USD 39.75 40.05
  • USD 39.75 40.05
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.72 9.98

Чому литовські авто стали поперек горла президенту та його друзям

13 Червня 2017 21:39
Якщо ви думаєте, що в Україні економічна криза, це не зовсім так. У декого справи йдуть просто чудово. Ось автомобільна компанія "Богдан Моторс" днями виграла тендер на поставку Києву тролейбусів на півмільярда гривень, розповідає Дмитро Гнап у передачі "Право на правду" на каналі 24.

Компанія "Богдан", як відомо, належить Олегу Гладковському – давньому другу та бізнес-партнеру президента Порошенка. Гладковський сьогодні обіймає посаду заступника секретаря Ради Національної безпеки та Оборони. Сам президент ще кілька років тому теж був серед співвласників "Богдана" і одразу після його перемоги на виборах, на компанію просто посипалися замовлення від місцевих адміністрацій на купівлю автобусів та тролейбусів.

З урахуванням останнього столичного тендеру, "Богдан" за роки президентства Порошенка розпродав вдячним споживачам своєї продукції на понад мільярд гривень. Але це ще не все, оскільки "Богдан-Моторз" займається також виробництвом китайських автомобілів на своєму заводі в Черкасах. Як пишуть на офіційному сайті "Богдану", переобладнання черкаського заводу під випуск китайських легковиків обійшлося друзям президента в 330 мільйонів доларів.

Тепер вам зрозуміло, чому влада досі ніяк не наважиться на суттєве зменшення мит та податків при ввезенні іномарок з Європи. Бо вживані європейські авто – це прямий конкурент нових китайських автівок, які збираються на заводі друга президента Гладковського та "Деу-Ланосів", що виробляються на "АвтоЗАЗі" колишнього регіонала Васадзе. Хто ж купуватиме за 10 тисяч доларів диво китайського автопрому, якщо за вдвічі, а то й в тричі меншу ціну можна взяти "Ауді" чи "Фольксваген", нехай і з пробігом, але по європейських дорогах.

І це не враховуючи того, що "Богдан-моторз" є ще й одним з найбільших імпортерів в Україну нових корейських автомобілів "Хюндай" та "КІА". Саме тому, провладні депутати ніяк не наважаться на суттєве зменшення мит для ввезення європейських авто. Бо друзям президента та їхнім колегам по вітчизняній автомонополії доведеться попрощатися з чималими грошима, які вони щороку отримують. І ось уже депутати пропонують обкласти щоденним податком в 2 євро водіїв автівок на європейських номерах.

А також притиснути непомірними штрафами тих, хто ухилятиметься від сплати цього щоденного мита. Отож, з одного боку на депутатів тиснуть їхні політичні покровителі, що мають великий автомобільний бізнес в Україні. З іншого боку, в депутатів в депутатів попереду вибори і їм треба ще якось обиратися до Верховної Ради, а тому зовсім не хочеться злити суспільство. Суспільство, яке не може зрозуміти, чому вживані німецькі іномарки коштують в Україні в кілька разів дорожче, ніж в Європі.

І це при українських-то зарплатах, які набагато менші за європейські. Ось так і зависла Україна сьогодні на литовських номерах між жадібністю можновладців і потребою суспільства в зміні правил гри. Чи наважаться чиновники зменшити ввізні мита на європейські авто до притомного рівня і припинять захищати українську автомафію, чи незабаром український Автомайдан отримає друге дихання? Побачимо незабаром.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 42
Водій Показати IP 13 Червня 2017 21:59
З чого ви взяли? Я не друг президента,і я думаю,що не один такий.Яким чином вирішать-питання третє,а не дай Бог,що я хочу знати власника авто,а не шукати якогось Яяцека.
Олександр до Водій Показати IP 13 Червня 2017 23:22
Абсолютно підтримую.
34 до Водій Показати IP 14 Червня 2017 06:50
Теж за, а то на іноземних бляхах одні неадеквати пересуваються, кожен день маю можливість у цьому впевнитись
Анонім до 34 Показати IP 14 Червня 2017 10:14
а я на уркаїнських бляхах неадекватів , алкашів і обкурених бачу скільки хочеш. і чим дорожча машина, тим більш кончений ваділа
бляха до Анонім Показати IP 15 Червня 2017 08:54
На українських номерах тих "неадекватів , алкашів і обкурених" принаймі встановити можна і знайти, а на іноземних - Юзіка в польщі шукати?? А по друге, нічого спільного виробництво тролейбусів із ухилянням від мита по схемах хитрих українців не має, вони ж не тролейбуси незаконно ввозять, а старе лай*о.
Анонім до Водій Показати IP 14 Червня 2017 10:16
це вирішується дуже просто. дані того, хто ввіз машину заносяться в базу даних і він за неї відповідає. якщо інший за кермом - угон.
бляха до Анонім Показати IP 15 Червня 2017 08:57
Так митниця вносить данні іноземця, який ввозить, просто далі відбувається передача права керування та користування українцю, що прямо заборонено митним кодексом і стамбульською конвенцією. Потім іноземец виїхав, авто лишилось і шукай вітра в полі.
Ко Показати IP 13 Червня 2017 22:03
Віддайте моїх 5000 баксів за митнення і робіть що хочте.
ххх Показати IP 13 Червня 2017 22:24
щось спробують мутанути.це буде останній цвях у їхню труну
Олександр до ххх Показати IP 13 Червня 2017 23:24
Читай попередній пост. Якщо легалізують прибалтів і поляків, то на вулицю вийдуть люди з вимогою повернути ПДВ, акциз, і поатки, які були сплачені ними за постанову автомобілів на ук. реєстрацію. Думаєте бюджет витримає?
Анонім до Олександр Показати IP 14 Червня 2017 10:04
закон не має зворотньої сили. те, що сплатили раніше, не повертається. може вам ще калбасу по 3 рублі і хліб по 16 копійок повернути?
Віталій до Олександр Показати IP 14 Червня 2017 12:00
Так не треба узаконювати прибалтів чи поляків. Зробіть адекватну суму розмитнення і всі як ви кажете бляхи будуть розмитнені. Навіщо видумувати велосипед.
Марина Показати IP 13 Червня 2017 23:40
Другим ударом по расєянам після безвізу було б дешеве розмитнення вживаних авто, без сумніву.
я так думаю Показати IP 13 Червня 2017 23:55
весь шрот на бляхах на утиль))) ідем в Європу? там всі живуть за законами. в нас є закони їх треба виконувати. євро 5 з 2010 року будь-ласка вези розмитнюй! нема грошей, ходи пішки або громадський транспорт!
Еее до я так думаю Показати IP 14 Червня 2017 07:28
Видно що барига, думає лише за себе. За якими законами? Ти клоун, ти бачив куди ідуть кошти від акцизу, на кіпр, панаму.. а євро 5 придумали тільки для таких баранів як ти. Хочете щоб повернули вам сплачений акциз, так виходьте і говоріть про це. А то як миші.
Авді до я так думаю Показати IP 14 Червня 2017 07:40
Щоб ти клоун розмитнюв все своє життя і діти твої і внуки хай розмитнюють. Тоже мені євро 5. За який хер там сплачуємо 3-4 тис $
Ааааа до я так думаю Показати IP 14 Червня 2017 07:55
Ти дол...йоб
Анонім до я так думаю Показати IP 14 Червня 2017 10:05
багато ти знаєш про європу. там розмитнення авто БУДЬ-ЯКОГО РОКУ випуску коштує 250-300 євро
Анонім до я так думаю Показати IP 14 Червня 2017 10:12
ти, еуропа з-пуд кувлє. якщо накрався бабок на круту тачку, то сиди тихо і сопи в дві дирки, а то червоний півень в гості прийде
Житель міста до Анонім Показати IP 16 Червня 2017 00:15
А ти розумашка,купив авуді за 2000,їдеш пантів купа,ПДР не виконуєш,з машини вийшов,а під носом сопель!Жаба давить що хтось може заробити!
Заір до я так думаю Показати IP 15 Червня 2017 17:58
Ти дебіл чи притворяєшся,яких евро 5 де в в Європі є євро 5,то придумала влада сама для себе такий закон ,в Європі чим старше авто тим більше платиш за страховку,но не за розмитнення с постановкою на облік,по зауонам Європи поляк взявши в німця авто може 3 місяці ним користуватися а тільки потім або назад німцю або на облік,но не за уосмічними сумами як робиться це у нас,наші мажори уже ЗАЖРАЛИСЬ І БІСЯТЬСЯ ВІД ЖИРУ,ЧУЮТЬ ЩО ЇМ ПРИХОДИТЬ КІНЕЦЬ ......
ТТ Показати IP 14 Червня 2017 01:03
Підтримую людей, які в даний час обирають якість виробів. Значне збільшення "литів" і "поляків" свідчить, що люди вчинили вибір куди вкласти власні кошти. З цим потрібно рахуватись урядовцям, а не шукати способів для приниження. Впевнений , що ті хто нюхнув якісних "лит-полів" на менш комфортні за ті ж гроші, вже не пересяде.
Показати IP 14 Червня 2017 07:22
Розмитнення 800 доларів і до 8 років авто..Тільки так бачу вихід .І не який тим часовий візд
123 Показати IP 14 Червня 2017 07:37
Дивом дивуюсь на скільки Український народ утупів, щоб не хотіти доступного авто.. має бути вагома причина. Ви або олені з автооринка або раби чиновни, яким президент сцить в очі а ви думаєте що це мана небесна. Ось і все. Але ваш час минає
Анонім до 123 Показати IP 14 Червня 2017 10:08
ці всі боти мають свій інтерес. вони усвідомлюють, що вартість с"аносів, девусів і іншого азіатського лайна впаде нижче плінтуса
Анонім до 123 Показати IP 14 Червня 2017 10:08
ці всі боти мають свій інтерес. вони усвідомлюють, що вартість с"аносів, девусів і іншого азіатського лайна впаде нижче плінтуса
ми не раби раби не м до 123 Показати IP 15 Червня 2017 00:06
Шановний 123,я не раб авторинку,відносно,хто з нас олень,також можу посперечатись ,Нормальна людина не поведеться на шматок сиру,що потребує перекладання що пятий день,чи,якось так,тому подібного Проїдь зранку або після 17 Луцьком,корки на кожному перехресті,Висновок :не може бути стільки бідних,стільки «бідних» може бути тільки ХИТРИХ.,які плачуть,А,відносно євро3,4,катагорично проти,будуть у Вас внуки,можливо мене зрозумієте.Доступне авто-яке заробив,таким їзди,не все і не відразу.
бляха до 123 Показати IP 15 Червня 2017 09:01
Та не треба підміняти поняття!! Чомусь ці хитроЖ..ПІ вимагають узаконити вже незаконно ввезені машини, а не, власне, розмитнення доступного. І брешуть в очі. Доступне розмитнення має бути, це факт, але і мотлох сюди їхати не повинен - це теж факт.
віктр Показати IP 14 Червня 2017 08:19
Про який шрот на бляхах ти говориш ... візьми ланоса 15 років і wv golf також такої давності ... ви що всі зовсім з котушок злетіли ... та подивіться за скільки європейці купляють авто і за скільки українці ... чого УКРАЇНЦІ В N РАЗ МАЮТЬ ПЕРЕПЛАЧУВАТИ ЗА МАШИНУ ... нам постійно навязують що кошти які з нас здирають (нетільки авто ... енергоресурси і тд) це є правильно і в нас в це вірять ...
Анонім до віктр Показати IP 14 Червня 2017 10:09
є група проплачених ботів, які постійно втюхують народу різну фігню, яка вигідна бандо-владі
І що до віктр Показати IP 15 Червня 2017 00:46
Хочу бабу,щоб була не старше самої старої корови,в Польщі дешевше,але може втікти.
Лит босс Показати IP 14 Червня 2017 10:08
Божееее цей народ завжди буде рабами( читаю оці коменти хто мені вернее гроші за розмитнеення, шо машини на лт пл корчі і корита. Смвшно!!! Просто смішно!!! Хто тобі має вернути кошти за розмитнення???я??? Ви не думаєте шо і ви і діти ваші і внуки зможуть їздити на доступних авто, так нет бл* ви готові платити по 8000$ за лануси аби жаба не душила шо ви зря заплатили розмитнення!
мир Показати IP 14 Червня 2017 10:35
Та що там ви про авто? Подивіться що в державі робиться! А давайте кожен назбираємо незареєстрованої зброї, створимо асоціацію власників "чорної-сірої" зброї без номерів, не будемо чекати подарунку від влади у вигляді Закону "Про зброю" та будемо вимагати її легалізації. "Вільна людина має зброю, раб - ні!" А ще давайте не платити податки в т.ч. ПДВ 20%, бо в розвинених країнах він 8? Ви спочатку навчіться їздити 50 км/год у населених пунктах, як в Європі, тоді взагалі щось кажіть про Європу. Чогось всі говорять про дешеві там авто, а ніхто не каже про санкції (штрафи) за їх використання не за ПДД
Крокодил Гена Показати IP 14 Червня 2017 11:38
Якби зарплати та доходи:легальні і не легальні в народа були, як в Президента та у депутатів нікхто не купляв би б/у Литовські та Німецькі машини.
Віталій Показати IP 14 Червня 2017 12:10
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BA_%D0%BD%D0%B0_%D0%B4%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D1%83_%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C Цікаво де тут 8 % чи країни ЄС "не розвинені" ?
Я так думаю Показати IP 14 Червня 2017 19:44
крім хамства і злоби від власників шроту на іноземній реєстрації не чекав) полішукі є полішукі!
Полішук до Я так думаю Показати IP 15 Червня 2017 07:32
На що заслуговуєш те і отримуєш. Власники шроту створили свою силу, щось роблять для зміни розмитнення авто.... А ти як миш, сидиш тихенько і гадиш.
бляха до Полішук Показати IP 15 Червня 2017 09:09
Що ж вони роблять? Намагаються узаконити свої авто, тобто про власну шкуру вони думають. Митнику по 100 баксів давали, зараз вже до 300 дійшло - чого мовчите правдоборці, що хабарі платите, щоб на тому мотлоху заїхати? Якже правда, як же закон?? Ви ж перші порушники та корупціонери.
Джонні до бляха Показати IP 18 Червня 2017 12:55
Які хабарі? Хабарі митники вимагають за тимчасовий техпаспорт або лякають актами, але їх треба слати, бо законних підстав не пускати авто вони не мають права. В іншому випадку ніхто нікому хабарів не дає, тому що немає за що давати.
Слава Показати IP 15 Червня 2017 12:16
Авто на іноземній реєстрації стали поперек горла вже всім нормальним людям, а не тільки президенту чи його друзям.
ххх до Слава Показати IP 16 Червня 2017 22:04
що жаба давить.
жаба до ххх Показати IP 17 Червня 2017 12:48
нє, не давить, чого давити? 1 січня реєстри митних декларацій відкриють, тоді поліцейський може побачити, хто в"їхав на авто і хто фактично їздить. А тоді штрафмайданчик, 8500 грн штрафу і вивезення того лаха туди, звідки воно приїхало. Правда, там воно нікому вже не треба - тільки на шрот за копійки.