USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Волинянам пропонують робити зауваження курцям на вулицях

30 Травня 2016 17:07
На Волині, згідно зі статистичними даними, близько 21% курців у віці 12 років і старше, - розповідає головний лікар обласного центру здоров’я Сергій Новосад. Цей показник дещо нижчий, ніж загалом по Україні, - 22%.

31 травня в усьому світі відзначають День боротьби з тютюнопалінням,запроваджений Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 1987 році.

Медики вважають, що системні заходи на загальнодержавному рівні – підняття акцизу на тютюн, заборона куріння в громадських місцях, активна інформаційна кампанія (зокрема написи на пачках цигарок і картинки про небезпеку) – сприяли тому, що Україна з 4-го місця за поширеністю тютюнопаління у країні перемістилася в третій десяток.

Гостро стоїть проблема паління серед молоді і підлітків. В Україні від хвороб, пов’язаних із тютюнопалінням, щороку помирає близько 120 тисяч людей. 50% цих смертей спричинені проблемами в серцево-судинній системі, 30% - через онкопатологію, близько 20% - хронічними захворюваннями дихальної системи.

У курців у п’ять разів частіше виникає інфаркт міокарда, в 4 рази частіше трапляється інсульт, у 16 разів більше прогресують патології судин ніг. Саме на інформування населення про небезпеку тютюнопаління спрямований один із профілактичних напрямків регіональної програми «Волинькард», - зауважує Сергій Новосад.

Щодо онкології, то рак ротової порожнини у 92% смертності зумовлений курінням; рак легень, трахей, бронхів – у 85%; рак нирок, сечового міхура – у 48%.

Шкідливим є і пасивне куріння, коли людина вимушена дихати тютюновим димом, знаходячись біля курця. З 16 грудня 2012 року набрав чинності закон України, що забороняє куріння в громадських місцях, зокрема у закладах ресторанного господарства, у державних установах, на дитячих і спортивних майданчиках, на зупинках громадського транспорту, в під’їздах будинків, ліфтах тощо. «Давайте проявляти активну громадську позицію і робити зауваження курцям на вулицях. Адже вони шкодять не тільки своєму здоров’ю, а й людям, які їх оточують. Давайте разом викорінювати цю згубну звичку з нашого суспільства і залучати людей до здорового способу життя», - додає керівник обласного центру здоров’я.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
Анонім Показати IP 30 Травня 2016 17:42
смішно і грішно, в тій самій Польші на те уваги такоі не звертають, при тому звертають свою увагу на рівень життя , харчування населення якісними продуктами за помірними цінами , екологію і так далі , а в нас краіні дурнів тільки і залишилося спочатку розповідати як шкідливо палити а потім піднімати акциз на цигарки при тому знаючи що та частина населення яка палить -палити буде тільки більше буде за те платити в кишеню таким як шоколадний
нхя не смішно Показати IP 30 Травня 2016 17:47
Я пропоную одразу пи\д\ти.
Олег до нхя не смішно Показати IP 30 Травня 2016 19:16
і отримати пи*д*ліну у відповідь!
несмішному до нхя не смішно Показати IP 30 Травня 2016 19:24
А п\дя не зламається баєц?? Чи ти за клавою герой п\д\льщик?? Пропонує він, вийди і дай в морду, бажано десь під нічним закладом)))
Василь Показати IP 30 Травня 2016 19:12
А поліцяї в нас для чого? Народ має за них їх роботу робити чи це теж в їх обов'язки не входить? А муніципали теж тільки бабок на базарах повинні ганяти? Тоді нехай палять! Доречі коли я палив я почував себе набагато здоровішим, а палити кинув лише з фінансових причин.
дід Показати IP 30 Травня 2016 19:18
і почути у відповідь: ІДИ ТИ НА Х"" !! або пішов в П**ДУ КОЗЕЛ!!
питання в тему Показати IP 30 Травня 2016 20:54
може збирати тих смердунів сміттевозками та звозити у якесь пріміщення де вони насмердятся а потім за гроші випускати
Просто лучанин до питання в тему Показати IP 31 Травня 2016 07:29
Ти дол@йоб. Іди в мамки поки пишеш є, гроші попроси на інтернет, бо вже треба заплатити. Ідейщик
Анонім Показати IP 30 Травня 2016 23:22
куріння це такаж хвороба як і інші , давайте пофантазуемо якщо почнуть ганяти хворих які кашляють на вулиці, а цей бред про бородьбу з курінням европа давно пройшла, на відміну від нас там таких статей нема , хочеш палити пали , тільки з цигаркою йти не можна , потрібно зупинитися бажано біля мусорника де можна загасити цигарку не залежно де ти стоіш в людному місці чи ні , а ця стаття незрозуміло про що , тіпа давайте ім покажемо хто в домі хазяін
Лучанин Показати IP 31 Травня 2016 10:28
Якщо ти заядлий курець і не маєш бажання позбавитись цієї звички - це твоя особиста справа і воля, твоє здоров'я і зрештою життя. Але ти не вправі шкодити здоров'ю інших, тому робити зауваження скажімо курцям на зупинках громадського транспорту чи у під'їздах будинків (а куріння зокрема і в цих місцях ще з грудня 2012 року заборонено законом і повинно штрафуватись) - абсолютне право кожного хто дбає про своє здоров'я.А агресія зі сторони певної частини курців ( можна судити навіть по коментарях зверху) досить часта. Хоча де дівається та бравада як приходиться звертатись за меддопомогою через захворювання пов'язані з курінням і побачивши прайс за це все. То чи варто в наш і так не простий час ще додатково прямо шкодити собі цим цигарковим димом?
Анонім до Лучанин Показати IP 31 Травня 2016 12:56
давай почнемо бити водіів які шкоди приность в десятки разів більше ніж людина що палить , ти стоіш на зупинці і робиш зауваження людині що палить а повз тебе димлять за цей період 50 автомобілів , задумайтеся борці з мельницями вітряними
Лучанин до Анонім Показати IP 31 Травня 2016 15:37
Анонім не треба нікого бити, менше агресивності або пийте заспокійливі. Питання забрудненості повітря в містах теж є актуальним ( через це і вводяться стандарти Євро 6 і т.д., електромобілі і т.д.) Бо по вашій логіці - ""Забрав дідько Івася, то забирай і колиску" :), тобто забруднюють автомобілі повітря, то й курити можна. Якже ж хочеться вам те куріння захистити. Починайте не загалом переживати за все, а здійснюйте зміни потрохи, найперше починаючи з себе і ті які в нашиш силах: кидайте курити, якщо в змозі - купляйте електрокар, будьте позитивним. Негативу і так у світі хватає, чи не так?