USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.71 9.93

Луцьк та 99 міст світу дивитимуться фільм про Бруно Шульца

14 Листопада 2017 08:29
Книгарня «Є» та Кіностудія Беньяміна Ґайслера запрошують на показ документального фільму «Знайти образи» (Німеччина, 2002, реж. Беньямін Ґайслер), що відбудеться 19 листопада з нагоди 75 роковин убивства Бруно Шульца. Фільм демонструватиметься мовами оригіналу з українськими субтитрами. Захід відбудеться у Книгарні «Є» (вул. Лесі Українки, 30) початок о 16.00.

Бруно Шульц – всесвітньовідомий письменник і художник, польський єврей, став жертвою терору в часи німецької окупації Дрогобича у 1941-42 рр. Порятунок, що його спершу знайшов Шульц, розмальовуючи на замовлення офіцера СС Фелікса Ландау дитячу кімнату на теми казок, виявився тимчасовим. Есесівці вбили Шульца 19 листопада 1942 р.

Попри інтенсивні повоєнні пошуки, стінописи вважалися зниклими, доки 9 лютого 2001 року на них не натрапив автор документальних фільмів Беньямін Ґайслер. У травні 2001 р. представники єрусалимського Музею пам’яті Голокосту Яд Вашем вилучили фрагменти стінописів, спровокувавши цим кроком запеклу міжнародну суперечку.

«Знайти образи» фіксує перебіг пошуків, відкриття і раптове зникнення Шульцових образів, відтворюючи з окремих деталей сюжет одного з найсуперечливіших музейних надбань останніх років. Яд Вашем заявив про своє моральне право зберегти малюнки. Натомість представники офіційної України та Польщі тлумачать вилучення як злочин. Цей фільм дає можливість глядачеві стежити за заплутаною мозаїкою відомих і невідомих розповідей очевидців про Бруно Шульца та його останні дні.

Показ відбудеться як частина масштабного проекту, в рамках якого фільм побачать мешканці 100 міст в усьому світі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus