USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Де влітку відпочити на Волині: озеро Радожичі

24 Червня 2014 22:00
Шацькими озерами славиться синьоока Волинь. Цьогоріч тут прогнозують справжній туристичний бум, однак не лише Світязем відома наша прикордонна область. Чимало мальовничих озер ховається на просторах нашого краю. Про них часто знають лише місцеві, випадкові приїжджі чи допитливі туристи.

Тож, аби читачі видання мали кращий вибір та альтернативу відпочинку, протягом сезону Інформаційне агентство Волинські Новини розповідатиме про маловідомі місця на Волині, де можна врятуватися від спеки.

Одним із таких куточків на Волині, про яке обов'язково варто знати краянам, є озеро Радожичі. Знаходиться воно у селі Гірники Ратнівського району. Від Луцька - то не мало не багато - 130 кілометрів. Від Ратного – 8 кілометрів. Від центру Гірників до озера – кілька тисяч метрів.

Максимальна глибина тут - 19 метрів. Походження озера - льодовикове.

Гідрологічний заповідник «Озеро Радожичі» займає площу 109,7 гектара. Цінний природний комплекс складається з озера Радожичі площею 89 гектара з прибережною смугою шириною 100 метрів, яка оточена загалом сосновим лісом. Територія є місцем розмноження водоплавних (лебеді, качки, лиски) та навколоводних птахів (кулики) та різних цінних видів риб.

Влітку на піщаному пляжі у вихідні та святкові дні завжди людно. Як правило, відпочивають на Радожичі мешканці та гості райцентру. Озеро частково оточене сосновим лісом. Рекреаційна цінність озера - воно придатне для відпочинку, спортивного і промислового вилову риби.

Об’єктів громадського відпочинку для населення в прибережній смузі немає.
Зауважимо, на табличці, якій, як стверджують очевидці, вже років 15, назва озера, щоправда, зазначена як "Радожич", а не "Радожичі".
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 19
читач Показати IP 24 Червня 2014 23:05
Озеро користується попитом у Ратнівському районі.влітку в погожу днину тут багато відпочиваючих на всіх його берегах. приїздять компаніями, сім'ями з дітьми, смажать шашлички, купаються і підкомлюють лебедів - вони хоч і пшичать, захищаючи потомство, але з'їдають хліб, який їм кидають у воду.Якби ще інфраструктуру не поступилось би і Світязю! тут дійсно можна гарно відпочити.
ОКСАНА до читач Показати IP 9 Серпня 2014 22:04
З інфраструктури, на мій погляд, не вистачає лише переодягалок і містків. Туалети і то тут є. З харчуванням проблем не багато - у Ратно супермаркети, магазини, ринок, у Гірниках - магазини.по узбережжі місцеві школярі почали у цьому році носити пончики (4 грн, а не 6!!!), млинці тощо. Житло - або місцеві, або який-неякий готель в Ратні.
Анонім Показати IP 24 Червня 2014 23:36
Супер! У нас стільки можливостей для відпочинку. Як приклад старша жіночка , що з1986 року , кожного року живе в палатці на озері Сомин. Як одна із сімей лучан - кожен рік відпочинок на іншому волинському озері. В єднанні з природою - що ще може бути краще....
Джулія Показати IP 25 Червня 2014 09:38
А місцеві помешкання здають? Бо не лише в палатці відпочиває людина :-)
Автор до Джулія Показати IP 25 Червня 2014 11:57
Відносно здачі будинків не знаю, але за пляшку з місцевими думаю домовитеся:)) Також бачив неподалік озера продають непоганий щойнозбудований будинок
ОКСАНА до Автор Показати IP 9 Серпня 2014 21:49
Я - мешканка села Гірники. Якщо ви маєте на увазі новобудову із синім дахом, біля якої великими літерами написано "ПРОДАЄТЬСЯ", то ви помиляєтесь: це продається не будинок, а агрегат до трактора, що лежить поряд з надписом. Якщо ви хочете купити житло в Гірниках, вам це буде дуже не просто, хіба якусь стару халупку і то дуже дорого. Справа в тому, що наше село розвивається, народжуваність перевищує смертність (!!!), новобудови ростуть як гриби. Шановний Автор, як жителька чудового містечка хочу попросити, щоб Ви змінили свою думку про його мешканців: наші учні займають призові місця не тільки в області, а й на республіканському рівні, молодь успішна і т.д. і т.п.
ОКСАНА до Джулія Показати IP 9 Серпня 2014 21:58
Потрібно питати, думаю можна щось знайти. Просто люди тут до цього ще не звикли. На всяк випадок залишу електронку. [email protected]
7557 Показати IP 25 Червня 2014 09:52
а як тут рибалка ?
Автор до 7557 Показати IP 25 Червня 2014 11:54
Так, рибалять місцеві (рогалі, окунь, плотва тощо). Але потрібно човна
Оксана до Автор Показати IP 9 Серпня 2014 21:51
Рибалок у нас вистачає, думаю домовитись можна.
Вадим Показати IP 25 Червня 2014 11:38
Волинь моя - краса моя, Земля моя сонячна...
Ирина Показати IP 25 Червня 2014 13:13
"але за пляшку з місцевими думаю домовитеся"- алкоголики. спиваетесь, народ. в чем счастье, и прелесть такой "аренды" жилья за водку?!- принципиально бы не давала бутылку.
Джулія до Ирина Показати IP 25 Червня 2014 15:12
Пляшка нормальної горілки коштує 40-50 грн. Кримські ціни.
САША до Ирина Показати IP 6 Грудня 2015 13:28
Я з місцевий . за горілку думаєте найти житло????? шукайте. чи думаєте алкаші живуть????тут третя частина населення "віруючі". на рах житла?-можна знайти сам не проти і думаю не я тільки.от інфраструктура бідова але відпочити можна.
Вицык Показати IP 25 Червня 2014 20:52
коментар було видалено
Вацык Показати IP 25 Червня 2014 21:20
коментар було видалено
Анонім Показати IP 27 Червня 2014 08:34
За пляшку з місцевими не домовися! В ГІРНИКАХ беруть готівкою!
card1 Показати IP 29 Березня 2016 01:19
Шановні приїжайте до нас на відпочинок в с.Гірники чудове мальовниче село з гарною природою. дуже раді будемо бачити вас у нас на відпочинку!
Іра Показати IP 23 Червня 2016 16:34
Буря на озері https://www.youtube.com/watch?v=FVPqRSq94MU