорт власність держави і я за нього не плачу", то вирвати сторінки з нього потім це теж саме, що й вкрасти ліхтар на проспекті Волі!
Чиста правда Показати IP 23 Липня 2014 21:32
Здавали документи на виготовлення паспорта в управлінні на Винниченка. Дають 4 рахунки - на 170 - держмито, 120 - за бланк паспорта, 87,15 - за надання адміністративної послуги..... і 60 - ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ!!! Якщо перші три рахунки підтвердженні хоч якимись норативними актами, типу ЗУ та Постанов КМУ, то 60 гривень - взагалі не відомо за яке таке інформаційне забезпечення. Платити по рахунку 60 грн. відмовились..... Щоправда працівник управління не заперечувала що цей платіж є не обовязковим, а відповідно не наполягала на його сплаті. Загалом роботою працівників залишились задоволеними - швидко приймають людей, допомагають сплачувати рахунки через термінал, який встановлений в приміщенні. А от в відділенні на Шевченка,17 - взагалі творять чудні речі: людей приймають дУУУже повільно, ніяких рахунків для оплати не дають - вимагають 550 гривень просто на руки (так ніби роблять послугу що не потрібно шукати банк) - це за виготовлення паспорта за 30 днів, а якщо за 10 - то майже 1000 грн. Відношення до людей жахливе, співробітники не говорять до людей, а РИЧАТЬ (іншого слова не підберу). За півтори години часу прийняли документи лише у 2 громадян. Порозганяти таких працівників, які мають людей за бидло неосвічене.
V.I.P. Показати IP 23 Липня 2014 23:27
Забув додати - сплачуйте лише ті суми, отримувачем коштів за якими є Державне казначейство України і жодним чином не сплачуйте, коли бачите отримувача коштів підприємця чи іншу особу і спрямування коштів, як правило, на рахунки "Приватбанку" (це стосується т.з. інформаційних послуг), що де-юре є незаконним.