USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

У Луцьку вручили другу премію імені Бориса Клімчука

28 Грудня 2015 17:10
У день річниці перебування у Луцьку однієї із найстаріших святинь християн – чудотворної ікони Холмської Божої Матері вручили другу премію імені Бориса Клімчука.

Другу премію імені Бориса Клімчука вручили під час тематичної зустрічі «Ти не згасла, зоре ясна» в Музеї Волинської ікони 28 грудня.

Зустріч присвятили 15-річчю перебування Холмської Чудотворної ікони в Музеї.

На початку заходу з благословенням до присутніх звернулися представники духовенства. Лунали побажання миру для України, закінчення війни та спокійного життя. Саме біля цієї ікони, зі слів святих отців, належить попросити про це Божу Матір, яка впродовж багатьох століть була заступницею нашого народу. Український народ, з їхніх слів, потребує духовного відродження, особливо у буремні часи.
Організатор зустрічі, голова Благодійного фонду «Рідна Волинь» Дмитро Глазунов зауважив, що сьогодні усіх об’єднала найбільша святиня – ікона Чудотворної Холмської Божої Матері. Друга премія імені Бориса Клімчука покликана відродити духовні цінності, національний дух, що необхідний нині в побудові нового громадянського суспільства. Він наголосив, що Музей існує завдяки Борису Клімчуку, який свого часу вольовим рішенням започаткував його.
З вітаннями до присутніх звернулися також начальник управління культури облдержадміністрації Валерій Дмитрук та заступник Луцького міського голови Андрій Киця.
Завідувач музею Тетяна Єлісєєва зазначила, що коли в 2000 році родина холмщаків Горлицьких та особисто Надія Горлицька передали ікону музею, для працівників це було великою відповідальністю. Так, холмащаки хвилювалися, чи буде ікона у музеї відкритою для віруючих всіх конфесій, чи буде доступною для молитви. Тоді окремий зал приміщення присвятили саме цій іконі.

Як показала історія, зала стала навіть замалою для всіх делегацій паломників, які прибувають до Луцька та моляться біля чудотворної ікони. Дослідники з інших країн дивувалися, що одна з найдавніших святинь християнства, що датована другою половиною 11-го століття, збереглася та повернулася в Україну. Після досліджень Анатолій Квасюк продовжував реставрацію ікони, і навіть під час реставрації на свята її виставляли в музеї, аби віруючі могли пошанувати образ.
Ця ікона нині об’єднала віруючих усіх конфесій, біля неї лунають молитви за мир та спокій в державі. До ікони йдуть люди з особистими проханнями, а зала музею дає їм можливість у тиші та спокої побути біля чудотворного образу та помолитися до нього.

Своєю чергою, Борис Клімчук багато зробив для того, щоб ікона збереглася у музеї – 100 тисяч гривень з держбюджету виділили на дослідження образу та вітрину німецького виробництва, де ікона могла б зберігатися. За розмитнення вітрини 50 тисяч гривень заплатила Волинська облдержадміністрація. Борис Клімчук знав цінність історичної культурної спадщини для прийдешніх поколінь та пишався своїм краєм. Пам’ятником йому як людині залишаються Музей Волинської ікони, Музей Ігоря Стравінського в Устилузі та Музей В’ячеслава Липинського у Затурцях.

Кульмінацією заходу стало вручення другої премії імені Бориса Клімчука. Дочка Бориса Клімчука Юлія Троц та голова Благодійного фонду «Рідна Волинь» Дмитро Глазунов вручили її колективу музею, адже збереження чудотворної ікони можна вважати однією з найвизначніших подій в історії Волині та України. Юлія Троц зауважила, що Борис Петрович, як держслужбовець високого рангу, приймав багато рішень, але серед них були й такі, які він ухвалював не через те, що був змушений, а з великим задоволенням – наприклад, повернення ікони у Музей та її збереження були його радістю та гордістю.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 45
Цікаво Показати IP 28 Грудня 2015 17:29
А хто такий Глазунов і що він собою являє?
Анонім до Цікаво Показати IP 28 Грудня 2015 22:22
коментар було видалено
Степан до Цікаво Показати IP 28 Грудня 2015 22:30
Дмитро Борисович Глазунов-колишній офіцер КДБ потім СБУ. За п*янку його поперли з лав...Деякий час займався "страхової" медиціною. Кого і від чого лікував не відомо. Його батько-Борис Петрович(подвійний тьозка Клімчкуа)-"прославився" атакою зі стартовим пістолетом на виборчу дільницю в 21 гімназії. Атакував разом з синульой (Димитриком), мовою протоколу " в стані сильного алкогольного спьяніння" Судився до одурі. Справу вдалося виграти не без допомоги синка офіцера спецслужби.
оооо Показати IP 28 Грудня 2015 17:30
і Книш тут з Лобачем і Возняком
шиш до оооо Показати IP 28 Грудня 2015 19:40
книшара за премією прийшов?нюхом бабло чує!
Вася Показати IP 28 Грудня 2015 17:39
...ййй. А Шо Книша вже випустили?))!!! Ото таке правосуддя у нас в країні . Не має слів!
дідо Показати IP 28 Грудня 2015 17:54
Забули .як пр Клімчуку жили не по законах ,а по моралі.
С до дідо Показати IP 28 Грудня 2015 23:06
Чи по понятіям?!...
лучанин Показати IP 28 Грудня 2015 18:24
Хлопці-недоброзичливці1 Головне--- що є така премія. МУЗЕЙ ІКОНИ іі заслужив .А хто там приплівся не так вже суттєво. ХТО кого запросив той і сидить у залі.Бачу декого з журналістів і дочку БОРИСА ПЕТРОВИЧА.Може про цю подію ТБ покаже і газетки напишуть.
ХОМА Показати IP 28 Грудня 2015 18:37
ДО--дідо...ЧОЛОВІЧЕ--а тепер вже живуть по законах чи тільки про це теревенять.Га 7
МК Показати IP 28 Грудня 2015 18:57
РНЕГІОНАЛИ ЗНОВУ ХОЧУТЬ ПОРУЛИТИ, кНИШІ І ЛОБАЧІ ВИПОВЗАЮТЬ З Н ІРОК. бУДЬМО ПИЛЬНІ
Депутат Показати IP 28 Грудня 2015 19:39
Не переживайте.Книш ходить з "браслетом",тому далеко від поліції не втече.
Колега Показати IP 28 Грудня 2015 19:47
Друзі, виправте: Надія Гаврилівна Горлицька
орест Показати IP 28 Грудня 2015 20:24
вчила б краще троціха закон про нотаріат, а то таке виробляє що сміх і гріх, безграмотєя, усьо куплено!
Кріс до орест Показати IP 29 Грудня 2015 08:33
дуже гарна жінка))
Микола до Кріс Показати IP 29 Грудня 2015 10:49
напевно ти гарних не бачив! а верещить як, у сусідніх будинках чути
Кріс до Микола Показати IP 29 Грудня 2015 11:19
Верещать всі жінки
Риба до Микола Показати IP 29 Грудня 2015 11:29
Одне іншому не заважає
Іван Показати IP 28 Грудня 2015 20:26
зібралися "тілько всі своЇ"
Олекса Вільний Показати IP 28 Грудня 2015 21:29
О то нашим людям, їсти не дай, дай когось поганити. Як на рахунок того що новина присвячена 1 5-річчю перебування Холмської Чудотворної ікони в Музеї.
Молодий Показати IP 28 Грудня 2015 21:31
Чого ви вчепились до тих людей , згадайте краще Бориса. Людина померла, а його справа живе.
сну Показати IP 28 Грудня 2015 21:37
книша не посадять усе купили
ЛУЦЬКО Показати IP 28 Грудня 2015 21:45
Глазунов підхопив знамено )))))). Фонд вже не той що був при Клімчуку!!! Запросили, а точніше прийшли ті хто поважав Б.П. Клімчука.
СБУ Показати IP 28 Грудня 2015 21:48
Не посадять 100%, бо садити нема за що. Справа з самого початку була білими нитками шита.
Лучанка Показати IP 28 Грудня 2015 21:58
Люди! Чому ви такі озлоблені, говориться в статті про святиню, про чудотворну ікону, до якої приїздять паломники, а в вас нічого святого нема, зразу кучу негативу чорного. Не сваріться! Будьте людьми в першу чергу!
Владислав Показати IP 28 Грудня 2015 22:02
Екс-губернатор Волині Борис Клімчук був дуже хороша і благородна людина, адже він дуже багато хорошого зробив для нашої області, тому майте совість не писати негативні коменти під статтею, присвячену пам"яті Б. Климчука
лучанин Показати IP 28 Грудня 2015 22:37
чуваки.витріть слину огидно читати ваші так званірозмірковування.ГОЛОВНА ПОДІЯ --ВІДЗНАЧЕННЯ МУЗЕЮ за хорошу 15-РІЧНУ працю.ТРЕБА гордитися що такий музей є саме на ВОЛИНІ куди приходять люди з багатьох краін світу.І ДО ЦЬОГО БУВ причетний саме БОРИС ПЕТРОВИЧ Кучма аж рота розкрив від подиву що ВОЛИНЬ має таку історію.БО крім ракет і футболу та чарок він мало що знав до приходу під купол ВЕРХОВНОІ РАДИ .І вже мусив дечому вчитися як став премєром а пізніше і ПРЄЗІДЄНТОМ Отак-то хлопці- небораки..............................................
ХОМА Показати IP 28 Грудня 2015 22:48
ЦЕ Я АПЕЛЮЮ до СНУ. Чого причепився так до Книша ЩО він тобі таке зробив 7 Хіба він тут--головний герой 7
До всіх Показати IP 29 Грудня 2015 08:57
Совість мали б зроблена хороша справа в ім'я Бориса Петровича. А ви гадость пишете хто, де, з ким Посоромтепся піст православний. Пом'яніть краще покійного.
Дмитро Показати IP 29 Грудня 2015 10:35
"Любі друзі". Подумайте краще, що Ви зробили у своєму житті. Незважайте на мішуру під ногами, на нікчемність тих негативних коментів. Допомагайте людям, перемагайте, любіть. Всіх з Новим роком!
Добрий Показати IP 29 Грудня 2015 11:50
Це Дмитро Борисосич до любові і доброти закликає. Сміх і гріх. Такої не порядної людини я ще не знав ні коли. Він там де грошима пахне. Таким людям не місце в фонді.
Лучанин Показати IP 29 Грудня 2015 12:55
Дмитра Глазунова знаю давно як порядну і справедливу людину. Дмитре, за премію Респект!
ЗМІ Показати IP 29 Грудня 2015 15:12
Дякую. Мій перший коментар. Я запитував за глазунова. Талановитий, однак. Ніколи не написав жодного слова, а вже книги пише. Маю на увазі горе-книгу про Бориса Клімчука. Це ж треба було так все спаплюжити. Син вовка є вовк, а син кегебушника має бути розумним. Навіть якщо у нього в голові плавлений сирок замість мізків. Такий природний відбір, така генетика.
Степан до ЗМІ Показати IP 29 Грудня 2015 21:33
Дмитро Глазунов сам гебіст-себеушнік. Батько його вчитель фізкультури. В 90 роках переїхав на Донеччіну.
лучани Показати IP 29 Грудня 2015 22:10
Ось це найсмішніше та олночасно найогидніше: "З вітаннями до присутніх звернулися також начальник управління культури облдержадміністрації Валерій Дмитрук та заступник Луцького міського голови Андрій Киця." До чого Луцьк докотився... До ручки...
ЗНАЮЧИЙ Показати IP 29 Грудня 2015 22:22
50 ВІДСОТКІВ А мо і більше творчоі роботи над КНИГОЮ ПРО КЛІМЧУКА зробила журналістка НІНА ДОЛІНЧУК.Так що не домислюйте щось своє..............................
ІКС Показати IP 30 Грудня 2015 12:39
А ви що -хотіли щоб із вітаннями звертались Башкаленко чи Гунчик 7 ХЛОП допетрали.ЦІ--ЦЕ ПРЕМІЯ ФОНДУ а не державна. Єрізниця .А КИЦЯ курирує віднині культуру в Луцьку.
читач газети ХРОНІКИ Показати IP 30 Грудня 2015 22:37
Разом із ГУЗЕМ до образ іприниження людськоі гидності КЛІМЧУКА в лютому-травні 2014 року міцно долучився горе-правосєк павлушка данильчук.Його ЯРОШ з тріском вигнав із партіі.ТАК він пірнув в іншу і--дивись став депутатом Луцькоі міськоі ради.----Дивись цю газету за 22травня 2014 року.ПОКАЙТЕСЯ горлохвати. А писаки ім гімни і далі співають. Отака продажна братія пішла.Добивають нашу неньку-УКРАІНУ.................................................................................................А ПРЕМІЯ ХАЙ ЖИВЕ СОТНЮ ЛІТ.
Анонім Показати IP 31 Грудня 2015 10:55
А що долінчук ще "написала"? Підкажіть, будьте ласкаві? Біографічну книгу "Життя і творчість Мікеланджело", чи приголомшливий роман про життя Моцарта, чи ще щось? Підкажіть? Я негайно і з радістю прочитаю.
ТЕЛЕГЛЯДАЧ Показати IP 1 Січня 2016 14:17
Горе- АНОНІМУ.ЧУВак.Долінчук працювала багато літ.А на волиньрадіо а потім на волить- ТБ.УСІК. Робила толкові передачі а книжку свою як захоче то думаю -що напише.ПОПРОСИ іі про це.ОКЕЙ ЯК КАЗАВ Клімчук.
Я-житель вулиці Пят Показати IP 2 Січня 2016 21:59
ДО АНОНІМА за 31 грудня. ЩО ТЕБЕ жаба заздрості душить. Сідай і сам попробуй щось толкове зморозити а ми всі гуртом прочитаємо і дивсь ще сам ПРЕМІЮ грабанеш 1
олег Показати IP 3 Січня 2016 13:23
і коли вже всіх цих блазнів на палью будуть садити задовбали зі своїми злодіями .
поміркований чоловік Показати IP 3 Січня 2016 15:01
ОЛЕЖЕ 1 Батьки дали тобі непогане імя а ти бризкаєш слиною на інших.. ОХ як це негарно і це у перші ДНІ 2016 року. Починай на палю садити тих хто поруч -побачимо що з того вийде і який ти ерой. Так-так ерой а не ГЕРОЙ.
ГРУПА ЛУЧАН Показати IP 8 Січня 2016 11:31
ВОЛИНЯНИ-ГОРДІМСЯ ТИМ ЩО В ІСТОРІІ НАШОГО КРАЮ БУЛИ ТАКІ ОСОБИСТОСТІ ЯКІ БАГАТО КОРИСНОГО ЗРОБИЛИ ДЛЯ РОЗКВІТУ ВОЛИНІ ТА ІІ СЛАВИ. ЦЕ--ЮХИМ ЯРОЩУК. ЦЕ-ХТО ЩОБ НЕ КАЗАВ--МИКОЛА КОРЖ.ІВАН ФУРІВ І БЕЗПЕРЕЧНО--БОРИС КЛІМЧУК. І ДУЖЕ ДОБРЕ ЩО Є ПРЕМІЯ ЙОГО ІМЕНІ. ХАЙ ТІШИТЬ ЦЕ СЕРЦЯ ЙОГО ДРУЖИНИ ДОНЬОК ТА ВНУКІВ.ЗДОРОВЯ ІМ В НОВОМУ 2016 РОЦІ 1
ХЛІБОРОБ Показати IP 17 Січня 2016 20:23
Молодц1 що в цьому перел1ку імен є прізвище і МИКОЛИ КОРЖА. Дійсно він багато корисного зробив для розвитку сільського господарства ВОЛИНІ......Забули мабуть що він заставив багатьох садиби своі парканами огороджувати і фарбувати іх в голубий колір а не в рудий чи червоний 1.