USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Сьогоднішня ніч - найдовша в історії землі

22 Грудня 2014 08:19
У день зимового сонцестояння людям, які живуть в Північній півкулі, випадає найдовша ніч у році.

Разом з тим, науковець Колін Шульц вказує, сьогодні була найдовша ніч, яка була коли-небудь, передає Еспресо.TV.

Чому ця ніч була найдовша? Причиною є сповільнення обертання Землі. Щороку, на думку вчених, довжина доби збільшується приблизно на 15 до 25 мільйонних часток секунди.

Для людини ця величина дуже мала (це означає, що у вашому житті довжина дня буде розширюватися приблизно на дві мілісекунди), але вона змушує офіційних хронометристів фіксувати часовий стрибок кожні кілька років.

Основною причиною сповільнення обертання Землі є Місяць. Гравітація Місяця притягує океанську воду до нього і від нього, внаслідок чого бувають приливи і відливи. В результаті на Землі відбувається так званий процес тертя, що і сповільнює її обертання.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 7
Анонім Показати IP 22 Грудня 2014 09:29
Это Путин виноват. Надо усилить санкции против России!
ПС до Анонім Показати IP 22 Грудня 2014 11:08
Путіна на місяць відправити назавжди!
Бандера Показати IP 22 Грудня 2014 09:54
Тупий москалик... Якщо ті дебіл, то думаєш усі навколо такі самі?
Анонім до Бандера Показати IP 22 Грудня 2014 10:53
Да не, ты что... Последний год показал ВСЮ глубину и широту разума и мудрости великоукрского народа. Снимаю шляпу, епта!
Лучанин до Анонім Показати IP 22 Грудня 2014 11:14
Ну типовий долбо**б. Глибину і широту розуму і мудрості має великоруський народ, яким уже не перший рік керує параноїдальний шизофреник і їм це подобається. Головне щоб не закінчувались "водка и семечки".
так до Лучанин Показати IP 22 Грудня 2014 12:16
а ще воблу вони ху...ть і балалайку або гармошку в руки і "ех бариня-судариня,судариня-бариня,оце весь стиль життя козломордих кацапів.
Вацык Показати IP 22 Грудня 2014 13:56