USD 39.75 40.05
  • USD 39.75 40.05
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.72 9.96

Мешканці Жовтневого-Сусваля стусанами і криками вирішували долю села

25 Травня 2016 08:00
На вчорашніх зборах громади села Жовтневе розглядали лише одне питання: перейменування села з Жовтневого у Сусваль (на честь місцевого жителя, який загинув у зоні АТО).

Про це йдеться на сайті БУГу.

Ще перед зборами атмосфера була досить напруженою, адже більшість жителів колишнього Жовтневого категорично проти перейменування населеного пункту.

Вже на сходах сільської школи, в якій проходили збори, місцеві мешканці активно протестували проти перейменування. Основний аргумент: парламент прийняв рішення про зміну назви без узгодження з громадою.

Також перед зборами активно «просувалась» думка, що перейменування села дорого обійдеться його мешканцям. Звідки ця інформація, з’ясувати не вдалось. Хоча це вже не перший випадок, коли мешканцям сіл та міських вулиць розповідають про те, що перейменування це дорого і платити будуть люди зі своїх кишень. При цьому представники місцевої влади щоразу спростовують подібні заяви.

Збори розпочинались більш менш спокійно. Лише поодинокі вигуки: «А чого ми тут зібрались?», «А що нам Верховна рада?» і тому подібне, перебивали сільського голову Сергія Панасевича. Останній повідомив присутніх, що на усіх попередніх зборах прийняли рішення не перейменовувати село Жовтневе, про що належним чином повідомили представників Волинської ОДА.

І здавалось, що громада погоджується з виступаючим і все йде спокійно, поки батько загиблого військовослужбовця, на честь якого перейменували село, не запитав яка ж тепер назва Жовтневого. І почувши, що «Сусваль» накинувся на сільського голову з криком.
Варто зазначити, що весь час, як до зборів, так і під час них багато хто з мешканців обурювався: «А нехай і на честь революції назвали село, яка різниця? Нехай залишається Жовтневе», а під час шарпанини на вулиці неодноразово лунали вигуки: «Фашисти, бандерівці…».

Нагадаємо, мешканці іншого волинського села Маяки, яке стало селом Княгининок, невдоволені перейменуванням. В селі вже готуються збирати підписи, щоб скасувати пункт відповідної постанови Верховної Ради, хоча селяни не можуть порозумітися через назву села, яку змінили у рамках декомунізації.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 18
11 Показати IP 25 Травня 2016 08:21
це все робиться для того аби відволікти народ від повзучих до верху цін........поки народ свариться за назви населених пунктів...то інші хто біля корита наживаються піднімаючи ціни на газ...пальне ...
лучани Показати IP 25 Травня 2016 08:22
Майже 400 років село було Могильне і нікому назва не заважала, а прийшли комуняки-людожери на 62 роки перейменувпали силою село. P.S. У цьому селі заправляє Російська церква, яка поширює московсько-фашистську пропаганду.
Nikolay Показати IP 25 Травня 2016 08:34
Дебілізм, замилюють людям очі, щоб від підвищення тарифів відволікти чимсь
лучани до Nikolay Показати IP 25 Травня 2016 09:25
Нема підвищення тарифів, просто держава перестає доплачувати з податків всім підряд за компослуги. Раніше всі царські села отримували пільгову ціну для обігріву маєтків та басейнів.
Че Показати IP 25 Травня 2016 08:34
Розгул народної демократії. Москаля їм з нагайкою в поміч. Ввести в селищі пряме президентське правління.
тиць-здиць Показати IP 25 Травня 2016 08:57
цікаво, а як виглядали дискусії, вони ж громадські референдуми і обговорення, коли совєтська власть свої назви давала
бєлка Показати IP 25 Травня 2016 09:09
Совкові д о*б о *о б и.
манька Показати IP 25 Травня 2016 09:36
а шось ше чути, що "під час шарпанини на вулиці неодноразово лунали вигуки: «Фашисти, бандерівці…», мо то так "неупередженим" журналістам привиділось, чи вже галюніки почались...
МУДРИЙ ЯРОСЛАВ Показати IP 25 Травня 2016 10:14
Влада робить що не будь аби лише не покращувати рівень життя і добробут українців. Виділяють гроші на перейманування сумашедші і так далі . А для пенсій зарплат в них немає грошей, натомість для депутатів ВР і інших чиновників можна підвищувати, бо буде корупція. Тільки одні прості люди мають мовчати і виживати???????????????????ВЛАДА проснись або" вали "на три сторони. Якщо в Україні живуть люди у яких російські імена то теж "переназиватись". ???!!!!!!
Дід Показати IP 25 Травня 2016 10:37
Довели народ ще хуже стало чим після оранжової
Абрам Показати IP 25 Травня 2016 10:46
Потрібно було перейменувати на честь нашого семіта-Саганюка_САГАНИ!,і проблема відпала-би.
Вільна думка Показати IP 25 Травня 2016 11:59
Перейменовувати потрібно ..іншого шляху в українців-, як очиститись від комуняцького бруду , немає ,тільки от потрібно частіше радитись з населенням ,дивитись щоб людям було краще жити, щоб не виникало проблем з оформленням документів і здиранням коштів на це оформлення і щоб історичні назви повернути... та не діяти ,як діяла окупаційна радянсько-москальська влада -згори якийсь *уй вирішило, рявкнуло і пішло ,поїхало ..Перш за все, враховувати думку більшості людей ....а то в нашій державі щось все відмиваються від комунізму і москальської чуми а вона все через *опу вилазить )..Потрібно змінювати свідомість людей і реально проводити боротьбу з корупцією ,з бідністю,з засиллям антиукраїнського паразитизму в нашому повсягденному житті..-це і буде найбільша повага до тисяч загиблих за незалежність і територіальну цілісність України....
Отожботовоно до Вільна думка Показати IP 25 Травня 2016 13:02
Шановані, ви краще загляньте в інтернеті щодо порядку перейменувань міст і сіл які підлягають такому згідно закону про декомунізацію. Там усе чорним по білому прописано, хто, що, коли. Ще пів року тому сільский голова мав би зібрати збори селян і визначитися із новою назвою. Те, що вони там не хочуть - не турбує Україну - жовтень більше в нас не буде асіціюватися з леніном і його комуною. Крапка - перейменувати мають і все. Хочуть - хай повернуть Могильно. Не подобається - хай запропонували б свою назву так ні дай стару. РПЦ МП діє. От і вся правда.
стоплюсів до Отожботовоно Показати IP 25 Травня 2016 13:55
Забагато демократії в таких питаннях для нашого народу. Все всім впирається в якісь матеріальні проблеми у звязку з перейменуванням і нікому немає діла до того що ці назви дав режим який знищив мільйони мирного населення України. В нашого народу немає почуття власної гідності, гонору, як в поляків хоча б. Через те так і живемо і багато хто думає, що спочатку треба владнати економічні питання, а вже потім ..., не розуміючи, що економіка це похідна від культури і духовності. Навіть в Біблії написано " спочатку було слово", таварісчі невдоволенні. А часу на врегулювання назв справді було вдосталь і ті хто верещить благим матом, що з ними не порадились - йдіть човпіть пику сільським головам, то їхній косяк. І да. Чогось мені здається що якби всім жителям сіл, назви яких попали під декомунізацію, роздати по 1000 грн шоб не галасували, то проти перейменування переважна більшість зовсім не була б. Так шо все правильно роблять, раз в самих нема мізків і гідності перейменувати значить треба примусово.
Думки вголос! Показати IP 25 Травня 2016 12:21
Потрібно частіше владі прислухатись до людської думки... а не діяти ,як колись, комуняцькі партійні боси-десь щось вирішили,рявкнули і пішло поїхало по людях давити їхню гіднісь.Треба найперше боротися з корупцією у владі, з зубожінням населення- проводити реформи ,створювати нові робочі місця,боротись з засиллям іноземного паразитизму в нашому житті-впроваджувати наше українське вітчизняне і головне переконувати людей ставати свідомими українцями і не нав'язувати щось згори..Це і буде найбільша шана нашим загиблим героям...
в шоці Показати IP 25 Травня 2016 13:40
А, що то за лисий, там так рветься до бою, старий припадок комуністичний.
Микола до в шоці Показати IP 25 Травня 2016 22:00
Це батько Сусваля Петра, який загинув в АТО. А припадок- це ти.
Микола Показати IP 25 Травня 2016 21:55
А Красностав забули перейменувати? "Красный" - це русизм! Жовтень заважає, а красний - ні. Тщатєльнєє треба...