USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Проблеми з МВФ обвалять гривню, а ціни на їжу підскочать

25 Серпня 2016 16:55
Керівництво МВФ вкотре відклало видачу траншу Україні на невизначений термін. Це призвело до нового витка девальвації гривні: за прогнозами експертів фінансового ринку восени курс долара в Україні може коливатися в межах 27-30 грн/дол.

Про це йдеться в аналітичному матеріалі ukr.segodnya.ua.

ПРИЧИНИ. Останній раз Україна отримувала гроші від МВФ рік тому: $ 1,4 млрд прийшли нам 4 серпня 2015 року і зникли в резервах Нацбанку. З того часу дату виділення траншу не раз переносили через те, що у нас, на думку керівництва Фонду, недостатньо жваво відбуваються реформи.

Найбільш ймовірна причина останнього перенесення, зі слів експертів, – зрив запуску системи електронного декларування доходів чиновників, яка повинна була запрацювати з 15 серпня. Тепер влада обіцяє запустити Е-декларування з 1 вересня (зараз працює в тестовому режимі), але поїзд пішов: у серпні українське питання навіть не включене до порядку денного засідання Ради директорів МВФ, так що до кінця цього року ми грошей вже не отримаємо, прогнозують експерти.

Ринок валюти моментально на це відреагував: офіційний середній курс долара виріс за тиждень більше ніж на 70 коп.: з 25,26 грн/дол. до 25,99, а в обмінниках і на чорному ринку за долар уже просять 26,30 грн.

ЕКСПЕРТИ. Їхні думки різняться: аналітик «Forex club в Україні» Андрій Шевчишин вважає, що зв’язок між відсутністю траншу і зростанням курсу швидше психологічний, і цим користуються спекулянти, щоб розігріти ситуацію і заробити. «Курс може піднятися і вище 27 грн/дол., але потім відкотиться до рівня 26,5 грн/дол. Вище навряд чи, тому що у бізнесу немає гривневого ресурсу для розігріву ситуації», – вважає Шевчишин.

Ну а на думку Олександра Жолудя (МЦПД), фінансисти і бізнесмени чекали, що траншу не буде, тому вже в серпні почали скуповувати валюту, що і послужило причиною для сезонного ослаблення гривні. «У вересні долар може бути і 27 грн, потім курс відкотиться. Але до грудня точно очікуємо не менше 27», – вважає Жолудь.

Своєю чергою, президент Украналітцентру Олександр Охріменко впевнений, що гроші МВФ зараз для нашої економіки не дуже й важливі, так як надії на те, що за траншем в країну прийдуть інвестори, не виправдовуються – «грошові мішки» відлякує війна на Донбасі. На його думку, якщо Нацбанк продовжить обмежувати продаж валюти постачальникам не стратегічного імпорту (побутова техніка і т. д.), то сірий ринок підніме курс до 30 грн/дол.

Нарешті, економіст Іван Нікітченко переконаний, що НБУ буде важко утримати курс на позначці 25 грн/дол – валютні резерви країни занадто мізерні. «Учасники ринку розуміють, що поки НБУ може згладити різкі коливання курсу, адже в серпні регулятор викуповував надлишки валюти в резерви. Тому зараз йде оцінка бізнесом потенційних ризиків, які виросли після проблем з запуском Е-декларування – адже МВФ прямо прив’язав це питання до траншу. Але в разі різкого зростання курсу запасу міцності у НБУ немає. Тому будемо бачити помірну девальвацію гривні, і ймовірно, що урядовий прогноз в бюджеті-2017 року з курсом 27,2 грн/дол стане реальністю. Але в разі погіршення ситуації в економіці, загострення відносин з РФ або політичної кризи, курс виросте сильніше», – каже Нікітченко.

ПРОДУКТИ ВИРОСТУТЬ В ЦІНІ

«Разом з доларом можуть подорожчати імпортні продукти – банани, цитрусові, риба, сири, м’ясні делікатеси», – прогнозує експерт продринку Федір Рибаков.

Так, ціна бананів в супермаркетах завжди $ 1,1-1,2 за кг, тому вона виросте на 1-1,5 грн, до 30 грн/кг. В одній з молочних компаній відзначили, що через подорожчання імпортної упаковки з жовтня зростуть ціни і на кисломолочні продукти (в середньому на 30%, або на 4-4,5 грн/л молока), і на м’ясо – воно стане дорожчим на 20-22 грн/кг.

Гендиректор одного з хлібокомбінатів Олександр Васильченко повідомив, що через дефіцит житнього борошна хліб грубого помелу подорожчає приблизно на 20% – тобто чорний житній коштував 8,5 грн/буханка, а буде до 10-10,5 грн.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 8
О Показати IP 25 Серпня 2016 17:01
а що свиней вирощують в імпортній упаковці? і чи закупочна ціна на молоко підніметься хоч на половину ?
Уви до О Показати IP 25 Серпня 2016 17:22
нічого ви О не розумієте в "українській ринковій економіці" - закупівельна ціна молока, яке, до речі, 70 відсотків закупляється у індивідуальних підсобних господарств - не зросте, а от роздрібна ціна переробників суттєво зросте, бо у них тетра-пак - за доляри придбавається і кредит, якого немає, у валюті... та й як не скористатись такою можливістю, щоб не підзаробити...
скептик до Уви Показати IP 25 Серпня 2016 19:00
далеко не все молоко фасують в тетрапаки. та й свиней в тетрапаки не фасують. просто наглі уркаїнські виробники, користуючись монопольною змовою, тупо під шумок піднімають ціну. до речі, в Німеччині 1 літр молока в супермаркеті (в тетрапаку) коштує від 0,45 Євро (13 грн), отже по цінах ми вже в еуропі
У до О Показати IP 25 Серпня 2016 21:10
Ну взагалі то свиней кормити треба, а корм вирощується на полях, а поля обробляються технікою яка використовує пальне яке купується за ВАЛЮТУ і на яке нараховується акциз в ВАЛЮТІ. Та і добрива треба вносити які виробляються використовуючи газ, який купується за ВАЛЮТУ. Чи ви думаєте, що свині з неба падають??
Анонім до У Показати IP 26 Серпня 2016 16:07
а знаєш розумнику, чим пахне на німецьких полях ? НАВОЗОМ !!!! а на міндобривах тільки в таких злиденних країнах з тупуватими бізнесменами як УРкаїна вирощують продукцію. у еуропі при більшій вартості пального, більшій зарплаті ціни на продукти с\г чомусь майже такі самі як у злиденній УРкаїні. а може тим уркаїнським бізнесменам треба губозакаточну машину трохи відрегулювати ?
У до Анонім Показати IP 26 Серпня 2016 21:27
якщо ти такий знавець сільського господарства Євросоюзу, то чому при дорожчих паливомастильних та інших матеріалах, кінцевий продукт дешевший тобі також відомо. Але судячи з твого коменту ти мабуть все-таки спеціаліст з "..чув дзвін" . Зрештою стань бізнесменом і покажи всім як треба працювати власним прикладом. А продукти з тих полів де пахне навозом ти можеш особисто спробувати в Німеччині коли відкриють безвізовий режим, тільки не забудь перед тим квартиру продати, щоб необлажатись в магазині :-))
Анонім до У Показати IP 26 Серпня 2016 23:09
я регулярно купляю продукти у Німеччині, Франції, Австрії, Голландії. і про дзвони розкажу тобі більше, чим ти собі уявити зможеш. ти якщо дальше Холма ніколи не їздив , то не мели дурниць. і бізнесменом я вже 25 років. так що стань в сторонку і покури кізяки
Анонім Показати IP 25 Серпня 2016 22:59
Ну порох обіцяв жити по новому,от і живем.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus