USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Нацполіція розслідує розтрату держкоштів начальником управління охорони здоров'я Волинської ОДА

12 Грудня 2018 10:48
Начальника управління охорони здоров’я Волинської ОДА Ігоря Ващенюка та голову групи консультантів Марію Адамчук підозрюють у розкраданні державних коштів у справі придбання ангіографів.

Зі слів правоохоронців, відкрито низку кримінальних проваджень за фактами підроблення та зловживання службовим становищем, йдеться у сюжеті телеканалу Аверс.

Так, нещодавно у Волинській обласній лікарні урочисто презентували новий ангіограф, придбаний облдержадміністрацією за кошти Світового банку.

Такий же апарат виробництва Toshiba запрацював у ковельській лікарні, що разом коштувало області близько 30 мільйонів гривень.

«Поліцією у Волинській області відкрито низку кримінальних проваджень за фактами підроблення та зловживання службовим становищем у сфері охорони здоров’я області. Мова про кримінальні провадження розпочаті за ознаками злочинів передбачених ч.1 ст.358 і ч.2 ст.364», – повідомив завідувач сектору комунікації ГУ НП у Волинській області Віктор Гомоль.

У нацполіції з’ясували – медобладнання коштувало значно дешевше, аніж зазначено у накладних управління охорони здоров’я. Ціна одного ангіографа у митній базі даних – 333 743 євро (або 10 428 115,09 грн), в той час як ТОВ «Інмед Україна» реалізувало їх волинському управлінню охорони здоров’я за 484 050 євро або (15 302 964,16 грн) за кожен. Відтак націнка за одиницю медобладнання становить 45% (150,3 тис. євро або 4,9 млн грн) при допустимих українським законодавством 10%.


«Таким чином Ігор Ващенюк та Марія Адамчук, яку долучили до управління субпроектом спільно із ТОВ «Інмед Україна» розтратили понад 3 мільйони гривень бюджетних коштів. Марія Адамчук відмовилась будь-що коментувати, мовляв, вперше чує про такі звинувачення.

До слова, Марія Адамчук консультує ОДА щодо проектів модернізації закладів охорони здоров’я за 3045 доларів в місяць. Застати Ігоря Ващенюка на робочому місці, який працює начальником управління охорони здоров’я із 2005 року, не вдалося. Кажуть, керівник поїхав до Києва у відрядження. Його робочий номер не відповідає», – йдеться у сюжеті.

До слова, за фірмою ТОВ "«Інмед Україна», яка займається постачанням медобладнання – погана слава. Її кінцевим бенефіціаром є Костянтин Гаєвський, який грав тендери з українськими лікарнями і департаментами охорони здоров’я і постачав медичне обладнання від Toshiba за значно завищеними цінами. Складала ця різниця в середньому від 30% до 50%. У справі Ващенюка та Адамчук наразі триває досудове розслідування, а на вилучені документи у справі , наклали арешт.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 16
Правда Показати IP 12 Грудня 2018 11:08
Це до речі,кредитні кошти і їх потрібно віддавати.Звичайно за рахунок пацієнтів,які будуть оплачувати цю послугу.Тож розлідування тут не завадить.
Пацієнт Показати IP 12 Грудня 2018 11:17
Ви зауважили винагороду Адамчук?!
Остап Вакарчук. Показати IP 12 Грудня 2018 11:22
Нічого їм не буде, так само, як Насірова (ДФС) відпустять та ще й пробачення попросять, а народу розказують байки як в Україні силовики з корупцією борються.
Анатоль_ Показати IP 12 Грудня 2018 11:30
Краде начальство так шо аж гай гуде! А людям рахунки за газ та тепло. Спасибо.
Пацієнт Показати IP 12 Грудня 2018 11:46
Ви зауважили винагороду Адамчук?!
МОЗ Показати IP 12 Грудня 2018 11:47
Реформа медичної галузі повинна була розпочатись з ліквідації облздоровуправлінь,як непотрібної,а інколи шкідливої надструктури.А мед.заклади перевести в статус субєктів господарювання на чолі з управлінцями нового покоління.А так це ще довго буде тривати.
Українець Показати IP 12 Грудня 2018 11:50
Зате як все PROZZORO.І тендер виграє "найкращий".Скільки це все буде продовжуватись?Вічно...
Григорій Іванович Показати IP 12 Грудня 2018 11:57
"Марія Адамчук консультує ОДА щодо проектів модернізації закладів охорони здоров’я за 3045 доларів в місяць" ...там таких консультантів аж семеро. Не мають ні медичної, ні технічної чи економічної освіти, при чому консультують за величезні, як для Волині гроші. Двоє експердів консультантів з Києва, один з Харкова ...консультують наїздами або заочно яку "швидку" краще купити полішукам, чи ангіограф втридорога...
Цікаво Показати IP 12 Грудня 2018 12:06
А 484 050 ЄВРО це вартість з встановленням "під ключ" чи тільки вартість самого обладнання? Щось мені здається що чергова безграмотність перевіряючих не змогла відрізнити одне від одного. Ангіограф, як і рентген, як і МРТ, СКТ тощо не телевізор чи холодильник який можна привезти і встановити в будь-якому місці, для них ідуть не тільки вимоги в виборі та облаштуванні приміщення, а й в матеріалах, параметрах мережі і ще багато в чому. Задовільнити ці вимоги необхідно не тільки для правильного функціонування обладнання, а й для збереження гарантії що теж дуже важливо. Коштує це зазвичай від половини вартості обладнання до повної його вартості. Дивлячись на різницю, суму "під ключ" було видано за вартість обладнання. Хотілося б знати тоді чи це так, а якщо ні, то яка була сума "під кюч" що бачити повну картину і реально розуміти що до чого щоб не кидатися загальнозвичними гаслами, що зараз і відбувається в коментарях.
Григорій Іванович Показати IP 12 Грудня 2018 12:24
Група консультантів за два з лишнім роки свого існування отримала "зарплату" яка в півтора рази більше вартості ангіографів та іншого обладнання......
мисник Показати IP 12 Грудня 2018 14:16
в митній базі ціна вказана без ПДВ та ввізного мита, якщо це обладнання розмитнити заплатити мито 5-10% та ПДВ 20 % то відповідно і ціна буде приблизно як продали.
Він до мисник Показати IP 12 Грудня 2018 14:25
Шо- опять мильна бульбашка?
Ревізор Показати IP 12 Грудня 2018 16:36
фігасє зарплата в місяць. По сьогоднішньому курсу це 85 107,75 гривень. І платять в доларах, інфляція не грозить. А Ващенюк видно катлєту в Київ повіз. Патнікі падатків, не гризіться всьо у них буде харашо!
Cидор Показати IP 12 Грудня 2018 17:15
Зате в нас новеньке обладнання вже стоїть
Хочу Показати IP 13 Грудня 2018 13:51
Маю дві вищі освіти(медичну і юридичну),куди звернутись,щоб стати таким консультантом?
Анонім до Хочу Показати IP 13 Грудня 2018 16:05
Сиди дома,ничего не делай и работа сама тебя найдет! У тебя все получиться!