USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Спалах кишкової інфекції в ДНЗ Луцька: у п’ятьох діток виявили сальмонелу

30 Травня 2016 19:00
У луцькому дитсадку кишковою інфекцією уражено шість дитячих груп, вікова категорія дітей, які захворіли, - від трьох до п’яти років. Наразі дошкільний заклад зачинили на карантин. Згідно з попередньою інформацією карантин триватиме тиждень.

Як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини раніше, у луцькому ДНЗ №19 потруїлися діти віком від 3 до 5 років. Згодом стало відомо, що кількість дітейз отруєнням збільшується, після чого прийняли рішення закрити садок на карантин.

Ситуацію, що склалася навколо спалаху інфекції в дитячому навчальному закладі, прокоментувала лікар-епідеміолог державної установи «Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби» Валентина Новачевська.
Лікар розповіла, що за станом на 30 травня всього зафіксували тринадцять дітей, батьки яких звернулось за медичною допомогою.

«Семеро з них лікуються в обласній інфекційній лікарні, одна дитина перебуває в інфекційному відділені луцької районної лікарні. Госпіталізовані діти знаходяться в стані середньої важкості. Решта п’ятеро дітей мають легшу форму захворювання, тому перебувають на амбулаторному лікуванні. Як стало відомо сьогодні, у п’яти госпіталізованих діток виявили сальмонелу», - каже Валентина Новачевська.

«З нашого боку проведено епідемічне розслідування: організували дезінфекцію, встановили посилений нагляд за контактними особами як в садочку, так і по адресах, де діти проживають. Ми взяли проби зливів, проби води, запаси продуктів. Хоча, ясна річ, що тих продуктів, які їли діти до отруєння, вже не було», – звітується лікар-епідеміолог.

На продовження теми Валентина Новачевська рекомендує батькам діток, які відвідують ДНЗ №19, не панікувати. Розповідає, що інкубаційний період кишкової інфекції сім днів, тому, якщо з моменту останнього контакту з хворими дітьми минуло більше часу, приводу для хвилювань немає.

Водночас, офіційні результати лабораторної експертизи з дитячого садка в ДУ «Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби» обіцяють оприлюднити пізніше. Затримку мотивують складним лабораторним процесом.

До слова, і в міському управлінні освіти, і в ДНЗ №19 журналістам Інформаційного агентства Волинські Новини ситуацію прокоментувати відмовились.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 30
Лучанець Показати IP 30 Травня 2016 19:30
«З нашого боку проведено епідемічне розслідування: організували дезінфекцію, встановили посилений нагляд за контактними особами як в садочку, так і по адресах, де діти проживають. Брехня.
Софія до Лучанець Показати IP 30 Травня 2016 20:29
Де факти що це брехня. У мене особисто сьогодні була лікар, повідомила результати аналізу, цікавилась станом дитини, розказала, що маємо робити далі. А на другий день після здачі посіву була й медсестра. І санстанція телефонувала, розпитувала де були, що їли, навіть питали де продукти купували. Оце не брехня. А пукнути що то брехня легше всього, ніхто ж ваших слів не перевірить і ви нічим не зможете це довести. Виходить, що не тільки садочок винний, а ще й дільничі лікарі в долі. Не смішіть людей. Гидко таке читати.
мама до Софія Показати IP 3 Червня 2016 19:18
а нам ніхто не дзвонив і за посіви теж тільки сьогодні в п'ятницю 3 червня дізналися від знайомих
Місто Показати IP 30 Травня 2016 19:32
В моєї дитини виявили сальмонельоз в грудні місяці минулого року. Це в м. Володимир-Волинському. Садочок навіть не перевірили. Наша "дорога" санстанція не прийняла ЖОДНИХ дій щодо цієї ситуації!!! Діти поступали в лікарню і в день і в ночі зі всього міста!!! Як нам пояснював наш лікар це могло бути або в харчах або хтось переносник!!! НІКОГО і НІЩО не перевірили. Наша санстанція нічого не робить. Діти страждають а їм байдуже!!!
Читач до Місто Показати IP 30 Травня 2016 22:03
Санстанції на даний час не існує. Читайте уважно. Лабораторний центр! І то є сумнів чи правомірно провели дослідження!? Владі не вигідно щоб були підтверджені спалахи інфекції
місто до Читач Показати IP 31 Травня 2016 12:28
Ви теж читайте уважно. Я написала в грудні минулого року,на той час була санстанція.
мама Показати IP 30 Травня 2016 19:38
Цей садок буде черговим на літніх канікулах.Всеодно страшно вести діток у садок. І як можуть отравитись діти,коли у садочках має бути все стерильно.
Софія до мама Показати IP 30 Травня 2016 20:25
Діти можуть отравитись продуктами харчування, які привезли в садок і які містили збудник сальмонели. А могла і повар їхати в маршрутці на роботу і триматись за поручень в машрутці, де їхала баба Галя, хвора на сальмонелу і не миє руки після туалету. Стерильно має бути в лабораторії, а в садку має бути чисто. Чи Ви ніколи не бачили як батьки ведуть дітей з кашлями і соплями в садок, бо нема де діти, бо треба копійку заробити? поцікавтесь скільки мам сидить дома і навіть не при знаються, що дитина з горшка не злазить і аналізів за тиждень не зробили. Але то садочок гамняний, а ми всі цяці.
Мама_Наталія Показати IP 30 Травня 2016 21:01
Моя дитина відвідує цей садочок і у мене ніколи не було проблем з вихователями чи з керівництвом,я в певнена що цей весь бруд який розносять люди це наклеп!!!У Луцьку багато в яких садочках була виявлена така проблема,але всі замовчують,а у 19 садочку Світлана Йосипівна серйозна чесна і відкрита людина вона сама викликала санстанцію і вирішувала цю проблему.І я впевнена що це в найблищі дні всі в цьому переконаються що садочок не винен!
**** до Мама_Наталія Показати IP 31 Травня 2016 12:55
В мене таке враження, що цей коментар сама Світлана Йосипівна і писала, щоб зробити собі саморекламу! Наклеп? Це вже факт, а не наклеп! Діти отруїлися!!! Хто буде відповідати? Завідуючі лише знають, як збирати гроші на ремонти! А якщо діти отруїлися в садочку - це не ми винні, це вина батьків!
xxl до **** Показати IP 31 Травня 2016 17:13
можу вам сказати з" перших вуст" що Світлана Йосипівна не пише сама про себе " хвалебні оди", досить поливати брудом людину!!! доречі, вона дуже порядна і чесна, що багатьом не подобається! п.с. в мене теж двоє дітей ходять до цього садочка, і в порядності і людяності завідуючої я мала нагоду переконатись!
Мама_Наталія до **** Показати IP 1 Червня 2016 12:30
Який ще факт??????Тількі те і вміє що сидіти і писати всяку Х*РНЮ!Остаточних результатів немає і ніхто чуєте НІХТО не знає хто винен чи садок чи ще хтось і перш ніж писати думайте своєю головою!!!!!!(якщо вона звісно вас є)
) Показати IP 30 Травня 2016 21:37
Потрібно зробити перевіркук у всіх ДНЗ Луцька. Негайно.
Знаю Показати IP 30 Травня 2016 21:40
Найлегше звинувачувати садочок. Звичайно розумію! Але остаточних висновків немає. У садочку працюють гарні люди: вихователі, няні! А яка медсестра! Дуже порядна і мудра людина. А завідуюча яка молодець! Вона нещодавно в цьому садочку, а скільки всього зробила. Її хвилює здоров'я та безпека діток. Садочок справді став комфортним, гарним, охайним.
Мама Показати IP 30 Травня 2016 22:59
Шановні батьки, те, що трапилось в садочку, без сумніву, є великою проблемою, можна сказати навіть трагедією, для всіх. Впевнена, що ніхто, не хотів, що б наші діти потравилися. Але від біди ніхто не застрахований. І перш ніж поливати брудом ДНЗ, його керівництво, вихователів, персонал... задумайтесь, чи дійсно тільки вони винні в цій ситуації. Вони не вирішують, яка установа буде постачати їм продукти, а лише готують їсти з того, що їм привозять. А ви самі знаєте, як в нас проводяться тендери. Звісно відповідальності з них ніхто не знімає, а вішати на них всі собак, а тим більше поливати брудом "другий дім" наших дітей та його працівників, на мою думку, як мінімум, некоректно. В кожно з нас був вибір, до якого ДНЗ віддати своє чадо, і якщо ми обрали цей заклад, то кожен, напевно, побачив в ньому щось хороше. Так, можлииво, не все там ідеально, можливо далеко не ідеально, але якщо кожен з нас зробить якийсь мінімум, то садочок стане кращим. То ж давайте почнемо кожен з себе, а в першу чергу з того, що перестанемо поливати брудом "домівку" наших дітей, адже вони проводять там більше часу як вдома, а такі вихователі, як в моєї дитини, віддають їм всю душу.
мама днз19 до Мама Показати IP 31 Травня 2016 08:56
Нарешті прочитала свідомий та розумний коментар!!!)))бо читаючи попередні склалась думка,що люди просто втратили розум від лютті,та вміють лише наводити наклеп;!!дітей в садок відводите рано,забераєте 19:30-і садок поганий!!!а в дома дитина максимум 2-3год,а далі спить....а одні батьки можуть забрати дитину 19:50-20:00-це регулярно,і рахують що це нормально!!!а про те що садок працює лише до 19:30,їх якось не хвилює....а тепер винні всі бож біда з дітками....як мають проаналізувати щойно привезене молоко?на це потрібен час,і пристрій хочаб-а дітей лишити без сніданку
Питання Показати IP 31 Травня 2016 00:05
Риторичне.. Чому заголовок не має нічого спільного з текстом? Автор, ви не професійний
я Показати IP 31 Травня 2016 07:45
как ретиво обеляют заведующую! а мамочки сколько сейчас на лечение потратят , не интересовались? А садик не виноват...
ля до я Показати IP 31 Травня 2016 23:49
В нас тільки нормативно - правовими документами керуються коли проводять ранки, а коли харчують дітей, то ці документи не потрібні.
Мама з ДНЗ 19 Показати IP 31 Травня 2016 08:12
Діти отруїлись скоріше всього яйцями які в наші садочки постачають з ХАРКІВСЬКОЇ області, питання до тендерної комісії за який же хабар вони приняли таке рішення?????? Не треба зганяти всіх собак на садок і конкретно на завідувачу, винні зовсім інші люди, і ніхто не знає продовжують вони годувати наших дітей аж з ХАРКІВСЬКОЇ області чи ні.
До мами з ДНЗ 19 до Мама з ДНЗ 19 Показати IP 31 Травня 2016 10:26
Крупець знаходиться у Рівненській обл. Радивилівський р-н і перш як щось писати займіться самоосвітою і не позорьтеся
мамає Показати IP 31 Травня 2016 09:01
Невже не можуть дати тендер іншим птахофермам??звичайно ні,бо в цьому зацікавлені вищі керівники....тож не бачу вини керівника даного закладу-бо ж продукти вона не купує сама на ринку чи у магазині,а в садок їх привозять,як саме і чи правильно транспортують,зберігають?це вже інше питання
Мама Лєна Показати IP 31 Травня 2016 15:18
Моя дитина теж ходить до цього садочка,із задоволенням.І я впевнена що там їй не бажають чогось поганого.......Це як 2 дім.Завідуюча просто супер,Старанна скільки змінилось коли вона прийшла.До дітей теж ставиться з любовю.І я не думаю що в цьому всьому винна лиш вона.Постачальниники винні в першу чергу.....але розірвати з ними тендер потрібно спочатку доказати що їхня продукція не якісна.....І тоді наше вище керівництво прикриє цю справу так для них буде дешевше.............І ще одне почалось це все спочатку у 10 садочку але там не проголосили на сполох прикрили цю справу ......Так думали краще буде........А ось що вийшло.Я рахую що всі садочки треба провірити.І щоб дітки які ходять до садочків здали бак посіви на сальмонелу не в залежності чи хворіли.Томущо носіями можуть бути буть хто навіть без симптом томущо імунітет може бути сильніший.....ЗАВІДУЮЧІЙ ТЕРПІННЯ ПЕРЕЖИТИ ЦЕ ВСЕ.НЕ ХАЙ ДІТКИ ВИДУЖУЮТЬ .......
Лучанин Показати IP 31 Травня 2016 16:02
Вина завідувача садочка однозначна. Якщо країна збанкрутує,, то винні не українці і не банкіри, а президент, бо він відповідає за курс і розвиток держави. так і в садочку: винна завідувач, а не вихователі. няні, медсестри і кухарі з дітьми і батьками. Вона відповідає за дисципліну, чистоту і здоров"я діток і дошкільному закладі. Не може цього зробити - в шию і кримінальну справу за недотримання вимог. Прийде друга, яка не буде пити оковиту в обід і перстні носити, збираючи гроші на ремонти і фонди, а по групам і на кухнях дисципліну наведе. А слова, що ця червона завідувачка наробила добра для садочка - не сприймаю. Вона ледь не вбила десяток дітей і наразила на каліцтво сотні інших діток. А пофарбована стіна і камінці перед входом - дурниці, здоров'я і життя діток - головне.
Мама Юля до Лучанин Показати IP 31 Травня 2016 23:14
Люди схаменіться!!! Це біда для всіх. Маю донечку яка відвідує ДНЗ №19. Нічого поганого сказати нічого не маю право, так як завідувач сама взяла на себе відповідальність за те що скоїлось зробивши карантин. Ви хоч пам'ятаєте коли останній раз був карантин в будь-якому ДНЗ через те що дітки поносять та температура? Три місяці тому в ДНЗ №10 в молодшій групі СЕМЕРО діток із рвотою, поносом, температурою потрапили до інфекційної лікарні. І що ви думаєте зробила завідувач нічого......сказали іншим батьками що хвилюватись не потрібно це рото-вірусна інфекція. Для мене не зрозуміло чому так????? Ця інформація правдива попитайте на форумах то вам розкажуть. На даний час можу сказати одне, я поважаю рішення керівництва ДНЗ №19 про введення карантину. Це свідчить про те що їм не байдуже за дітей та репутацію самого садка. До нас телефонували у понеділок та питали чи з малечею все добре. Дзвонила вихователька. Ще одне, як тільки стався ця ситуація вихователька одразу ж попередила про біду та про те що буде сан-станція робити змиви та робити аналізи, за що ВЕЛИЧЕЗНЕ ДЯКУЮ за відповідальність та порядність. Також прошу обдумано писати коментарі щодо таких ситуацій. Це не обговорення хто де що купив та за скільки.
Мама Показати IP 31 Травня 2016 22:58
Не садок винний, а продукти харчування, які в нас є. Це могло статися будь-де. Шкода діток. Одужуйте швидше, малята!!!
Мама Показати IP 31 Травня 2016 23:06
Завідувач зовсім не винна. Такі продукти, як у нас, і ви можете придбати, і так само отравити дитину. Бо навіть, купуючи найдорожче і найкраще (на нашу думку) нема гарантіїї, що воно не несе загрози для здоов'я. Вже не раз стикалася з цим. Ніби й дороге і хороше, а мали проблеми. То понос, то рвота і т.д і т.п.
Анонім Показати IP 31 Травня 2016 23:16
hghgfhg
Тато Показати IP 9 Червня 2016 14:54
Носiй САЛЬМОНЕЛЬОЗУ в ДНЗ КАРПОВЕЦЬ няня. Це чомусь замовчуеться. В чому тодi винний завсклад та кухар якого звiльнили. Чому залишились на роботi медпрацiвник, шеф -кухар, впринципi зрозумiло там в санстанцii рiдня ,яка брала аналiщи в садку.Звiльняти треба тих хто реально вiдповiдае,а не крайнiх знайшли.
Тато Показати IP 12 Червня 2016 16:19
Гнати в першу чергу потрібно завідуючу !!! Коли в колективі є носій по закону під звільнення перша завідуюча.!!!!Яким чином на роботі залишається мед працівник ???також винна!!!Яким чином залишається на роботі шеф -кухар вона також несе відповідальність . Завідуюча зібрала гроші з працівників і носить по інфекційній і санстанціі хабарі. !!!! Карповець П.Б носій сальмонельозу також має бути звільнена !!!