USD 39.62 39.90
  • USD 39.62 39.90
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.94

На волинському хуторі мешкає бабуся, яка «прожила вік дівкою» і не спить, щоб не згас вогонь. Відео

15 Грудня 2021 14:39
У полі поблизу села Кримне Старовижівського району без світла та інших благ цивілізації мешкає 85-річна бабуся. Попри надскладні умови життя, старенька не скаржиться на долю. Каже, що замолоду мала багато женихів, але матері не покинула, тож додівувалася до глибокої старості…

Почувши про бабусю із непростою долею, волиняни Анастасія Рудик та Олександр Слобода вирушили на далекий хутір, аби хоча б чимось їй допомогти.

Волонтери купили старенькій гостинці й продукти, які можна споживати без приготування, бо через поважні літа готувати у казанку в грубі бабуся вже не має змоги.

Дістатися до її хати автомобілем годі, тому Олекандра та Анастасію селяни везли до ветхої хижі у полі трактором з причепом.
Волонтери застали стареньку біля грубки. У шубі, теплій хустині, валянках…

– Гріюсь, але холодно, ноги дубові, спина мерзне, а одежі стільки на мені, що не можу рухатися. Ой-ой-йо-йой, моя ти доле… Який той Господь добрий, як Він тих людей шукає ось таких добрих, тож то від Бога все. Вже мені буває так, що телефон не говорить, і нема нічого, і грошей нема навіть. А на завтра вже нема що їсти. Я стану Бога просити, молитися, то в мене стане ще більше на той день. Господь пришле, – добродушно і щиро радіє бабця.
Сивочола зізналася, що не спить вже чотири роки поспіль, бо ж треба стерегти вогонь. Щоб не згас… Каже, що іноді, як задрімає, їй сниться молодість і женихи.

– Якщо ось так топиться, то звечора млосно, не можна ніяк… А я спати не сплю. Вже років зо чотири не можна спати. Лежу тілько, накриюся. А щось ще й сниться. То молода я, то женихи, то невідомо що. Я як молода була, то мала тих женихів, приходили до матері домовлятись, бо я не вельми ходила, так як ходили. Але я сказала, що матері не покину, нехай і золотий мені буде той жених. Прожила дівкою. Прожила – та й годі, – каже старенька.
Згадуючи про своє дівоцтво, бабуся усміхається. Каже, люди їй не вірять, що ніколи не мала жодного чоловіка.

– Люде кажуть, мовляв, о-о-ой, та вона спала, не може бути такого, щоб так прожила. Е-е-е, прожила, людоньки, прожила, – розводить руками жінка.

Кожен день життя бабці минає приблизно однаково: зранку топить грубу, молиться Богу, снідає, годує собак, а тоді сідає біля грубки й стереже вогонь, наче давня берегиня роду. Тільки от рід від старенької відхрестився, а своєї сім’ї чи діточок не нажила.

– Нема виходу ніякого. Родичі повпивалися, п’ють, о-о-ой… – бідкається.

Бабуся розповіла, що поки не постаріла, то була здоровою молодицею, їздила до людей орати.

- Був у нас кінь. Телиці не було 11 років, а кінь був. То я стала в 13 років орати. І волочила, і драпакувала. Все робила. А додому приїду, то худобу пасу. Здорова я була вельми, а тепер все, – знизує плечима.
Світла чи інших благ цивілізації в хижі бабусі ніколи й не було.

– Соляркою свічу. Куплю лампу-сліпак, поставлю ось там на машинці…

Бабуся розповіла, що її попередня хата згоріла під час пожежі.

– Була плита, був кахель. А той кахель вельми розпікся. А одежа висіла недалеко. Загорілася. Все погоріло… Ой, моя ти доле… Плита надворі була. То був сніг, а я під плитою лягала вбрана. І так не було зимно, як тепер. Теперичка в хаті топиться, а до того було зимно, не дай Бог, – зітхає.

Зі слів соціальної працівниці Антоніни, яка опікується бабусею, після пожежі жінці не було де жити.

– Була пожежа, згоріла хата. Привезли вагончика металевого. І дерев’яного. Отак вона й жила в тих двох вагончиках, поки хату не купили й не перевезли сюди. Ходжу, їжджу до неї. Вожу хліб і все, що попросить. Приношу дрова до хати, бо сирі, важкі, вона сама їх не може носити. Прибрати толком не дасть. Каже: «В мене чисто», а що робиться в хаті – самі бачите.Треба дати їсти худобі, подаю й худобі, хоча воно не входить у мої обов’язки. Я обслуговую людей… Але мушу давати, бо шкода мені. Реве голодне», – каже жінка.
Історія самотньої старенької до сліз вразила волонтерів.

– Уперше в мене немає коментарів. Я просто шокована. Ми побули тут пів години. І я замерзла. Як помогти? Чим помогти? Не знаю… Побажання бабусі послухали, постараємося хоч якось покращити її життя, – каже Анастасія Рудик.

Тож після поїздки волонтери склали список потреб, аби повернутися вже з допомогою:

- утеплити стелю мінватою (матеріали);

- ущільнити стіни (монтажна піна);

- нові двері (дерево, замки, завіси);

- побілити стіни і стелю (матеріали);

- утеплити вікна (плівка);

- світло (сонячна панель на дві лампочки і розетка);

- приготування їжі (пічка-буржуйка);

- меблі ( етажерка, стіл, крісло);

- мобільний телефон;

- дрова і накриття на них, щоб не мокли;

- посуд (тарілки, столові прибори, чашки, відкривачка);

- для прибирання (сміттєві пакети великі, мийні засоби, рукавички, ганчірки, губки);

- корм для собак;

- окуляри (обстеження окуліста);

- теплий одяг, взуття;

- постіль, тепла ковдра;

- продукти харчування;

- кошти на роботу майстрів і доїзд з матеріалами.

Допомогти волонтерам реалізувати мрії стареньких та покращити хоча б чимось їхнє непросте життя можна, переказавши кошти за реквізитами:

4731 2196 4179 6028 (Рудик А. І.)

Вікторія СЕМЕНЮК
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 24
Лучанин Показати IP 15 Грудня 2021 15:21
А де саме той будинок знаходиться? З якого боку від села?
Кримнюк до Лучанин Показати IP 17 Грудня 2021 16:39
В бік Смолярів, але ближче до Любохин
ВІРУС Показати IP 15 Грудня 2021 15:43
ТАК ТЕПЕРИКА ТАКИХ БАГАТО.ДО 40 РОКІВ В НЕЇ ПРОФЕСІЙНЕ ЗРОСТАННЯ,А ПІСЛЯ НАСТУПАЄ КЛІМАКС - ЖИТТЯ ПРОЙШЛО .....
Вірусу до ВІРУС Показати IP 15 Грудня 2021 19:22
Вірус на те він і Вірус, щоб не зупинятись на одній, а перемацати всіх, кому до сорока)))
ветфельдшер Показати IP 15 Грудня 2021 15:46
Людина може по-людськи закінчити свій земний шлях лише в умовах сімї. Діти, внуки, близькі родичі, які мають совість. Позаяк інститут сімї майже зруйнований, то така старість чекає багатьох жінок. І не лише жінок. Сьогодні в Парижі з собакою і котом, в обнімці з пляшкою дешевого вина чи в пластикові упаковці синтетичного пива доживають життя 200 тисяч парижанок. Життя коротке. Ще не так давно вони вважали себе емансипованими жінками, ходили по паркету на каблуках 13см, насолоджувались життям. А нині?.. Як шкода, що людина не живе так довго, як черепаха Тортила...
Луцьк до ветфельдшер Показати IP 15 Грудня 2021 17:13
Як на мене, ви щось не про те пишете. До чого тут Париж і емансипація до цієї жінки? Я ніде в статті не побачив, що бабуся погано відноситься до інституту сім"ї.
Що за антиповага до до ветфельдшер Показати IP 18 Грудня 2021 10:52
Так,погоджуюся,що в умовах сім'ї-це найкращедля всіх,але саме сім'ї, а не її вигляду на людях.Чому ви зараз звинувачуєте жінок?Можливо через те,що так багато до 40 неодружених -це не їхня вина?Можливо,чоловікам під ніс пора подивитися чому багато чарівних та класних дівчат у 30+ самотні?Чи дівчата ними хочуть бути?До чого тут Париж?Скільки у вас діток та чи ви нерозлучений вдруге або чи взагалі одружений?Як так ваша мама вас виховала і чи взагалі виховала?
ОДІН. Показати IP 15 Грудня 2021 16:01
А хто їй допомагає?
Наталя Показати IP 15 Грудня 2021 16:21
Сподіваюсь, завдяки допомозі, бабуся зустріне новийрік втеплі.
волинянин Показати IP 15 Грудня 2021 17:21
а зі сторони влади де допомога? невже чинуші не знали і не бачили.... Зараз люди зроблять допомогу за тиждень, побілять, відновлять, утеплять а потім чинуші відзвітують що це їх рук роботи. стидно повинно бути, скільки тій бабці потрібно? утеплити хату, провести світло, можна і панель було кутити на сонячну батарею, як на деяких трасах стоять фонарі з ними, та раз в тиждень перевіряти і все, так ні поки змі цього не побачить і не висвітлить то ніхто нічого не бачить.
Тетяна Показати IP 15 Грудня 2021 17:44
А чи ще дасть та баба там лад навести - питання. Гляньте, що робиться в хаті, соцпрацівниця сама каже, прибрати не дає, бо каже, що чисто. У таких людей маразм-плюшкінізм розвивається:"Не руш! То все треба!" Звісно, задумка волонтерів благородна, і хай в них все вийде допомогти бабці, але я сумніваюсь, що то буде без шкандалю....
Лучанин до Тетяна Показати IP 15 Грудня 2021 18:31
Питання прибирання, хай буде на совісті старої, але утеплити хатинку треба...
Анастасія до Тетяна Показати IP 25 Грудня 2021 12:05
Уже вийшло. Без скандалу ! Бабуся з радістю і вдячністю приймає допомогу. В будинку - порядок .
Олег. Показати IP 15 Грудня 2021 20:04
Дозвольте поцікавитися, а де бабина пенсія??????
Світлана до Олег. Показати IP 7 Січня 2022 03:36
Коли ви отримаєте свою пенсію то зрозумієте де її пенсія
Хай Показати IP 15 Грудня 2021 20:26
Невже немає іншої хатини, простіше напевно перевести в іншу.
Лучанка Показати IP 15 Грудня 2021 20:57
А не простіше було б знайти бабусі якусь маленьку хатину у селі і переселити
Кримнюк до Лучанка Показати IP 17 Грудня 2021 16:41
Нізащо не хоче. Пропонували не раз. Хуторянинам в селі тісно)
олександр Показати IP 15 Грудня 2021 21:15
Господи спаси и сохрани
Настя Показати IP 15 Грудня 2021 21:17
Світ не без добрих людей. Але по коментарях таке враження що старенькій ще заздрять.
Хамло Показати IP 15 Грудня 2021 22:41
Щілини в стінах треба не запінювати, а набивати паклею - і дешевше, суттєво, і натуральніше. Особливо якщо бюджет обмежений. Сам так колись робив. Дверцята в грубці треба - бо все тепло від горіння - в трубу. І в грубці шлак поприбирати - там нема куди дрова закладати. І в нових дверях треба передбачити прохід для собак - видно що вони через них ходять, кігтями обдирають. Або подвійні двері, щоб не так сіфонило. Бо собаки як ходили, так і ходитимуть, які двері не став. Піч - буржуйка - а ви впевнені що то безпечно для бабулі з деменцією? Для буржуйки буде геморой з облаштуванням пожежобезпечного димаря., нехай з підключенням до існуючого. Це - дороге задоволення. Може їй оптимальніше змурувати піч - так щоб на ній і готувати, і спати на теплому. Утеплювати стелю мінватою - альо, є дешевші матеріали - сіна туди наваліть, аби дах не тік. Якщо дах тече то і мінвата не допоможе, тоді гроші в трубу. Все залежить від бюджетів ваших. І пріоритети розставте - сонячна панель, телфон - то десь після теплого одягу, взуття, ковдр. Надіюсь, волонтерка прочитає і прийме до уваги.
Мурло ти до Хамло Показати IP 16 Грудня 2021 00:03
Навали собі сіна в коридорі, бовдуре.
Маша Показати IP 16 Грудня 2021 15:18
Доброго дня! Напишіть будь ласка до кого можна звернутись ( номер тел ). Є можливість речами допомогти!
Свідомий Показати IP 16 Грудня 2021 20:47
Не забудьте штани зняти, перш ніж навалити...