USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

На Волині панахиду у День скорботи УПЦ МП правитиме окремо

16 Червня 2015 18:18
22-го червня цього року на День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни у Володимирі-Волинському відбудуться дві панахиди. Одна – біля Обеліску слави, де правитимуть священники усіх християнських деномінацій міста, окрім Української православної церкви Московського патріархату. Панахида цієї церкви відбудеться у парку Слов’янський, біля колишньої міської в’язниці, - інформує БУГ.

Мотивація такої поведінки – канонічні заборони, постанови низки церковних соборів про окремість богослужінь цієї церкви.

Клірик церкви, що підпорядковується Москві стверджує, що вона є єдиним канонічним тілом Вселенського Православ’я в країні, українською «помісною церквою». Все це категорично заперечується з боку Української православної церкви — Київського патріархату та частково заперечується з боку Української автокефальної православної церкви.

Окрім того, з початку бойових дій на сході України, Російська Православна Церква, частиною якої є УПЦ МП, назвала війну Російської Федерації з Україною “священною”, а окупацію території України “Хрестовим Походом Православ’я”.

Не подіяло на керівництво Володимир-Волинського деканату Московського патріархату і звернення районної ради з пропозицією розпочати процес об’єднання всіх конфесій Православної Церкви в Єдину Українську Помісну Церкву.

“Російська Православна Церква має необмежений вплив на УПЦ МП. Саме тому керівництво Київської метрополії, єпископат УПЦ МП не засудили російську окупацію Криму і агресію на Донбасі. Ми переконані, що більшість вірян і священнослужителів цієї конфесії – щирі патріоти України. Тому звертаємося до Вас: вимагайте від керуючих органів Української Православної Церкви Московського патріархату засудження дій сепаратистів так званих ДНР та ЛНР, а також заборони брати участь у служінні священиків, які підтримують ворога”, – сказано в зверненні депутатів району до керівництва УПЦ МП.

Нагадаємо, що на День пам’яті та примирення, 8-го травня цього року священики Московського патріархату у Володимирі-Волинському демонстративно відслужили окрему панахиду за загиблими у Другій світовій війні. Згодом стали відомі імена священиків, які відмовилися взяти участь у спільній панахиді.

Після цього на особистому прийомі голови облдержадміністрації Володимира Гунчика у Володимирі-Волинському священик Московського патріархату виправдовувався за поведінку у День пам’яті та примирення.

Московський патріархат тотально втрачає парафії в Україні, пише сайт “Радіо свобода”. За таких умов, чи не доведеться після чергового загострення конфлікту між парафіями шкодувати та вибачатися очільникам Православної церкви Московського патріархату в Україні.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 28
Анонім Показати IP 16 Червня 2015 18:26
"Мотивація такої поведінки – канонічні заборони, постанови низки церковних соборів про окремість богослужінь цієї церкви." А разве этого не достаточно? Ибо в противном случае, священник продемонстрирует свое неподчинение Церкви. Или кто то считает Патриарха Вселенского путинской шавкой? Так можете поверить, что Путин, в отличие от Обамы, не указывает руководителям церкви, что и как им делать.
Правда до Анонім Показати IP 16 Червня 2015 18:40
Брешеш!!! Хто як не путін каже гундяю що робити і казати??? гундяй каже архієреям, ті кажуть благочинним, благочинні кажуть священникам, а священники вливають (істину) вірянам.
Анонім до Правда Показати IP 16 Червня 2015 18:52
Тебе же в статье четко указали, что ваш священник не желает нарушать постановления Церковного органа, которому подчиняется и руководитель РПЦ. Правда ты забываешь, что оскорбляя иного человека, ты всегда унижаешь сам себя.
дідо Показати IP 16 Червня 2015 18:37
Для українців війна почаласт 1 вересня 1939 року.
Анатоль_ Показати IP 16 Червня 2015 18:39
Це-правильно! Бо УПЦ МП-єдина КАНОНІЧНА!
студент до Анатоль_ Показати IP 16 Червня 2015 21:50
Московському патріархату уже соромно на люди вилазити в Україні.
Анонім до студент Показати IP 16 Червня 2015 23:46
Не суди по себе о всех гражданах Украины.
дідо Показати IP 16 Червня 2015 18:55
"День скорботи" , коли два союзники, які почали Другу світову ,пересварилися. Фашистська Німеччина та комуняцька СССР -були диктаторськими режимами.
Анонім до дідо Показати IP 16 Червня 2015 19:03
А что ты скажешь о Мюнхенском соглашении? Между прочим, операция "Морской Лев" была отложена потому, что русский химик разработал высококачественный авиационный бензин.
До аноніма. Георгій Показати IP 16 Червня 2015 19:38
Іде процес об'єднання зараз на якому присутні представники Варфоломія. І в 2016 році буде отримана помісна церква на соборі визнана Варфоломієм. А митрополита Володимира вбили бо він почав процес зближення!!! І плюс рпц була 141 не визнана... можу фактами довести!!! Довести???
Анонім до До аноніма. Георгій Показати IP 16 Червня 2015 19:53
РПЦ 141 рік була не визнана, чи не мала самостійного стану? А це різні речі.
Люба Показати IP 16 Червня 2015 19:40
Московський патріархат 300 років ніхто не визнавав і лише піля дачі хабаря Константинопольському патрарху той його визнав.
Анонім до Люба Показати IP 16 Червня 2015 19:55
Патріархат не може бути не визнаним. По своєму визначенню цього слова.
Люба Показати IP 16 Червня 2015 19:46
Константинопольський патріархат двічі своїм соборним рішенням засудив підпорядкування Московській церкві Київської митрополії як неканонічне. 1688 року константинопольського патріарха Діонісія було позбавлено патріаршої катедри собором архієреїв, які побачили в діях патріарха симонію — продаж за гроші «духовних дарованій» (Діонісій отримав 120 соболів та дві сотні золотих за протиканонічне відступлення найбільшої митрополії Константинопольського патріархату).
Анонім до Люба Показати IP 16 Червня 2015 19:56
Будь добра, ссылочку на документ.
людина до Анонім Показати IP 16 Червня 2015 20:56
а чому має бути спільна служба? Ви ж не молитеся з єговістами чи адвендистами разом? І діла до них не маєте. Спільно можна бити ворога на сході, а не настроювати людей тут один проти одного. В той час, як холопи тягнуть одне одне за чуби, пани багатіють))
Анонім до людина Показати IP 16 Червня 2015 23:23
А почему я должен молиться с раскольниками? Между прочим, все перечисленные тобою также являются раскольниками.
Всім до Анонім Показати IP 17 Червня 2015 00:16
Моя хата з краю.... Я сам прихожанин московського патріархіту. Серце кровю обливається коли чую, що на волині священники мп не хочуть ховати хлопців з ато. Горіти ім в пеклі за свої діла. Обєднання церков відбудеться коли прийде антихрест. Нажаль Бабло перемагає зло
Анонім до Всім Показати IP 17 Червня 2015 00:21
Лично ты с таким случаем, о каком пишешь, сталкивался? Или информацию почерпнул из укроСМИ?
Всім до Анонім Показати IP 17 Червня 2015 10:31
Особисто знаю
Гугл до Анонім Показати IP 16 Червня 2015 21:21
погугли!)))
Анонім до Гугл Показати IP 16 Червня 2015 23:28
Вот именно. погугли и найди ссылочку не на свидомита, а на официальные документы Вселенских Соборов.
Петро до Анонім Показати IP 17 Червня 2015 00:45
Ти якщо геть ,мурло ,тупе то хоч перепитай у якого знайомого московського попа,як Киівську Митрополію у1686 році купила Москва,той піп заплаче і скаже тобі-,,Купили,купили,сынок. Через дьяка Пятакова.'' А ''дакументик'' подивись в Соборних книгах Костянтинопільського Патріархату за1686-1688 роки. Троль надірваний.
християнка Показати IP 16 Червня 2015 22:01
Ще в 1991 році потрібно було об'єднатись і не сваритись ... Жаль, український народ не вміє думати про майбутнє. Який священник, така його й парафія. Який священник, таке й благословення.
Анонім до християнка Показати IP 17 Червня 2015 00:23
Яка парафія, такий і священник...
журналюжкам Показати IP 17 Червня 2015 00:16
Помилок забагато, селюки безграмотні!!! Повиправляйте і не соромтесь.
Іван Показати IP 17 Червня 2015 09:06
З сектантами, сатанистами, баптистами, розкольниками КП, язичниками та ін. не визнаними Вселенським православ'ям спільно служити гріх!
петро до Іван Показати IP 17 Червня 2015 18:53
Іване,а з буддистами,ламаістами,шиітами,сунітами,даосистами,брахманітами,індуістами теж не можна молитися,бо вони якимось москалем не визнані ? Та чхати всі вони хотіли на твоі визнання. Вони моляться і будуть молитися без усяких переживань чи визнав іх хтось,чи не визнав і разом ,і окремо,і як захочуть так і будуть молитися. А повірив кому,що УПЦ КП кимось не визнана? Дураха,тебе в г*вно перетворюють,а ти віриш.