USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

У Луцьку вимагають незалежних контролерів у маршрутках

22 Лютого 2017 22:37
Встановити контроль над продажем квитків за проїзд в маршрутних автобусах пропонують, заснувавши посаду незалежного контролера.

Про це йдеться в електронній петиції щодо контролю проїзних документів в громадському транспорті, яку зареєстрували 22 лютого.

«Останнім часом перевізники вкотре почали підіймати питання про підвищення тарифів за проїзд в міському транспорті, мотивуючи це низькою рентабельністю перевезень пасажирів у місті. Однак, вирахувати справжню рентабельність перевезень на сьогоднішній день практично нереально, оскільки немає обліку квитків, а отже і кількості перевезених пасажирів. Водії пасажирам квитки не видають і лише в кінці зміни на кінцевих зупинках викидають квитки пачками або «метрами», скільки вважають за потрібне. Тому, маємо таку ситуацію, коли водій перевіз (умовно) 1000 пасажирів, власнику маршрутки відзвітував про 800, а той, своєю чергою, стверджує, що їх було 600 і що маршрут не рентабельний, вартість проїзду потрібно підіймати», - зазначає автор петиції Вадим Слива.

Він пропонує зобов'язати управління транспорту заснувати посаду незалежного контролера для перевірки проїзних документів у пасажирів. Достатньо, мовляв, 2-4 людини на місто, які б протягом дня за випадковим вибором переходили з однієї маршрутки в іншу, перевіряли квитки у пасажирів та штрафували тих, хто їде без квитка. Це, своєю чергою, простимулює пасажирів вимагати від водія видавати квиток в обмін на отриману плату за проїзд. А оскільки квитки - це номерний документ, то можна буде прослідкувати, яку кількість пасажирів було перевезено за день.

«Посада контролера повинна бути збережена і після впровадження в міському транспорті системи електронного квитка, щоб не було ситуації, коли замість електронної оплати водій буде пропонувати проїзд за оплату готівкою («так простіше» або «так дешевше»), як це зараз відбувається з перевезенням пасажирів міжміськими маршрутками, де проїзд з квитком, купленим в касі, дорожчий, ніж «за домовленістю» з водієм без квитка.

Одночасно, контролер може перевіряти якість надання послуг перевізником - чистоту в автобусі, культуру поведінки водія, музику в салоні та інше», - йдеться у петиції.

Нагадаємо, питання відсутності контролю квитків та неможливості внаслідок цього встановити обсяг пасажиропотоку у луцьких маршрутках порушували під час громадського обговорення щодо підвищення вартості проїзду.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 18
Andrew Показати IP 22 Лютого 2017 22:53
Правильно і недорого!
123 Показати IP 22 Лютого 2017 22:58
Крім роздратування жителів та витрат з бюджету це ніякого контролю не дасть. Депутати й чиновники грають з вогнем.
Хведя Показати IP 22 Лютого 2017 23:10
Безробітні Луцька можуть порахувати кількість пасажирів!
Льоня Показати IP 22 Лютого 2017 23:11
Ага, наконтролюють вони.Воділи народ находчивий. Так шо це ше краще для маршрутчиків. Тепер узаконять свою статистику і будуть дерти як захочуть.
ГиГи Показати IP 22 Лютого 2017 23:13
Заспокоєння для наївних.
Пасажир Показати IP 23 Лютого 2017 00:03
Вже маємо "незалежних" суддів, політиків. ЗМІ і т.д. Тепер от будуть незалежні контролери за наші з вами гроші.
Кастрюлька до Пасажир Показати IP 23 Лютого 2017 07:50
Й на кожного незалежного контролера треба ще п'ять незалежних перевiряючих, вiд кожноi партii, подоловшоi 5% бар'ер. А них усiх- незалежну комiсiю з двох грузинiв та одного латиша.
Анонім Показати IP 23 Лютого 2017 00:27
по-перше, такі контролери не матимуть повноважень штрафувати пасажирів, а по-друге, чому не збираються штрафувати водіїв за невидачу квитка, за інші порушення правил перевезення пасажирів ? чому та довбана влада весь час намагається човпти народ ? може пора її трохи до свідомості привести ?!!!!!!!! чи вони забули, для чого сидять у владних кріслах ?
Пасажир Показати IP 23 Лютого 2017 02:26
Знову все догори дригом. Не пасажирів треба штрафувати, а водія за те що не видав квитка. Тільки так можна вирішити проблему. Якщо пасажир з задніх дверей передав гроші, а назад отримав здачу без квитка, то за що його штрафувати, адже фактично він проїзд оплатив. А водій не дасть квитка декільком пасажирам і в салоні будуть постійно крики щоб водій дав квиток. Це не призведе до підвищення аварійності? Отже в такому випадку усі маршрутні таксі повинні перевозити лише сидячих пасажирів, тобто так як і має бути за законом. Але це призведе до меншої виручки перевізникам та до транспортного колапсу в місті, тому що не буде іншим чим дістатися. Тобто якщо почати порушувати цю проблему, то ми виходимо до нормальної постановки питання - впровадження звичайних великих автобусів у місті або збільшення тролейбусів замість маршрутних таксі. Адже нікому не секрет що маршрутне таксі від рейсового автобуса, які ніби є зараз в місті, абсолютно нічим не відрізняється, а повинно суттєво відрізнятися. Отже встановлюйте системи обліку, штрафуйте водіїв, таким чином підраховуйте кількість пасажирів, відносно цього розраховуйте тариф, оприлюднюйте його громаді міста і тоді за погодженням встановлюйте його. А без цього все лише обман!
QSS Показати IP 23 Лютого 2017 07:34
Влада довбана! Крадії, брехуни, бандити! "Влада походить з народу, який народ така і влада"
Анонім Показати IP 23 Лютого 2017 09:25
Незалежні будуть працювати, як на автостанції контролери, які ніби то контролюють, щоб в автобувс всі пасажири заходили з квитками. Але вони старанно контролюють ті маршрути, водії яких не платять маржу. А от водії, які дають дають прикормку контролеру, набирають в маршрут безбілетчинків, щоб взяти з них плату готівкою в маршрутці. Картину передачі водієм купюри контролеру на автостанції спостерігав багато разів з вікна маршрутки... Всім добре: водій отримує готівку, контролер має прикормку, якою ділиться по вертикалі, пасажирам теж добре, оскільки вартість проїзду при розрахунку з водієм дешевший, ніж купувати квиток в касі, а пересічні пасажири і окремі водії, які "не в темі", бачать, що на автостанції порядок, діє контроль!!! Ось така проста корупційна схемка, яку ніхто "не бачить".
Анонім до Анонім Показати IP 23 Лютого 2017 11:33
а навіщо бачити ? це всіх влаштовує. І ПАСАЖИРІВ ТЕЖ !!!!!!!!! то якої Європи ви хочете ? зі своїми панятіями ? розпочніть з себе
Лол Показати IP 23 Лютого 2017 09:53
Штрафувати пасажира через те шо волятел не видає квитка? Це маразм. Гірше Гондураса
Микола Показати IP 23 Лютого 2017 10:08
Складається враження що партії існують тільки перед виборами. Публікують рейтинги, яка з них стане більшістю в раді ,своїх кандидатів та програми розхвалюють. А коли приходить час актуальні для жителів проблеми вирішувати та переважаюча більшість мовчить ніби їх не існує. Думайте за кого проголосували.
Анонім до Микола Показати IP 23 Лютого 2017 11:34
а є за кого голосувати ? вони всі такі
Корінний лучанин Показати IP 23 Лютого 2017 10:09
ДАВАЙТЕ ВПРОВАДИМО СКРІЗЬ СУЦІЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ! Над незалежними поставимо ще більш НЕЗАЛЕЖНОГО і підпорядкуємо його НАБУ або ще якійсь структурі. В нас зводять все до АБСУРДУ! Що за країна? З нас і так уже весь світ насміхається!
Анонім до Корінний лучанин Показати IP 23 Лютого 2017 11:35
народ має таку владу, на яку заслуговує.
Показати IP 23 Лютого 2017 15:06
Невже ви нерозумієте що як би влада не хотіла підняти проізд то не піднялад.А так треба підняти проізд у тролейбусах і мусолять ті маршруткі і всіх як лохів розводять.Показують в яких муках все дається. Це ховорю вам я як людина як була в цьому 10 років і знаю як піднімались проізди ще з 30 коп.