USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.94

Луцьк буденний: вулиця Кривий Вал

26 Серпня 2016 19:00
Вулиця Кривий Вал — одна з давніх вулиць луцького середмістя, яка простягається від Набережної до вулиці Глушець, перетинаючи вулиці Богдана Хмельницького та Лесі Українки. Тут є низка пам'яток архітектури конструктивізму та цегляного стилю. На початку вулиці збереглися старе плиткове мощення тротуарів та бордюри початку XX століття. Це одна з найгарніших вулиць центрального Луцька, де майже немає новобудов.

Назва вулиці відображає давнє функціональне призначення території. Тут був вал із укріпленнями. Коли в XIII—XVI століттях Луцьк підіймався в економічному і політичному значеннях, відбувалося активне освоєння території для розширення міста. Північною межею в цей час стали хрещаті яри, де були поставлені укріплення з міськими воротами. Головними вулицями цього району тодішнього Луцька були Пречистенська та Староволодимирська. Пречистенська завершувалася В'їзною баштою на північних укріпленнях княжого міста.

Поряд з укріпленнями розташовувався Пречистенський монастир з храмом Успіння Пресвятої Богородиці та церква Святої Параскеви П'ятниці. У XV столітті відбувалося й освоєння території за межами укріплень. Тут був утворений єврейський цвинтар.

У 1803 році розпочалася ліквідація північних укріплень. Були ліквідовані й кладовища. Територія починала швидко забудовуватися. На місці колишніх укріплень утворилися кілька нових вулиць, які тягнулися вздовж валів.

Саме на цій вулиці на початку ХХ століття з’явився один із перших луцьких кінотеатрів «Одеон». Після Першої світової війни в цьому приміщенні заснували Луцький міський театр імені Юліуша Словацького.

Наприкінці тридцятих тут збудували головну пошту. Будівля стала окрасою міста, оскільки дуже добре репрезентувала стиль функціоналізм, який тоді був популярний у Європі.

Серед інших яскравих будівель – приміщення «Укртелекому», споруда на перетині Кривого Валу з вулицею Лесі Українки, жовтий будинок на перетині з вулицею Богдана Хмельницького та низка житлових будинків у районі музичної школи.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
волинянин Показати IP 26 Серпня 2016 23:56
скульптуру поштарки треба повернути у Володимир
kartata Показати IP 27 Серпня 2016 12:41
моя улюблена вулиця в Луцьку)

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus