USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

У Луцьку представили ікону Данила Братковського. ФОТО

25 Листопада 2013 17:47
Представлення ікони відбулося у Волинському краєзнавчому музеї у рамках акції, присвяченій дню пам’яті Данила Братковського.
На початку заходу митрополит Волинський і Луцький Михаїл зачитав постанову Помісного Собору Української православної церкви Київського патріархату про канонізацію Святого Мученика Данила Братковського.
До слова, зачислили до лику святих Данила Братковського 27 червня цього року з нагоди 1025-ліття Хрещення Київської Русі.
Завідувач Художнього музею Зоя Навроцька розповіла, що акція у такому святковому вигляді відбувається вперше. Причина цього - канонізація поета. Раніше, каже керівник, у пам’ятні дні організовували жалобні вечори.
«Французи мають Жанну Д’Арк, а ми маємо Данила Братковського», - зазначила організатор.
Під час заходуі представили ікону Данила Братковського, створену в традиціях українського бароко з максимальною орієнтацією на взірці, що є в історії, та за настановами духовенства. Її виконав молодий майстер, старший науковий співробітник Художнього музею – відділу Волинського краєзнавчого музею Дмитро Зінько.
З приводу виконання ікони висловлювалися науковці. Завідувач Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва запевнила, що традиції волинського іконопису знайшли відображення у новоствореній іконі.
Окрім того, дослідники зауважили, що рама на іконі зроблена за тими зразками, які побутували в церквах у час життя Данила Братковсього.
Сам художник Дмитро Зінько розповів, що над іконою працював майже півроку, писав з великим благоговінням, але під роботою не підписався, мовляв, не називайте мене автором, я творив волю Божу.
Копію ікони у зменшеному вигляді Дмитро Зінько подарував Музею історії Луцького братства. Своєю чергою, організатор музею Андрій Бондарчук презентував Волинському краєзнавчому музею колекцію експонатів.


На завершення, ікону Данила Братковського урочисто передали з «світської влади у владу духовну».
Як запевнила Зоя Навроцька: «Це не просто передання, а прийняття в культурний, історичний, науковий аспект».
Освячення ікони відбудеться завтра, 26 листопада.
ЧИТАТИ ЩЕ: В ОДНІЙ З ВЕЖ ЛУЦЬКОГО ЗАМКУ ХОЧУТЬ ВСТАНОВИТИ ПАМ’ЯТНИЙ ЗНАК








Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus