USD 39.35 39.65
  • USD 39.35 39.65
  • EUR 39.57 39.70
  • PLN 9.80 10.00

Відсьогодні Польща призупиняє малий прикордонний рух для українців

4 Липня 2016 08:15
Польща повідомила Україні про зупинку дії спрощеного порядку перетину кордону для мешканців прикордонних районів України.

Про це йдеться у повідомленні Державної прикордонної служби України.

«Відповідно до дипломатичної ноти Міністерства закордонних справ Республіки Польща з 4 липня 2016 року буде призупинено малий прикордонний рух між Україною та Польщею в частині, що стосується в’їзду та перебування на території Польщі мешканців прикордонних районів України, у яких є дозволи, видані відповідними органами Республіки Польща», - сказано у повідомленні.

Польська сторона призупиняє застосування статті 3 пункту 1 угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Польщі про правила місцевого прикордонного руху (затверджено постановою Камбміну №139 від 25 лютого 2009 року).

Відповідно до цього, в ніч з 3 на 4 липня 2016 року з 1:00 за київським часом громадяни України, які перетинали кордон з Польщею за спеціальними дозволами в рамках малого прикордонного руху, зможуть перетнути кордон тільки на загальних підставах та документах визначених польською стороною (паспортні документи та віза).

ДПСУ просить врахувати дану інформацію перед плануванням поїздок за кордон зазначеній категорії громадян.

Малий прикордонний рух буде відновлено через місяць, 2 серпня.

Про це в ефірі Еспресо.TV розповіла керівник консульського відділу посольства України в Польщі Світлана Криса.

"Причиною призупинення польська сторона назвала проведення саміту НАТО, а також проведення світових днів молоді у Кракові, які триватимуть до 2 серпня. Відповідно період заборони триватиме від 4 липня до 2 серпня", - сказала вона.
Відтак, українські та польські митники спільно узгодили свої дії щодо перетину кордону українських громадян, які мають транспортні засоби на іноземній реєстрації під час призупинення малого прикордонного руху.

Про це повідомив начальник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук, – інформує ІА ZIK.

За його словами, на час призупинення Польщею малого прикордонного руху для українців, людей, які мають транспортні засоби на іноземних реєстраціях і протягом п'яти днів повинні перетинати кордон, оформлятимуть українські митники, а поляки просто відправлятимуть назад.

"У нас була зустріч із польськими колегами, де ми обговорювали, як це відіб'ється на громадянах України, зокрема і тих, які мають транспортні засоби на іноземній реєстрації. Було досягнуто згоди, що люди будуть приїжджати до пункту пропуску, українські митники будуть їх оформляти, а поляки повертатимуть назад. І це тільки в тому випадку, коли громадяни не мають візи. Адже можна одночасно мати документи на малий прикордонний рух і паспорт з візою", – пояснив начальник Львівської митниці.

Також очікують суттєве зменшення кількості подорожуючих (осіб, які перетинають кордон). Оскільки значна частина людей, які перетинали кордон, були з угодою про малий прикордонний рух.

"Точно сказати не можна, яка це кількість людей. Я думаю, понад 50% осіб перетинають кордон за угодою про малий прикордонний рух", – зазначив Левко Прокіпчук.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 24
Анатоль_ Показати IP 1 Липня 2016 15:36
Ми хотіли в Європу, а куди ми попали? В часи Майдану поляки казали що вони підтримують нас. І що тепер?
Анонім до Анатоль_ Показати IP 1 Липня 2016 17:15
як би був Яникович, то би жили набагaто краще як живем зараз, але самi захотiли кращого життя. Саме головне що закiнчення ще не видно.
Анатоль_ до Анонім Показати IP 1 Липня 2016 17:50
Ваша правда!
Я до Анатоль_ Показати IP 5 Липня 2016 23:07
Місяць потерпіли не можна? Через вас діти в черга сидять по 24години
Боні Показати IP 1 Липня 2016 15:40
Все "приплилі"!
Віктор Показати IP 1 Липня 2016 15:54
Контрабандистам халепа....
123 Показати IP 1 Липня 2016 15:57
А навіщо він потрібен!!!??? Скоро ж візи відмінять!! Європа нас чекає!!! (сарказм)
Вова Показати IP 1 Липня 2016 16:15
Так і треба. Бо задавали черги з полішвою дурною.
Вова Показати IP 1 Липня 2016 16:18
Тепер нормальні люди, які раз в місяць чи по справі чи на відпочинок зможуть проїхати, ато черги з полішуків одні. І машини на польських номерах можете тепер втопити.
Читайте сайт Консуль Показати IP 1 Липня 2016 16:35
По 2-ге серпня.
пАкращення Показати IP 1 Липня 2016 16:55
Це мабуть нардеп Гузь як член відповідного комітету за міжнародну співпрацю для своїх виборців так домовився!?
до журналіста Показати IP 1 Липня 2016 17:39
Чому ви в статті не пишете, що це до 2-го серпня на період проведення саміту НАТО в Польщі?
456 до до журналіста Показати IP 1 Липня 2016 19:08
А хіба саміт буде проходити у Хелмі???!!! В 30 км зоні??!! Ясно, що це відмазки тупі!!!!
Лучанин Показати IP 1 Липня 2016 17:43
Треба дивитись правді в очі,Європі ми треба як зайцю стоп-сигнал.Треба було наступити на хвіст Росії,підпалити квартиру сусідці... Підпалили,наробили кіпішу з Майданом,Кримом,АТО загнали себе в яму.Героям слава!..не здивуюсь коли через трохи часу візи в Білорусію відкривати будем, а в Європу взагалі з українським паспортом не пустять
Орк Показати IP 1 Липня 2016 18:34
Президенти пi**ри
123 Показати IP 1 Липня 2016 19:05
Зате в УКРАЇНУ-ЛАСКАВО ПРОСИМО УСІХ!!! БЕЗ ВІЗ!!! Ми ж багаті!!!! Нам не потрібні заробітки в державну казну за рахунок консульських зборів! Не будемо лежати під Росією:краще ляжемо під увесь світ!!!!
Лучанка Показати IP 1 Липня 2016 20:15
Треба було менше "перекидками" займатись і думати про свою гідність. А думка одна - побільше заробити . Всьому є межа.
анонім до Лучанка Показати IP 1 Липня 2016 22:36
Дура можна подумати ти відпочивати в Польшу їздиш.чи може натурою приторговуєш
юлю в дулю до Лучанка Показати IP 5 Липня 2016 09:28
А чому тоді поляхам не зробити дзеркальні умови перетину.Іхніх соляровозві і контробандистів неменше.
анонім Показати IP 2 Липня 2016 00:02
ідіть на майдан вас європа жде .Ти Почав знову виновата.
хтось... Показати IP 2 Липня 2016 02:29
гройсман зразу сказав нині в німцях,що через 10 років ми вже точно будемо в єс.щоб ти падла і тобі подібні і з родинами своїми землю гризли...а ви тіштесь що янека нема,а то що зараз є то так має бути...барани.вистрілюйтесь.їм якраз такі на руку....
Лучанка до анонім Показати IP 2 Липня 2016 13:28
"Натурою приторговуєш " ти, коли возиш партії товару для якогось бариги. Я їжджу до родини і скупитись для себе. І вистояти чергу 10-15 годин по теперішній погоді не кожному дозволяє здоров"я.
анонім до Лучанка до анонім Показати IP 2 Липня 2016 15:26
Партії товару не вожу перикидаю те що вдасться бо за такими як ти не допресся.І заробляю на хліб бо дитина вчиться .І в пшековщину 7 років не їздив бо мав нормальну роботу і заробіток в Мінську.
Aero до анонім Показати IP 3 Липня 2016 02:18
Сигаретчик, то ти місяць часу не гай. Поки митниця не пускає по МПР, іди копати бурштин.