USD 26.65 26.75
  • USD 26.65 26.75
  • EUR 29.25 29.52
  • PLN 6.50 6.60

Як дешевше розмитнити авто: Кривіцький впровадив нову схему на Волинській митниці, – ЗМІ

Поки сотні тисяч українців намагаються розібратися, які документи потрібні, щоб згідно з новим законом розмитнити «євробляхи» за пільговим тарифом, один з кураторів схеми «євроблях» – в.о. заступника голови ДФС Віктор Кривіцький розробив і вже впровадив на Волинській митниці новий спосіб зниження митних платежів при імпорті машин, пише Антикор.

Як повідомляє видання, Віктор Кривіцький був причетний до створення схеми ввезення «євроблях» в 2015 році на тлі різкого зниження імпорту нових автомобілів і зростання попиту на вживані машини з Європи. Лояльність до неї з боку держави забезпечував прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, з яким Віктор Кривіцький спрацювався ще у Вінницькій міськраді.

Однак, проти схеми «євроблях» був президент Петро Порошенко. Він навіть зробив з цього приводу спеціальну заяву. І не де-небудь, а в Луцьку, де розташована Волинська митниця, яку тоді очолював Віктор Кривіцький. Але Кривіцький все одно вибрав своє дітище, яке приносило йому просто неймовірний дохід.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ: «НЕПОТОПЛЮВАНИЙ» КРИВІЦЬКИЙ: ЧИ ВІДПОВІСТЬ ЗА КОНТРАБАНДУ КЕРІВНИК МИТНИЦІ ВОЛИНІ?

Влітку 2018 року Володимир Гройсман призначив Кривіцького в.о. заступника голови ДФС України з митного напрямку. Майже відразу свій пост покинув інший близький соратник прем’єр-міністра – в.о. глави ДФС Мирослав Продан.

Тактичний розмін фігур стався на тлі загострення боротьби президента і прем’єра за митні потоки. В результаті президент отримав під свій контроль податковий напрямок, а прем’єр-міністр – митний. Відповідно, Володимиру Гройсману потрібна була досвідчена в митних справах та максимально лояльна до нього людина, якою і був Віктор Кривіцький. Продан натомість отримав гарантію недоторканності, яка проявилась вже на етапі обрання для нього запобіжного заходу у вигляді взяття на поруки.

Важливою складовою літніх домовленостей було закриття схеми «євроблях», на цьому наполягала глава Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна. Без підтримки Кабміну зробити це Южаніна не могла. А після досягнення домовленостей закриття «євробляхової» схеми стало справою часу. Тому між призначенням Віктора Кривіцького в.о. заступника голови ДФС і прийняттям в першому читанні закону, який закривав схему «євроблях» пройшло менше 10 днів.

Але для Кривіцького дохід від схем з імпорту транспорту є одним з головних, тому він придумав нову схему, яка вже впроваджена і тестується в його вотчині – Волинській митниці.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ:ХАБАРІ, КОНТРАБАНДА, «ВЕРБЛЮДИ» НА ЄВРОБЛЯХАХ: МИТНИК З ВОЛИНІ ОПИСАВ СХЕМИ "ЗАРОБІТКУ"

Дві версії одного «Шваке»

Щоб знизити митні платежі при імпорті автомобіля потрібно досить істотно знизити його вартість.

Для цієї мети у митників і брокерів, які беруть участь у схемах, завжди був заготовлений набір пояснень. Наприклад, що цей автомобіль – після ДТП, має пошкодження. Пошкодження, звичайно ж, є тільки в митній декларації. Але відірвати від неї очі на розмитнюваний новенький автомобіль митники не в силах – заважають 200-300 доларів, що лежать у кишені.

Таку схему, зокрема, використовує одеський «Автохаб», з помпою відкритий нинішнім в.о. глави ДФС Олександром Власовим і Володимиром Гройсманом.

Але останнім часом провертати її стало все складніше. Справа в тому, що митники під час оформлення автомобіля повинні робити його фотографії. А прокуратура після річного конфлікту з митницею уважно стежить за дотриманням всіх вимог закону. Тому рядові митники, чиїми руками зазвичай і реалізуються схеми, просто відмовляються в них брати участь. Оформлення через це буксує, а доходи падають.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ: ВІД $5000 ЗА ВХІД У НОВИЙ ШТАТ МИТНИЦІ: ЖУРНАЛІСТ ОЗВУЧИВ «ПРАЙС» ВІД КРИВІЦЬКОГО

Але Віктор Кривіцький знайшов вихід. Тепер ціна на ввезений вживаний автомобіль, згідно з розпорядженням самого в.о. зам глави ДФС, повинна перевірятися в сервісі SCHWACKENET. З цією метою для митниць був придбаний платний доступ до сервісу, а на кожній митниці визначена людина, яка має логін і пароль для входу в систему. Здавалося б, проблем бути не повинно, всі використовують одну базу цін на автомобілі, і різниця між митними платежами повинна бути мінімальною у всіх регіонах.

Однак виявилося, що на Волинській митниці можна імпортувати автомобілі на 20-30% дешевше, ніж по всій Україні.

Причина цього в тому, що там використовують не німецьку, а швейцарську версію сервісу SCHWACKENET. А в ній ціни на машини приблизно на 20 −30% нижчі.

В результаті, за останній місяць оформлення автомобілів на інших митницях країни або взагалі зупинилося, або йдуть невеликими обсягами. Оскільки імпортерам вигідніше оформити свій автомобіль на Волині.

Автоімпортери – помічники ректора

Маючи статус цілого в.о. заступника голови ДФС Віктор Кривіцький, звичайно ж, не сам приймає хабарі за використання «правильної» версії SCHWACKENET від імпортерів. Маючи повний доступ до всіх даних з Волинської митниці, йому достатньо раз на місяць «виставляти рахунок» тим, хто реалізує дану схему.

Зараз безпосередніми реалізаторами схеми є Дмитро Мельник та Сергій Мостенець. Вони давно знайомі і працюють разом на різних напрямках.

Наприклад, обидва були помічниками ректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки у Луцьку. Обидва також давно в «автомобільному» бізнесі на Волині – то в якості представників Асоціації імпортерів машин, то – громадської ради при ДФС.
Дмитро Мельник-крайній зліва, Сергій Мостенець - крайній справа
Дмитро Мельник-крайній зліва, Сергій Мостенець - крайній справа


Оформляти за пільговими цінами автомобілі на Волинській митниці мають право тільки узгоджені з керівництвом брокерські компанії, які входять в орбіту Сергія Мостенця і Дмитра Мельника. Причому, Сергій і Дмитро настільки впевнені, що Віктор Кривіцький в разі проблем прикриє їх, що задіяли в схемі юридичних осіб, які раніше вже засвітились у інших махінаціях.

Зокрема, ТОВ «АВТО-ДОМ-Ю», ТОВ «А-2», ТОВ «Марем Україна», ТОВ «ВЕСТ БРОК», ТОВ «ВОЛІНЬБРОКСЕРВІС», ТОВ «ЗАХІДАВТОЕКСПРЕС», ТОВ «РЕЙД СМАРТ» ТОВ «ПРОМЛЕГАЛ» , ТОВ «ЛКВ ГРУП», ТОВ «ЛІНКОРД ЛТД», ТОВ «КАСТОМС ПРОСВІТОК КАМПАНІ», ТОВ «Касма», ТОВ «КЕПІТАЛ ВАЙТ», ТОВ «А-СТАНДАРТ», ТОВ «УКРАВТОЛЕНД», ТОВ «ТРАНС БРОК», ТОВ «ЛІДЕР АВТО ЗАХІД», ТОВ «АВТОМАНІЯ ЗАХІД». І це тільки невелика частина фіктивних підприємств, задіяних в схемі «Шваке».

ЧИТАЙТЕ ЩЕ:ДЕСЯТКИ ВОЛИНСЬКИХ ФІРМ ПРИЧЕТНІ ДО ІМПОРТУ АВТО З ФАЛЬШИВИМИ ДОКУМЕНТАМИ

Раніше, ці ж компанії використовувалися, щоб ввозити автотранспортні засоби в Україну на замовлення фізичних осіб, які самостійно оплачували їх вартість і розмитнення. При цьому за підробленими документами ввіз автомобілів оформлявся як їх продаж від іноземної фірми української компанії. Підприємства таким чином отримували податкові кредити і відшкодування ПДВ від держави.

Загальний обсяг збитків, які були нанесені Україні цією схемою в період 2017-2018рр, склав майже 300 мільйонів гривень.


Цікаво, що серед співробітників цих фіктивних фірм засвітилися навіть нинішні співробітники ГУ ДФС у Волинській області. Наприклад, Головний державний ревізор-інспектор відділу контролю за відшкодуванням ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб Карина Кисіль встигла попрацювати в фірмах «Волиньброксервіс» і «ЗБС», та, навіть отримати там зарплату в розмірі близько 7 тис. грн. Адже саме «Волиньброксервіс» є одним з головних фігурантів схеми з відшкодуванням ПДВ. А абревіатура «ЗБС» використовувалася Сергієм Мостенцем ще під час роботи в університеті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Реклама
Loading...
Коментарів: 5
Мвс Показати IP 6 Грудня 2018 18:39
Чиста правда!!!!!!!!!!
Сбу Показати IP 6 Грудня 2018 22:28
Брехня повна!!!!!!!!!!!!!!!!
Віталій Показати IP 7 Грудня 2018 10:31
Тоді були погані а зараз супер! Обдираловка.
Artem Показати IP 7 Грудня 2018 12:27
Які заниження ?????? В 2 і бідьше рази зросли платежі !!! До уваги не беруться пошкодження і пробіг !!! Обдирають по повній !!! пАкрАщення для людей в реальності !!!
Матчук Показати IP 7 Грудня 2018 12:41
Щось трохи змахує на неоднозначне ставлення власників ресурсу до власників німецької і швейцарської швайки

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.