USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Маяки чи Княгининок: селяни пересварилися через декомунізацію

24 Травня 2016 11:54
Селяни не можуть порозумітися через назву села, яку змінили у рамках декомунізації. Село Маяки стало Княгининок. Перша назва, з’явилася у радянську епоху, друга - історична та існує вже кілька століть. Люди хочуть референдуму, аби вирішити, яку назву матиме село. У конфлікті розбиралися События.

Раніше Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло, що Маяки, які стали селом Княгининок, невдоволені перейменуванням. В селі вже готуються збирати підписи, щоб скасувати пункт відповідної постанови Верховної Ради.

До слова, село Маяки вперше згадується в літописі під назвою Княгинінок у XII століття, і носило цю назву до 1939 року.

Нагадаємо, Верховна Рада України перейменувала три населених пункти Волині. Віднині село Жовтневе Володимир-Волинського району називатиметься Сусваль, село Маяки Луцького райну перейменували на Княгининок, а селище Жовтневе отримало назву Новобіличі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 31
л Показати IP 24 Травня 2016 12:04
Зробiть дороги, зробiть школу, майданчик для дiтей. Вiд переiменування краще люди не заживуть
просто правда до л Показати IP 24 Травня 2016 14:27
Дійсно від перейменування матеріальне життя не покращиться, але не треба забувати, що є речі якими люди відрізняються від тваринного світу. Не хлібом єдиним сита людина.ДИВУЄ ПОЗИЦІЯ ГОЛОВИ СІЛЬРАДИ - МОЛОДОЇ ЖІНКИ, щож то за еліта яка йде на поводку зкомуняченої сільської челяді? Не переживайте , ваші зарплати і пенсії в жодному розі від повернення історичної назви не зменшаться, просто далі вже нікуди.Чому протягом четверті століття не вистачало розуму протестувати проти жебрацького існування за копійки, зароблені потом і горбом? А тут в штики!!! Рабів до раю не пускають.
Вова до просто правда Показати IP 24 Травня 2016 14:46
Можливо в штики тому що не раби? Чи ви як комуняка, переіменувати - і чхати на людей?
просто правда до л Показати IP 24 Травня 2016 20:26
Не перейменовуйте, а верніть історичну назву.
лучани Показати IP 24 Травня 2016 12:04
Совки мовчали і не пікали, коли комуняки їх перейменовували, а тепер верещать від свободи.
Машканець Показати IP 24 Травня 2016 12:08
На морі стоять маяки, а тут ка в лісостепу не можуть? Яка логіка.За тою роботою за копійки вже зовсім розучилися думати.Тільки "українці "можуть ненавидіти своє історичне минуле.
Анонім Показати IP 24 Травня 2016 12:18
Ніби від перейменування населених пунктів чи вулиць зміниться життя людей. Спеціально відволікають людей від проблем і "забивають голову" чим небудь.
життя до Анонім Показати IP 24 Травня 2016 14:32
Люди самі собі створюють прблеми. Краще боріться за своє матеріальне благополуччя, а не з з власною історією, яку не сприймаєте.Скільки чоловік на поляка батрачить і д*пи в Італії миє? То може треба було і те питання підняти ?Не організувала "головиха"? Яка безпросвітність! Жах!
лучани Показати IP 24 Травня 2016 12:48
З 12 століття по 1964 рік, було Княгининок, потім прийшли людожери комуняка та змінили назву на якісь маяки.
Жиетель старий до лучани Показати IP 24 Травня 2016 13:48
Княгиньонок
40а до лучани Показати IP 24 Травня 2016 14:00
Давайте і панщину відновимо, і княгині село подаруємо.
Вова до лучани Показати IP 24 Травня 2016 14:45
Так давайте як комуняки - переіменую, та й плювати на місцевих?
Ігор Показати IP 24 Травня 2016 13:16
Тож розкажіть звідки взялася назва Маяки і чому вона комуняцька?
Cам до Ігор Показати IP 24 Травня 2016 14:12
Повна назва була Маяки комунізму, але люди її скоротили
Вова до Cам Показати IP 24 Травня 2016 14:47
І в яких роках були Маяки комунізму?
Анонім до Вова Показати IP 24 Травня 2016 16:18
В 1964 році Хрущов перейменував село. По-моєму в тому селі жили родичі його дружини Ніни.
Вова до Анонім Показати IP 24 Травня 2016 23:09
Так, чоловік Судимих старої приходився йому родичом, але коли були саме "Маяки комунізму"?
Олег до лучани Показати IP 24 Травня 2016 13:27
Лучани МОЛОДЧИНА правду каже. Це історія, а до чого тут Маяки.
66 Показати IP 24 Травня 2016 14:18
А що робити з перефарбованними комуняками? з машинами, військовою технікою яка зараз на сході.
Микола Показати IP 24 Травня 2016 14:54
А як нащот того, шоб пів села назвати одною назвою, а через дорогу - по іншому. Га ? Коінтінус, чи то пак, консенсус. Оберемо два війта. Построїмо по школі, по окремій церкві , дві різних футбольних команди, дві маршрутки і т. п. і т. д. Одну сільраду - до Луцького району, а другу до Ківерцівського. Дорога до кордону має бути нейтральною, шоб з неї було добре видно хто досяг більшого в капіталістичному змаганні. А потім прийде лісник і приєднає одних і других до Луцька , назвуть їх мікрорайоном, шось на кшалт ГПЗ, і на тому всі заспокояться.
до волинянина та пат Показати IP 24 Травня 2016 15:05
Диву дивуєшся, чим переймаються депутати Маяківської сільської ради?. А ви подумали, як люди будуть переоформляти документи і за що? Невже на сьогодні, це є важлива проблема для селян, ви спитали у людей? і чим ви кращі за комуняк. Хто не знає свого минулого, той не має свого майбутнього. Ви вже дострибалися і докричалися будуть вас ще довго згадувати. Краще добрі справи робіть: дороги, освітлення вулиць, допомогу сиротам, онкохворим дітям, Залиште хоч щось корисне після себе ви ж не вічніі не забувайте, що вас люди обирали і можуть винести на вилах назад.....
ллл Показати IP 24 Травня 2016 15:19
Скоро вам комуняки будуть кращими за цих , що зараз при владi. Минуле то э минуле, а майбутнэ залежить вiд нас. Чого ви порпаэте те, що було. Без комунiстичного минулого не було б i нас. Чого не зайнятись проблемами будення. Не пiти та й допомогти комусь, страрiй сусiдцi чи дiткам зробити щось в садочку. Нi будуть заливатись жовчу i бити в груди себе, що вони хочуть стерти усе що повязано з минулим. Не стрете бо це було. А побудувати щось краще зюськи. Розтрошили, розкрали i в дупi. A дупи за кордоном у панi в Iталii, Iспанii, Польщi. То що маэмо, а нiчого.
лучани до ллл Показати IP 24 Травня 2016 15:54
шо ти мелеш. Сталін знищив більше людей ,ніж Гітлєр. Советську систему давно пора засудити. Комунізм=фашизм.
Котигорошко Показати IP 24 Травня 2016 15:41
Головиха файна дівка як правдива маяківка враз зібрала цвіт села рехферендум провела. Вже не юні жіночки не маленькі діточки та й підпиті козаки всі кричали" маяки". І була ота розмова як протухлая полова як уже не перший рік в Стир біжить брудний потік.
жителям Показати IP 24 Травня 2016 16:01
така як ярмольський - нічого не робив (не робить ) а землю комуняка краде як ярмольський
Анонім Показати IP 24 Травня 2016 16:16
А що це голова сільради прихильниця комуністичної ідеї чи приїзджа?
Вова до Анонім Показати IP 24 Травня 2016 23:12
А з якої, вибачте, спини ви її до прихильників комуняк записали? чи просто обгадити хочеться? а вкусити нізащо? то себе за д*пу вкуси
Їван Показати IP 24 Травня 2016 17:32
На повісту денну колгоспних зборів виноситься два питання: 1. Ремонт корівника. 2. Будівництво комунізму в с. Маяки. Вирішили: 1. У зв'язку з відсутністю досок на ремонт корівника перейти до розгляду другого питання. 2. Враховуючи, шо сільські голови, такі як Турок, Ярмольськиий халатно віднеслися до вирішення питання побудови комунізму в окремо взятому с. Маяки і не забезпечили його будівництва, оголосити їм велике "ФЕ", а селу поверути попередню назву- Княгининок, оскільки назва Маяки - скомпромєнтірована. На етом замньом ето дєло.І точка.
олег Показати IP 24 Травня 2016 18:56
А МОЖЕ КОМПРОМІСНЕ ? МАЯКНИНОК?
666 Показати IP 28 Травня 2016 05:15
ну, переименовали и чё?????? ну, и название теперь... видать луцк сколько станет шмуцьк или гусь смысл в этих переименовании какой????? чё это даёт?
Рома Показати IP 27 Червня 2016 01:13