USD 39.00 39.37
  • USD 39.00 39.37
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Зарплати вищі, ціни нижчі: чому волинянам дешевше їхати на закупи у Польщу

1 Жовтня 2019 14:16
Журналісти телеканалу «Аверс» з’їздили на закупи до Польщі. Тамтешні ціни на стандартний набір товарів у супермаркеті вразили дешевизною. Висновок такий: навіть враховуючи вартість дороги, їздити за кордон по продукти все-таки доволі вигідно. Про це йдеться у сюжеті телеканалу.

Мінімальна зарплата в Україні становить 4173 грн. На руки виходить 3359 грн. Якщо перевести в іноземну валюту, це $138 на місяць з вирахуваннями. У Польщі мінімальна заробітна платня становить 2250 злотих. На руки – 1634 злоті. Це $408 з вирахуваннями. Якщо перевести в українську валюту, то виходить, що польська мінімалка сягає 10 тис. грн уже зі всіма сплаченими податками.

Між тим, ціни у наших сусідів значно доступніші, аніж в Україні. А деякі продукти харчування або побутові речі майже наполовину, а то й чи не утричі дешевші.Йогурт у польському супермаркеті коштує 1 злотий, тобто 6 грн з копійками, у нас ціни на подібний продукт коливаються від 16 до 30 грн. Банани – 2 злоті (трохи більш як 12 грн), а в Україні за них правлять від 28 грн. Літр соняшникової олії у Польщі – приблизно 22 грн, у нас – 33-36 грн. 500-грамова пресерва оселедця – майже 40 грн, коли в Україні доведеться викласти 53 грн. Дуже дешеві у сусідів соуси. Скажімо, коли в них соус коштує 1,64 злотих, це приблизно 10 грн, то у нас ціна на подібний продукт буде майже втричі вищою.

Макарони у Польщі теж дешеві – на наші гроші виходить від 7 до 15 грн залежно від якості. У нас макарони, подібні до тих, що їх журналісти придбали в польському супермаркеті, коштують 18 гривень. Сік у Польщі вартує 2,5-3 злоті (це 15-20 грн), у нас – 30-31 грн.

Суттєва різниця і в цінах на засоби гігієни та побутову хімію. Наприклад, пральний порошок коштує у Польщі 10 злотих (60 грн). У нас же ціни на цей пральний засіб космічні. Навіть зі знижкою за нього українська господиня має віддати 159 грн, а без знижки – 244 грн.

Нині чимало наших земляків їздить на заробітки до Польщі. А поляки, які забезпечують українців чорновою роботою, до нас на екскурсії їхати не поспішають, кажуть, ціни у нас високі. Україна для Польщі може хіба запропонувати дешеві горілку, сигарети та робочу силу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 22
ось Показати IP 1 Жовтня 2019 14:36
Тому, що наших бариг ніхто, крім криміналу, не нагинає(((
Правдоруб до ось Показати IP 1 Жовтня 2019 15:38
Це тому що кожен продавець в ціну товару враховує крупційну складову - відкати, тому і ціни вищі ніж в сусідів
Кех до Правдоруб Показати IP 1 Жовтня 2019 16:58
Які відкати, що ви городите, ви про ціну пального відповідно і доставка , ціну КП , ціну оренди приміщень, розмір ЄСВ не чули? Всі зразу пишуть про відкати та до дупи ті відкати.
Правдоруб до Кех Показати IP 1 Жовтня 2019 17:49
Для того щоб дистрибютор поставив свій товар в супермаркет має власнику платити віткат за полиці та розміщення, перед тим як писати взнайте суть справ в рітейлі!
Ігор до Кех Показати IP 3 Жовтня 2019 12:47
Ціна пального в Польщі нижча по-вашому, чи оренда, чи зарплата працівників? Жадібність фраєра скоро згубить. Продажі вже падають. Скоро все будемо в поляків купувати.
Анонім до Правдоруб Показати IP 1 Жовтня 2019 19:22
Не продавець,а барига -прошарок суспільства паразитарного типу
Справедливий Показати IP 1 Жовтня 2019 15:22
Бариги теж платять аренду та мають витрати. Тому й такі ціни ставлять. Та якщо дорого, то не купуйте і все.
СправедливомУ до Справедливий Показати IP 1 Жовтня 2019 16:22
Да ти мабуть справжній барига і є якщо так кожеш!
Анонім до СправедливомУ Показати IP 1 Жовтня 2019 17:02
Примітивне в тебе мислення,якщо підприємці баригі,то тебе можна називати п..сом,ти ж здороваєшся за руку?це раз,поцікався скільки коштує розтаможка товару,перевезення,оренда,податки,продавці і тоді ти будеш хоча б уявляти чому такі ціни,це два і якщо тебе щось не влаштовує їдь сам за дешевими продуктами і тут перепродай по цінам як у Польщі,побачиш що ти заробиш,зате ти будеш не барига, а будеш Робін Гудом,тому що робиш добрі справи!це три.
лучанин до Анонім Показати IP 1 Жовтня 2019 17:48
розтаможка, перевезення. У власного виробника руки з д*пи повиростали ?
Орест до лучанин Показати IP 2 Жовтня 2019 00:35
Оце, в точку. А причини у власного виробника різні: і руки, і голова. І не тільки у виробника.
поляк Показати IP 1 Жовтня 2019 16:25
дуже розумно порівнювати ціну наприклад на банани, коли 2 злотих це ціна акційна, зі знижкою, 4,49 злотих звичайна ціна бананів!!!!!!!!! Така ж як і у нас, приблизно 28 грн.
Анон Показати IP 1 Жовтня 2019 17:09
А чому ніхто не пише, що теї мінімалки в Польщі хватає лише на оренду квартири+комунальні? Так, якщо двоє працює на мінімалку, тоді і на харчі і одяг ще зватає.
Комуналка до Анон Показати IP 1 Жовтня 2019 23:31
Не пишіть дурниць
Заробітчанин до Анон Показати IP 2 Жовтня 2019 04:12
А мінімалки в Україні на що вистачає??? На проїзд?
Анонім Показати IP 1 Жовтня 2019 17:39
У мене питання до всіх бариг. Коли вже вдавитеся?Польському торгашу вистачає і на аренду і на нормальну зарплату працівникам і менші ціни
Анонім до Анонім Показати IP 1 Жовтня 2019 19:44
Менше жери,більше працюй,халяви не буде і не чекай!Хочеш жерти і халявне?Тоді їдь в Польшу і там тебе навчать як жити,відчуй всі переваги на своїй шкурі,там так добре то пакуй чемодани і нам потім напишеш кому і як давитись.
Лучанин Показати IP 1 Жовтня 2019 19:24
так в нас щей продукти вср@ні. Ті ж польскі йогурти в 2 раза дешевше і в 3 раза смачніші! Дивно чому так
За справедливість. Показати IP 1 Жовтня 2019 22:01
В селах ніхто нікого не нагинає , їздять скуплять товар в оптовиків, а потім ставлять свої ціни. Сам бачив по скільки купляли а потім в своєму магазині продавали ще враз дороще. Отак і нагинають простих людей.
Олександр Показати IP 2 Жовтня 2019 06:30
Що ви людей грузете!!! Ціни у Польщі вищі ніж ви написали, навіть можна сказати як і в Україні. Там плюс мінус зарплата відповідає тому. Поляки всерівно плачуть що зарплата мала.
Анонім Показати IP 2 Жовтня 2019 10:15
а ще порівняйте ціни на ліки, які вже давно обіцяють знизити і ніяк
Анонім Показати IP 2 Жовтня 2019 19:55
Зате там живуть « на одну зарплату»! А в нас це прокляття!