USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Борису Клімчуку встановили пам’ятник

30 Серпня 2015 17:34
2 вересня минає рік відтоді, як пішов з життя «господар Волині» Борис Клімчук. Повідомляє «Волинська правда».

Напередодні сумних роковин волиняни вшанували пам`ять знакового екс-губернатора області Бориса Клімчука, відвідавши відкриття пам`ятника на його могилі. Спочиває Борис Петрович поруч зі своїми батьками — Ольгою та Петром. Панахида за упокій відбулася сьогодні, 30 серпня, у рідному селі колишнього губернатора Воля Любитівська, що на Ковельщині.

Вшанували пам`ять Бориса Клімчука, який був дворазовим очільником Волині, послом у Литві та Азербайджані та просто особою, гідною звання «Людина», понад сотня краян. Серед тих, хто вклонився перед світлим образом Бориса Петровича — голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, Луцький міський голова Микола Романюк, ректор СНУ Ігор Коцан, головний лікар обласної клінічної лікарні Іван Сидор, екс-голова облради Володимир Войтович, колишній головний митник області Роман Микитюк, голова правління Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» Олександр Товстенюк, генеральний директор ПАТ «Луцьксантехмонтаж № 536» Віктор Чорнуха, народні депутати України, депутати обласного та міського рівнів, громадські активісти, діячі культури, священнослужителі, громада та родичі.

Втім, це далеко не всі люди, які б мали бути на роковинах Бориса Клімчука. Позаяк, дуже багато волинських політиків та підприємців завдячують своїм успіхом екс-очільнику області.

Краяни та гості області, які приїхали в невеличке волинське село, аби вшанувати пам`ять Бориса Петровича, спочатку помолились за його душу в храмі Петра Могили. Свого часу цю церкву збудували за ініціативи і підтримки Клімчука. Донині її прикрашають дзвони, подаровані екс-очільником області. На них (дзвонах, - ред.) викарбувані імена – Борис і Петро. Таким чином покійний губернатор увіковічнив шану до своєї родини та вдячність батьку за мудрість.

Опісля панахиди люди прийшли на кладовище, де майже рік спочиває Борис Клімчук. Замість дубового хреста на його могилі відтепер видніється пам`ятник. Його виготовив один з кращих майстрів Харкова.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 61
цікаво Показати IP 30 Серпня 2015 17:47
Борис Клімчук ніколи не носив "бабочку", адже не був ні актором, ні офіціантом, ні працівником гардеробу в ресторані. Тим більше, не одягав смокінг.
яна до цікаво Показати IP 30 Серпня 2015 18:32
Борис Петрович одягав смокінг і бабочку коли працював як Посол. Памятник ми зробили із фото, коли йому в Баку вручали премію "Людина року" в номінаціі "вклад у розвиток торгово-економічних відносин".
НАРЕШТІ до цікаво Показати IP 30 Серпня 2015 23:13
Коли скажуть правду чому Дацюк Ірина стала прдварною художницею при всіх київських холуях ? Вона вже вийшла з УНП ?
Думка до цікаво Показати IP 30 Серпня 2015 23:17
По перще чи не зарано, по друге варто було би ззаду на стелі викарбувати портрет Віктора Януковича з німфом....
Лучанин до Думка Показати IP 31 Серпня 2015 08:46
По-перше, такі люди як Клімчук ще за життя заслуговують, щоб їм пам"ятник ставили. По-друге, якщо порівняти досягнення сьогоднішньої влади із "папірєдніками", то Януковичу також потрібно поставити пам"ятник, бо як сказав Саакашвілі, того рівня розвитку економіки, який був за Януковича Україна можливо досягне через років 20 і то тільки в тому випадку, коли закінчиться війна.
Небайдужий до Лучанин Показати IP 31 Серпня 2015 13:13
Постав памятник кату України в себе на городі!
перли до Небайдужий Показати IP 31 Серпня 2015 14:08
А кого він катував? Вас? Чи може в школах та лікарнях ним збудованих катують? Чи може тим скакунам майданним що й в хату не соромились його лізти він щось погане зробив?
добро до Небайдужий Показати IP 31 Серпня 2015 14:09
Та це ж Гузь комент написав
норм до цікаво Показати IP 31 Серпня 2015 11:19
повністю згідний!!!!він носив краватку!!1..а який він був в баку????...це всерівно що Порошенка вдягнути в костюм Супермена..тому що в школі він був ним на утрініку)))....потрібно асоціативно а не вибірково мислити
Анонім Показати IP 30 Серпня 2015 17:59
Якийсь неоковирний цей памятник з відрубаними ногами...
Микола до Анонім Показати IP 30 Серпня 2015 22:48
Ми ж полішуки, марку треба тримати, виліпили якогось совкового сфінкса. Полішук полішуком. А Єремеєву замовили 10 метрову фігуру з вічним вогнем.
життя до Микола Показати IP 30 Серпня 2015 23:15
10 м ... А не замало?
життя до Анонім Показати IP 30 Серпня 2015 23:11
Іра Дацюк звжди на Волині права!..
Лучанка Показати IP 30 Серпня 2015 18:07
Виявляється і в Харкові є такі "талановиті" як Іра Дацюк! Пам'ятник жахливий! - співчуваю родині. Подивіться на пропорції скульптури, таке враження, що він стоїть вкопаний по коліна. Зрозуміло, що постать т.зв. "нижчепоясна" , але постамент повинен бути вищим, щоб позбутися такого відчуття. Про зовнішню схожість взагалі мовчу. Борис Петрович мав виразну зовнішність, тому майстерному скульптору вдалося б відтворити портретну схожість... Нехай покійний спокійно спочиває та не осуджує недолугих пошановувачів ...
123 Показати IP 30 Серпня 2015 18:20
Перебор.
олч Показати IP 30 Серпня 2015 18:24
Занадто широкі плечі, ноги відрубувати- табу. Таке враження, що цей постамент актору чи письменнику.
!!! Показати IP 30 Серпня 2015 18:30
....як із табакерки....жах!
дочка Показати IP 30 Серпня 2015 18:35
У всім бажаю приіхати та подивитись наочно. Можливо ви змінете свою думку, коли побачите його погляд та посмішку. Ще раз кажу, що образ взятий з вруення йому преміі.
волинянка Показати IP 30 Серпня 2015 19:00
А хіба це не богохульство встановлювати на простому сільському цвинтарі такі монументи? Аж страшно! Люди повинні бути рівними перед Богом! А це вирізняє серед усіх! Не гарно так! Не по-християнські! Земля пухом покійному!
Правда до волинянка Показати IP 30 Серпня 2015 21:09
Великому сину синьоокої Волині встановлено пам'ятник на його БАТЬКІВЩИНІ у селі звідки Він походить. І це знак вшанування пам'яті справжнього патріота Волині. Прекрасний пам'ятник!!! Дуже влучно майстер передав погляд, міміку та характер Народного губернатора і патріота Нашої області. Вічна пам'ять.
сон до Правда Показати IP 30 Серпня 2015 22:40
Дякую за позитивний віднук . А то таке враження що на Волині самі Мікельанджели живуть. Тільки критикувати всі навчились добре. А памятник чудовий!!!!
Ковельчанка до волинянка Показати IP 30 Серпня 2015 21:54
це справа сімї і їх вибір, не варто втручатися у їх приватне життя, це їх біль і сльози - за батьком та чоловіком
не посторонній Показати IP 30 Серпня 2015 19:42
Така фігура повинна мати постамент, аби наш колишній обласний вождь не виглядав вкопаним в землю. Скульптор намагався показати міць людини (образ ніби виходить з каменю як Афродіта з морської піни), але вийшло навпаки. Мушу сказати, що такі ж "дацюки" пишуть книгу про того, кому сьогодні присвячена ця сумна подія. Вірніше, не пишуть, а групують докупи спогади соратників покійного. Борис Клімчук - постать. Велетень. І не лише для Волині, а й для держави. Тому того, хто вже сьогодні в бронзі, треба показати в динаміці, як спалах блискавки - з усіма його сторонами, як сильними, так і слабкими… Читачу ж готують вариво на кшалт казки «Дід Мазай та зайці». Прийнято вважати, що такий "епістолярний" жанр не годує (за рідким виключенням), але зважаючи на те, що покійний залишив небідний благодійний фонд, сучасні фарисеї вирішили, що на цьому ремеслі можна зірвати кущ. "Пісатєлі" знають, з якого гаманця дме вітер.
109 Показати IP 30 Серпня 2015 20:00
Це суміш кравчука і клімчука.яне похожий на себе.
Ковельчанка Показати IP 30 Серпня 2015 21:09
Ой як не хватає нам сьогодні Бориса Петровича - це був керівник і господар краю. Замість того щоб обговорювати памятник краще помоліться за його душу, і за те щоб він в Бога вимолив для нас гарного керівника області
Анонім до Ковельчанка Показати IP 31 Серпня 2015 11:18
Ну,якщо та разм з ним крала,то тобы гарий був. А нам всеодно який. Ми простий люд не живемо,як вони ситs та вгодоваys.Перед Богом він вже відпоів за все. На цьому світі нічого не потрібно.
Анонім Показати IP 30 Серпня 2015 21:13
Спочивай з миром Борисе Петровичу!
ковельчанці Показати IP 30 Серпня 2015 22:00
всім дай все готове-то в бога просять,то в покійника.Шо заслужили- те й маєте.На себе ніхто надіятись не хоче.
ку Показати IP 30 Серпня 2015 22:27
А г.....вно через яке Він наколіна став не хоче прийти хочаб свічку запалити. Я особисто не знав Бориса Петровича однак знаю одне не були достойні ті перед ким він на коліна став і хоч би один із тих шакалів тоді підійшов і його підняв і вибачився можливо б зараз ми і не читали цієї новини. А так спи спокійно Борисе Петровичу.
норм до ку Показати IP 31 Серпня 2015 11:24
Псевдопатріоти!!! ЩО? вони зробили---нічього!!! малолєтки розвалили державу і віддали в руки Порху!!
Справедливий Показати IP 30 Серпня 2015 22:49
Він встигнув попросити пробачення в людей. Вічна йому память, Царство Йому Небесне!
Думка з Володимира. до Справедливий Показати IP 30 Серпня 2015 23:18
Повезло!... Інні горітимуть в регіональному пеклі !..
Бійтеся ДРУЗІВ!!! Показати IP 30 Серпня 2015 23:27
На фото поруч з романюком красується дама з єрємєєвського-івахівського "Континіума", якому Клімчук назливав чимало державного добра. Єрємєєв пішов, а Івахів не прийшов. А далі СЕНСАЦІЯ, про яку через день-два будуть писати і говорити усі ЗМІ: Івахів не прийшов тому, що дуже зайнятий дерібаном акцій Єрємєєва, щоб не дісталися законним спадкоємцям - дружині та дітям. Бійтеся отаких виродків-друзів!!!
777 Показати IP 31 Серпня 2015 00:02
Яка різниця який пам"ятник?Хіба суть в ньому?Людина пішла ,а пам"яткою про неї мають бути зроблені справи.А ці всі монументи -про людське око, для базік ,щоб ото мали,як ви тут,про що язиком поляпати!
Мишко Показати IP 31 Серпня 2015 00:35
А та баба біля мера така горда стоїть, немов на виставці, неприємна особа-багатирка.
Правда Показати IP 31 Серпня 2015 00:55
Одне не розумію, для чого Гуньчик соває за собою ту жирафу, вона хто така? Позорище, не один керівник такого не виробляв, жінка дітей виростила, а це чудо природи совається за ним, ужас!
Сім'я з Ковеля. Показати IP 31 Серпня 2015 08:43
Звичайно скільки людей скільки думок. Але як вам не соромно писати всякі недоречності. Памятник не такий, Клімчук не такий. Хоча в цей день помовчіть. Але чому я дивуюся пишуть ті яким все не так. не так сказав не так подивився, в житті видно не повезло людям тому і бризгають жовчю. Борис ,Петрович це постать, це людина, розумнй, грамотний пройшов свій шлях від вчителя до губернатора. Скільки зроблено для волинян для свого села. А помилки в кого їх не має . Пройшов рік а не віриться що він не з нами. Включиш Волинське телебачення а вдруг.... не буде вже. Царство небесне тобі Борисе Петровичу. Молимося за вас. Сімї мужності і не звертати уваги на тих нещасних людей що таке непотрібство пишуть.
Саша Показати IP 31 Серпня 2015 08:58
Человек был редкий: умный, образованый, честный, порядочный, настоящий хозяин. И памятник достойный такой личности. Мы , Лучане, гордимся тобой!
Анонім Показати IP 31 Серпня 2015 09:06
Попередник: Микола Романюк. Source: Wikipedia. Ааххахахахах, все ясно.
Саші Показати IP 31 Серпня 2015 09:20
Луцьк - на 99% українське місто. І тут не лучанє, а лучани. Виступай від себе, а не від лучан. Чому за всіх розписуєшся, москаль клятий!?
Хлоп до Саші Показати IP 31 Серпня 2015 11:22
І Луцьк на 95% місто, де не розділяють мешканців за мовою. Але 5% дебілів залишається. Все вірно Саша написав.
Марія Показати IP 31 Серпня 2015 10:04
Мої щирі співчуття родині. Я знаю, що таке втратити батька. Обговорення пам"ятника, яке тут відбувається вважаю аморальним і недоречним. ЛИШЕ РОДИНА вирішує, яким повинен бути пам"ятник на могилі близької людини. Нехай рідні гуртуються та не звертають увагу на зауваження деяких "естетів" та звичайних заздрісників - без серця та совісті. Нехай дискутанти пам"ятають, що і вони не вічні, і готуються до "думки громадськості" з приводу власних надгробків.
допитливий з голоб Показати IP 31 Серпня 2015 10:32
про мертвих - або добре або нічого.шкода. що ми про це часто забуваємо. тому й маємо те.що маємо.
факт Показати IP 31 Серпня 2015 10:45
Вічна пам'ять рабу Божому Борису. Нам би хоч 10% тієї культури і любові до людей, яка була в покійного. Нам цього , як кажуть, не дано. Критикувати, бити себе в груди , що я патріот, і скакати , не областю керувати мудро !!!
віто Показати IP 31 Серпня 2015 11:36
Пам*ятник на могилі-справа родини, не мені давати йому оцінку. Нічого хорошого про Клімчука сказати не можу, про погане промовчу. Головним його талантом було вміння пристосовуватись до будь-якої влади.
Корінний лучанин Показати IP 31 Серпня 2015 11:36
РЕПЛІКА: Про Клімчука не буду говорити поганого. Просто звернув увагу на те, що приміром памятник Степану Бандері на ВОЛИНІ роками не можуть встановити вдячні нащадки, які зараз говорять: " СЛАВА УКРАЇНІ!" Стоїть біля РАГСу в Луцьку бетонна глиба, оце весь памятник СТЕПАНУ БАНДЕРІ, який боровся за УКРАЇНУ. А братва Клімчуку за рік встановила монумент. МОЛОДЦІ !
Марія до Корінний лучанин Показати IP 31 Серпня 2015 11:52
НЕ ПЛУТАЙТЕ різні речі. Пам"ятник на могилі Степана Бандери знаходиться в Мюнхені, де той похований. А тиражовані по містах України - це ЗОВСІМ ІНШІ!!!!
Корінний лучанин до Марія Показати IP 31 Серпня 2015 14:51
НЕ плутайте Ви!!! Побувайте у ЛЬВОВІ і підіть до памятника Степана Бандері та порівняйте із Луцьким ! Отоді і відчуєте різницю у ментальності влади Волині минулої та нинішньої, а лекції,шановна, не треба тут читати! Вашими словами можна так і про ШЕВЧЕНКА казати- це ваше таке бачення, саме Ваше!
сила до Корінний лучанин Показати IP 31 Серпня 2015 14:00
Не боатва, а родина.
Ковельчанин Показати IP 31 Серпня 2015 12:02
Жаль не знав про панахиду. Найду час і поїду поклонюся тобі Борисе, добро ти робив для моєї сім'ї і для багатьох волинян. Був дійсно патріотом свого краю. Мир душі твоїй. Для сім'ї : не беріть близько вислови недолуг. вони в житті нічого не зробили доброго , а знають тільки гадити. Мабуть і на площі стояли коли Борис Петрович став на коліна. Такого мудрого керівника ще багато десятиліть не буде. А корінному лучанину позор і гріх .
Корінний лучанин до Ковельчанин Показати IP 31 Серпня 2015 15:02
Шановний, ти з розумом читати вмієш коментарі чи ні? Для тебе спеціально скажу: ПОЗОР І ГРІХ ( і ТОБІ за дурний комент) і владі нашій перефарбованій , що не можуть встановити памятник Степану Бандері ! Ти ж за НЕЗАЛЕЖНУ УКРАЇНУ, яку виборював С. БАНДЕРА , я думаю , голосував .
Віктор до "корінний до Корінний лучанин Показати IP 31 Серпня 2015 20:19
ти в я якому селі народилося, "корінний" ти наш, понаїхало би*ла , "праники", "кубаса", тобі корів пасти та свиням давати, наречі там свої памятники будешь ставити..
Я Показати IP 31 Серпня 2015 12:27
Клімчук був дуже добрим керівником.Хай теперішні так звані керівники читають його мемуари і вчаться.Земля тобі пухом Борисе Петровичу.
Ковельчанка Показати IP 31 Серпня 2015 14:31
Борис Петрович був мудрим та дієвим керівником, відкритим та небайдужим до людей, він щиро любив Волинь та був патріотом. Його життєвий досвіт неоціненний, його вклад у розвиток області очевидний. А на критику у відгуках, я відповім так, що осуд та засудження – це знак гордості, гніву та зависті. Не критикуйте інших, а задумайтесь про себе. В думках і спогадах багатьох людей Борис Петрович буде завжди жити як щирий, рішучий, повний оптимізму, планів та ідей для майбутній звершень, а також добросовісний господар на своїй землі. У нього було чому повчитись! Царства йому небесного!
Наталі Показати IP 31 Серпня 2015 15:01
велика втрата, на жаль ми це усвідомлюємо тоді коли людини вже нема......
Вікторія Показати IP 31 Серпня 2015 15:25
Видно не вистачає усім Бориса Петровича, бо так хвилюються його пам"ятником. Нехай спочиває з Богом. Вічна йому пам"ять. Таку людину будуть пам"ятати поколіннями. Був прикладом , порядним добрим великодушним простим щирим ..............
Суддя Дред Показати IP 31 Серпня 2015 15:49
Кожна мразь,яка написала горбаті слова не варта і мізинця Кліма
alex Показати IP 31 Серпня 2015 16:51
Бог йому суддя. Але не такий він вже св"ятий, під колесами його автомобіля 18.09.2005 року (за кермом БПК не був) загинули два студенти. Це відбулось по халатності тодішнього Посла.
ВІКТОРУ від Корінно Показати IP 31 Серпня 2015 21:38
Яке ж ти ж ХАМИДЛО неосвічене!!! Це ти понаїхало . Я і моя родина з діда - прадіда живу у Луцьку !
Тетяна Показати IP 31 Серпня 2015 21:53
До того часу допоки повага, шана, доброта, людяність до мертвих і живих не будуть головними цінностями нашими - не матимемо ми справжньої держави. За добрі справи Борису Петровичу - справжньому Волинянину і Українцю маємо лише дякувати.
Українка Показати IP 1 Вересня 2015 09:19
Шановні волиняни, які ж Ви злі і ядовиті. Як соромно за рідну Волинь. А пам'ятник достойний, царство Йому небесне...