USD 39.00 39.37
  • USD 39.00 39.37
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Встановили організаторів видобутку бурштину на Маневиччині. ОНОВЛЕНО

23 Вересня 2015 13:25
Правоохоронці встановили організаторів масового видобутку бурштину на Маневиччині, що активно розпочався ще вчора. У їхніх помешканнях здійснили обшук і знайшли докази злочинної діяльності. Головний міліціонер Волині просив міністра Арсена Авакова про допомогу "людським ресурсом".

Як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини раніше, більше сотні автомобілів з номерами сусідніх областей розташувалися відучора у Маневицькому районі на ділянках, де є родовища бурштину. Вже відомо, що приїжджі копачі бурштину потіснили місцевих ділків, і тепер у цьому конфлікті розбирається міліція та влада.

Наразі, тих, хто залишився на місці конфлікту, їх змушують закопувати вириті раніше ями. Хоча вони обурюються, мовляв, вони не мають жодного стосунку до подій, що розгорнулися, а є грибниками.
Крім того, не на камеру один із активістів, який на місці події здійснює охорону правопорядку, розповів, що ще вчора ситуація на Маневиччині була вкрай критична. Копачів наїхало сотнями. Але лише сьогодні вранці правоохоронці виставили 4 блокпости. І, головне, - з 7 до 8 ранку правоохоронцям дали наказ випускати усі машини, які виїжджали з місця видобутку бурштину.

До слова, як повідомив головний міліціонер Волині Петро Шпига, серед присутніх лише 3-5 % волинян, решта - це бурштинокопачі з Рівненщини, Житомирщини.

Також агресивні чоловіки кажуть, що вони не полишать своєї роботи за жодних обставин. І нарікають, мовляв, постійно на цій місцевості копали бурштин представники самооборони та добровольчого батальйону "Азов", а тепер вони самі ж здійснюють охорону правопорядку.

На це активіст самооборони Андрій Хведчак у коментарі ІА Волинські Новини розповів, що він часто буває на цій місцевості, це правда. Але тому, що його дружина родом звідси. Так, самооборонівці і бійці "Азову" тут теж часто бувають, але з метою охорони території. А одягнути сьогодні камуфляж і начепити шеврон добровольчого батаьйону, наразі, це не становить жодних труднощів і навіть досить поширене явище. Тому, каже він, факт може бути і як такий, що хтось із активістів недобросовісно виконував свої обов’язки щодо охорони теритоорії, зловживаючи своїм становищем, або ж це робив хтось із метою провокації.

За станом на 15.15 правоохоронці залишаються на блокпостах. Біля Костюхнівки - сотні людей та десятки машин на рівненських номерах.

За станом на 14.30 блокування виїзду відбулося поблизу села Костюхнівка. Але охоронці правопорядку швидко розігнали агресивний натовп.


За станом на 14.25 силовики все ж відтіснили на дві сторони агресивних молодиків, утворивши коридор, щоб владці, журналісти, правоохоронці вийшли з оточення.

За станом на 14.00 на виїзді з місця незаконного видобування бурштину приблизно 300 осіб оточили машину голови Волинської ОДА Володимира Гунчика і правоохоронців, які його супроводжували. До слова, подаії розгортаються у лісі поблизу села Вовчицьк.

Від молодиків відчутно тхне спиртним і вони агресивно поводяться. Окремі з них на телефон усе чітко фіксують.
Головна їхня мета – не випустити керівника області з місця бурштинових розбірок. І погорожують перекинути авто Гунчика. Адже головне їхнє побоювання, що місце видобутку бурштину захоплять копачі з інших регіонів. Мовляв, раніше це було їхнє "золоте дно", а після цих розбірок копатимуть сонячний камінь рівненські, житомирські та інші ділки.

За станом на 13.20 територія, де здійснювався видобуток бурштину, оточена блокпостами. Там патрулюють працівники МВС, нацгвардійці та даішники. Також головний міліціонер Волині Петро Шпига заручився підтримкою активістів ГО «Автомайдан України» та самооборонівців.

Вони спільно перевіряють увесь транспорт. Але навколо правоохоронців постійно пересуваються групи агресивно налаштованих місцевих жителів.

Зі слів Петра Шпиги, ще вчора на Маневиччину масово почали з’їжджатися копачі. На діалог із правоохоронцями вони не йшли. Більше того, вони й не перестали копати бурштин. Їх кількість постійно збільшувалася і в результаті досягла критичної позначки – 800 осіб. Проте, зі слів правоохоронця, серед них лише 5 % волинян. Решта - мешканці Рівненської, Житомирської та інших навколишніх областей.

Усі вони прибули зі спеціальним обладнанням.

Проте силовикам вже вдалося затримати 20 машин, 40 людей, обладнання і в одній з машин вилучили 200 тисяч гривень на закупку сировини.

Організаторів бурштинових розбірок вже затримали. У їхніх помешканнях здійснили обшук і знайшли докази злочинної діяльності. Наразі головний міліціонер Волині просить міністра Арсена Авакова про допомогу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 45
Знаючий Показати IP 23 Вересня 2015 13:27
Янукович?
Анонім до Знаючий Показати IP 23 Вересня 2015 14:30
БИ*ЛО, яке не хоче працювати, а тільки контрабасити!!! Його ніде і ніколи НЕ бракує...........
Штефан, Луцьк до Знаючий Показати IP 24 Вересня 2015 09:34
Ні, не Янукович. Своя мафія - організована злочинність Волині та Рівненщини, що теж є Волинню. Шукайте посеред місцевих прокурорів, СБУ, міліції, судів, ВОДА , райдержадміністрацій та у Києві. Потрібно вводити пряме президентське прівління і комендантську годину. В.Гунчика негайно звільняти і судити показовим судом.
свідомий до Знаючий Показати IP 24 Вересня 2015 10:31
ні Путін
копач до Знаючий Показати IP 25 Вересня 2015 11:18
А коли можна буде копати
дембель Показати IP 23 Вересня 2015 13:32
Невже почали нормально працювати. Чи це просто показуха? Але приємно;-)
віто до дембель Показати IP 23 Вересня 2015 13:46
Шпига просто прибирає конкурентів.
бурштинщик до дембель Показати IP 23 Вересня 2015 13:52
почали працювати бо зачепили їхні особистісні інтереси:може гунчика , може линдюка?
Міхал до бурштинщик Показати IP 23 Вересня 2015 14:06
100%
134 до бурштинщик Показати IP 23 Вересня 2015 14:14
А чо може??? Як Линдюка помпи працювали було все добже. А людям зась.
Анонім до 134 Показати IP 26 Грудня 2015 21:35
Текст повідомлення у воцику копаютянтар
Маневичі до дембель Показати IP 23 Вересня 2015 14:00
Звісно що так,якщо Самооборона з копачів бурштину перетворилася в страж порядку то це вже говорить про пшик. Шпига прикриває тих хто копав себе і своїх колег кришувальників.Але якби не Лапін, який зрозумів, що від нього і компанії крадуть кусок хліба(бурштин), то ніякої Нацгвардії там небуло б.А працювати ніхто ніколи добре не буде поки Шпига невивчить Кримінальний кодекс і знатиме що за продаж валюти є кримінал із вилученням валюти та за бурштин є кримінал крім штрафу обмеження волі.
Юзік Показати IP 23 Вересня 2015 13:40
Не вірте нікому - це Путін і москалі.....
Догадався до Юзік Показати IP 23 Вересня 2015 14:02
Це перевдягенні ФСБ і ГРУшніки та ввічливі люди. Їм просто на Сході перестали платити а на Заході заробіток появився)))А організував ії Гіркін дивіться бо з Маневичами буде що і зі Словянськом)))
!!! до Юзік Показати IP 23 Вересня 2015 14:03
Юзік б...ля ти шо тоже там???
Андрій Показати IP 23 Вересня 2015 13:58
Всім повістки в АТО!В іншому випадку, показовий суд з максимальним терміном покарання.
піду копати Показати IP 23 Вересня 2015 14:06
Шпига на новий портрет сонцеликого збирає
Такі да! Показати IP 23 Вересня 2015 14:07
"Діти лейтенандта Шмідта" не поділили територію. Шпига в ролі Остапа Бендера.
суддя Показати IP 23 Вересня 2015 14:15
дати на роздуми 2 години,потім вогонь на ураження! Р.S. З Майданом так само все було,за 100 людей загинули тисячі..((((
комісар Показати IP 23 Вересня 2015 14:24
Усіх 800 грузити по ешолонах і в АТО
ЗАТО до комісар Показати IP 23 Вересня 2015 20:20
Вони всі штунди і хворі.
№1 до ЗАТО Показати IP 24 Вересня 2015 15:03
САМ ТИ ХВОРА ШТУНДА! НЕДІЄЗДАТНЕ
Павло Показати IP 23 Вересня 2015 15:34
всього навсього потрібно було вже давно депутатам прийняти закон про бурштин.Як в усьому світі копати легально міг би любий.Також бурштинова біржа.Але в нас як в холів все не як в людей.
знающий до Павло Показати IP 25 Вересня 2015 17:26
да да штунди то точно.бог їм янтарь дав,а як захищати землю свою то штунда!!!
макс Показати IP 23 Вересня 2015 16:32
Людей загнали в злидні, і хочуть щоб люди не збирали під ногами гроші щоб вижити. Коли працювали помпи шпиги та компанії в райвідділ надходило сотні заяв від місцевих жителів їх просто ніхто нереєстрував бо була така команда з верху. А коли людям вже набридло дивитися, що в їх з під ніг крадуть мільйони а їх не пускають, то люди почали збиратися в маси щоб нагнати цих видубувачів. І тут ті видобувачі зрозуміли, що людей вже нестримати, і що подія набула розголосу на всю країну і може бути жопа. Тоді видобувачі вони же влада продали всі свої помпи і почали боротися з нелегальним видобутком бурштину. Каси вже підняли хватить а хватить, кому на вілу кому на лексус, а кому на звання генерала. Що місцевих 5% брехня, 5% приїзджих, просто місцева влада хоче комусь показати що місцеві їх підтримують, коротше самі накрали а мужика хочуть зробити дурнем
Був там до макс Показати IP 23 Вересня 2015 21:06
На запитання Гунчика чи є хтось з місцевих??? лише один чоловік з Маневицького району підійшов до нього та почав говорити. Такщо не треба п...ди чого не знаєш і не бачив. 95% з толпи була"саранча" з Рівненської та Житомирської області, яким нас...ть на Волинь. В очах лише гроші. Більшість з них була під "мухою" і орали що немає за що дітей кормити (хоча на водяру грошей вистачає). Уважно подивись на фото і ти побачиш - весь мусор Рівненської та Житомирської областей припхався на Волинь. Більшість судимі. Р.С. https://www.youtube.com/watch?v=ly6jF-GjWYQ Подивись і подумай - Що там виросте???
! Показати IP 23 Вересня 2015 16:46
Розжалувати шпигуна фіг.
!!!! до ! Показати IP 23 Вересня 2015 17:19
+
Тутка Показати IP 23 Вересня 2015 16:53
Зелені чоловічки захоплюють Маневичі!
Анонім до Тутка Показати IP 23 Вересня 2015 17:22
Та ні, простіше. Комусь не хватило місця біля бюджетної кормушки, а бурштинове місце вже зайняте. Вот і покликали нацгвардію. Тому потрібно чекати, коли інша сторона призве пару добровольчих батальонів для повернення своїх прибутків.
Беня Показати IP 23 Вересня 2015 17:52
Всіх в АТО.Там Треба копачів траншей і землянок.Роботи всім вистачить.А владі Волині пора вже навести порадкі з нелегальним видобутком бурштину і то негайно.Інакше всі будуть негайно отпіздовані.
ГАНЬБА вор.владі до Беня Показати IP 23 Вересня 2015 23:21
згоден в АТО , та тільки після того як в АТО парашенко з яйценяком з іхніми синками-донечками будуть на рівних з рядовими бійцями самі під градами захищати свої наворованні в народу міліарди доларів і гинути і калічитися, і тільки після цього АТО закінчиться швидко! А так, на халяву,задармо гинути за інтереси індексаційних мерзотних ворюг-міліардерів лже-поцріотів (котрі самі не йдуть і крадуть,крадуть в народу гуляючи по закордонних кабаках-курортах,коли наші одурені герої гинуть за їх інтереси воровства) немає більше дурнів!!!
Лана до ГАНЬБА вор.владі Показати IP 25 Вересня 2015 10:21
На війну наші воїни пішли захищати нас з вами, а не владу. Влада тимчасова. Якби не наші воїни, то війна могла дійти і до нас, на Волинь. Ви виправдовуєтесь, бо самі не воювали і не хочете іти захищати.
Вас Показати IP 23 Вересня 2015 20:56
Морда рішає
ми до Вас Показати IP 23 Вересня 2015 21:28
що значить морда?
кірпіч до ми Показати IP 23 Вересня 2015 23:24
морда-морда я кірпіч,як чуєш? прійом!!!
не пацик до кірпіч Показати IP 24 Вересня 2015 08:37
Жаба самий сильний хижак на Землі -скіьки вона вже передушила ?-непорахувати.
Мяч Показати IP 23 Вересня 2015 22:14
Азов - полк, а не батальйон
12865 Показати IP 23 Вересня 2015 22:35
Міліція та нацгвардійці безсилі перед старателями. БЕЗСИЛІ, "безсилі". Брати взятки за кришу сила була , а зараз безсилі. Пропоную ВСІХ правоохоронців ПОЛІССЯ пропустити через детектор брехні хто брав взятки за ДАХ(КРИШУ) звільнити пожиттєво з органів МВД з вовчим білетом, створити з них загони які з лопатами в руках повинні провести рекультивацію земель. Зарплату не платити. Годувати борщем з мясом щоб була сила загрібати викопані ями.
ЗАКОН Показати IP 23 Вересня 2015 23:02
ШПИГА ЦЕ *ЕНЕРАЛ З УБД,КРИША БУРШТИНОКОПАЧІВ ОСОБО ОТЛЄЧІВШИХСЯ,ГУНЧИК КОПАЮТЬ УСІ АБО НІ ХТО,ТИ ВЛАДА ЧИ *ІМНО,ВІЗЬМІТЬ НА ЗАМІТКУ ПОКИ НА ВОЛИНІ НЕ ПОЧАВСЯ ЧОРНИЙ ДЕНЬ, ЧИМ ШВИДШЕ ТИМ КРАЩЕ ЧАС ВТІКАЄ,ТАК ПОЧИНАВСЯ ДОНБАС З КОПАНКАМИ ВУГІЛЛЯ.
свідомий Показати IP 24 Вересня 2015 10:38
Потрібно лише два чекісти Фелікса Едмундовича Дзержинського і в лісах Волині стане тихо і благодатно
з Маневич Показати IP 24 Вересня 2015 20:49
Всі бідні на городі, а там бідних немає. У бідних грошей на помпи немає. Ви подивіться, що вони зробили з лісом, а тоді жалійте їх. Одного такого бідного привселюдно підвісили б за одне місце, а тоді побачили б яка бідота його буде захищати і все стане ясно хто риє. В АТО хай риють, а то бач ховаються в лісах. Ганьба.
вовк Показати IP 26 Вересня 2015 01:39
позакривайте своі роти,самі хоть раз зіізде і покопайте,і недумайте шо то так легко,ми заробляємо як можемо і заробляєм непогано.І мені геть пофіг на те шо ви там думаєте за два дня я заробив на беху пяту,чим сидіти за тисячу грн на місяць на роботі мені це неподходить,я луче там зароблю.
вовк Показати IP 26 Вересня 2015 01:45
позакривайте своі і*альнікі ,самі хоть раз зіізде і покопайте,і недумайте шо то так легко,ми заробляємо як можемо і заробляєм непогано.І мені геть пофіг на те шо ви там думаєте за два дня я заробив на беху пяту,чим сидіти за тисячу грн на місяць на роботі мені це неподходить,я луче там зароблю.А єлсі хтось ще буде на нас копачів возьму НАГАН і бошку знесу курвам.
Бідняк Показати IP 13 Червня 2016 14:27
А скільки там можливо заробити за день?