USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Мешканці села Маяки проти перейменування

19 Травня 2016 16:35
Маяки, які сьогодні стали селом Княгининок, невдоволені перейменуванням. В селі вже готуються збирати підписи, щоб скасувати пункт відповідної постанови Верховної Ради.

Про це у коментарі кореспонденту Інформаційного агентства Волинські Новини розповіла голова Маяківської сільської ради Олена Твердохліб.

Нагадаємо, Верховна Рада України перейменувала три населених пункти Волині. Віднині село Жовтневе Володимир-Волинського району називатиметься Сусваль, село Маяки Луцького райну перейменували на Княгининок, а селище Жовтневе отримало назву Новобіличі.

Як розповіла голова Маяківської сільради Олена Твердохліб, громада не хотіла перейменовувати село.

З її слів, зініціював перейменування Інститут національної пам’яті. В селі з цього приводу відбулися громадські слухання, і все зафіксовано в протоколі. На сесії місцеві депутати не проголосували за перейменування населеного пункту.

Тож в селі планують організувати збір підписів мешканців, аби з’ясувати, хто за, а хто проти перейменування.

Якщо більшість селян будуть проти – голова обіцяє написати відповідний лист на ім’я Президента України і повідомити, що громада проти.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 37
мешкнець Показати IP 19 Травня 2016 16:38
більше пасувала назва Циганське
Анонім Показати IP 19 Травня 2016 18:00
селище Жовтневе Нововолинської міськради ще зранку було Благодатним http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58788
маяки Показати IP 19 Травня 2016 18:02
Жах..громада проти,депутали проти а ВР перейменувала на КНЯГИНИНОК...то що тепер думка громади то НІЩО не значить ????
факт до маяки Показати IP 20 Травня 2016 07:43
Думка громади! Як звучить! Дайте тій громаді по кілю дешевої ковбаси на брата, то всі хором почнуть кричати "Поставте нам ще й памятник Лєніну"
маяки до маяки Показати IP 17 Червня 2016 14:05
Напевно НІЩО !!! ДЕПУТАТИ - І...ТИ !
маяки Показати IP 19 Травня 2016 18:27
Депутати Вас обрала громада!!!!зберіть підписи мешканців с.Маяки ЗА І ПРОТи,О.Олегівно скеруйте ці списки куди треба ,надіюсь нас ПОЧУЮТЬ.
маяківець Показати IP 19 Травня 2016 18:36
Думаю голова с/р почує бажання громади ,так як на громадських слуханнях жителі проголосували ПРОТИ Княгинінок. О.Твердохліб вже зробила скільки добра і користі для жителів с/р за півроку ,що минула Влада за 15 років НЕ ЗРОБИЛА.
Всезнайко Показати IP 19 Травня 2016 18:39
А "маяк" - це комуністичне слово?
Ланкова до Всезнайко Показати IP 20 Травня 2016 21:33
Та яке там комуністичне. то просто комуністам в 64 стрельнуло в голову поставити Маяк в лісостеповій зоні, так назвали вони колгосп. а тоді і село вирішили назвати Маяками. а хто був проти то давали путівки в Сибір...
громада Показати IP 19 Травня 2016 18:42
Ярмольський розікрав все , за зарплату держслужбовця хіба можна купити круті іномарки???? а в нього кілька їх є....
Водовоз Показати IP 19 Травня 2016 19:05
Д**илы!!! Назовите ФОНАРИК,если вам маяк мешает!!!!!
маяківець Показати IP 19 Травня 2016 19:10
Він вже і РДА знайшов що вкрасти той іномарку нову купив...Хапуга,коли ти нажрешся вже...
Анонім Показати IP 19 Травня 2016 19:15
Таке враження, що історична назва села нікому непотрібна. Всі мешканці немісцеві або цигани або полішуки.
Мешканка до Анонім Показати IP 19 Травня 2016 20:03
Маяк — засіб обладнання морських шляхів у вигляді капітальної споруди баштового типу, призначене для позначення небезпечних місць, проходів для судів. Де в цьому визначені комунізм? А до історичноі назви хтось доплату зробить на заміну усіх документів.
запитання до Мешканка Показати IP 19 Травня 2016 21:11
А де під Луцьком море і скільки суден через село пропливає щоденно? ІСТОРІЮ НЕ ВИБИРАЮТЬ, ЇЇ УСПАДКОВУЮТЬ!
Вова до запитання Показати IP 19 Травня 2016 22:37
Ти на свою історію дивись, і не пха свого довгого госа до нашого села.
Роман до Мешканка Показати IP 23 Червня 2016 09:24
А де в цьому слові історія села?
маяківець Показати IP 19 Травня 2016 19:49
Скажи мені шановний А що ПОЛІШУКИ дурні ??вони що не такі як ти??
Анонім до маяківець Показати IP 19 Травня 2016 21:10
Та того що відмовлятися від своєї історії, від історії своїх дідусів і бабусь не можна. Це чуже лише для приїзджих. Це так, як кафе "Юність" для всіх місцевих - Юність, а для приїзджих ЮМСі.
історія до Анонім Показати IP 22 Травня 2016 14:37
Для людей, що народились і виросли в селі Маяки, це їх історія. Я не бачила в селі людей, що були б за перейменування. Питала в дітей- старшокласників, кажуть, що і в школі діти обурені.
ЛУКА до маяківець Показати IP 19 Травня 2016 21:26
.Сецифічні .Це таке собі як ДНР тільки по українськи говорить і в московську церкву ходить.
Корінний лучанин Показати IP 19 Травня 2016 19:53
Селу МАЯКИ повернули стару назву КНЯГИНІНОК і це правильно! Назва Княгинінок не сподобалась Хрущову і через це перейменували. Дружина Хрущова із Волині. А ще тоді в Княгинінку був колгосп ім. Хрущова і він приїжджав . Арка із написом " КОЛГОСП ІМ. ХРУЩОВА " стояла на вул. Ковельській , за поворотом з вул . Чернишевського на вул. Ковельську. З тих пір минуло десь 54 роки і виросло нове покоління яке цього НЕ ЗНАЄ і очевидно їм байдуже це ! Я памятаю що тоді люди не сприймали назву МАЯКИ і були категорично проти, але тоді проти комуняцької влади ніхто не пер,бо це всеодно що ПЛЮВАТИ ПРОТИ ВІТРУ і це всі розуміли.
Володимир до Корінний лучанин Показати IP 21 Травня 2016 19:21
Історично може й правильно, але особисто я після третьої не вимовлю (КнягинІнок, КнягИніньок, КнягИнинок,КнягинИнок???). Кошмаррр!!!
Гостя приїхала до Корінний лучанин Показати IP 23 Травня 2016 14:10
Тоді плювати проти вітру, а зараз с..ти проти вітру. Що скажіть змінилося. Я не знаю ваше село, просто випадково прочитала, але ви єдиний хто ЗА перейменування. Цікаво, чим закінчиться ваша історія?
маяки Показати IP 19 Травня 2016 20:52
про який КнягинІнок говорите...читайте уважно ВР прийняла постанову як КнягинИнок.
Семен до маяки Показати IP 19 Травня 2016 22:14
Дружина Хрущева М.С. не з Волині, а з села Василева на Холмщині. А у Княгинінку головою сільради після війни був Григорій Сікора, і теж з Холмщини. Він був одружений на сестрі дружини Хрущова Ксені. Смірнова, та що герой соц. праці, теж з Холмщини, а Смірнов, прізвище її другого чоловіка. От до свого швагера і приїжджав Микита Сергійович. До речі, чин Григорія Сікори Льодік довгий час був директором школи-інтернату.
Маяківка до маяки Показати IP 20 Травня 2016 12:05
Хіба у ВРУ є грамотні люди? Вони знають українську мову? Отже, ми успадкували не історичну назву. Думаю, що текст постанови друкувала якась безграмотна російськомовна секретарка, яка замість української "і" набрала російську "и".
жорж Показати IP 19 Травня 2016 21:15
Менше питайте тої громади, була б там свідомість то назву ще в 91 повернули б.Бачиш, запінились, "гонорові". Поважайте історію!
Вова до жорж Показати IP 19 Травня 2016 22:40
Якого милого всякі памороки до нашого села носа пхають? Шановний ваша яка справа? займайтеся своїми справами, ми вам не вказуєм як ваше село називати.
анонім із маяків до жорж Показати IP 17 Червня 2016 14:01
коментар було видалено
Котигорошко Показати IP 20 Травня 2016 00:30
Відсутність духовності і поваги до історії рідного краю породило таке явище як "маякізм"...а не шануючи минулого не отримаємо майбутнього...які "маяки",бідне обдерте село...
Юра Показати IP 20 Травня 2016 08:55
Ви маєте гордитися цим перейменуванням,назва села говорить про багату історію і князівське походження села.
Васька до Юра Показати IP 21 Травня 2016 22:03
Їм до д..пи, трудно вимовити і п...ц !
Свій Показати IP 20 Травня 2016 09:44
Чиїх це справа рук місцеві і так знають. Як кортить бути царьком. Не вийде. Досить.
Діма Показати IP 20 Травня 2016 22:06
Назва Княгининок походить з ХІІ ст. А Маяки якихось 40 р.
ВОЛОДИМИР Показати IP 11 Грудня 2016 17:15
ВИЙНЯТКОВО КНЯГИНІНОК - ВЗАГАЛІ САОЧАТКУ МАЛО НАЗИВАТИСЬ МАЯК КОМУНІЗМУ. ІСТОРІЯ МАЄ ПОНОВИТИСЬ - Я ТЕЖ МЕШКАНЕЦЬ І Я І МОЯ РОДИНА ТЕЖ ЗА КНЯГТНІНОК - НЕХ.... МАТИ КОМУНЯЦЬКЕ РАШОВСЬКЕ. А ЗА КОЛОСАЛЬНІ КОШТИ ПРИ ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ТО БРЕД.
Прокурор Показати IP 11 Січня 2017 15:00
Люди, які не поважають історію - не поважають самих себе! Вас можна прирівняти до ЛНР і ДНР, там також російську ідею люди були. Тепер подивіться, що вони там мають! Багатостолітню історію потрібно поважати, а не ставити власні амбіції вище за повагу до власного села!