USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

На Волині готуватимуть офіцерів запасу

10 Лютого 2016 16:22
Луцький національний технічний університет став одним із чотирьох вишів України, де мають бути відкриті військові кафедри.

Про це стало відомо під час другого пленарного засідання другої сесії обласної ради сьогодні, 10 лютого.

Так, зі слів депутат обласної ради від партії «УКРОП», ректора ЛНТУ Петра Савчука, в університеті має бути утворена військова кафедра, де готуватимуть офіцерів запасу. Одна з професій, до слова, за якою готуватимуть студентів, - військовий психолог, яких сьогодні бракує.

Наразі, для того, аби отримати ліцензію цьогоріч, ЛНТУ потрібно облаштувати зброярню, на що з обласного бюджету університет просить 700 тисяч гривень. Всього на підготовку до процесу введення військової кафедри має бути витрачено 12,7 мільйона гривень. З них 2,7 мільйона гривень – з обласного бюджету, а решта – з державного бюджету від профільних Міністерств.

Відповідні зміни про включення суми 2,7 мільйона гривень для ЛНТУ до Регіональної програми національно-патріотичного виховання затвердили депутати облради після детального обговорення.

Зауважимо, згідно із чинним законодавством, обласний бюджет може фінансувати державні заклади, яким є ЛНТУ, хіба що за умови спільного використання з комунальними установами, приміром обласним військовим ліцеєм. Петро Савчук додав, що цей аспект уже обговорений з директором ліцею Петром Боснюком, і наголосив на унікальній можливості для волинської освіти і військової справи в області.

Петро Савчук (праворуч)
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 24
Тарас Чурило Показати IP 10 Лютого 2016 16:28
Оце серйозний підхід, а не понабирали на війну хлопчаків необстріляних
Дядько до Тарас Чурило Показати IP 10 Лютого 2016 22:31
Не знаю, пане Тарасе, де ви тут завбачили серйозність. З студентів, читай: тих же "необствляних хлопчаків" з технічною освітою будуть виходити військові психологи. Мало того, що досвіду нуль в плані військової підготовки, то ще й кардинальна направленість до основної спеціальності. Яку цей 20-25
Анонім Показати IP 10 Лютого 2016 16:31
Все що бюуло при Радянській Владі-погано:тому повертаємо Військові кафедри. Може перетерпіти з декомунізацією ,бо не зручно виходить-хаємо та робимо ЯК ВОНИ.
киів Показати IP 10 Лютого 2016 16:38
в.кафедра звичайно потрібна тим білбше в місті два виші!!
Анонім до киів Показати IP 10 Лютого 2016 18:29
розшифруй - хто такі виші
Олег Миколайович до Анонім Показати IP 10 Лютого 2016 20:39
ВИШ- вищий навчальній заклад
Анонім до Олег Миколайович Показати IP 10 Лютого 2016 21:31
вищий навчальний заклад - це ВНЗ, а не ВИШ
АБВГД до Анонім Показати IP 11 Лютого 2016 03:49
"ВНЗ" - це калька з рос. мови і канцеляризм. Правильно - "виш" (не великими літерами, це не є абревіатура).
Анонім до АБВГД Показати IP 11 Лютого 2016 10:22
я бачу, ти великий знаток української мови. прочитай, що таке скорочені назви - http://www.library.ukma.edu.ua/fileadmin/documents/Bibliography/26_DCTU3582-97.pdf
АБВГД до Анонім Показати IP 13 Лютого 2016 06:42
Доброго ранку! Правильно бачите. Дякую за посилання. Від мене вам навзаєм: http://ukrainica.org.ua/ukr/mova/mova_urok_t_melnik/1593. Щодо "ВНЗ", то це є "Верховні народні збори (КНДР)" [Словник скорочень в українській мові / Уклад. Н.Д.Гула та ін. - К.: Вища шк., 1988]
Анонім до АБВГД Показати IP 13 Лютого 2016 20:37
я, як юрист, поясню тобі різницю між ДЕРЖАВНИМ СТАНДАРТОМ УКРАЇНИ і субєктивною думкою членів громадської організації., не кажучи про субєктивну думку громадянина Гули: на відміну від різних субєктивних тверджень Держстандарт України є нормативно-правовим актом і є обовязковим для застосування на всій території України.
Анонім до АБВГД Показати IP 13 Лютого 2016 20:45
до речі, Законом України "Про вищу освіту" визначено поняття "вищий навчальний заклад" і ні про які виші чи вищі школи там не йдеться
Ірина Таран Показати IP 10 Лютого 2016 17:39
Нарешті до цього питання підійшли професійно
Бурий. Показати IP 10 Лютого 2016 17:49
Яка кафедра. Кого там набирати, алкоголіків чи планокурів?
Анонім Показати IP 10 Лютого 2016 18:31
у ЛНТУ будуть готувати хоч збирачів бананів, аби гроші платили і не закрили цю бурсу
Василь Миколайович Показати IP 10 Лютого 2016 20:20
Професійні військові вузи з відповідними базами підготовки позакривали,а тепер відкривають кафедри при цивільних вузах...! Вони підготують фахівців для війська таких ,як приблизно Ковельський МАУП для "управління" різними сферами життєдіяльності міста ,області і т.д. Це чергова добре "обдумана" акція вкладання /вкрадання/ бюджетних грошей.
Олег Миколайович Показати IP 10 Лютого 2016 20:43
Ото позбиралися бурі аноніми грамотні і коментують тут.... А чим погана ідея військової кафедри? І якщо ЛНТУ-бурса, то пан аноніст (вибачте, анонім)- іспанський пілот!
Анонім до Олег Миколайович Показати IP 10 Лютого 2016 21:34
видно - ти один з убогих научителів тії бурси-вишу і анонізм є основним предметом твоєї викладацької роботи
Лучанин Показати IP 10 Лютого 2016 23:34
НЕ розумію - чому всі так критикують цю новацію... ??? Я особисто за те, щоб студенти всіх вишів проходили військову підготовку, а особливо технічних напрямків... та освоїли першу медичну допомогу...
Анонім до Лучанин Показати IP 11 Лютого 2016 10:31
Це не НОВАЦІЯ,це досвід Радянського Союзу який хають свідомити та їм подібні.
Анонім до Анонім Показати IP 11 Лютого 2016 11:22
вах-вах-вах !!!!!! резервісти відомі вже з тисячу років https://en.wikipedia.org/wiki/Reservist
Лучанин Показати IP 11 Лютого 2016 00:28
Як можна офіцера підготувати в тилу?! Не може бути офіцером той, хто не бачив, як горить броня, не знав, хто тобі в бою товариш...
Вован Показати IP 11 Лютого 2016 07:00
Та ви краще нормального енергетика підготуйте чи автомобіліста, коли востаннє оновлювалися техлабораторії? Навчіть користуватися комп'ютерною діагностикою, новітніми програмами, а то понапридумують аби побільше, а толку з тим, що є не можуть навести.
Анонім до Вован Показати IP 11 Лютого 2016 10:24
а там щось є ? та бурса відстала років на 50 у технічному оснащенні