USD 39.65 39.95
  • USD 39.65 39.95
  • EUR 39.83 40.20
  • PLN 9.76 9.95

У волинському районі впроваджують цензуру?

22 Листопада 2014 18:00
Розібратися з ситуацією, яка склалася навколо Іваничівської районної газети «Колос», просять прокурора області і очільника облдержадміністрації. А депутати облради кажуть, що в районі практикують цензуру, якої не було й за радянських часів.

Про це у своєму запиті зазначила депутат обласної ради Валентина Блінова під час 31 чергової сесії облради 21 листопада.

Вона розповіла, що до неї звернулася редактор Іваничівської районної газети «Колос» Валентина Петрощук. Журналістку із 40 річним стажем, яка у 2013 році отримала звання «Заслужений журналіст України» звільнили з порушенням трудового законодавства, каже депутат. До цього причетними називають керівництво районної ради та райдержадміністрації.

Так, на місце головного редактора поставили нову людину, коли Валентина Петрощук перебувала на стаціонарному лікуванні у районній лікарні. Коли жінка після лікування хотіла піти у відпустку – її звільнили й опечатали кабінет. А напередодні – у травні - за ініціативи керівництва району був змінений статут «районки», до розробки якого не залучили нікого з представників трудового колективу.

А ось голова райдержадміністрації Андрій Бадзюнь вимагав, щоб номер ще до друку приносили йому на затвердження. Нагадаємо, 17 листопада указом Президента України Андрій Бадзюнь був звільнений з посади голови Іваничівської РДА.

«Такої цензури не було й за радянських часів. Керівники району порушують трудове законодавство, перевищують свої повноваження», - вважає Валентина Блінова.

Тож, прокурора області та очільника облдержадміністрації просять відреагувати на ситуацію, яка складається на Волині із свободою слова.

Запит колеги депутати підтримали.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 32
патріот Показати IP 22 Листопада 2014 18:54
Пані Блінова, Ви ж наче сповідуєте проукраїнські ідеї. Ви сміливо і патріотично вели себе під час революції Гідності! Я не можу зрозуміти Вашої позиції. Колишній редактор газети "Колос" (до речі, дуже низького рівня газети) підтримувала позицію колишньої голови районної адміністрації Лідії Томашевської і вислуживались перед "золотим унітазом" То Ви їх захищаєте? То де ж Ваші принципи?
Нерегіонал до патріот Показати IP 23 Листопада 2014 10:41
Патріот, покажи свій рівень, чи рейтинг, ну хоча б резус.
Валентина П Показати IP 22 Листопада 2014 19:01
"Журналістку із 40 річним стажем, яка у 2013 році отримала звання «Заслужений журналіст України»" із рук самого вєлікого Якуновіча. Так, 40 років бути рупором КПСС, КПУ, ПР - а тут бац і ти вже неугодная...Повірте, то є страшно ! До того ж ще і старість проклятая підкралася нєзамєтно.
Анонім Показати IP 22 Листопада 2014 19:07
Комуністи забороняли і піддавали цензурі все неугодне - це погано і недемократично. "Свобода" робить теж саме - це демократично і обгрунтовано. А як на мене, це вже не демократія, а відродження фашизму.
Юрист до Анонім Показати IP 23 Листопада 2014 09:21
Свобода боролась борется та буде боротись з такими чухраїнцями як ти та тобі подібними! Свобода ніколи небула розпліником фашизму а комуністи це іе фашисти.
Ватник до Анонім Показати IP 23 Листопада 2014 11:32
коментар було видалено
Масяня до Анонім Показати IP 23 Листопада 2014 21:13
Тоді за "Анонімською" логікою Петрощук була першою фашисткою в районі. Бо так як вона цензурила,щоб у її газеті ніхто не вякнув не дай Бог проти власті, так ніхто до неї не спромігся. За шо і Янукович їй і дав мєдалю "заслуженої ж***... ой журналістки"
лучанин Показати IP 22 Листопада 2014 19:18
коментар було видалено
Всім Показати IP 22 Листопада 2014 20:01
Свобода слова певною частиною журналістів, через непрофесійність і деколи продажність, використовується проти тієї ж свободи слова. У нас дуже багато безвідповідальних журналістів, які "сенсацію" плутають з інформацією.
іваничівець Показати IP 22 Листопада 2014 20:52
Шановна пані Валентино! Ви особисто спілкувалися з жителями району, які читають ту кишенькову газетку? Її виписували з примусу усі держслужбовці, педагоги, одним словом, усі, хто має місце праці.В хату приносили поштарі по два примірники одного номера! Саме так Томашевська примушувала виписувати районку, і не слухала ніяких пояснень. Усі з полегшенням зітхнули, коли переобрали говного редактора. А як пояснити те, що у сенсійній залі, де було присутніх 31 депутат, до речі колеги депутати Петрощук, ніхто не віддав свій голос на її підтримку!!! А 29 голосами підтримали нову кандидатуру. Де подіти цей факт. Люди Хочуть щоб там прочитати про відомих людей, про депутатів , а не тільки читати переписане з обласних газет або з інтернет сторінок!! Ми як і всі - хочемо змін! І ніхто не проводив цензури... Цензуру проводили попєрєдніки. А от до честі А.Бадзюня, то він не погоджував шпальти газетні. Не було що там погоджувати!!! Чому у свої 65 бабуся Валя не хоче іти з посади редактора? Чому???? Тепер це цікавить усіх жителів району, не тільки депутатів. Я думаю, що пора поцікавитись і правоохоронним органам її діяльністю... не все там так просто панове!!! Це ж не приватна ятка, а районна комунальна власність. І мабуть депутати до цього мають відношення чи як ви вважаєте, пані Валентино? Отже, не ведіться на неправду, яку вносить вам у вуха Петрощук або її подруга Томашевська. Це не робить вам честі. І статутом вона якимось користувалася, що ніде не був зареєстрований, не затверджений ні сесією, ні розпорядженням голови РДА як співзасновників.... Тут багато запитань до Петрощук... А депутати діють у межах закону!!!
Справедливий до іваничівець Показати IP 23 Листопада 2014 10:34
Іваничівцю. Шановна пані, знаю, що ви жінка, і не треба ховатися за чоловічу спину. Неозброєним оком видно: чорнило Бадзюня, почерк ваш. Для початку назвіть членів лічильної комісії які рахували голоси під час голосування за новий статут і нового редактора, Назвіть також, де зареєстровано статут, розроблений радою, на засіданні яких колегіальних органів схвалювали (чи не схвалювали) його два інші спів-засновники газети. Передчуваю, який передплатний бум почненься в Іваничах на "Колос" під орудою пенсіонерки бабусі Тамари. ЇЇ чоловік з держадміністрації передплатить (що там два) одразу сто примірників, місцеві лідери збанкрутілих партій теж по стільки ж, а ще там якийсь свободолюбивий фермер, підвожчик кормів, державний службовець. Втруть Іваничі носа і Володимиру, і Ковелю. А Блінова - молодець. Не побоялася сказати в очі своїм однопартійцям, що вони - гидота.
Серьога до Справедливий Показати IP 23 Листопада 2014 15:10
Соромно за Блінову! Їй теж пора йти за Петрощук з газети "Волинь"! Дві совкові подруги бабусі, які дууже давно втратили будь-яку совість. А! Тут ще один коментатор,друг бабусь, з'явився -"справедливий". Це той, що у своїх коментах з "підвожчика кормів" насміхається? Так краще корми підвозити, чим як ти бабу Валю підвозив до роботи, за що вона твої віршики у газетці своїй публікувала!
Здивований до Серьога Показати IP 23 Листопада 2014 16:43
А що, пан Гиць підвозив нашого шановного редактора на роботу?
Анатоль Показати IP 22 Листопада 2014 20:54
Національно-свідомі іваничивці за пані Валентину Петрощук!
національно свідомий до Анатоль Показати IP 23 Листопада 2014 13:16
Розсмішив!!! ХА - ХА!!!
Анонім Показати IP 22 Листопада 2014 23:49
Усі на майдан!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Земляк Показати IP 23 Листопада 2014 09:22
Нехай згадає пані Петрощук, як вона допомагала іншій своїй подрузі з'їдати неугодних. Хоча б навести до прикладу Стасюк. Нехай згадає заказні статті у своїй газеті. А як вона вела себе під час перевірок та різноманітних заходів! Божа справедливість настала.
Штефан, Луцьк Показати IP 23 Листопада 2014 09:50
Комуняка воно й є. Товаришка Петрощук вірно служила Янковичу.
Анатоль до Штефан, Луцьк Показати IP 23 Листопада 2014 12:54
А ти вірно служила ригам з Спільної думки!
Андрій Показати IP 23 Листопада 2014 10:12
Бадзюнь - злодій ы корупціонер..
Базука до Андрій Показати IP 23 Листопада 2014 16:23
А ти хто, "Андрій"? Певно "мусор" або гебіст? А мо суддя? Нє! Ти просто брехлива лягава!
Анатоль до Базука Показати IP 23 Листопада 2014 18:03
не хвилюйся так, Наталко!
Микола Показати IP 23 Листопада 2014 10:16
Головне, щоб нова влада з новим редактором не заставляла бюджетників виписувати газету.
Передплатник до Микола Показати IP 23 Листопада 2014 10:51
Даю пораду новій владі з новим редактором. Надрукуйте на першій шпальті пікантне фото димпломованого іваничівського держслужбовця з локачинською дамою, бажано в негліже, тираж гарантований. І не мучте більше бомжуватих бюдлжетників.
Лось до Передплатник Показати IP 23 Листопада 2014 17:39
Прізвище, або хоч натяк в студію:)
Анонім до Передплатник Показати IP 23 Листопада 2014 19:30
і я там був, і мед-вино пив......
Лось Показати IP 23 Листопада 2014 17:48
"Страсті" бушують "недецкі":) Є багато прибічників і противників Петрощук. Але треба боротись голосом фактів, а не тільки емоціями. В емоційному пориві ми вже багато посад пороздавали і міністерських портфелів.1) Прокурор на сісії сказав, що порушень не було. Чому? 2) переходити на особистості- низько.3) Конкретні факти, підтверджені якісь дайте. Є таке поняття- "Презумпція невинності". 4) Чисто по-людськи негарно робити такі речі без перебуваючої в той час на лікарняному ліжку Петрощук. Згадуючи Томашевську, треба задуматись, що більше неї для району не зробив жоден голова адміністрації(я - про добудову лікарні). І, якби ми зараз всіх по партійному принципу "перебирали", то чому Павловича не згадують? 5) Люстрація повинна торкатись ВСІХ! і на тверезу, холодну голову. Чекаю коментів для нормальної бесіди. А, взагалі то, можна було і в районі посперечатись-тут же 90% іваничівців спорять, придурками себе в області виставляючи(сорри):)
Комаха до Лось Показати IP 23 Листопада 2014 21:01
Томашевська не "добудувала" лікарню, а разом з Клімчуком "освоїла",тобто роздірибанила 20 з гаком мільйонів гривень перед виборами куда треба. Ще й Ковальчука магната-кандидата в депутати від ригів для піару запросила для перерізання стрічки . Два поверха ще стоять недобудовані. Так що розбор шухеру афери з 20 лімонами державних грошей на лікарню в Іваничах ще попереду.
Лось до Комаха Показати IP 23 Листопада 2014 21:57
Якщо є факти- прокуратура відкрита:)
Млинець Показати IP 23 Листопада 2014 22:28
Блінова сама причетна до цезури. Згадаймо як вона разом з головним редактором витурювала свого принципового колегу Гаврилюка з газети "Волинь" (див. http://www.volynnews.com/news/society/skandal-u-volynskiy-zhurnalistytsi-cherez-tsenzuru/ ). Далі перейшли на Нагорного, який змушений був написати заяву про звільнення.(див. http://ndilo.com.ua/news/zhurnalista-volyni-rozpikaly-na-zborah-za-te-scho-stav-zirkoyu.html). і т.д. Блінова ще має совість, прикриваючись депутатською "корочкою" заступатись за таку ж одіозну "із 40-літнім стажем" Петрощук? Та більшої цензури як ця жінка в Іваничах не робили навіть комуністи у свій час! Так хотіла вислужитись перед януковичем, що отримала з його рук це ганебне звання у той час -"заслуженого журналіста"? Тьху!
свій до Млинець Показати IP 27 Листопада 2014 15:23
всіх в коментах впізнав висновок зрозумілий . порядна людина давно б пішла сама , а непотріб сама в г** і інших марає.