USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Полковник, який став Героєм України, виріс на Волині

25 Серпня 2016 15:07
Полковник ЗСУ Андрій Ковальчук, який до Дня Незалежності 23 серпня отримав Золоту Зірку Героя України, народився у селі Щитинь на Любешівщині.

Про це пише Олена Лівіцька на інтернет-ресурсі volyn24.

Про те, що полковник Андрій Ковальчук, перший заступник командувача Високомобільних десантних військ Збройних сил України (до березня 2016-го - командир 80-ї аеромобільної бригади) став Героєм України, його земляки із селі Щитинь Любешівського району дізналися лише тоді, коли дивилися трансляцію святкового параду до Дня Незалежності.



24-го серпня під час святкового параду Петро Порошенко присвоїв Андрієві Трохимовичу найпочеснішу нагороду державного рівня - звання Героя України.



Президент вручає нагороди до Дня незалежності

Андрій Ковальчук в зоні АТО з квітня 2014-го, фактично з початку подій на сході країни. Як командир 80-ї окремої аеромобільної бригади вміло та впевнено керував діями підпорядкованих підрозділів бригади на Луганщині та Донеччині. Під його керівництвом підрозділи 80-ї бригади звільняли Миколаївку, Слов’янськ, Георгіївку, Лутугіно, Круглик, Новосвітлівку, Хрящувату, Переможне, Щастя, Трьохізбенку.

У травні 2014-го року Андрій Ковальчук особисто спланував правильну побудову оборони аеропорту "Луганськ": організував ведення розвідки, професійно та вміло керував діями підпорядкованих підрозділів, завдяки чому було не допущено захоплення стратегічно важливого об’єкту противником.



Герой України Валерій Чибінєєв, генерал-майор Ігор Гордійчук та Герой України Андрій Ковальчук

Під час штурму летовища бойовиками у серпні того ж року особисто керував його обороною, в ході чого було знищено до 200 одиниць техніки бойовиків та регулярних військ Російської Федерації та до 400 чоловік живої сили противника.

За особисту мужність, героїзм і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові Андрієві Ковальчуку присвоєно звання Героя України та вручено орден "Золота Зірка".

А у селі Щитинь Андрія Трохимовича знають як свого земляка.



Андрій Ковальчук у зоні АТО

Як розповів Щитинський сільський голова Василь Саливончик, народився та виріс майбутній військовослужбовець у Щитині. Мама працювала у шкільній їдальні, тато - фельдшером місцевого ФАПу, а згодом бригадиром тракторної бригади. Окрім Андрія, у родині ще два брати та сестра.

Андрій Ковальчук закінчив щитинську дев'ятирічку і є тим випускником, яким пишається школа. А після присвоєння йому звання Героя України - тим паче!
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 19
поліщук Показати IP 25 Серпня 2016 15:18
Думаю, що такою людиною, таким сином - Героєм України - пишається уся Україна! Слава Україні!!! Героям слава!!!
Любешівець Показати IP 25 Серпня 2016 16:22
Такі Люди мають отримувати Зірку Героя! Горджусь,що Любешівщина його мала Батьківщина і низько схиляю голову в повазі і шані! Справжній захисник,воїн і герой!
щитинь Показати IP 25 Серпня 2016 17:17
Простий хлопець, з поліського села: вміє косити сіно косою, молотити жито ціпом, купався неодноразово у річках Турія та Прип"ять, ловив рибу на Карагульці, бігав босим на хуторі в кінці села, закінчив військове училище, кадровий офіцер, але це справжній українець за духом, хоробрий командир і воїн, 80-та бригада під його верівництвом тримала Луганський аеропорт, нарешті отримав заслужену нагороду - Героя України! Ех, дійсно, якби у нас було б більше таких людей - ми б жили у зовсім в іншій країні...
lembergian girl Показати IP 25 Серпня 2016 20:48
Простий хлопець? Ага. Там полягло скільки хлопців, яких він міг би врятувати. Недолуге командування - найгірший ворог України. Але то нічого, їм же ордени дадуть.
Штефан, Луцьк до lembergian girl Показати IP 27 Серпня 2016 16:49
Ох, і яка ж це сво***ота на того чоловіка таке пише?
Б-17 Показати IP 25 Серпня 2016 20:58
Його льотчики називали полосатий танк .
Б-17 Показати IP 25 Серпня 2016 21:08
Льотчики його називали полосатий танк.
Світлана до Б-17 Показати IP 28 Серпня 2016 06:59
Гарна людина. Здоров'я йому міцного. Приємно, що він наш земляк.
44 мп Показати IP 25 Серпня 2016 21:18
Вони з муженком в одному полку служили,а муженко своїх тягне.У простого полішука до ато 10 загранкомандировок за баксами.Головне вдало друиій раз одружитись.
ИЛ-76 Показати IP 26 Серпня 2016 11:13
Назарова за збитий Ил-76 тягають а Ковальчука чомусь нагороджують.Цеж ніби Ковальчука заявку Назаров виконував.Ніби Ковальчук мав організовавати оцепленя зони посадки.
80-а Показати IP 26 Серпня 2016 14:17
чотири останні коментарі пише одна і та ж сама особа... і відряджень у нього було не 10, а цілих 12, ти у двох останніх просто не був і... пропустив їх, довелось йому бакси самому тягнути...
ИЛ-76 мд Показати IP 27 Серпня 2016 10:11
А колеснік з нього в 2мб на БМП-2 зривав пагони за керівництво .
ту-134 до ИЛ-76 мд Показати IP 27 Серпня 2016 17:44
З тебе вже давно зняли погони, а ти все не угомонишся...
михайло 26.08.2016р. Показати IP 27 Серпня 2016 10:36
Що, жаба декого душить? Попробуй сам і зумій залишитись живим.
серг Показати IP 28 Серпня 2016 08:44
А де Калєснік і.і. подівся?
тут до серг Показати IP 28 Серпня 2016 21:36
У липні 2014 року під час війни на сході України деякі ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що генерал-лейтенант Колесник відвідав бійців на передовій і на їх запитання, де взяти бронежилети, відповів: «Добудете у бою!»
ИЛ-76 Показати IP 28 Серпня 2016 09:30
Вітаю всіх, на одного бронелобого генерала стало більше. Шемчук і Герасимук мабудь не переживуть разом з Копачинським
вчитель до ИЛ-76 Показати IP 28 Серпня 2016 10:57
Навчися правильно писати, писарчуку. "Мабуть" через т пишеться і комами видіяється з обох боків, бо вставне слово. А краще не ганьбися, бо в тебе не тільки з грамотністю проблеми.
ТУ-134 до ИЛ-76 Показати IP 28 Серпня 2016 21:39
Повертаєшся постійно, щоб щось "плюнути"... ну давай, давай, продовжуй, писарчуку!!!