USD 38.70 39.05
  • USD 38.70 39.05
  • EUR 38.70 39.05
  • PLN 9.80 9.97

Свято-Троїцький собор у Луцьку реконструюють

26 Лютого 2016 16:00
Днями будівельники розпочали ремонтні роботи на території пам’ятки національного значення – монастиря бернардинів. Окрема, ремонтують сходи до Свято-Троїцького собору.

Так, робітники зняли верхній шар, розібрали частину сходів. Зауважимо, місцевий краєзнавець Ігор Левчук вважає, що ця реконструкція самовільна і жодних погоджень на ці роботи у Волинської єпархії УПЦ КП немає. Він висловив стурбованість з цього приводу й розповів, що звернувся у відповідні органи охорони культурної спадщини.
Натомість голова інформаційно-видавничого центру єпархії протоієрей Віталій Собко переконує, що всі дозволи та погодження на реконструкцію у них є. Також він запевнив, що найближчим часом оприлюднить усі дозвільні документи.
Нагадаємо, як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини раніше, будівництво, яке розгорнули поблизу Свято-Троїцького собору, стурбувало лучан. 25 грудня у Луцьку громадські активісти, краєзнавці, депутати призупинили будівельні роботи, які велися на території собору, а саме на кладовищі, яке входить в охоронну зону пам’ятки національного значення.

На той момент на кладовищі був виритий котлован та залиті бетонні палі. Зі слів начальника відділу охорони культурної спадщини управління культури міської ради Петра Троневича, згідно із законодавством, ремонт в пам’ятці національного значення, яким і є Свято-Троїцький собор, має бути погоджений в облдержадміністрації та Міністерстві культури.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 22
Сераховичі Показати IP 26 Лютого 2016 16:55
спочатку дозвіл .а тоді будівництво! а не навпаки!
Луцьк Показати IP 26 Лютого 2016 17:26
Правильно , зробіть гарні сходи, завжди коли ступаєш на ті сходи і боїшся щоб не впасти....
Корінний лучанин Показати IP 26 Лютого 2016 17:43
Щось я не розумію цього "ремонту". Для чого він? СОБОРУ 264 роки! Якшо його осучаснювати таким ВАРВАРСЬКИМ методом , то він буде втрачати своє обличчя і історичне також! Що, хіба фасад руйнується? Кладка цегли бачу старовинна і добре зроблена, а "спеціалісти" її порушують. І що буде, напевно, будуть плитами під граніт обкладати. А сходи ремонтують очевидно, спеціально для ФІЛАРЕТА бо він вже і солідному віці і важко підніматись . А тут ще й РОШЕН навідається по запрошенню бо ніколи в ньому не був. Дозволи можливо в них і є , бо це за підтримки влади відбувається. І ці дозволи отримати - раз плюнути! Шкода що це відбувається з порушенням всіх ЗАКОНІВ !!!
Anonymous до Корінний лучанин Показати IP 26 Лютого 2016 20:47
Ага, сходи до Сікстінської капелли чи Собору Петра і Павла хай би так попробували осучаснити, скоти....
Читач Показати IP 26 Лютого 2016 18:48
Черговий раз переконуюся, що Тимофій Зінкевич - барига.
Іван Показати IP 26 Лютого 2016 19:24
близько року назад змі вже роздувало проблему що на території риють КОТЛОВАН.... Викопали трошки грунту втрамбували все, перенесли магазинчик і насадили гарних троянд..... Ну гарно ж.... А людям аби тільки пофукати
сергій Показати IP 26 Лютого 2016 20:49
всі дозволи є і їде плановий ремонт погоджений Києвом в 2015р
Алекс Показати IP 26 Лютого 2016 21:23
Провакаційна стаття!Зрозуміло що держава не дасть ні копійкі,і за всі рокі навряд давала.Хай хранителі старовини опікуються і вибивають кошти на сотні об'єктів які без нагляду по області.
Сергій Показати IP 26 Лютого 2016 21:25
Молодець Владика! Видно що працює, ане як деякі одне місце гріє...
Закон Показати IP 26 Лютого 2016 21:39
Це грубе порушення ЗУ "Про охорону культурної спадщини"! Розробці проектно - кошторисноі документації на реставраційні роботи повинно передувати Архітектурно - реставраційне завдання на реставрацію об'єкта. Документація повинна розроблятися ліцензованою і спеціалізованою проектною організацією, у складі якої є сертифіковані спеціалісти. Вона повинна бути погоджена у Мінкультури України. В інспекції архбудконтролю замовнику необхідно зареєструвати відповідну Декларацію. В противному разі це трактується як кримінальне та адміністративне .правопорушення. Вина повністю лежить на єпархії. А за відсутність контролю відповідальніть мають понести посадові особи міської ради, обласної адміністрації, інспекції ДАБК та Мінкультури .Ніхто ж не каже, що реставрувати сходи не потрібно! Тільки ж робити треба по Закону. Бо як можна проповідувати жити по Закону Божому одночасно не дотримуючись Законів і Конституції України! Що ж ви сієте в душах пастви своєї ? А ще страшніше - що в них після того проросте !?
Алекс до Закон Показати IP 26 Лютого 2016 22:48
Щож ви кажете про порушеня не дочекавшись результату перевірки.Тим більше там скоріше поточний ремонт а не реставрація.
Полішук "бидло" до Алекс Показати IP 28 Лютого 2016 11:41
Громада"б*дло" (так називає нас розкольник Зінкевич) вимагає терміново зупинити не законне знищення пам'ятників архітектури а прокурору Волині відкрити кримінальну справу до самоуправця Зінкевича! А ваша думка пане Матвіів???
ПЕТР I Показати IP 26 Лютого 2016 22:09
ТРЕБА ЗРОБИТИ ЄВРОРЕМОНТ І ПЕРЕДАТИ УСЕ УПЦ,,,,
Закон Показати IP 26 Лютого 2016 23:27
Це грубе порушення ЗУ "Про охорону культурної спадщини"! Розробці проектно - кошторисноі документації на реставраційні роботи повинно передувати Архітектурно - реставраційне завдання на реставрацію об'єкта. Документація повинна розроблятися ліцензованою і спеціалізованою проектною організацією, у складі якої є сертифіковані спеціалісти. Вона повинна бути погоджена у Мінкультури України. В інспекції архбудконтролю замовнику необхідно зареєструвати відповідну Декларацію. В противному разі це трактується як кримінальне та адміністративне .правопорушення. Вина повністю лежить на єпархії. А за відсутність контролю відповідальніть мають понести посадові особи міської ради, обласної адміністрації, інспекції ДАБК та Мінкультури .Ніхто ж не каже, що реставрувати сходи не потрібно! Тільки ж робити треба по Закону. Бо як можна проповідувати жити по Закону Божому одночасно не дотримуючись Законів і Конституції України! Що ж ви сієте в душах пастви своєї ? А ще страшніше - що в них після того проросте !?
Полішук"бидло" Показати IP 26 Лютого 2016 23:48
Зінкевич знає що це не власність розкольників ,а Самовільний захват! Документів на право власності в нього немає! Тому дозволу на руйнування пам'ятника архітектури йому ніхто не дасть! Держнагляду необхідно терміново заборонити безпредел ! І прокуратура мовчить...,
олег Показати IP 27 Лютого 2016 06:38
коментар було видалено
українка з роду Показати IP 27 Лютого 2016 10:52
і живу постійно на УКРАЇНІ . Люди добрі, мої українці !!! Ми, що маленькі чи дурненькі всі ? Ми живемо на нашій рідній святій землі Україні- неньці і ми на ній всі Храми, які є будували за наші кошти !!! Про , що може бути мова ... кому Храми належать ?! Належать нам, УКРАЇНЦЯМ !!! Один Бог, одна Матір Божа- Марія, один Ісус Христос. Всі Храми НАШІ- УКРАЇНЦІВ В УКРАЇНІ !!! Вірую в Єдиного Бога Отця і як у молитві "Вірую" ЄДИНУ, СВЯТУ, СОБОРНУ АПОСТОЛЬСЬКУ ЦЕРКВУ . Про патріархати давайте не будемо говорити, а на рівні Києва це повинні вирішити !!! Сварки між парафіяни між собою через релігію ні до чого доброго не доводять !!! Храми - це ж власність українського народу, створена його руками, коштом, розумом. І їх віддати церкві чужої держави, яка століттями пригнічувала і сьогодні пригнічує наш народ ? Чому Кирило Гундяєв не припам'ятає Путіна , щоб була зупинена страшна війна з Україною, і не засуджує його сатанинські вчинки ???!!! ЧОМУ, ЧОМУ, ЧОМУ ?!
Та дідько до українка з роду Показати IP 27 Лютого 2016 11:39
з ним з тим Гундяєвим. Він далеко. А от наші місцеві "цінителі віри" та "цінителі історичної спадщини" таки починають потрохи діставати. Уявляю собі Луцьк у первісному вигляді, як колись. Цікаво де ті цінителі на своїх авто їздили б і хороми свої будували. Тут не чіпай, там не копай, туди не лізь. То нове місто, вочевидь мали б будувати десь починаючи з Струмівки на сході, Забороля на заході і т.д. А на місці центру мало б бути купа кладовищ, велике болото , та стоянка для кінних екіпажів. А. Ну ще у районі хуторів на Рівненській стояв би Слава Труд зі своєю звіздою- визначна пам"ятка славного радянського минулого.
Корінний лучанин до Та дідько Показати IP 27 Лютого 2016 19:27
Ви змішали все в купу: і кладовища і хороми і розвиток міста. Відділяйте зерно від полови. Кладовища , шановний, це ті святі місця для ЛЮДИНИ і їх чіпати не можна. Колишня комуно -більшовицька влада це робила - РУЙНУВАЛА ВСЕ БЕЗБОЖНО! Чому в цилізованому світі свято оберігають ці місця, а у нас було ВАРВАРСЬКЕ відношення цього. Ви ж не бажаєте, щоб в майбутньому і ваш спочинок порушили , і я не бажаю! В Луцьку багато чого історично значимого позносили і занедбали. Деякі будівлі в старій частині Луцька втратили свій вигляд із -за втручання бездумного "сучасних нащадків- господарів" і потурання влади. Влада хоче мати свій "ПРИХОД" - бабло їй треба і бюджет також наповнювати. А СЛАВА ТРУД нехай стоїть , як памятка минулого, це не Ленін і політичного значення НЕ МАЄ! На цей монумент затрачені великі кошти. А демонтаж що , знову за кошти ЗБІДНІОГО НАСЕЛЕННЯ від ЖИТТЯ ПО НОВОМУ ?
Самі до Корінний лучанин Показати IP 28 Лютого 2016 09:48
собі протиречите. Раз він так багато той славік вартує то коштів за його здачу на металобрухт вистачить і на знасення і на впорядкування місця де "воно" стояло. І до чого тут збідніле населення. Щось ніхто рота не роздзявляв коли "Світязь" росією обізвали, а "Промінь" москвою..А політичне значення... Таки має. І саме Ви і намагаєтесь тому опудалу його надати.
оля до Корінний лучанин Показати IP 28 Лютого 2016 21:56
Замість того, аби Славу зносити - поприбирайте та окультурте сквер біля нього. За комуняк прилегла територія була доглянута, чиста, кущі пострижені. Це стосується й території біля пластмасового заводу - до фонтану гуляти з дітьми ходили, а зараз смітник!
Знаю Показати IP 27 Лютого 2016 14:22
Всі дозволи справді є. І не в сходах справа, там значно грандіозніша реставрація. І гроші виділені, і комісії всілякі дали висновки. Якраз в цьому випадку все погоджено і законно.