USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.80 9.95

Священики МП виправдовувались перед Гунчиком за відмову від спільної молитви

21 Травня 2015 17:44
Небажання спільно молитися у День пам’яті та примирення священик з МП пояснив церковними канонами.

Священик Московського патріархату виправдовувався перед головою Волинської ОДА Володимиром Гунчиком за поведінку у День пам’яті та примирення. Робив він це на особистому виїзному прийомі громадян губернатором області, що відбувся 18 травня у Володимирі-Волинському, - розповідають колеги із місцевої газети «Слово правди».

Нагадаємо, що 8 травня в День пам’яті та примирення у Володимирі-Волинському стався скандал - священики Московського патріархату відмовилися служити спільну панахиду зі священиками Київського патріархату, Української Греко-Католицької та Католицької церков. Згодом оприлюднили імена цих священиків.

Священик православної церкви Московського патріархату, який прибув на зустріч намагався виправдати свою поведінку.

Він пояснив, що канони церкви не дозволяли провести спільну молитву, тому вони раніше відслужили панахиду та просто лишились стояти до кінця заходу.

ЧИТАТИ ЩЕ: ПОРОШЕНКО «ВМИВ РУКИ» ВІД АНТИУКРАЇНСЬКОГО ДЕМАРШУ МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

Як зазначає видання, міський голова Володимира-Волинського Петро Саганюк, був непохитний у власному баченні ситуації:

«Ми завжди готові врегулювати будь-які питання. Невже не можна було звернутись напередодні? А це був прояв неповаги до людей і до заходу, який організувала влада. Так робити не можна», - сказав Саганюк.

ЧИТАТИ ЩЕ: ЯКБИ В УКРАЇНІ БУЛА ОДНА ЦЕРКВА: РЕЙТИНГИ КОНФЕСІЙ

Його підтримав обласний керівник, наполягаючи, що створювати соціальну напругу та міжконфесійні конфлікти недопустимо.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 38
Небайдужа Показати IP 21 Травня 2015 17:54
Слід перейменувати Церкву Московського патріархату у російську православну церкву в Україні.
Козловський до Небайдужа Показати IP 21 Травня 2015 23:05
ЦІКАВО ЧИ НАДАЛІ ПЕТРО ХОДИТИМЕ ДО МОСКОВСЬКОЇ ОБИТЕЛІ, ЧИ ПІСЛЯ ТОГО ПОСТУПКУ ПОПІВ ЧИ ВЖЕ ДО КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ ПЕРЕЙДЕ? В ЧОМУ НЕПОХИТНІСТЬ "КНЯЗЯ"?
))) до Небайдужа Показати IP 21 Травня 2015 23:47
займатись якимись більш корисними справами не пробували чи у дурці сьогодня день допуску в Інет?
Дядечко Показати IP 21 Травня 2015 17:55
А ще краще заборонити взагалі
Анонім до Дядечко Показати IP 21 Травня 2015 22:26
і тоді долар знову стане по 8 гривень!
Ая Показати IP 21 Травня 2015 18:30
переконаний, що віряни у відповідь, мають ігнорувати богослужіня московськими зайдами і тоді моцкалі заберуться з України, от ничего делать....ууууууууууу
Patrik Показати IP 21 Травня 2015 18:55
Не перед Гуньчиком, а перед Господом хай виправдовуються, бо в гонитвi за церковними канонами забули про Господа, втратили вiру iстинну... Для чого iм любовь i спiвчуття до ближнього, коли э Кирил i канони! Сором i ганьба!
Ковель Показати IP 21 Травня 2015 19:00
да що ви носитесь з тим мп кому вони на...й потрібні!
до ковеля до Ковель Показати IP 22 Травня 2015 08:44
і це говорить воцерковлена людина? навчіться мислити без ганебних слів , хоча який склад розуму так і висловлюється
Ковель до до ковеля Показати IP 22 Травня 2015 09:08
я в казки давно не вірю! А ви і далі продовжуйте парити людям мізки- фанатіки с...ні!
кака Показати IP 21 Травня 2015 19:58
гнати в шию....!!!!
МС Показати IP 21 Травня 2015 20:01
Кацапські попи все більше і більше від себе відштовхують людей.Щодо мене.Моєї ноги в цьому розпліднику гріхів більше не буде
Анонім до МС Показати IP 21 Травня 2015 20:16
Вот и не ходи в их церковь. Ведь получается, что всякий посещающий их церковь имеет мнение диаметрально противоположное твоему.
Орест до Анонім Показати IP 21 Травня 2015 20:40
То і не підемо. Я теж підтримую думку МС. А ви і далі прислуговують і підлизуйте московитами
Св.Кирил Наркоторгов до Анонім Показати IP 21 Травня 2015 20:52
Добре пане речнику Моцковського ЦПХ.Ви знову спалились)))
Справедливий Показати IP 21 Травня 2015 21:35
Шановні співвітчизники! Я особисто був свідком цієї події. Священики УПЦ (МП) відслужили Панахиду раніше офіційного міського заходу, оскільки православним священикам, згідно правил святителя Василія Великого, заборонено служити разом із єретиками (католики, уніати), схизматиками ("УПЦ-КП") і парасинагами (УАПЦ). Проте більшість духовенства залишилося стояти на "екуменічній Панахиді", котру відслужили пізніше інші конфесії. Цим самим вони проявили єдність і примирення. Ми всі є брати і сестри. Ми всі діти Єдиного Бога. Ми всі патріоти України. Проте ми не можемо причащатися з Єдиної Чаші разом із тими, хто розколов Церкву Христову - містичне Тіло нашого Спасителя. Якщо міський голова Володимира-Волинського вважає себе християнином і своє місто християнським, хай би ще 15 років тому поставив на центральній площі міста хоч один поклонний Хрест (замість голки язичницької богині Клеопатри, котра "прикрашає" обеліск полеглим героям Другої Світової). Христос посеред нас!
вільний до Справедливий Показати IP 21 Травня 2015 21:54
Єресь в церкві, як опозиція в політиці. Чия більшість, той і правий. Під час двохтисячолітньої історії християнської церкви єретиками і канонічними церквами час від часу були різні християнські течії. До якої примикало більшість кліру, та й ставала канонічною. Інколи до цього процесу прикладались візантійські імператори.
Анонім до вільний Показати IP 21 Травня 2015 22:36
Единственной христианской церковью, не отошедшей от ее канонов, например, не ставшей на путь раскола, является православная христианская церковь. Все остальные христианские церкви откололись под воздействием местных правителей от своего прародителя, т.е. православной церкви.
Patrik до Справедливий Показати IP 21 Травня 2015 22:07
Ну ось у чому вся проблема! Значить винний у всьому мiський голова! А я брате надiявся, що ви покаэтесь, а ви i надалi продовжуэте робити "iз дому Отця Мого вертеп для розбiйникiв"...
Справедливий до Patrik Показати IP 21 Травня 2015 23:50
Нагадаю, що Ординарій Війська Польського та єпископ Семятичський Польської Православної Церкви Георгій (Єжи Паньковський) звершував перепоховання останків розстріляних польських воїнів у Володимирі-Волинському 23 вересня 2014 року окремо від духовенства Римо-Католицької Церкви та представників "УПЦ-КП", а не в співслужінні з ними.
Анонім до Справедливий Показати IP 21 Травня 2015 23:43
Слушне зауваження! Жодної неповаги зі сторони батюшок не бачу. Вони зобов'язані дотримуватись канонів так само, як і ми всі зобов'язані дотримуватись законів. Вони нікого не образили, панахиду відслужили. В Соборі постійно на службі поминаються імена наших загиблих військовослужбовців. Навіщо розхитувати і так слабкий і примарний мир у нашому краї? Що за ненависть і ворожнеча? Ми живемо в одній області і вже не можемо знайти порозуміння, то що чекати від всієї України? Самі примножуємо злість, ненависть, а потім шукаємо зовнішнього ворога. Такої неоднорідної нації, як Українці, ще треба пошукати...
до Справедливого до Справедливий Показати IP 22 Травня 2015 18:34
Спаси Вас, Господи!
Анна Показати IP 21 Травня 2015 22:40
Хто ходить в церкви московського патріархату повинен розуміти,що купуючи свічки фінансує вбивства наших хлопців на сході!гроші ідуть в москву а звідти на патрони проти ваших онуків,бабусі-фанатки,канонічноі і зарозумілоі московської церкви.
Анонім до Анна Показати IP 21 Травня 2015 22:50
коментар було видалено
))) до Анна Показати IP 21 Травня 2015 23:46
а ничего, что кп точно так же покупает свой крам у россиян?
Справедливий до ))) Показати IP 22 Травня 2015 00:03
+100000 До прикладу, більшість священицьких хрестів і архієрейських панагій, котрі використовують представники "УПЦ-КП" за "богослужінням" та в інших церемоніалах вироблені на підмосковному заводі "Софрино". А коштують вони зовсім не стільки, скільки свічка, і навіть не в 100 раз дорожче...
125 до Анна Показати IP 22 Травня 2015 08:50
ви не розімієтесь у розприділенні грошей , жодна копійка на москву не йде. Ви не люди едже невависть у вашому серці заполонила ваш розум.
до Анна до Анна Показати IP 22 Травня 2015 18:38
коментар було видалено
А Показати IP 22 Травня 2015 00:16
"Сам дурак". московський патріархат то є МОСКОВСЬКИЙ!!!!!!!!!(антиукраїнський) патріархат
Воинствующий атеист Показати IP 22 Травня 2015 00:30
религия опиум для народа
Анонім до Воинствующий атеист Показати IP 22 Травня 2015 18:55
Без Бога нация - толпа, Объеднненная пороком, Или слепа, или глупа, Иль что еще страшней - жестока. И пусть на трон взойдет любой, Глаголющий высоким слогом. Толпа останется толпой, Пока не обратится к Богу! Иеромонах РОМАН - 8 августа 1990 г., п. Кярово.
Справедливий Показати IP 22 Травня 2015 17:03
"Редакція сайту прийняла рішення тимчасово закрити коментування під деякими новинами. В Україні триває війна, зокрема інформаційна. Таким чином, ми не можемо допустити, щоб ресурс Інформаційного агентства Волинські Новини використовували як майданчик для дестабілізації ситуації. Утім нам важлива думка нашого читача, тож запрошуємо до обговорення публікацій на сторінках агентства в соціальних мережах". Шановна редакція сайту! Чому наступне повідомлення стосується не всіх новин на конфесійну тематику, а лише тих, у яких ви ганьбите духовенство УПЦ (МП)? Ви продалися представникам "УПЦ-КП"? За тридцять срібників? І чи то саме не Ви штучно створюєте "майданчик для дестабілізації ситуації"?
Справедливий до Справедливий Показати IP 22 Травня 2015 17:14
До прикладу, чому Ви не написали ні слова про священицькі наперсні хрести та архієрейські панагії "митрополита" Михаїла (а також напрестольний хрест у його руках; див. на фото), котрі були виготовлені на підмосковному заводі "Софрино"? Фото "духовенства" УПЦ-КП з такого роду регаліями, виготовленими в Росії (на заводі, котрий належить Московській патріархії РПЦ), опубліковані Вами, зокрема, у двох сьогоднішніх статтях. Обидві статті закриті для коментування. Подаю їхні посилання: http://www.volynnews.com/news/vidsichagresoruukrayinayedina/luchany-pomolylysia-za-upokiy-dush-zahyblykh-heroyiv-ato/ http://www.volynnews.com/news/vidsichagresoruukrayinayedina/u-volodymyri-volynskomu-zhadaly-zahyblykh-pid-volnovakhoiu/ І чому священики УПЦ (МП) мали оправдовуватися перед особою губернатора, коли Конституція України чітко прописує відокремленість Церкви від держави? Чи у нас настають, замість світлого європейського демократичного майбутнього, темні совкові тоталітарні часи?
ААА. Показати IP 22 Травня 2015 18:50
Батюшки все правилино зробили. До чого тут пулі і розхитування штучного міжконфесійного миру на Волині?? .
Правда Показати IP 22 Травня 2015 18:51
Нічого непотрібно перейменовувати,це "кп"потрібно покаятись і увійти в лоно Православної Канонічної Церкви.
ваня Показати IP 22 Травня 2015 19:06
От є чим народ зайняти те 7 грн з копійками газ, що хлопці гинуть отут ми маєм діяти спільно, а наша влада нас відволікає...
123 Показати IP 22 Травня 2015 20:24
коментар було видалено
Українець Показати IP 22 Травня 2015 20:56
До Московського патріархату як не ходив, так і не ходжу, і родина моя уся туди ніколи не піде та й іншим не раджу. "Мракобєсіє" - вичерпна характеристика цієї московської релігійної організації.