• EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.75 9.94

Волинські пауерліфтери повернулися з чемпіонату України, встановивши рекорд

26 Вересня 2016 09:47
Чемпіонат України з класичного пауерліфтингу серед чоловіків та жінок, юнаків та дівчат, юніорів та юніорок та серед ветеранів відбувався з 17 по 24 вересня у Полтаві, – про це Інформаційному агентству Волинські Новини повідомив Заслужений тренер України Олег Хом'як.

Команда Волинської області «Volyn strength» мережі фітнес-центрів «Інтер Атлетика» та ФСТ «Динамо» під керівництвом наставника Олега Хом'яка досить вдало та плідно виступила на цьому чемпіонаті. 18 вересня розпочали виступ дівчата віком до 18 років.

У цій віковій групі змагались Ройко Марія (52кг) та Осіїк Юлія (63кг). Обидві спортсменки вибороли срібні нагороди. Марія у сумі триборства показала результат у 272,5 кілограмів (присідання – 95 кг, жим лежачи – 62,5 кг, тяга –115 кг), а Юлія, своєю чергою, подужала 300 кілограмів у сумі (107,5 кг + 62,5 кг + 130 кг). Наступними в боротьбу за медалі долучились наші юніори.

20 вересня Попович Валерій (59 кг) посів третє місце, зібравши в сумі трьох вправ 420 кілограм (140 +100 +180). В цей же день серед юніорок дебютувала на чемпіонаті України 22-річна Гронович Оксана (52 кг). Показавши чудовий результат у 325,5 кілограма (112,5 + 65 +148), спортсменка виконала норматив майстра спорту України, завоювавши золоту нагород в своїй ваговій категорії та посівши друге місце в абсолютному заліку серед юніорок. Також спортсменка в третій спробі тяги встановила рекорд України у цій вправі (148 кг), як серед юніорок, так і серед жінок відкритої групи!

Здробилко Станіслав, майстер спорту та бронзовий призер чемпіонату Європи з класичного пауерліфтингу серед юніорів 2016 року, їхав на цей чемпіонат з однією ціллю – вперше стати чемпіоном України. І от, 21 вересня спортсмен чудово справився зі своєю задачею, у ваговій категорії до 83 кілограмів він зібрав у сумі трьох вправ 670 кілограмів (присідання –245 кг, жим лежачи – 180 кг, тяга –245 кг), Станіслав здобув титул чемпіона України серед юніорів 2016 року!

П'ятий змагальний день для нашої команди видався складним, але напрочуд плідним і приємним! В цей день змагались жінки відкритої групи, наші Хом'як Наталія та знову Гронович Оксана. У ваговій категорії до 52 кг вже вдруге боролася за медалі Гронович Оксана, яка напередодні стала чемпіонкою України серед юніорів.

Через трохи у відкритій групі спортсменка посіла друге місце в своїй категорії, оновивши свій же рекорд України в становій тязі, що тепер дорівнює 150 кілограмам. Такий результат дозволи Оксані завоювати малу золоту нагороду в згаданій вправі! Хом'як Наталія, виступаючи у ваговій категорії до 57 кілограм, в напруженій боротьбі здобула срібну нагороду чемпіонату України з сумою триборства у 332,5 кілограма (127,5 +72,5 +132,5 ) та виконала довгоочікуваний норматив майстра спорту України. Нині Наталія є майстром спорту в двох силових видах спорту – важкій атлетиці та пауерліфтингу! Також спортсменка виборола малу золоту медаль у присіданні з результатом у 127,5 кілограма та малу бронзову нагороду у жимі лежачи (72,5 кілограма).

24 вересня Воробйова Ірина (63 кілограми), посіла 4 місце, з сумою триборства 340 кілограмів (115 + 90 +135), завоювавши малу золоту нагороду у жимі з результатом 90 кілограмів. В цей же день Онищук Віталій показав 14 результат у ваговій категорії до 83 кілограмів з сумою 575 кілограм (205 +140 +230). І приємним закінченням чемпіонату для волинської команди став той факт, що в командному заліку наша область посіла третє місце серед жінок! А Здробилко та Гронович незабаром готуватимуться для виступів на чемпіонатах світу та Європи серед юніорів з класичного пауерліфтингу, що відбудуться 2017 року. Тренери та спортсмени щиро дякують всім людям, які допомагали та підтримували учасників змагань.