USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

У Луцьку – суперечка через використання історичної бруківки

26 Липня 2016 20:16
Представники громади не схвалили ідею перенесення історичної «трилінки» на вулиці Лесі Українки з центральної частини вулиці на тротуари.

Про це йшлося під час громадського обговорення проекту реконструкції проспекту Волі та вулиці Лесі Українки 26 липня.

Директор департаменту ЖКГ міськради Юрій Крась, говорячи про проект реконструкції вулиці Лесі Українки, повідомив, що шашка Трилінського, яку виявили під покриттям вулиці, буде викладена по обидва боки вулиці в 4-5 рядів. Викладення історичної бруківки вже частково розпочали здійснювати.

В учасників обговорення виникла низка зауважень до планів використання бруківки для викладення тротуарів. Так, вказували на неправильну технологію вкладання бруківки, а також радили залишити її на центральній частині вулиці.

Перший заступник міського голови Тарас Яковлев зауважив, що шашку Трилінського потрібно зберегти і відобразити, але не посеред дороги, адже по ній, мовляв, незручно ходити на високих підборах. Це, з його слів, підтвердив автор проекту реконструкції Олександр Балан, а під час презентації проекту архітекторам Луцька не пролунало жодного зауваження щодо шашки Трилінського.
Мистецтвознавець Олена Романюк зазначила, що, на її думку, проект не витримує критики, адже шашку Трилінського переноситимуть замість того, щоб зберегти унікальну вулицю початку 20-го століття.

З її слів, доцільніше було зняти верхній шар дорожнього покриття і відкрити ідеально збережену шашку. Також вона розкритикувала реконструйовану вулицю Крилова, де, замість того, щоб зробити з дороги туристичний об’єкт, «трилінку» підняли до рівня вулиці Лесі Українки, а у вигляді вишиванки на тротуарах виклали сучасну бруківку. Мистецтвознавець зауважила, що шашка на вулиці Крилова вилущується і між нею починає проростати трава.
Своєю чергою, архітектор Євген Ходаковський зазначив, що під час обговорення проекту архітектори визнали, що проект є лише ескізним, адже у ньому бракує основних складових. З його слів, недопустимо класти «трилінку» там, де був гарний хідник. Він наголосив, що потрібно змінити концепцію проекту реконструкції. Поки концепцію вирішення вулиці не розробили, говорити про такі деталі, як бруківка, на його думку, не варто.
На думку депутата міськради Павла Данильчука, варто припинити роботи з викладення історичної бруківки на тій ділянці, де це вже розпочали, та викласти її по центральній частині вулиці.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 32
Так Показати IP 26 Липня 2016 20:23
Данильчук-ще той мистецтвознавець.Ну все знає.
Мутний до Так Показати IP 26 Липня 2016 22:03
Так у його селі Торговиця вся дорога з булижника.
Иван до Так Показати IP 27 Липня 2016 09:22
Он уже примелькался в своей полосатой футболке. Пусть хотя бы "на крайняк" в секонд зайдёт, обновит гардероб шоли
компетентний Показати IP 26 Липня 2016 20:36
Данильчео та "мистецтвознавчиху" на мило!! бо та бруківка що була до ремонту найкраща для центру шляху й могла б там вдало ще сторіччя лежати коли б не Яковлівськи примхи!! а у вісьмидесятих наскільки відомо тротуари там взагалі асфальтовані були
Кобила до компетентний Показати IP 26 Липня 2016 23:45
та шестикутна шашка, ні в тин ні в ворота! під пішохідну вулицю ця трилінка не використовувалась даже в ті "історичні" часи, а видимості роботи не переслухати. Взялися перекладати то й перекладайте новою!
Паша до компетентний Показати IP 27 Липня 2016 00:29
Застав дурня молитися то лоба побє. Коли вже така історична цінність то виникає питання чого тут цінність взагалі виймали? Порушена автентичність, практично ведуться археологічні роскопки поза законом і на свій розсуд намагаються викласти трилінку в іншому рівні. Хто перший кандидат до кутузки?
Лучанин Показати IP 26 Липня 2016 20:47
Придурки дайте вже нормальний ремонт зробить, до всього чиплчються.
місцевий до Лучанин Показати IP 26 Липня 2016 21:23
згоден
Anonymous до Лучанин Показати IP 26 Липня 2016 23:31
С*ка, ідіоти, була нормальна вулиця, розрили і відмивають гроші, а в той час людям жити немає за що! Романюка - #підарешт!
Сергій Показати IP 26 Липня 2016 20:57
Викладати треба не бруківку на вулиці Лесі Українки, а депутатів, які внесли на розгляд проект щодо цієї реконструкції.
місцевий до Сергій Показати IP 26 Липня 2016 21:24
не згоден, через їхні великі животи вийде нерівною бруківка
бувалий до Сергій Показати IP 26 Липня 2016 21:37
Який там проект, коли до зими треба гроші вкрасти.
СТ до Сергій Показати IP 26 Липня 2016 22:49
Як що будуть(шестикутки) то гіди повинні сповіщати про історичну цінність шестикутного покриття. Вони повинні будуть говорити: "Ця шестикутка памятае демонстрації на вул Сталіна. Памятае вигуки демонстрантів тих часів:"Слава Сталіну!", "Слава Леніну!", "Слава Радянському союзу!","Слава єдності націй і національностей Радянського Союзу", "Слава КПРС!". "Слава переможцям у Великій Вітчизняній війні!" Ми ж хочемо бути європейським єкскурсійним містом.
Ностра до СТ Показати IP 27 Липня 2016 08:25
Ця бруківка була покладена за часів пана Терлінського. За радянських часів її закатали під асфальт.
Дідо Показати IP 26 Липня 2016 21:23
Не мішацте людям робітать полішукам гроші красть
Коріний поліщук до Дідо Показати IP 27 Липня 2016 20:23
В Луцьку кожен другий поліщук або батьки з Полісся, Дідо, вату з голови витруси!!! Говорити про поліщуків на Волині, це те саме, що про бандерівців в Україні)
SS Показати IP 26 Липня 2016 21:31
Дибіли а не будівельники...люди сто років назад шашку виклали без кранів без бульдозерів без техніки,ця бруківка танки витримала, радянську владу пережила цих архітекторів непереживе куча університетів,а навчити бруківку класти невміють,бо дибіли
ого до SS Показати IP 27 Липня 2016 10:56
Тридцятеро раз за себе проголосував
Анонім Показати IP 26 Липня 2016 21:32
хто мистецтвонавець ось ця романюк- корупціонер бо продає путівки всім крім своїх, яка розвалили профспілку великого підприєсмства і від якої втікають як криси з корабля працівники. бо жодного разу не заступилася за працівників при скороченні живе за кошт працівників і ще рота розявляє про реконструкцію а що зробила вона для ззбереження робочих місць проплачена с..ка гнати в шию таких голів проспілки та мистецтвознавців і проводити реконструкцію ....
Анонім до Анонім Показати IP 26 Липня 2016 22:31
з якої хворої голови ви все це мелете???? які путівки???
Мимра Показати IP 26 Липня 2016 21:49
В мене складається враження ,що стометрівка стала салдеповськаі її вже нічим не прикрасиш.
а які в тараса Показати IP 26 Липня 2016 22:27
підбори
Тритон Показати IP 26 Липня 2016 22:42
В нас що не зроби, по-любе не догодиш! Зразу крик, шум, гам , всі все знають і вміють, а насправді тільки язиком молоти! Нашим людям ще ніхто ніколи не догодив, це як аксіома!
Скелястий до Тритон Показати IP 27 Липня 2016 00:43
Хто такі "Ваші люди"? Один говорив"Наші з Українцями грають"
Кіндрат до Тритон Показати IP 27 Липня 2016 12:55
Всі знають, всі вміють , але тільки молоти язиком. Не почув я, і не побачив, і навряд чи найближчим часом судилось, щоб хоч хтось , хоча б один сказав: "Я знаю як ,і Я ЗРОБЛЮ". На превеликий жаль, вся велика КУПА активісті лише заявляє :" Я НЕ знаю як, але не так". і це стосується не лише "стометрівки", а практично всіх сфер нашого життя. Де б хто що не починав робити - одразу збираються "активісти" і репетують "Ганьба", "Не так", " Не дамо", "Геть", "Злодії" і т.п.,але жоден не запропонував РЕАЛЬНОГО ОБГРУНТОВАНОГО КОМПРОМІСНОГО рішення
СКАЙ ДО ВСІХ Показати IP 26 Липня 2016 22:44
буде зроблено ще краше хай депутати не мішають
знаючий Показати IP 27 Липня 2016 06:25
Романюк дав Розумовському вкрасти 8 лямів за 200 метрів. Бетон Брук Сервіс нажився, а той поділився з Колею
Ностра Показати IP 27 Липня 2016 08:24
Взагалі-то Терлінський, а не Трилінський...
Псевдопатріотам Показати IP 27 Липня 2016 08:34
Бруківка у вигляді вишиванки від корупціонерів - який цинізм.
Лучанин Показати IP 27 Липня 2016 14:41
Олена Романюк діло говорить...Правда тоді ж підряд був би дешевший... відповідно менше би заробили... P/S зараз заварилась така каша... що зароблять ВСІ... не тільки на підрядах, а й на нових проектах, новій документації і т.д.
Лучанин Показати IP 27 Липня 2016 14:50
По правді нагальної потреби реконструкції вул. Лесі Українки не було... краще би привели парк в людський вигляд... бо там такі хащі про асфальт на дорожках я взагалі мовчу (благоустрою там апріорі ніколи і не було) Якщо трупа кинути то його там ніхто і не помітить