USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Луцьк у заручниках смороду. Відео

22 Травня 2017 21:19
Близько півтисячі лучан та жителів навколишніх сіл протестували під Гнідавським цукровим заводом проти смороду, який поширюється на все місто.

Як відомо, на території заводу підприємство «Біо Пек» виробляє біоетанол. Відходи від виробництва скидають на фільтраційні поля Гнідавського цукрового заводу. Туди ж зливають і нечистоти із мікрорайону Вересневе та села Гірка Полонка. Це спричиняє хімічну реакцію, результат якої відчуває весь Луцьк.

Місцеві мешканці разом із керівництвом обласного центру неодноразово зверталися до керівництва заводу, проте їх не чули. Тож у людей увірвався терпець. До загальноміської мобілізації лучан вчора закликали депутати Луцької міської ради від УКРОПу.
«Ми чого тут зібралися на цю акцію – щоб нас почули керівники цього заводу, власники. Була вже перекрита дорога, приїхала влада, заступники, вони обіцяли, що щось будуть робити. Дали підтвердження. А тепер проходить час і все тільки гірше», - пояснив мешканець села Гірка Полонка Сергій Сусь.

Мешканець мікрорайону Вересневе Петро Хамула додав: через земельну ділянку, де він тримає город, пролягають труби від Гнідавського цукрового заводу. Нещодавно там стався порив і, зі слів чоловіка, від його городини нічого не лишилося.

Зауважимо, усього за 150 метрів від цього промислового об’єкту – дитячий садочок, де дві сотні малюків. Завідувач дошкільним закладом Людмила Смаль каже, що через постійний сморід у вихованців – кашель та алергічні прояви.

Голова Волинської обласної ради Ігор Палиця переконаний, що за даних обставин завод працювати не може.

«Виробництво не працюватиме доти, доки не буде висновку екологічних служб і всіх контролюючих органів щодо того, якою має бути санітарна зона, категорія заводу, яке повинно бути там обладнання, хто надавав дозволи, – зауважив Ігор Палиця. – Якщо були порушення – відрити кримінальну справу. Хочемо у Європу – робимо все по закону. Тому завтра на базі екологічної комісії облради буде створена техногенна».

Як розповів голова правління ПАТ «Гнідавський цукровий завод» Ростилав Новосад, аби вирішити проблему смороду у Луцьку, потрібна сучасна установка фільтрації відходів. Її можна встановити вже через 7-10 днів. Новосад запевняє, що допоки устаткування не введуть у дію, завод не працюватиме.

Упродовж останнього тижня щодо неприємного запаху почастішали звернення мешканців Луцька та прилеглих територій і до народного депутата України від УКРОПу, лучанки Ірини Констанкевич. Особливо стурбовані молоді мами, які щодня прогулюються з дітками у парках міста.

«Найпершими, хто страждає від наслідків цього отруєння, – це діти, – говорить Ірина Констанкевич. – Тому в цій ситуації потрібно закрити завод, покарати тих, хто причетний до відкриття шкідливого виробництва, поблизу якого проживає така кількість людей. Цю ситуацію повинні розслідувати і правоохоронні органи».

До слова, щодо цього питання 25 травня у Верховній раді відбудеться брифінг народного депутата Ірини Констанкевич.

Тим часом, під час акції мешканці Луцька, які мають дачні масиви на вул. Львівській, повідомили, що 19 та 20 травня на ділянки людей великогабаритна техніка привезла відходи з очисних споруд заводу. З їхніх слів, сморід - нестерпний.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 28
Анонім Показати IP 22 Травня 2017 21:29
хто дав дозвіл на відкачку фекальних відходів з Вересневого на поля фільтрації ?!!!!!!!!!!
Завод до Анонім Показати IP 22 Травня 2017 22:08
Брєжнєв. Бо ще тоді почали зливати.
Анонім до Завод Показати IP 23 Травня 2017 08:23
не бреши, бо зливати почали тільки недавно
Петя до Анонім Показати IP 23 Травня 2017 11:00
Стёпка Бендера разрешил
Анонім до Петя Показати IP 23 Травня 2017 14:54
я думав ,що у нас тільки один пєця де"іл, а виявляється, що це діагноз
555 до Анонім Показати IP 23 Травня 2017 13:10
папєрєднікі - хто ж іще?
?? Показати IP 22 Травня 2017 22:03
"приїхала влада, заступники, вони обіцяли, що щось будуть робити. Дали підтвердження. А тепер проходить час і все гірше», - пояснив мешканець села Гірка Полонка Сергій Сусь. Як в приказці про обіцянку.
Анонім до ?? Показати IP 22 Травня 2017 22:27
через тиждень народ рознесе той завод по гайках
Анонім до Анонім Показати IP 23 Травня 2017 08:16
До чого тут завод? Вже думати почнете чи як? Завод зупинено, а сморід сьогодні 23.05 такий самий!!!
Анонім до Анонім Показати IP 23 Травня 2017 08:32
мається на увазі гнідавський цукровий, який качає фекалії на відстійники
Кусто Показати IP 22 Травня 2017 22:16
Біля фільтраційних стоків побудувати будиночок для власників та керівництва заводу і зобовязати пржити хочаб пів року. Думаю після цього смердіти не буде!!!!
123 Показати IP 22 Травня 2017 22:53
А хто сподівався, що зупинили завод і вже не буде запаху ? Чотири місяці виливали тонни тої хімії, то вона ще півроку буде з землі випаровуватися
Анонім до 123 Показати IP 22 Травня 2017 23:50
60 років виливали га..но в поле, колись же воно мало засмердіти
Анонім до Анонім Показати IP 23 Травня 2017 08:25
ніхто 60 років нічого подібного на поля фільтрації не виливав. це почали робити тільки недавно
炸莲藕的做法大全 Показати IP 22 Травня 2017 23:59
zavod vonyaet, seichas 23-00 , vonyaet, ochen.silno.
Анонім до 炸莲藕的做法大全 Показати IP 23 Травня 2017 08:25
бо злили чергову порцію
Той Показати IP 23 Травня 2017 00:42
Станом на 00.00 СМЕРДИТЬ!!!!!!!
Анонім Показати IP 23 Травня 2017 07:17
Серед ночі, 3, 4 година страшенно смерділо в районі балки......
Віктор Показати IP 23 Травня 2017 07:38
С@ки! Зливают г'вно коли смеркає,або перед світанком. П****ти п!даррас!в.
свг Показати IP 23 Травня 2017 08:37
сьогодні всю ніч на лпз вонь страшенна. зливають вночі.
Сергій Показати IP 23 Травня 2017 08:39
Говорили-балакали, але цієї ночі знову сморід був такий, що голова зранку болить і спати не можна було з 03:00 до 06:00
Лучанин Показати IP 23 Травня 2017 09:36
На сьому ранку на Соборності смердить, в центрі смердить. Такими темпами скоро по Луцьку без противогазу ходити не можна буде.
Алла до Лучанин Показати IP 23 Травня 2017 17:45
Вже не можна! На К1чкар1вц1 зранку теж смердить так, що треба закривати в1кна! Ганьба так званим "господарям" м1ста! Як до такого взагал1 могло д1йти?! 250 000 чол. принесли в жертву якомусь ср__...му заводу? Владо, агов!?
АННА Показати IP 23 Травня 2017 11:04
В районі дач на Львівській возять смердючі відходи і вигружають впритул до огорожі "Світанку".
Анонім до АННА Показати IP 23 Травня 2017 16:03
кажуть, що в машині деколи замикає електропроводка
господарка Показати IP 23 Травня 2017 17:01
Все то бла-бла- бла... Ви вийдіть ось зараз на вулицю! таке відчуття, шо за метр свиноферма! це жах!!!!!
炸莲藕的做法大全 Показати IP 24 Травня 2017 08:44
treba stavatu, i perekruvatu znovu ruh na trasaah, shob ne zavod ne te gavno bilshe ne smerdilo.
ДПЗ 28 Показати IP 24 Травня 2017 22:59
24 травня район ДПЗ-28 23 година сморід нестерпний...вдень запаху не було чути тільки настала ніч сморід посилився...