USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Мобілізація на Волині: кому варто очікувати повісток

24 Липня 2014 11:17
Кого планують мобілізувати та де служитимуть волиняни, розповіли у Волинському обласному військкоматі.

Як повідомив Інформаційному агентству Волинські Новини заступник обласного військового комісара Володимир Бондарук, з моменту оголошення мобілізації, призиватимуть згідно нарядів Генерального штабу лише тих, хто проходив військову службу та за своєю спеціальністю підходить у ту чи іншу військову частину.

За станом на сьогодні, 24 липня, вручення мобілізаційних розпоряджень відбувається для місцевих батальйонів оборони, щоб дізнатися, скільки є людей на місцях і лише після цього, якщо буде явна агресія Росії на території України, цих осіб призиватимуть, вони отримуватимуть зброю через військкомати та проходитимуть навчання. Передбачається, що вони захищатимуть територію, на якій мешкають.

Однак, якщо будуть відповідні наряди Генерального штабу, їх можуть відправити у частини, які здійснюють антитерористичну операцію, адже у зоні АТО люди гинуть, дуже багато поранених, яких потрібно замінити. Втім, зі слів Володимира Бондарука, поки що цього не відбувається, наразі лише набирають прикордонників.

Мобілізаційні розпорядження можуть вручати не лише особисто військовозобов’язаним, а й їхнім рідним. Поставивши підпис про отримання документа, родичі зобов’язані передати розпорядження адресату. Відповідно до закону, військовозобов’язаний з оголошенням указу про часткову мобілізацію повинен не пізніше, як у семиденний термін з’явитися у військовий комісаріат.

За ухиляння від проходження військової служби під час мобілізації передбачено до п’яти років позбавлення волі.

Нагадаємо, Закон «Про часткову мобілізацію» підписав Петро Порошенко 23 липня 2014 року.

Відповідно до постанови кабміну «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом» оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці відбувається за наказами районних військових комісарів і повістками, врученими призовникам через житлово-експлуатаційні організації, домовласників, відповідні виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, де немає військових комісаріатів, керівників підприємств, установ, організацій, навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форми власності. Районні військові комісари зобов'язані особисто контролювати прибуття призовників для проходження призовної комісії, а стосовно осіб, які не прибули на призовну комісію, вживати заходів для встановлення причин їх неприбуття і розшуку. Призовникам, які не прибули для проходження призовної комісії з поважних причин, визначається інший день для її проходження. Про всі випадки неприбуття призовників для проходження призовної комісії без поважних причин районні військові комісаріати повідомляють органи внутрішніх справ щодо їх розшуку. Органи внутрішніх справ у встановленому законом порядку зобов'язані проводити розшук, затримання і доставку до районних військових комісаріатів громадян, які ухиляються від виконання загального військового обов'язку.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 44
Воєнком Показати IP 24 Липня 2014 11:23
Ми вже йдемо до Вас...
555 до Воєнком Показати IP 24 Липня 2014 11:50
коментар було видалено
КРАЩЕ до Воєнком Показати IP 24 Липня 2014 15:04
краще йди відразу на........
Ибо не ведают, что т Показати IP 24 Липня 2014 11:28
до 5 вересня 2014 року (45 діб)
Анонім до Ибо не ведают, что т Показати IP 24 Липня 2014 11:51
45 діб - это срок проведения третьей волны мобилизации, а не срок, на который их призывают.
ПРИЗОВННИК Показати IP 24 Липня 2014 11:29
А МИ ВЖЕ СХОВАЛИСЬ..ДЯКУЮ ЩО ПОПИРЕДИЛИ.
Воєнкому Показати IP 24 Липня 2014 11:32
*** Моброзпорядження мають вручатись лише особисто в руки військовозобов"язаному, а не членам сімей...
Зоряна до Воєнкому Показати IP 24 Липня 2014 11:58
Цитую з мамського форумц- Дівчата моя свекруха працює у військкоматі Львова. Вчора їм прийшов Наказ про часткову мобілізацію. Усього планують набрати 30тис, 9 тис з Львівської обл, 8тис з Івано-Франківської, 6тис з Волинської. От і порахуйте на всі решта області 7 тисяч залишається. Інакше як геноцид Західної України я це пояснити не можу.
ВОНО до Зоряна Показати IP 24 Липня 2014 12:03
коментар було видалено
Анонім до Зоряна Показати IP 24 Липня 2014 12:12
Хто свекруха? Під суд за декількома статтями, в тому числі і за брехню.
рішучий до Зоряна Показати IP 24 Липня 2014 12:45
Підтримую 100%.Геноцид, причому не прихований!!!
турист до рішучий Показати IP 24 Липня 2014 19:21
Ну хто більше всіх "скакав" на Майдані, тих і мобілізують! Вони ж у Києві думають, що саме на Заході справжні патріоти...
Петя до Зоряна Показати IP 27 Липня 2014 12:39
Так і найбільше постраждалих саме з цих областей. Крім того, що хочуть винищити Західну Україну, ще хочуть, щоб у всіх склалося враження, що саме "бандерівці" нападають на Донецьку та Луганську області. А як же Дніпропетровська та Харківська області? Вони ж набагато більші, ніж Волинська та Івано-Франківська. Чому є звідти мало людей мобілізують? Має ж бути якось пропорційно.
Петя до Воєнкому Показати IP 27 Липня 2014 12:33
А закони не для них написані. тому і вигадують, щоб виправдати свою незаконну діляьність. Ну де таке бечено, щоб повістки вручали сленам сімей? Тільки в нашій країні.
Анонім Показати IP 24 Липня 2014 11:42
коментар було видалено
Онанім до Анонім Показати IP 24 Липня 2014 12:00
Брєд сивої кобили. Я то розумію, що не все населення, яке читає даний ресурс - інтелектуали, але ж майте совість, панове тролоші - пишіть хоть трішки правдоподібно))
Кати Показати IP 24 Липня 2014 11:46
1. Необхідног прийняти Закон про дозвіл на зброю для усіх психічно здорових людей. Але прийняття цього Закону блокується прапавєдніком і іншою депутатською наволоччю. 2. До сьогодні замість професійних військових (які отримували ЗП в мирний час) гинуть 20-и річні призовники. 3. Українці мають змусити владу звертатись до Америки та Європи з вимогою реальної технічно-людської допомоги. Так як відправляти на війну хлопців сьогодні - це злочин. (змусити-не відпускаючи чоловіків дальше свого краю) Тільки коли поляки, німці, французи... зрозуміють що ми голими руками не збираємось зупиняти танкі.
циган Показати IP 24 Липня 2014 11:56
Цікаво чи генералісімус олешко із своєю босотою піде в армію?
Колік до циган Показати IP 24 Липня 2014 12:16
Карпюк (той ,що заступник голови ВОДА) теж генерал тільки "весільний" , як і Олешко.
*** Показати IP 24 Липня 2014 11:59
Чому б не рознести мобілізаційні розпорядження нашим високопосадовцям щоб передали їх своїм синам, зятям, братам, кумам.
ВОНО Показати IP 24 Липня 2014 12:09
доки не пізно пора записуватись в фольксштурм ( загони територіальної оборони), бо скоро на схід пометуть і кривих і горбатих окрім звичайно *людей з достатком* - так себе скромно іменують злодії та хабарники
Павло Показати IP 24 Липня 2014 12:19
а сина Порошенка заберуть?
лучанка до Павло Показати IP 24 Липня 2014 12:46
Син Порошенка депутат, а депутатів не беруть .
Отак Показати IP 24 Липня 2014 12:44
Мажорів це стосується! Хай ідуть воювати , а то як на машинах крутих людей збтвати - то вони, а як в воєнкомат - то ми хворі. Всіх синків хай призивають! І Романюка теж!
ЖАХ Показати IP 24 Липня 2014 13:00
А де СБУ? Вони читають, надіюсь, ці всі "патріотичні" коментарі?!
Назад у минуле до ЖАХ Показати IP 24 Липня 2014 13:26
А що в нас знов КДБ з'явилося? Виловлювати по кухням будемо за розмови? Вітаю, ми повернулися у радяські часи! За що боролися?
Форум до Назад у минуле Показати IP 24 Липня 2014 14:48
не кухня. А за поливання брудом армії,та ще й під час військових дій, зневаги до країни, до державних символів, мови, культури, за заклики, що шкодять державним інтересам, за дії що шкодять іміджу країни - не похвалять ні в якій країні, навіть в самій супер-пупер роздемократичній, вичислять, виловлять і дадуть добряче п...зди.
Назад у минуле до Форум Показати IP 24 Липня 2014 19:21
Ось за це й саджали у радянські часи між іншим, за все перераховане Вами. Тільки у комуністів них була своя шкала цінностей і вони рахували, що роблять добру справу заради майбутнього. Теперь я бачу повернення того ж самого, тільки під іншими гаслами. А всьому цьому: і того, з минулого, і цього- з сьогодення, назва одна - ТОТАЛІТАРНЕ суспільство! Ті самі граблі! З новою ручкою...
Андрій до Форум Показати IP 25 Липня 2014 13:44
Любов до батьківщини - справа добровільна.А насильством,політичними переслідуваннями ми отримаємо лише ненависть та зневагу!
Анонім до ЖАХ Показати IP 24 Липня 2014 15:51
Патріотизм - це по-вашому робити вигляд, що в державі все ок, а люди гинуть дійсно заради Батьківщини, а не через чиєсь безглузде керівництво.
Павло до ЖАХ Показати IP 25 Липня 2014 13:37
По твоєму люди не можуть висловити власну думку?Ніхто не зобов язаний бути патріотом,особливо коли влада починає діяти як КГБ!
Петя до ЖАХ Показати IP 27 Липня 2014 12:42
Як ти такий розумний, то чого досі не в зоні АТО, а біля комп'ютера сидиш?
серж Показати IP 24 Липня 2014 13:34
У нас, на Волині, є багато людей з Луганщини і Донеччини. Вони тут влаштувались на роботу і сміються з наших, тих, хто воює. Один з них розвозить товари в магазин, де торгує мама одного з наших вояків. Уявляєте, як їй слухати його п"здбож, 100-кілограмового здорового лося?!. Сам ніколи туди не поїде. Може пора військоматам передивитись, кого брати і з якої частини України.
Андрій до серж Показати IP 25 Липня 2014 13:41
Не бреши,я скільки живу на Волині,ніколи не бачив людей з Донбасу,що приїхали на заробітки,а тим більше насміхаються над місцевими!Ви зі своєю ненавистю до східян зовсім втратили здоровий глузд!
Петя до Андрій Показати IP 27 Липня 2014 12:47
Якщо ти особисто не бачив, то це зовсім не значить, що так воно і є. Ось приклад: неподалік від загсу відкривається новий ресторан (забув його назву). Так там шеф-кухар з Донецька, і ще є працівники. В шефе кухаря, до речі зарплата більше 10 тис. грн.
Читати все уважно Показати IP 24 Липня 2014 13:42
Як такого законодавчого визначення «повістки з військкомату» немає, тому використаємо визначення з юридичного словника, і так, повістка – це письмове повідомлення про виклик до офіційного державного органу — військкомату, на засідання суду, а також про виклик до слідчого чи прокурора. Як повинні повідомити особу про необхідність з’явитися до військового комісаріату? На це питання дає відповідь п. 64 «Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом», оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці відбувається за наказами районних військових комісарів і повістками, врученими призовникам через житлово-експлуатаційні організації, домовласників, відповідні виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, де немає військових комісаріатів, керівників підприємств, установ, організацій, навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форми власності. У необхідних випадках повістки можуть вручатися громадянам безпосередньо за місцем їх проживання. Тому виклики наприклад по телефону чи поштою не повинні рахуватися як належне повідомлення, також враховуючи положення п. 68 вищезазначеного положення в особових справах призовників повинен зберігатися корінець повістки з підписом призовника про те, що його попереджено про день і час явки у районний військовий комісаріат. Тобто повідомлення має бути вручене призовнику особисто. http://www.peritus.com.ua/povistka-vijskkomat/
дохтор Показати IP 24 Липня 2014 14:11
за 3 волной- 4 волна , за 4 - 5ая, и тд... План Б.
гiсть Показати IP 24 Липня 2014 18:03
Порушення закону.
бандера Показати IP 24 Липня 2014 20:25
коментар було видалено
Любопитна Варвара Показати IP 24 Липня 2014 23:38
А чи правда, що за відмазку у військкомісаріаті просять 8400 грн?
я Показати IP 29 Липня 2014 15:31
а в сільській місцевості взагалі мобілізаційні посвідчення виписує сам голова селищної ради ( може бути навіть і секретарка ) і тільки тим хто прописаний а не проживає там. Посвідчення вручає батькам під підпис. Хлопці їдуть у військомат , а виявляється що у списках вони відсутні.
ЩЕДРЯК Показати IP 9 Вересня 2014 10:49
Ліпше з воєнкоматом воювати ніж своє життя віддавати!!!
таня Показати IP 23 Квітня 2015 15:10
а годують в ровно віже 2 й тиждень тухлою кількою і перловка,а обіцяють...