USD 38.80 39.15
  • USD 38.80 39.15
  • EUR 38.80 39.20
  • PLN 9.80 9.98

Презентували купюру номіналом в 1000 гривень

27 Березня 2015 15:40
На думку екс-першого віце-прем'єра України Сергія Арбузова, економіка України об'єктивно потребує збільшення номіналу купюр через зміну масштабу цін. Про це колишній очільник НБУ написав на своїй а сторінці у Фейсбуці.

“Поки влада рапортує про проведені і не проведені реформи, саме час задуматися про введення купюри більшого номіналу, як мінімум 1000 гривень. Найпростіші розрахунки доводять, що економіка об’єктивно потребує збільшення номіналу купюр. Адже в країні змінився масштаб цін, це загальновідомий факт. Нагадаю, що 500-гривнева купюра була введена майже дев’ять років тому, в 2006 році. З тих пір ціни, в середньому, зросли в 2,5 раза, а вартість послуг ЖКГ — в 3,7 раза. Обмінний курс гривні змінився майже в 5 разів, а обсяг готівки в обігу — майже в 4 рази. І якщо на момент введення найбільша купюра приблизно відповідала еквіваленту 100 доларів, то зараз це майже 20 доларів”, — написав Сергій Арбузов.

Він також повідомив, що в Польщі купюра найбільшого номіналу відповідає 54 доларам, в Угорщині — 74 доларам, у Чехії — 200 доларам.

“Як бачимо, і міжнародна практика підказує, що час приводити банкнотний ряд у відповідність із загальносвітовими тенденціями. Я ще розумів би затримку із введенням купюри достатнього номіналу, якби активно розвивалися безготівкові обороти. На жаль, готівка в грошовій базі, як і рік тому, займає близько 25%. Населення в нестабільній економіці традиційно віддає перевагу готівковим коштам”, — сказав Арбузов.

На думку політика, купюра номіналом в 1000 гривень могла б стати антидевальваційним фактором.

“В умовах методичного руйнування банківської системи Нацбанком і Кабміном, ця купюра могла б стати популярним засобом заощадження і своєрідним антидевальваційним фактором. Затягування з її введенням в обіг можу пояснити тільки інерцією мислення керівників НБУ і боягузтвом подивитися правді в очі”, — резюмував політик.

Пока власти рапортуют о проведенных и не проведенных реформах, самое время задуматься о введении купюры большего номинал...

Posted by Сергій Арбузов on 27 Март 2015 г.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 24
ПАНІКА Показати IP 27 Березня 2015 15:44
НАФІГА ТАКУ ФІГНЮ ДРУКУВАТИ?????(ТІЛЬКІ ДЛЯ ПАНІКИ)
Віталій до ПАНІКА Показати IP 5 Серпня 2015 21:07
нашо 1000 вводьте вже одразу 1000000
Студент Показати IP 27 Березня 2015 15:45
Хахаха...можна буде зарплату одною купюрою отримувати))) (напевно жалко буде розмінювати)
Укроп Показати IP 27 Березня 2015 15:45
Просрали економіку України. Що на черзі?
Штефан, Луцьк до Укроп Показати IP 27 Березня 2015 18:10
Народне щастя!
Мадлен до Укроп Показати IP 18 Червня 2016 15:38
Земля наша та домiвки
ВН Показати IP 27 Березня 2015 15:47
хто у вас ці постики пропускає?? Невже, зразаз нема нічого важливішого від пуку Арбузова
Кавун Показати IP 27 Березня 2015 16:15
Арбузов знатно тролить дурників) Напевне надіється, що возити накрадене легше кейсами з папірцями по 1000 ніж мішками по 100)
як прии\йнято_ аноні Показати IP 27 Березня 2015 16:43
чого вже там кавунчика слухати- давайте міліон в маси )))
Вася Показати IP 27 Березня 2015 17:08
Треба 2000, якщо користуватись такою логікою. А, взагалі, це не поможе, адже війна потребує все більше грошей. Одне пальне скільки коштує. А влада живе від траншу до траншу. Так що можна зразу друкувати 10000 купюру. Інфляція все одно все з'їсть.
serhii Показати IP 27 Березня 2015 18:23
Ви зовсім збожеволіли? За кого ви вважаєте своїх читачів? Цитувати маразматичний допис у фейсбуці, людини, яка перебуває в розшуку-вершина "майстерності" волинських журналістів. Сподіваюсь, Ви отримали 30 срібняків.
Анонім до serhii Показати IP 28 Березня 2015 00:40
коли Арбузов був главою НБУ - долар стабільно був по 8 грн. : forbes.ua/opinions/1387855
свидомий до serhii Показати IP 29 Березня 2015 15:50
Арбузов шанований науковець економист и як завжди и у цьому випадку зокрема мае рацию Хто не знайомий з грошовим обигом економикою тому важко пояснити що таке витрати на обслуговування грошовои маси на замину купюр инкасацию и просто зручнисть користування
Сергій Показати IP 27 Березня 2015 23:04
А, турецький султан сьогодні до чого? (Див. картину Рєпіна)
Анонім до Сергій Показати IP 28 Березня 2015 19:55
козаки писали листа (відомого змісту) султану, а народ буде писати автору лозунга "Жити по-новому"
Катюха Показати IP 9 Грудня 2015 17:19
Мне кажется что купюра номиналом 1000гривен будет никак кстати
Сильвер Показати IP 23 Грудня 2015 23:52
Когда же у нас будет стабильная валюта долар или евро?
Алекс Показати IP 18 Вересня 2016 09:53
Влада живе від траншу до траншу,олігархи транші розділя а українці дурні будуть віддавати,піпец влада думає про людей...
Вітя Яник Показати IP 24 Жовтня 2016 19:49
Вони би ще міліон вели
Наталка Показати IP 5 Січня 2017 19:01
Історія повертається. Вже були у нас тисячі і міліони. Що далі?
иван Показати IP 7 Січня 2017 18:36
купюра в 1000грн очень важна и символична. Тут нужен по настоящему символ и украины и казацтва и нашей древней истории которая кстати как бы не смеялись идет еще со времён византии и рима. А был когдато такой великий муж, которого знают абсолютно все на свете. Великий ученый опередивший время. архимед- вот он был бы символом как статуя свободы.
фрідріг Показати IP 9 Січня 2017 17:44
Нова 1000 грн мала бути із зображення стефка бандери, а та... та ну вас...)