USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

На Волині знайшли печатки НКВС

13 Січня 2015 18:00
Унікальні печатки НКВС передав Володимир-Волинському історичному музеєві мешканець Володимира-Волинського. Він виявив їх під час купання у річці Луга.

Як припускають працівники музею, ймовірно, ними користувалися енкаведисти, що займалися розстрілами людей у 1939-1941 роках у Володимир-Волинській в’язниці.

Написи на печатках є, практично, стертими, але на одній проглядається п’ятикутна зірка та слово НКВД.

«З приходом на Волинь у вересні 1939 року совітів, почастішали арешти людей, які не поділяли комуністичної ідеології. У червні 1941 року Володимир-Волинська в’язниця була переповнена. Коли німці напали на Радянський Союз у ній масово почали розстрілювати людей та нищити докази будь-якої присутності тут енкаведистів.

Ймовірно, що один з енкаведистів намагався знищити печатки – він стер напис на них і викинув їх у річку. Через довгі 70 років їх знайшли навіть на дні річки і це в той час, коли на місці розстрілів щороку проходять археологічні розкопки під час яких стають очевидними злочини комуністичного режиму», - зазначає директор Володимир-Волинського історичного музею Володимир Стемковський.

У Володимир-Волинському музеї зберігається чимало речей знайдених археологами під час розкопок на валах давньоруського городища, де розміщувалася в’язниця. Серед них: залишки взуття, ґудзики, гільзи від пістолетів, які були на озброєнні військ НКВС, чимало радянських монет 1932-1940 років, номіналом 10, 15, 20 копійок, золоті монети, жетони офіцерів польської поліції, шкіряні пояси та залишки від іншої військової польської амуніції.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 10
журналіст з Володими Показати IP 13 Січня 2015 18:49
Для Аноніма- лікуйся друже і то вже негайно, від своїх містичних фантазій. Психіатрі готові Вас безкоштовно обстежити і встановити фахово діагноз .Добре ?
це до журналіст з Володими Показати IP 13 Січня 2015 19:39
не анонім,а повний гандонім із ваф...и.
КГБіст Показати IP 13 Січня 2015 19:19
По граматиці видно що ти "журналіст".
Руслан Показати IP 13 Січня 2015 19:45
Хороша знахідка а Анонім недоумок
Корінний лучанин до Руслан Показати IP 14 Січня 2015 09:43
Анонім=КГБісту!!! Звичайно, у нього із мізками та IQ велика проблема , але він цілеспрямовано намагається "недоумками" робити своїми тролями користувачів сайту! Це настільки ЯСКРАВО видно, що не помітити просто НЕМОЖЛИВО! Це інформаційний та психологічний ТЕРОР!
Очі для чого Показати IP 13 Січня 2015 22:05
Овальна печатка має напис "Погранотряд... Застава...НКВД" Це печатка прикордонників, які, більш за все, тримали оборону від наступаючих німецьких нацистів по річці Лузі. Через те вона така знищена. Директору музею слід бути більш професійним.
У-ух! до Очі для чого Показати IP 14 Січня 2015 10:41
Підтримую,необхідно разпечатати та придивитися уважно....
Для Очей Показати IP 14 Січня 2015 12:17
Який зв'язок між стертістю та бойовими діями? Вони, що печатками воювали? Єдине з чим можна погодитись, то те, що прикордонні війська в СССР входили до складу НКВС.
Зри в корінь до Для Очей Показати IP 14 Січня 2015 21:58
До НКВС входили і міліція і пожежники і... і... ще багато різних служб. Однак це не означає, що саме ці служби займалися розстрілами ув'язнених. Прикордонники, ведучи бойові дії з окупантами, аби не допустити потрапляння печатки підрозділу у руки ворога, пошкодили її до непридатного стану. Така обставина свідчить, що прикордонники йшли на смерть і не бачили іншого виходу до спасіння печатки. Елементарно, Ватсон!
роман Показати IP 5 Серпня 2016 23:12
Погранотряд войск НКВД Застава