USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

У Києві вирішуватимуть, чи перейменовувати луцький меморіал

24 Листопада 2014 18:00
Депутати профільної комісії Луцькради звернуться до обласної влади, аби вона поставила перед Києвом питання щодо перейменування Меморіалу Вічної Слави. Таке рішення прийняли після звернення громадських активістів міста.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії Луцької міської ради з питань освіти, науки, культури, мови сьогодні, 24-го листопада.

Членам профільної комісії запропонували лист від громадських активістів:

«Не дивлячись на неодноразові звернення до Луцької міської ради та Волинської обласної ради про висвітлення «білих плям» в історії Волині ХХ століття на основі досліджень істориків та свідчень очевидців, ці органи влади нехтують вимогами громадян, зберігаючи і надалі символи комуністичного режиму на пам’ятниках і дотримуються радянських акцентів у державній політиці збереження пам’яті»

Потому в листі наводять історичні факти радянського знущання над українським народом й вимагають на Луцькому Меморіалі Вічної Слави:

«1. Демонтувати на шпилі знак ордена Перемоги як свідчення окупації України сталінською імперією».

Підписалися під листом очільники братства ветеранів ОУН-УПА Волинського краю імені полковника Клима Савура, спілки політв'язнів і репресованих, громадської організації «Пам’ять Волині» та інші громадські активісти.

З цього приводу голова профільної комісії Анатолій Пархом’юк зауважив,що це питання загальнодержавного значення, оскільки меморіал має статус пам’ятки історії та культури національного значення. Тому запропонував це питання глибше дослідити і звернутися в обласну раду, аби вони вже аргументовано звернулися до київських чиновників.

До цього процесу рекомендують долучити і громадських активістів.

«Щоб демонтувати якісь елементи на меморіалі, то треба зібрати комісію, щоб це мало наукову базу, а також необхідно залучити до цього процесу громадських активістів», - наголосила член профільної комісії, голова депутатської групи «Новий Луцьк» Ірина Констанкевич.

Нагадаємо, 15 січня 1976 року рішенням Виконкому Луцької міської ради в Луцьку вирішили створити Меморіал Вічної Слави. Відкриття меморіального комплексу відбулося 29 жовтня 1977 року.

А про перейменування говорили й раніше, зокрема у під час сесії, 6 грудня 2007 року, депутати Луцької міськради перейменували Меморіал Вічної Слави на Меморіал Пам’яті. Тоді виступали чимало противників цього процесу, зокрема тодішній губернатор, а теперішній Луцький міський голова Микола Романюк зазначив, що не вважає такі кроки толерантними. Згодом це рішення опротестувала прокуратура і наразі воно не виконується.

Довідка. Меморіал Вічної Слави — меморіальний комплекс у Луцьку, який увічнює пам'ять тих, хто загинув під час визволення Волині від німецько-фашистських загарбників. Комплекс має статус пам’ятки історії та культури національного значення. Загальна площа території меморіального комплексу — 7,5 гектара. Висота центрального обеліска — 40 метрів. На території комплексу розташована братська могила воїнів Великої Вітчизняної війни, де захороненні приблизно 1800 солдатів, загиблих під час визволення Луцька. Також там розташовані стіна скорботи; пам’ятний знак волинянам-солдатам останнього призову Другої світової війни; волинянам, які загинули при виконанні інтернаціонального обов'язку; жертвам депортації українців з етнічних земель у Польщі; ліквідаторам аварії на ЧАЕС та постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 27
Ню, ню Показати IP 24 Листопада 2014 18:24
Тобто всі ті хто захоронений на меморіалі слави не достойні? Авжеж, німці не були загарбниками, вони були визволителями. А після цього треба буде переглянути взагалі всі рішення відносно перемоги у ВВВ і переможцями визнати тих хто тоді капітулював. Що буде далі і так відомо. Але ж дійти до цього не дадуть союзники бувшого СРСР. Всі знають хто вони? Адже і їх треба буде визнати переможеними, а "пупи землі" переможеними бути не можуть. Знову щось не сходиться. Хто проплачує подібні заходи вже дуже добре вимальовується, от все до кінця вони тільки не прорахували, бо наступними після цього діями вони набувають собі дуже багато ворогів. Може якраз таки зараз настав час добре подумати і зупинитися? Хоча, суїцидники рідко зупиняються. А пам'ять - вона в серці, а не на папері чи в камені. Да, і не забудьте кругом слово "слава" замінити на "пам'ять". Як же буде класно звучати ваше сучасне привітання!
Дончанин до Ню, ню Показати IP 24 Листопада 2014 18:30
Согласуй свое утверждение с тем, что на генеральной сессии ООН против резолюции, осуждающей фашизм, проголосовало три страны: Украина, США и Канада и воздержались все страны ЕС.
Боголюбы до Ню, ню Показати IP 24 Листопада 2014 22:01
Что вы с них хотите, убогие люди, которые ни когда ничего не смогут создать, а способны только рушить. В моем сердце мои деды которые дошли до берлина всегда будут героями.
Сolonel до Боголюбы Показати IP 24 Листопада 2014 22:56
А дедываевали....
Григорій Іванович до Ню, ню Показати IP 24 Листопада 2014 22:48
"ЦЕНА ПОБЕДЫ! А. Галич" "И было так: четыре года В грязи, в крови, в огне пальбы Рабы сражались за свободу, Не зная, что они - рабы. А впрочем - зная. Вой снарядов И взрывы бомб не так страшны, Как меткий взгляд заградотрядов, В тебя упертый со спины. И было ведомо солдатам, Из дома вырванным войной, Что города берутся - к датам. А потому - любой ценой. Не пасовал пред вражьим станом, Но опускал покорно взор Пред особистом-капитаном Отважный боевой майор. И генералам, осужденным В конце тридцатых без вины, А после вдруг освобожденным Хозяином для нужд войны, Не знать, конечно, было б странно, Имея даже штат и штаб, Что раб, по прихоти тирана Возвышенный - все тот же раб. Так значит, ведали. И все же, Себя и прочих не щадя, Сражались, лезли вон из кожи, Спасая задницу вождя. Снося бездарность поражений, Где миллионы гибли зря, А вышедшим из окружений Светил расстрел иль лагеря, Безропотно терпя такое, Чего б терпеть не стали псы, Чтоб вождь рябой с сухой рукою Лукаво щерился в усы. Зачем, зачем, чего же ради - Чтоб говорить бояться вслух? Чтоб в полумертвом Ленинграде От ожиренья Жданов пух? Чтоб в нищих селах, все отдавших, Впрягались женщины в ярмо? Чтоб детям без вести пропавших Носить предателей клеймо? Ах, если б это было просто - В той бойне выбрать верный флаг! Но нет, идеи Холокоста Ничуть не лучше, чем ГУЛАГ. У тех - все то же было рабство, А не пропагандистский рай. Свобода, равенство и братство... Свободный труд. Arbeit macht frei. И неизменны возраженья, Что, дескать, основная часть Из воевавших шла в сраженья Не за советскую-де власть, Мол, защищали не колхозы И кровопийцу-подлеца, А дом, семью и три березы, Посаженных рукой отца... Но отчего же половодьем Вослед победе в той войне Война со сталинским отродьем Не прокатилась по стране? Садили в небеса патроны, Бурлил ликующий поток, Но вскоре - новые вагоны Везли их дальше на восток. И те, кого вела отвага, Кто встал стеною у Москвы - За проволоками ГУЛАГа Поднять не смели головы. Победа... Сделал дело - в стойло! Свобода... Северная даль. Сорокаградусное пойло, Из меди крашеной медаль. Когда б и впрямь они парадом Освободителей прошли, То в грязь со свастиками рядом И звезды б красные легли. Пусть обуха не сломишь плетью, Однако армия - не плеть! Тому назад уж полстолетья Режим кровавый мог истлеть. И все ж пришел конец запретам, Но, те же лозунги крича, Плетется дряхлый раб с портретом Того же горца-усача. Он страшно недоволен строем, Трехцветным флагом и гербом... Раб тоже может быть героем, Но все ж останется рабом. И что ж мы празднуем в угоду Им всем девятого числа? Тот выиграл, кто обрел свободу. Ну что же, Дойчланд - обрела. А нас свобода только дразнит, А мы - столетьями в плену... На нашей улице - не праздник. Мы проиграли ту войну.
Саша Показати IP 24 Листопада 2014 18:34
Нашли корень зла...Что в стране дел больше нет
Лучанин Показати IP 24 Листопада 2014 18:44
Це ж Меморіал Вічної Слави - тут поховані люди, які загинули, визволяючи Україну від фашистів. Розпочинати війну із тими, хто віддав своє життя за звільнення України - це якось вже занадто.
Сolonel до Лучанин Показати IP 24 Листопада 2014 22:57
Зміна окупанта не є перемогою!
Лучанин до Сolonel Показати IP 24 Листопада 2014 23:20
9 травня - це день перемоги над фашизмом в Европі. Хоча для декого це може бути і день трауру - для тих, хто воював на стороні фашистів.
Colonel до Лучанин Показати IP 25 Листопада 2014 01:07
8 травня!. Але ми ж про інше... Фашизм перемогли ..сталінізм (який знищив власного народу більше за всіх зовнішніх ворогів ) залишився...
Лучанин до Colonel Показати IP 25 Листопада 2014 12:48
В якому сенсі "сталінізм залишився" ? Президент України зараз хто - Порошенко чи Сталін?
Сolonel до Лучанин Показати IP 25 Листопада 2014 22:04
Не прикидайся дурником.....ми про наслідки Другої Світової, меморіал і т.п.
Отто до Лучанин Показати IP 25 Листопада 2014 07:16
Жодної людини, яка б воювала у часи ВВВ на території меморіалу НЕ ПОХОВАНО. Це черговий пропагандистський фейк. Меморіал збудований на місті старого польського кладовища і стоїть на кістках цивільного польського населення. Могили зрівнювались бульдозером, а потім на це місце зганяли студентів та учнів старших класів збирати люжські кістки. Потім ці останки вивозили на місцеве сміттезвалище.
Лучанин до Отто Показати IP 25 Листопада 2014 12:52
https://uk.wikipedia.org/wiki/Меморіал_вічної_слави_%28Луцьк%29 На території комплексу розташована братська могила воїнів Великої Вітчизняної війни, де захороненні приблизно 1800 солдатів, загиблих під час визволення Луцька.
ПРАВДА Показати IP 24 Листопада 2014 18:47
Весь комплекс меморіалу розміщений на місці (безпосередньо на могилах) старого католицького цвинтарю, на якому була велика кількість невідомих польських героїв, що загинули в боях з більшовистською наволоччю. Тому справедливо знищити меморіал в частині прославляння совєтського "героїзму". Просто знищити і все. Натомість поставити хреста тим, чиї поховання з волі кровожерливих комуняк знищили в 70-ті совєтські бульдозери. І попросити в них пробачення.
Лучанин до ПРАВДА Показати IP 24 Листопада 2014 18:55
Тоді вже і памятник Гітлеру-освободителю треба ставити. Який воював проти СССР. https://uk.wikipedia.org/wiki/План_«Ост» ...Виселити 65 % населення Західної України, 75 % населення Білорусі, значну частину населення Литви, Латвії, Естонії. На вивільненій території мали плани поселити 45 млн німців. Корінне населення (за розрахунками есесівців, 14 млн чоловік), що залишилося б на даних територіях, планувалося поступово онімечити і використовувати як некваліфіковану робочу силу. ...
неук Показати IP 24 Листопада 2014 20:14
Добре, що рішення 2007 р про перейменування на Меморіал Пам'яті не виконується. Якби серед депутатів того скликання був хоч один освічений, то спам'ятав би колег, що меморіал дослівно означає пам'ятник, а Мемора - грецька богиня Пам'яті, а меморат - спогад. Тож вийшло б із тої ініціативи - пам'ятник пам'яті або те саме, що масне масло.
бандід Показати IP 24 Листопада 2014 20:17
Боже, ділов то. Прийди вночі, позбивай молотком букви, які не подобаються і не мороч голову органам влади. Їм що зайнятися більше нічим під час війни. Ну точно кегебушники засіли в тому братстві ветеранів ОУН-УПА
сірий вовк Показати IP 24 Листопада 2014 20:21
А хто, власне, представляв "громадських активістів" м. Луцька? Дайте їхні прізвища, щоб народ знав "героїв". Тоді все стане на свої місця, коли виясниться, хто якими інтересами керувався в даному питанні. Як видно з того, що відбувається, свою волю починають диктувати купка людей, які патологічно і хворобливо ненавидять все, що повязане з радянським минулим області. Але при цьому справно показують дипломи, отримані при цій владі, живуть в квартирах, отриманих при цій владі, їздять автотранспортом, придбаним при цій владі. Це їх не муляє, тільки Меморіал? Чому ми повинні танцювати під їхню дудку? Невже побажання частини мешканців краю до уваги не візьметься? Пора вже поставити цих психічно хворих руйнівників і місцевих сепаратистів, які штучно ділять Україну в стійло, як дурного бика.
Волинь моя Показати IP 24 Листопада 2014 21:43
Дійсно... А для чого? Там що, меморіал вічної слави тов. Сталіна і Берії?? нєфіг чим зайнятись.
Зануда Показати IP 24 Листопада 2014 22:17
А чому тут дивуватися? На протязі усієї історії у нас, як дурні, руйнують пам'ятники. ПРойде не так багато часу, якесь наступне покоління буде вимагати руйнації пам'ятників Небесній Сотні і тоді, шановна громада, не ображайтесь, бо це у нас в крові
кккккккккк Показати IP 25 Листопада 2014 08:52
.....нашим д***ам нема чим зайнятись....це вже повний...піз...ц.....
Володимир Данилюк Показати IP 25 Листопада 2014 11:25
Питання ще в тому, що до початку будівництва Меморіалу тут було древнє римсько-католицьке кладовище, від якого залишилася лише споруда приміщення для сторожі, яка зараз використовується як Будинок панахиди. Частину людських решток тоді перепоховали, але значна кількість досі лежить у землі. Кілька років тому була пропозиція встановити хоча б символічний камінь із написом, який нагадував би про існування на місці меморіалу кладовища, але вона досі не знайшла позитивного рішення.
Перемога Показати IP 25 Листопада 2014 18:37
Напевно світ перевернувся. Схиблений провідник Оун упа з групою безіменних "активістів"(назвіть іх імена і адреси) вимагає вчинити кощунство, але найстрашніше що перелякані чито дурні депутати ще приймають такі звернення. Коли ж це все закінчиться!? Дайте цим депетатам почитати коментарі до статті, хай це приймуть як громадське обговорення. День Перемоги переіменовують у жалобу, за чим, за фашизмом чи нацизмом? Скоти без роду і історіі.